Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 14 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 199

Téma: GPS Evolve (MT3) - 32 kanálů, perfektní citlivost

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Má zkušenost Evolve je super,nechal jsem jí celí 2 dni vypnutou a po zapnutí my našla sat.za 22s.Takže nevim jakích 12min co psal kolega asi výpadek sat.A centru Prahy také super.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Tak již mám také objednáno a připojuji se k aktivním PDA-GPSkářům :-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od noiser
    A co to zkusit pres takovou tu utilitu na "vetveni" GPS COM portu, myslim GPSGateWay? nebo jak se to jmenovalo...
    Citace Původně odesláno od jkyri
    Tak sem si taky zakoupil tutu gipiesku a mam uplne stejne problem a taky me to dost mrzi/sere ze to s iGo nejde a dela to ma/nema signal :-(

Ostatni programy naprosto v pohode, tomtom taky jedna radost, ale to se s iGo neda srovnat, takze bych rad to nejak rozchodil. Ted jsem psal na support igousum, tak sem zvedav co odepisou...
    Riesenie problemu s nestabilnym pripojenim BT GPS modulu k iGO2006

1. Stiahnut Falcon GpsGate (zaregistrovat alebo ...)
    2. Nainstalovat GpsGate
    3. Spustit a nastavit:
    Input: BT GPS
    Output: Virtual COM /NMEA Filter
    Filter: Block everything but ..
    Do zoznamu povolenych NMEA pridat:
    $GPGGA, $GPGSA, $GPRMC, $GPGSV
    4. V iGO nastavit prislusny port.
    5. Hotovo

Prajem prijemny den!

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

nazdar...-scem si kupit ten modul...-mas odskusany ten popis pre to riesenie problemu s nestabilnym pripojenim BT GPS modulu k iGO2006???-mas ten modul a fyzicky ti to funguje??? - neviem sa rozhodnut a bojim sa nekompatibility...-nakolko som Slovak zaujima ma aj mapa Slovenska kde je Igo lepsi ako Tom Tom...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Mam to odskusane, a funguje to perfektne!

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

mozes mi dat na teba nejaky kontakt...(ICQ,Skype,mobil...)-aby som v pripadnych problemoch sa mal na koho obratit...-pripadne trosku podiskutovat o tejto problematike...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Jak se chova tato GPSka po odpojeni zarizeni.. Vypne se po nejakem case, nebo drzi pohotovostni rezim.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od mijou
    Drahy mijou, diky diky diky! :-) Sice mi chvili trvalo, nez jsem se nastavenim GPS Gatu prohrabal, taky se mi povedlo omylem nenavratne jeden z portu odebrat, ale nakonec vse dobre dopadlo :-) A konecne si uzivam iGO jako s jakoukoliv jinopu GPSkou!
    BTW - odfiltrovani vystupu z Evolve te jen tak napadlo nebo jsi to nekde nasel? :-)
    Jinak - GPS Evolve se automaticky vypne po nekolika minutach (myslim, ze kolem 5ti min) pote, co s zadnym zarizenim nekomunikuje.

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Ahoj.

Tuhle GPSku mam taky, a par postrehu s ni. Mel jsem pujcenoy z prace na testovani jeste 2 kousky od ruznych vyrobcu (bohuzel typy se nepamatuju, nicmene jako rough srovnani to asi staci) a EVOLVE ma jednoznacne nejlepsi konektivitu (kupodivu mely vsechna 3 zarizeni stejny GPS chipset).

Teply start ma do par vterin, studeny se mi pohybuje venku nekde pod minutu... Dva setelity to chyti obvykle hned, zbytek nabiha postupne...

Doma v panelaku (4 patra nade mnou a 4 pode mnou) mi to chytne obvykle 5 satelitu, ale dost to laguje, protoze 2 se furt ztracej. Ovsem zbyle dve testovane GPSka mely v budove smulu absolutni.

Co me prekvapilo, je slabsi dosah BT. U ostatnich pripojeni (balkon-okno-postel) fungovalo pres BT na neco pod stredni silu, u Evolva se mi signal BT u okna pohybuje na hranici umreni a u postele umre.

Nicmene stale ji muzu hodnotit urcite nejlepe. GPSDash2 funguje, ale pada (ale to je spis vina Dashe) TT6 je bez problemu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od Jirka S
    Drahy mijou, diky diky diky! :-) Sice mi chvili trvalo, nez jsem se nastavenim GPS Gatu prohrabal, taky se mi povedlo omylem nenavratne jeden z portu odebrat, ale nakonec vse dobre dopadlo :-) A konecne si uzivam iGO jako s jakoukoliv jinopu GPSkou!
    BTW - odfiltrovani vystupu z Evolve te jen tak napadlo nebo jsi to nekde nasel? :-)
    Jinak - GPS Evolve se automaticky vypne po nekolika minutach (myslim, ze kolem 5ti min) pote, co s zadnym zarizenim nekomunikuje.
    No tak tu som nasiel zmienku o nejakom softe co vie mapovat porty, resp. preposielat data na virtual port. tak som zacal hladat. Skusil som GPSGate ale neslo to, tak som vyuzil moznost logovat data na com porte a logol som data z Evolve a pozicanej GPS ktora fungovala, a tie som porovnal. (zatial 4 dni v ....). zistil som, ze Evolve posiela $ to LPKCHM ci co to tam je a nikde som to nenasiel, ze co to vlastne je, ani v specifikaciach NMEA protokolu a tak som nastavil v GPSGate povol vsetko okrem $LPKCHM. A nic, neslo to, po dvoch dnoch ma napadlo, skusit zakaz vsetko okrem , $..., ktore som vypisal v navode a cuduj sa svete, funguje!

Som rad ze pomohlo!

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Testoval jsem tuto GPS Evolve (mtk) spolu s Navilock bt-339 a Nokii ld-3w (sirf star III).. Testovano po cele republice vc. doma v panelaku, v prizemi. Nejhure dopadl Navilock. Chytil vetsinou o jeden satelit mene nez Nokia a dokonce o tri nez Evolve.
    Nejlepe je na tom tedy s citlivosti Evolve.. Kde ma Nokia 4 satelity, Evolve 6 az 7! Studeny start i horky je taktez bezkonkurencni oproti dvema. Vetsinou jsme se dostal pod 1 min. Co me akorat stve, je dosah bluetooth. Ten je mizerny. Staci nejaka prekazka, nebo vetsi vzdalenost (priklad- GPS za zavrenym oknem, zaluzie zatazeny, vzdalenost 1,5 metru) a tomtom pise, chybi GPS. Velka skoda, jinak moc dobry produkt za moc dobry penize.

Vydrz jsem netestoval, ale nejvic spokojen jsem s Nokii. Mam tam neorig. aku 1900 mah a je k neutahani (s orig. baterii cca 900 mah vyrobce udava az 15 hod.) , navic ji nevypinam a vydrzi skoro 14 dni v pohotovostnim rezimu, samozrejmne v zavislosti na uzivani. Odpada tak neustale zapinani, kdyz se Vam Evolve i Navilock po nejake dobe vypne. Neni to 5 min, jak tu nekdo psal, ale podstatne vic. Nemeril jsem, odhadem asi tak neco mezi ctvrt a pul hodiny.

Jeste zbyva dodat ze nabijecka na Evolve je shodna s Nokii (silnejsi konektor) a baterie je taktez shodna s Nokii (Bl-5C), neni tak problem koupit levne neorig., s vetsi kapacitou, odzkouseno

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pro info - iGo BETA z 1-2/2007 již s Evolve funguje zcela bez problémů.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Jak ste tu mluvili o pomalém náběhu - podobný problém jsem popsal zde .

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Superkojot
    Jak ste tu mluvili o pomalém náběhu - podobný problém jsem popsal zde .
    presne to mi dela nekdy taky, takze to nebude vadny kus.. Chtelo by to novy software..

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Som rad ze pomohlo!
    Dobra prace, fakt diky. Jinak potvrzuju, ze iGO 2006 SE beta (resp. beta 2007) zvlada kompletni NMEA vystup bez problemu.
    Hezky den

Strana 4 z 14 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Naprosto perfektni prijem signalu - Loox N560 GPS
    Od yndor v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 21-04-2008, 14:29
  2. Změna zvukového kanálu
    Od romanco v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 04-03-2006, 23:29
  3. Poradte perfektni GPS mapu Madarska
    Od KS v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 11-04-2005, 08:16
  4. WOL 1.8 preruseni stahovani kanalu
    Od hvozd v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-02-2004, 14:19
  5. Vytvoreni vlastniho kanalu pro WOL-jak na to?
    Od maxxmilián dráp v sekci Co se jinam nevešlo
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-02-2004, 10:31