Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Cyklo navigace s nahravanim trasy

lukassvihel (31)|13.10.2006 15:38
Zdarvim.
Mužete mi prosím někdo poradit program (pro Windows Mobile 5, Pocket PC) na navigovaní po cyklistických stezkách, která projížděnou trasu dokáže zaznamenat a nasledovně zakreslit do mapy?
DIK MOC.
kopacek (466)|13.10.2006 19:31
Vynikající ale velmi nákladné řešení: Garmin Mobile XT na PDA a Garmin Mapsource na PC, mapa CZ Topo. Podstatně levnější řešení Oziexplorer na PC i PDA, vlastní naskenované mapy nebo stažené z netu.
KarelKr (25)|23.10.2007 19:30
windmaster (307)|24.10.2007 17:16
Jezdit s PPC na řídítkách není z mnoha důvodů praktické řešení, po cyklostezkách tě stejně nenavede.
Naskýtá se ale nyní jedinečná příležitost, zakoupit si v Mountfieldu vodotěsný, nárazuvzdorný E-Trex Legend i s topomapou za neskutečných 1990,-. Čip je sice SIRF II, ale pro turistiku to není na závadu.
Dá se přikoupit držák na kolo, kabel k PC a mapy, cesty se pak dají pohodlně naplánovat a transportovat do GPS a obráceně.
Doporučuji.

bobby_ce4you (145)|20.3.2008 08:32
Nyní je již také k dispozici nová aplikace smartmaps , která údajně umožňuje navigaci i po cyklotrasách a turisticky značených cestách. Zatím jsem to neviděl v praxi, ale vypadá to jako zajímavé řešení all in one.
Suri_ce4you (117)|14.5.2008 08:07
Smartmaps mám, zkoušel jsem záznam trasy, ale že bych pak někde viděl, kolik jsem toho ujet, to jsem tam fakt nenašel :-(
Spustil jsem zaznamenanou trasu a začalo mi po mapě jezdit kolečko kudy jsem šel.

Já bych měl představu, že mi to do mapy zakreslí projetou/prošlou čáru trasy a napíše např. celkem trasa 24,3 km doba 1 hod 32 min.

Oželel bych třeba i to zakomponování do mapy, ale když bych šel na tůru, tak bych chtěl alespoň vědět, kolik jsem ušel.

Zkoušel jsem GPSdash2, VITO navigator II, Smartmaps jo a Cest. deník od ASUSu.... ale ani jedno mi neřekne kolik měří ušlá vzdálenost :-(
bobby_ce4you (145)|14.5.2008 08:21
Trasa se zaznamenává v aplikaci Tour Navigator/Path Away ovšem zase tam není navigace.
Suri_ce4you (117)|14.5.2008 09:19
Tak jsem to opět zkusil.... Opravuji
GPSdash2 trasu měří! ....ale mám jen trial a už out :-)
VITO navigator mi zakreslil jakousi prošlou čáru, ale krom měřítka 120m jsem se k nějakým údajům nedopracovat.
Smartmaps trasu zaznamená, přehraje a tím končí, nedokáže jí zakreslit do mapy a o ušlé vzdálenosti a dalších info si nechá jen zdát....

Suma sumárum na turistiku jsem nenašel vůbec nic...
No vlastně možná jo... ale to jsem zatím nezkusil: http://www.rungps.net/wiki/TrainerUVEN

Docent (1234)|14.5.2008 09:21
GPSTuner taky nevyhovuje?
bobby_ce4you (145)|14.5.2008 09:42
zkus tournavigator demo je zdarma TourNavigator