Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

přechod z diáře Casio PV460 na PDA

Šejk_ce4you (4)|14.10.2006 19:41
Doufám, že vás moje otázky nebudou iritovat, ale nevím, kde jinde bych se mohl ptát na problematiku PDA.
Používám 3 roky diář Casio, kromě organizace času oceňuji i jednoduchý excel, textové poznámky a občas si zahraju tetris apod.
Doba však postoupila a chtěl bych něco současného.Bojím se však, že PDA s WM5, které jsou teď na trhu, budou sice umět mnoho věcí, ale za cenu pomalejší akce.
Komkrétně u mého Casia pokud chci zaznamenat poznámku, úkol a pod. - vytáhnu přístroj z kapsy, okamžitě po zapnutí naběhne menu dvěma stisky tlačítka jsem v aktuálním dni a pak stylusem zapíšu co potřebuju - hotovo, vypnu a jdu dál. Určitě se pletu, ale obávám se, že u WM se bude muset čekat na náběh systému a možná i k vypnutí nestačí stisknout vypínač.
Další věc, kterou jsem nezjistil je kvalita prohlížení internetu. Chci PDA s VGA displejem, ale nevím jestli vzhledem k jeho velikosti (malosti), není utrpení delší dobu pročítat stránky ( předpokládám, že s VGA mohu prohlížet web jako na běžném PC). Mám totiž představu, že vzhledem k fungující domácí WIFI síti, budu surfovat v posteli.Vidím dobře, jen nevím jestli na to nejsou taky třeba pevné nervy.
Pokud se najde někdo kdo mi odpoví ( k věci ), tak předem děkuji.
Čím víc o PDA čtu tím víc ho chci.;)
Karm (365)|14.10.2006 20:00
Náběhu bych se nebál.I na PDA lze namapovat tlačítka přímo k funkci,takže není problém schůzku zapsat během několika sekund(náběh samotného systému od stisku tlačítka pro zapnutí je tak vteřinka max dvě u mé n50) a pak už lze psát (buď klávesnice,letter recognizer,..).K vypnutí stačí vypnout vypínač.
K tomu webu.Co si budem povídat-jako na PC to není,ale že by to bylo kór utrpení-to zase ne.Dá se na tom prohlížet stránky jako třeba číst iDnes,koukat na čt24 a podobné věci,ale na práci to moc není-zabere to víc času než se člověk na stránce zorientuje.
Šejk_ce4you (4)|14.10.2006 21:26
S tím náběhem a vypnutím jsi mne uklidnil.
A s tím internetem jsem samozřejmě nemyslel na práci, ale pouze na prohlížení aktualit na známých stránkách.
Škoda, že to nemohu nikde shlédnout.
Předpokládám, že existuje možnost nahlédnout, po načtení, celou stránku a pak zvětšit jen její část. Pak bych se toho nebál. Jen člověk asi ztrátí trochu orientaci.
V každém případě dík za odpověď.
Jo a ještě něco, je rozlišení VGA skutečně u PDA tak zásadní jak se píše?
Karm (365)|14.10.2006 21:31
Obávám se že s tím nahlédnutím to bude trošku problém.Pocket IE umí stránku buď načíst jako na dektopu(tj jak je vidět na PC ,ale samozřejmě bude vidět jen část a zbytek přes horizontální a vertikální posuvník),nebo v jednom sloupci(stránka se zkrátka přizpůsobí šířce obrazovky).
S VGA rozlišením-na čtení stránek je to lepší.Přímé srovnání dát nemůžu ,PPC s VGA nemám.
Kája_oldd (759)|14.10.2006 23:43
Tuším že netfront by měl umět něco jako náhledy, nevím, ale docela je to s ním přehledné, jen mě přijde pomalejší a také něco stojí.
Rozdíl mezi VGA a GVGA...no už z principu se na VGA vejde 4x více pixelů. V praxi není rozdíl až tak markantní, někde tu jsou na foru určitě i srovnávací fota. Rozdíl to je každopádně poměrně dost viditelný
Zdenek Malinsky (9781)|15.10.2006 18:13
ad rychlost
WM 5 jsou možná subjektivně pomalejší než předchozí OS. Je to dáno jiným využíváním RAM a ROM pamětí. Výhodou je větší stabilita a hlavně při úplném vybití baterie nepřijdeš o data jako u OS < WM 5. Rozdíl poznáš jen při přímém porovnání (také záleží, jak máš zaplacané PDA blbůskama a zbytečnostmi). Není to ovšem žádná tragédie na půl minuty jako jsem viděl u Palm Life Drive.

ad poznámka....
Stačí použít soft od samana new menu nebo si to namapovat na hw tlačítko.

ad internet (viz obrázek)
V režimu realVGA se toho vejde na displej opravdu hodně. Opera, MultiIE, Netfront ap. umí i otevírat více oken, jde zvětšovat písmo atd. Ale nesmíš zapomenout, že 15" monitor u notebooku to nikdy nebude.






Šejk_ce4you (4)|15.10.2006 18:59
Děkuji za odpovědi a obrázky. Obrázky netu a fotografií jsou přesvědčivé nejen o výhodách VGA, ale i o tom, že PDA toho dokáže nabídnout dost.
Chtěl jsem si totiž původně koupit NB jako náhradu dosluhujícího desktopu. Teď se však můj názor mění a radši půjdu do výměny diáře za PDA a s tím mým desktopem to ještě chvíli vydržím.
Prakticky bych NB nikam nenosil, na PIM je nemotorný a Internet se dá shlédnout i na PDA ( jak je zde vidět ) . Také archiv fotografií převedených na rozlišení VGA se vejde na SD kartu a myslím, že pro ukázání při kávě velikost stačí.Přijde mi to i pohodlnější než na NB.
Pokud se nerozhodnu do 28.10. chtěl bych se podívat na pražský sraz v tento den. Předpokládám, že se tam najde někdo, kdo problematiku vysvětlí i laikovi jako jsem já.Trochu mne jen zaráží, že na fotkách z minulého srazu je plný stůl notebooků a PDA nejsou vidět.
Zdenek Malinsky (9781)|15.10.2006 21:00
[QUOTE="Šejk"] Trochu mne jen zaráží, že na fotkách z minulého srazu je plný stůl notebooků a PDA nejsou vidět.
[/QUOTE]No, notebook potřebuješ třeba kvůli synchronizaci, instalaci softů a i jinak. ;) Přijď na sraz a uvidíš sám.

Jinak zda si pořídit notebook, PDA, MDA (PDA s mobilem v jednom) a tyto klasické nebo s HW klávesnicí nebo smartphone ("chytrý mobil") si musíš rozhodnout sám. Každé zařízení má své plus i minus, vždy je to něco za něco. Fyzika se ošidit nedá. Hlavně nesmíš zapomenout, což se mnohým uživatelům-stežovatelům zde ve fóru stává, že PDA nebylo, není a nikdy nebude plnohodnotnou náhradou za desktpop či notebook.
Šejk_ce4you (4)|24.10.2006 08:33
Tak to bohužel v sobotu asi nevyjde ( práce ).
Měl bych proto ještě jeden dotaz. V mém výběru PDA jsou dva typy :
Loox c550 a Acer n311.
Protože budu používat PDA na PIM, excelovské tabulky, prohlížení webu, fotek možná by mně stačil ten Acer ( rád bych ušetřil ).
Podle diskuzí mám, ale pochybnosti o kvalitě tohoto stroje, možná se ale jedná jen o problémy náročných uživatelů.
Takže otázka je zda je problém s kvalitou (poruchovostí ), nebo výkonem.
Výkon by na mnou požadované funkce stačil ( nejsem hráč a video si taky nehodlám pouštět ).

Děkuji za názory.