Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 8 z 14 PrvníPrvní ... 678910 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 106 až 120 z 199

Téma: GPS Evolve (MT3) - 32 kanálů, perfektní citlivost

Nováček
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od vpe
    tak se pak pochlub o ty moudra, ktera ze to vyhrala tve vyberove rizeni
    no ja nie som zrovna expert cez gpsky som práve v štádiu výberu gpsky a na základe fór a rád ostatných radšej ostanem pri sirf čipe, nebudem riskovať nekompatbilitu/problémy s vracaním pri evolve. ďalšia vec, že ani tých 20 hodín nie je tak svetoborných, viac dosahujú aj iné gpsky a bez solárneho panelu.

skúsim ísť do originál nokia shopu tu v Bratislave a dohodnúť sa na vrátení peňazí v prípade nekompatibility/problémovosti vypnutia statickej navigácie. dúfam, že bude všetko bez problémov, vyzerá to byť solídny prijímač + dá sa prehodiť baterka z mobilu v prípade vybitia.
    Odpovídat lze po přihlášení

vpe vpe je offline
    Nováček
    Registrace
    Mar 2007

ad NOKIA LD-3W
    to vyndavani baterie z nokie jde priserne, i na FCC ponicili ten cudlik (viz internal fotky)

vyrabi ji PRIMAX (ten co tady prodaval skenery nevalne kvality).

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

gejmerqo, expert teda opravdu nejsi, když někomu radíš aby se pokoušel vypnout statickou navigaci na GPS s chipsetem MediaTek nástrojem pro přístroje s chipsetem SirfStar.

Nováček
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od xtonda
    gejmerqo, expert teda opravdu nejsi, když někomu radíš aby se pokoušel vypnout statickou navigaci na GPS s chipsetem MediaTek nástrojem pro přístroje s chipsetem SirfStar.
    hops, máš pravdu, nenapadlo ma to, dosť trapas sorry

Nováček
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od gejmerqo
    Citace Původně odesláno od xtonda
    hops, máš pravdu, nenapadlo ma to, dosť trapas sorry
    Taktak, vypnout onu "chybu" na MTk3 bude docela problém, tedy alespoň prozatím :sarcastic:

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Je pravda, ze primo na geocashing jsem Evolva nezkousel, bo tato zabava zatim zustava jen na mym "to do" listu, ale byl jsem s evolvikem v lese na prochazce a prochazel jsem se po cestach. Pak jsem si u potucku odskocil kousek dal mrknout na houby a zase back. Draha, kterou mi Navio vykreslilo za celou dobu moji 5km prochazky v lese se 100% shodovala (dle letecky mapy prostoru).

Takze jedine, na co si stezujete je nefunkcnost "kompasu", chapu to dobre?
    Kompas je totiz to, co me trapi zdaleka nejmin

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Napadla mě ještě jedna věc. V programu PathAway se v Menu Options -> Preferences, záložka Time dá nastavit položka "GPS calculates speed/course". Pokud jsem to měl aktivní, stávalo se, že se mi po čase zasekla indikace směru. Šipka sice ukazovala správnou pozici, ale nenatáčela se podle směru. Když jsem to vypl, tj. směr si počítá ten soft sám, tak se mi to přestalo dít. Možná by stálo za pokus to s tím Mediatekem zkusit.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Abych to tedy ještě jednou upřesnil. Problém je v tom, že se mi neotáčí směrovka např. v TOMTOMu. Střelka která normálně na mapě ukazuje směr kterým jdu, se zasekne a drží stále stejný směr, i když se např. otočím vpravo nebo zpět. Směrovka po mapě cestuje správně, ale neotáčí se ve směru chůze. Pokud se rozeběhnu nebo jedu autem, není problém. Je to trochu jiná static navigace než u Sirf čipů. Vypadá to, že budu muset za Geokeškama běhet a ne jen chodit :-(

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

... nebo mit kompas, pripadne se rozhlednout kolem sebe. Orientace v prirode snad neni takovej problem...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Jak se chceš orientovat když na PDAčku sotva vidim kterym směrem se hýbu. Když pak hledám v lese, tak je to docela problém pokud k danému místu nevede cesta. Pokud jsem 2km od místa tak se samozřejmě dá orientovat dobře, ale když je keška už do 50m v členitém terénu, tak se určuje směr podstatně hůř.

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Nevim, prosel jsem Brdy tam a zpatky jen s kompasem a mapou.... Jak to asi delali vojaci kdyz nebyly GPS...? Kompas, mapa, krokomer :-D

Nováček
    Registrace
    May 2006

Nikdo tu neřeší jak to dělaj vojáci bez GPS. Nikdo ti nebere to, že to jde. Ale řešíme tu jak se zbavit nepříjemněho chování čipu MTK3 a ne jak chodit s mapou a kompasem. Takže si myslím, že tvé příspěvky jsou naprosto mimo.

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Ja to chapu, v pohode. Jenom nechapu tu vahu problemu. Kdyz me GPSka dovede az na misto, vim porad souradnice a podle okoli, smeru, odkud jsem prisel a kam se koukam, musim to preci najit...

EDIT: jinak, abych nepsal jen samy OT: odpoledne jsem projizdel stranky o Mtek chipu a docetl jsem se, ze je to chip vyvinuty primarne pro pouziti s autonavigaci, kde je prave funkce zastaveni "kompasovani" pri malym pohybu cilene kvuli eliminaci otaceni v navig. aplikacich. Coz je vicemene jasny. Tim padem bych hadal, ze na rozdil od SIRFu tato funkce vypnout asi nepujde... niv neni univerzalni.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od p.e.t.r.
    Abych to tedy ještě jednou upřesnil. Problém je v tom, že se mi neotáčí směrovka např. v TOMTOMu. Střelka která normálně na mapě ukazuje směr kterým jdu, se zasekne a drží stále stejný směr, i když se např. otočím vpravo nebo zpět. Směrovka po mapě cestuje správně, ale neotáčí se ve směru chůze. Pokud se rozeběhnu nebo jedu autem, není problém. Je to trochu jiná static navigace než u Sirf čipů. Vypadá to, že budu muset za Geokeškama běhet a ne jen chodit :-(
    A jak se to chová v jiných softech, je to stejné? Zkus ten PathAway s nastavením, které jsem popisoval v obou polohách. Snad se PathAway bude chovat použitelně i bez mapy.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Jo, taky mě napadlo, že to je vlastnost související se schopností MediaTeku eliminovat odrazy - při malé rychlosti nepozná co je pohyb a co drift a tak se chová divně nebo se snahou šetřit energii, při nízké rychlosti se "zabrzdí". Ale to jsou jen bohapusté spekulace :-)

Strana 8 z 14 PrvníPrvní ... 678910 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Naprosto perfektni prijem signalu - Loox N560 GPS
    Od yndor v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 21-04-2008, 13:29
  2. Změna zvukového kanálu
    Od romanco v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 04-03-2006, 22:29
  3. Poradte perfektni GPS mapu Madarska
    Od KS v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 11-04-2005, 07:16
  4. WOL 1.8 preruseni stahovani kanalu
    Od hvozd v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-02-2004, 13:19
  5. Vytvoreni vlastniho kanalu pro WOL-jak na to?
    Od maxxmilián dráp v sekci Co se jinam nevešlo
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-02-2004, 09:31