reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Téma: GPS Evolve (MT3) - 32 kanálů, perfektní citlivost

12.10.2006 05:40
rADo2Včera jsem nahradil dosavadní Qstarz (SiRF Star III) GPS modelem GPS Evolve, který má 32 kanálů a chipset MediaTek MT3, a absolutní spokojenost. Po *prvním* spuštění nalezla GPS 8 satelitů během 20 sekund, při druhém spuštění fungovala během 10 sekund. V pracovně (doma), kde jsem kvůli stínění se SiRF III nechytil žádný satelit, chytne tato 2-3. Při navigaci v autě absolutní stabilita signálu, bez výpadků, i při položení přijímače v uličce mezi sedadly.

Je to zatím krátké testování, ale jeví se mi, že MediaTek MP3 je (o hodně) lepší než dosavadní špička, SiRF Star III. Navíc cena je velice dobrá, kupoval jsem to za 2.400 + DPH na alza.cz.

POZOR!!!

iGo a MioMap mají s touto GPS problém, nejsou kompatibilní, neustále se připojují a odpojují. TomTom 6, Destinator 6, OziExplorerCE a další fungují bez problémů.

UPDATE

iGo BETA z 1/2007 již s Evolve funguje bez problémů.
31.10.2006 03:28
Harry__ce4youNejake nove postrehy?
31.10.2006 10:53
rADo2Vlastně ani ne, první dojmy zůstávají :-) Výborná citlivost, a oproti SiRF III zařízením i podstatně lepší výdrž baterky, tak 2x. Takže max spokojenost.
31.10.2006 11:08
WuffiHm a jak casto pouzivas? Co teren? I turistika/cykloturistika - lesy apod.? Jde mi hlavne o pouziti v takovych terenech. A je pravdou ze kdyz stavajici GPS zapnu az v lese, trva ji i 10 minut nez ji mohu pouzit. Ty Tve casy ve meste mne celkem zaujaly, nejake srovnani s tim terenem mas?
31.10.2006 11:14
rADo2Používám ji na téměř denní navigaci v autě (95% času), převážně je to Praha a okolí, občas celá ČR/AT/DE, plus pro geocaching (jen Praha). Pro oboje použití mi naprosto vyhovuje. Při geocachingu nemá problém třeba s kopcem na Petřín, je tam jakýsi lesík, nemá také problém v úzkých pražských uličkách. Ale jako extrémní podmínky bych to nenazval.

Hlavní rozdíl oproti SiRF III mi nepřipadná ani tak ona (subjektivně) mírně lepší citlivost a lepší rychlost, ale podstatně větší výdrž baterie.
31.10.2006 12:16
krabicka3_ce4youTo ja mam BT-339 a v sobotu (28.10.), kdyz bylo fakt oblacno mi po 3 dnech pouzivani GPSka chytla do 10 sekund. Promin, ale na stredovym panelu se chyti bez problemu i staricka Sirf Star II. Me GPSka funguje v aute KDEKOLIV!! To znamena pod moji sedackou, v prihradce, v kufru...proste doslova kde chces. A co se tyce vydrze tak tam mam 1800mAh a narovinu nevim kolik hodin vydrzi, ale vim, ze jsem si po dlouhe dobe pouzivani rekl:"No jo, GPSka se vlastne taky nabiji." Zkratka mi vydrzi tak dlouho, ze uz to beru, ze to zarizeni funguje proste samo.
6.11.2006 12:38
tom77_ce4youTiez som bol "donuteny" kupit si uvedeny GPS prijmac. Predtym som mal ASUS, ktory sa pokazil a v zaruke sa nedal opravit.

:?: S Evolve mam ale problem, nechce mi ani za nic fungovat s IGO2006. S TomTom 6.0 aj s dodanym GPS Viewer funguje uplne super, ale s IGO sa stale snazi Connect a hned potom Disconetne. Toto robi stale, takze akakolvek navigacia je nemozna ... V IGO sa to javi ako blikajuca LED-ka (Zelena/Zlta). :?:

Ja viem, rada moze byt ze mam pouzivat TomTom, ale ked pre SK este nemaju taku podrobnu mapu :(. Co sa tyka kvality signalu, v aute je naozaj uplne jedno kde primac polozim, v pohode v zavretom stredovom paneli a kvalita signalu 100%.

Vdaka.
6.11.2006 12:41
rADo2iGo neznám, používám TomTom, ale toto vypadá na chybu programu, ne? Zkus napsat na jejich support..
6.11.2006 01:03
tom77_ce4youAj ja si myslim, ze je problem skor v Softe ...

Len som chcel vediet, ci nahodou niekto nemal podobnu skusenost. Zo supportom je to tazsie, ked este nemas kupene :? Ale mam to kupovat a potom mi to nepojde ? Radsej by som TomTom-a, ale ten este stale nema dobru mapu SK :(
6.11.2006 01:14
rADo2Já jsem zkoušel TomTom 6.01, OziExplorerCE a Destinator 6, a veškeré šlapou bez problémů s touto GPS.

Zkusím i iGo a dám vědět. Je někde demo? Také jsem někde četl, že Mio používá stejné mapy jako iGo, takže můžeš vyzkoušet MioMap (a nechat si stejné mapy).
6.11.2006 03:53
tom77_ce4youPisal som vyrobcovi na TW, takze si pockame na odpoved :cool:

Ak mate niekto nejaky napad co vyskusat aby to slo, tak sem s nim :D. IGO ani MioMap mi nefunguje.
8.11.2006 07:23
jkyriTak sem si taky zakoupil tutu gipiesku a mam uplne stejne problem a taky me to dost mrzi/sere ze to s iGo nejde a dela to ma/nema signal :-(

Ostatni programy naprosto v pohode, tomtom taky jedna radost, ale to se s iGo neda srovnat, takze bych rad to nejak rozchodil. Ted jsem psal na support igousum, tak sem zvedav co odepisou...
8.11.2006 07:52
WuffiAsi totalne hloupy dotaz ale neda mi to...

Ted jsem cca 3 dny GPS vubec nepouzil, vcera jsem se potreboval rychle dostat na urcitou adresu, vychozim bodem mi bylo pomerne velke a nestinene prostranstvi na jednom z prazskych sidlist.
Ejhle, musel jsem cekat cca. 12 minut nez se GPS vubec "chytila". Bohuzel jsem se behem tohoto zdrzeni dostal kupodivu pomerne slusne mimo trasu a na misto urceni jsem se pak dostal jiz s krizkem po funuse.
Rad bych se zeptal jak je na tom po nekolika dnech necinosti se startem Evolve. Stavajici GPS je velmi spolehliva, jakmile se "chytne", jiz neni zadny problem, to co mne pomerne mrzi a nuti k premysleni nad alternativou jsou prave casy "nabehu", ktere jsou po par dnech nepouzivani ponekud delsi, coz muze zpusobit neprijemnosti pokud se potrebuji nekam dostavit co nejrychleji.

Diky moc za rady.
8.11.2006 10:24
jkyriNo je to zajimavy, nicmene mne to dela taky. Kdyz ma signal a vypnu ji a za chivli zapnu tak ma signal okamzite ale kdyz lezi den bez pouziti tak ji to trva o mnoho dyl...

Nicmene co se tyce Evolve, tak s brachou zkusime udelat dynamickou knihovku, ktera vytvori virtualni port na kterej by byl iGo pripojenej a do toho portu se budou strkat (asi poupraveny) data z GPS... ciste teoreticky by to mohlo fungovat ;-)
9.11.2006 09:02
tom77_ce4youJa si dopisujem s vyrobcom ... A aj celkom odpisuju, takze dufajme ze nieco vymyslia aj oni :)

Co sa tyka toho cold startu, tych 12 minut sa mi zda dost dlho. To mi nerobil ani moj stary rucny a niekolkorocny Garmin ...
9.11.2006 09:15
jkyriNo vyrobce s tim asi nic neudela, teda s tema nasima GPS...pochybuji ze by sel do toho flashnout nejaky novy firmware...
9.11.2006 10:45
Wuffijkyri (Zasláno: 8. listopad 2006, 22:24 ):

Tedy chapu spravne ze Ti to dela to same s Evolve?
9.11.2006 10:50
jkyrino dela, ale ne ze by mi to hledalo signal 12 minut to ne. ale to ze kdyz se zapne za dlouho dobu tak se probouzi dyl.... je tam naky warm start, cold start a jeste neco, mam za to...nak sem to nestudoval, ale asi to s tim souvisi...
9.11.2006 12:37
rADo2Já myslím, že to není chyba Evolve, ale iGo. Když jsem se díval na NMEA log, co z toho leze, vypadá to korektně. Zjevně s tímto MT3 chipsetem netestují, a bude potřeba počkat na novou verzi iGo, patch.
9.11.2006 12:55
jkyriTo si nemyslm ze bude jinym chipsetem, iGo nepozna odkud se ty data sypou, pro nej je dulezity ze se naky data sypou z COMu a je jedno kdo tam ty data dava at uz z MT3 nebo Tesla :-)

Zkusim nalogovat data z jiny GPS a pak z MT3 a nasimulovat ze je tam sype programek misto tech zarizeni a uvidme co to udela...
11.11.2006 12:45
sancho_ce4youNo, mne robil takyto problem iGO 2005 s GPS modulom od Microstar. Neviem presny nazov.
iGO 2006 to uz nerobi, je to v pohode.
Ta chyba je zjavne v SW iGO, ale vyrobca sa vobec neunuval mi odpovedat, takze netusim, v com bol problem.
Momentalne uspesne pouzivam iGO s tymto GPS modulom a Acer n50.
12.11.2006 04:05
krabicka3_ce4youTo je zajimavy, ze s iTECem BT-339 snad nikdy zadny SW problem nemel. Ale ma to 32 kanalu, to je hlavni.:D
15.11.2006 08:46
jkyriTak doba za kterou nabehne GPS aby mela signal a zafixovala pozici se lisi po kratkem vypnuti a nechanim dlouho vypnuteho zarizeni pry proto (rikal včera nas ucitel na mobilni komunikace), ze zarizeni musí nacitat almanachy o všech satelitech, kde jsou na obezne draze a tak aby z toho pak mohlo spocitat pozici...
16.11.2006 09:10
noiser_ce4youA co to zkusit pres takovou tu utilitu na "vetveni" GPS COM portu, myslim GPSGateWay? nebo jak se to jmenovalo...
[QUOTE="jkyri"]Tak sem si taky zakoupil tutu gipiesku a mam uplne stejne problem a taky me to dost mrzi/sere ze to s iGo nejde a dela to ma/nema signal :-(

Ostatni programy naprosto v pohode, tomtom taky jedna radost, ale to se s iGo neda srovnat, takze bych rad to nejak rozchodil. Ted jsem psal na support igousum, tak sem zvedav co odepisou...[/QUOTE]
16.11.2006 03:23
JakujeJá jsem si toto GPS také pořídil. Bohužel se mi ještě nepodařilo připojit. Mám Palm Zire 72 a toto GPS nepodporuje nějaké "zabezpečené připojení" a v PDA to nejde vypnout. V návodu je popsáno jak na Pocket PC a PC, ale o Palm tam není ani ň. Poradí někdo?
16.11.2006 03:29
rADo2Zabezpečené připojení samozřejmě podporuje, a standardní párovací kód je 0000.
16.11.2006 03:47
JakujeJé ... fakt díky. Já zkoušel spoustu kódů od 0 až po výrobní číslo, ale tohle mě opravdu nenapadlo. Díky. Jede to.
17.11.2006 03:44
Jirka SAhojte, taky mam problem s iGo, resp. iGo ma problemy se mnou (moji Evolve). Signal ztraci a naleza po mene nez sekundovych intervalech. Nekdo jste popsali to same. Nenasel jsem navrhnutou GPS GateWay - ani pres Googla jsem nezjistil o co jde, jsem v navigaci novacek. Nejaka konkretnejsi informace/napad, prosim?
Diky,J.
18.11.2006 02:44
Harry__ce4youDíky za to 0000, moc to pomohlo, také jsem laboroval s kombinací Evolve-Palm a nevěděl co s tím. Teď již mohu přejít do fáze testů této nové věcičky :)
18.11.2006 01:26
jkyriTak mam tomtoma6 s novyma mapama CR a prdim na nefungujuci iGo, uz tam ma taky cisla domu, nabiha 2x rychlejc nez iGo a tak 4x rychlejc nez tomtom5, ma lepsi hlas nez iGo, takze jsem spokojen...

Jinak jsem psal na iGo support, nejdriv cesky (jsem myslel ze rozumi), tak mi behem dvou dni odepsali at jim napisu anglicky, tak sem jim napsal anglicky a uz asi 14 dni neodpovedeli, takze fuck off na ne :)
18.11.2006 01:46
rADo2TomTom 6 je jednoznačně lepší než iGo pro ČR/AT/DE, jejich navigace sice možná nemá tak "líbivou" grafiku jako iGo, ale je mnohem přehlednější pro praktické ježdění, má mnohem lepší POI, a lepší hlasové povely.

Evolve funguje se vším kromě iGo, ale není čeho litovat..
18.11.2006 02:46
Jirka SSouhlasim! Je mi lito, ze iGO ted nemuzu pouzivat, ale to jen proto, ze v nich jsou (velikosti) maly mapy a hlavne - mapy vych. Evropy - jde mi spis jen o Chorvatsko a cestu tam (Slovinsko, BiH...). K TomTom 6 se mi bohuzel starou verzi Eastern Europe 6.08 z petkovy verze TomToma nepodarilo rozchodit. Jakykoliv napad, jak se dostat do Hr pomoci TomToma uvitam.
Diky,J.
18.11.2006 02:48
rADo2Mapy Chorvatska má třeba také Route66 v7 a Destinator 6. Navíc snad i TomTom 6 má v nových mapách CentralEuropean.660 i Chorvatsko (hlavní trasy)..

--
Pokryté země: Germany, Austria, Switzerland, Czech Rep., Poland, Slovakia, Hungary, Lettonia, Lituania, Estonia.

Hlavní tahy: Romania, Croatia, Slovenia, BosniaErzegovina, Serbia, Albania, Macedonia, Bulgary, Moldova, Ukraine, Belarus and West Europe.
18.11.2006 02:52
Jirka S[QUOTE="rADo2"]snad i TomTom 6 má v nových mapách CentralEuropean.660 i Chorvatsko..[/QUOTE] Jen prujezdovou mapu.
Rekl bych, ze nad TT6 neni, alespon z hlediska rychlosti a prakticnosti. Proto u nej chci zustat...
18.11.2006 07:43
sancho_ce4youTomTom sa mi sice velmi paci, ale jeho tragicky zla mapa Slovenska sposobuje, ze ho nemozem pouzivat.
Pritom jeho UI s velkymi tlacitkami je jednoducho neprekonatelny.
Nic ma nestve viac, ako miniaturne tlacitka na iGO.
Teda vlastne nieco hej, ale to som uz pisal na zaciatku diskusie :-)
18.11.2006 07:46
jkyriBtw je v tomtomu moznost minimalizace jako v Igo?
18.11.2006 07:52
rADo2Jasně, když zmáčkneš červené tlačítko, TomTom stále běží, navíc má Today plugin.
18.11.2006 08:08
jkyriNo jo :)) Herdek ze sem to nezkusil :) A zda se mi ze nabiha cim dal rychlejc :) Novej tomas mi dela fakt radost :)
22.11.2006 09:19
tom77_ce4youTakze odpoved od vyrobcu:

[QUOTE]We have done the testing with IGO, and we have some solution for out BT
2.5MR.
It will need do hardware setting modify,so if you don't mind, please return
the unit to us.
We will change the setting and send back to you.
[/QUOTE]
22.11.2006 10:59
sancho_ce4youTo znie dost slubne!
22.11.2006 11:07
rADo2No nevím, to chtějí aby jim člověk poslal GPS modul do Maďarska, týden na něj čekal, a oni to zprovozní? Ten email je poněkud nejednoznačný...
22.11.2006 01:37
tom77_ce4youNie do Madarska, ale na Taiwan :). S tou dopravou to odhadujem asi aj viac ako na tyzden ...
22.11.2006 01:44
rADo2V tom případě bych ten jejich dopis vzal, a šel s tím na reklamaci v ČR.
22.11.2006 02:24
sancho_ce4you[QUOTE="rADo2"]V tom případě bych ten jejich dopis vzal, a šel s tím na reklamaci v ČR.[/QUOTE]
Samozrejme, ze by som to reklamoval lokalne v CR.
22.11.2006 07:43
tom77_ce4youNuz uvidime ... Skusim ich este ukecat, nech mi poslu upravene a ja im potom vratim toto ...

Problem s reklamaciou sa mi uz nechce riesit. Mal som Asus a fungoval v pohode, az odisiel Bluetooth, tak som reklamoval a mesiac nic. Potom mi vratili prachy a zase tyzden kym som dostal toto ... Uvidime co a ako. Ale je asi jasne dokazane, ze tam je nejaky HW problem pre IGO :((
26.11.2006 09:37
Kehar 13Má zkušenost Evolve je super,nechal jsem jí celí 2 dni vypnutou a po zapnutí my našla sat.za 22s.Takže nevim jakích 12min co psal kolega asi výpadek sat.A centru Prahy také super.
4.1.2007 11:14
chalitmon_ce4youTak již mám také objednáno a připojuji se k aktivním PDA-GPSkářům :-)
4.1.2007 03:38
mijou[QUOTE="noiser"]A co to zkusit pres takovou tu utilitu na "vetveni" GPS COM portu, myslim GPSGateWay? nebo jak se to jmenovalo...
[QUOTE="jkyri"]Tak sem si taky zakoupil tutu gipiesku a mam uplne stejne problem a taky me to dost mrzi/sere ze to s iGo nejde a dela to ma/nema signal :-(

Ostatni programy naprosto v pohode, tomtom taky jedna radost, ale to se s iGo neda srovnat, takze bych rad to nejak rozchodil. Ted jsem psal na support igousum, tak sem zvedav co odepisou...[/QUOTE][/QUOTE]

Riesenie problemu s nestabilnym pripojenim BT GPS modulu k iGO2006

1. Stiahnut Falcon GpsGate (zaregistrovat alebo ...)
2. Nainstalovat GpsGate
3. Spustit a nastavit:
Input: BT GPS
Output: Virtual COM /NMEA Filter
Filter: Block everything but ..
Do zoznamu povolenych NMEA pridat:
$GPGGA, $GPGSA, $GPRMC, $GPGSV
4. V iGO nastavit prislusny port.
5. Hotovo

Prajem prijemny den!
7.2.2007 05:58
vaio33nazdar...-scem si kupit ten modul...-mas odskusany ten popis pre to riesenie problemu s nestabilnym pripojenim BT GPS modulu k iGO2006???-mas ten modul a fyzicky ti to funguje??? - neviem sa rozhodnut a bojim sa nekompatibility...-nakolko som Slovak zaujima ma aj mapa Slovenska kde je Igo lepsi ako Tom Tom...
7.2.2007 10:26
mijouMam to odskusane, a funguje to perfektne!
8.2.2007 07:38
vaio33mozes mi dat na teba nejaky kontakt...(ICQ,Skype,mobil...)-aby som v pripadnych problemoch sa mal na koho obratit...-pripadne trosku podiskutovat o tejto problematike...
18.2.2007 12:38
losermikeJak se chova tato GPSka po odpojeni zarizeni.. Vypne se po nejakem case, nebo drzi pohotovostni rezim.
20.2.2007 05:17
Jirka S[QUOTE="mijou"]Mam to odskusane, a funguje to perfektne![/QUOTE]
Drahy mijou, diky diky diky! :-) Sice mi chvili trvalo, nez jsem se nastavenim GPS Gatu prohrabal, taky se mi povedlo omylem nenavratne jeden z portu odebrat, ale nakonec vse dobre dopadlo :-) A konecne si uzivam iGO jako s jakoukoliv jinopu GPSkou!
BTW - odfiltrovani vystupu z Evolve te jen tak napadlo nebo jsi to nekde nasel? :-)
Jinak - GPS Evolve se automaticky vypne po nekolika minutach (myslim, ze kolem 5ti min) pote, co s zadnym zarizenim nekomunikuje.
27.2.2007 03:51
citysharkAhoj.

Tuhle GPSku mam taky, a par postrehu s ni. Mel jsem pujcenoy z prace na testovani jeste 2 kousky od ruznych vyrobcu (bohuzel typy se nepamatuju, nicmene jako rough srovnani to asi staci) a EVOLVE ma jednoznacne nejlepsi konektivitu (kupodivu mely vsechna 3 zarizeni stejny GPS chipset).

Teply start ma do par vterin, studeny se mi pohybuje venku nekde pod minutu... Dva setelity to chyti obvykle hned, zbytek nabiha postupne...

Doma v panelaku (4 patra nade mnou a 4 pode mnou) mi to chytne obvykle 5 satelitu, ale dost to laguje, protoze 2 se furt ztracej. Ovsem zbyle dve testovane GPSka mely v budove smulu absolutni.

Co me prekvapilo, je slabsi dosah BT. U ostatnich pripojeni (balkon-okno-postel) fungovalo pres BT na neco pod stredni silu, u Evolva se mi signal BT u okna pohybuje na hranici umreni a u postele umre.

Nicmene stale ji muzu hodnotit urcite nejlepe. GPSDash2 funguje, ale pada (ale to je spis vina Dashe) TT6 je bez problemu.
28.2.2007 08:35
mijou[QUOTE="Jirka S"][QUOTE="mijou"]Mam to odskusane, a funguje to perfektne![/QUOTE]
Drahy mijou, diky diky diky! :-) Sice mi chvili trvalo, nez jsem se nastavenim GPS Gatu prohrabal, taky se mi povedlo omylem nenavratne jeden z portu odebrat, ale nakonec vse dobre dopadlo :-) A konecne si uzivam iGO jako s jakoukoliv jinopu GPSkou!
BTW - odfiltrovani vystupu z Evolve te jen tak napadlo nebo jsi to nekde nasel? :-)
Jinak - GPS Evolve se automaticky vypne po nekolika minutach (myslim, ze kolem 5ti min) pote, co s zadnym zarizenim nekomunikuje.[/QUOTE]

No tak tu som nasiel zmienku o nejakom softe co vie mapovat porty, resp. preposielat data na virtual port. tak som zacal hladat. Skusil som GPSGate ale neslo to, tak som vyuzil moznost logovat data na com porte a logol som data z Evolve a pozicanej GPS ktora fungovala, a tie som porovnal. (zatial 4 dni v ....). zistil som, ze Evolve posiela $ to LPKCHM ci co to tam je a nikde som to nenasiel, ze co to vlastne je, ani v specifikaciach NMEA protokolu a tak som nastavil v GPSGate povol vsetko okrem $LPKCHM. A nic, neslo to, po dvoch dnoch ma napadlo, skusit zakaz vsetko okrem , $..., ktore som vypisal v navode a cuduj sa svete, funguje!

Som rad ze pomohlo!
2.3.2007 09:55
losermikeTestoval jsem tuto GPS Evolve (mtk) spolu s Navilock bt-339 a Nokii ld-3w (sirf star III).. Testovano po cele republice vc. doma v panelaku, v prizemi. Nejhure dopadl Navilock. Chytil vetsinou o jeden satelit mene nez Nokia a dokonce o tri nez Evolve.
Nejlepe je na tom tedy s citlivosti Evolve.. Kde ma Nokia 4 satelity, Evolve 6 az 7! Studeny start i horky je taktez bezkonkurencni oproti dvema. Vetsinou jsme se dostal pod 1 min. Co me akorat stve, je dosah bluetooth. Ten je mizerny. Staci nejaka prekazka, nebo vetsi vzdalenost (priklad- GPS za zavrenym oknem, zaluzie zatazeny, vzdalenost 1,5 metru) a tomtom pise, chybi GPS. Velka skoda, jinak moc dobry produkt za moc dobry penize.

Vydrz jsem netestoval, ale nejvic spokojen jsem s Nokii. Mam tam neorig. aku 1900 mah a je k neutahani (s orig. baterii cca 900 mah vyrobce udava az 15 hod.) , navic ji nevypinam a vydrzi skoro 14 dni v pohotovostnim rezimu, samozrejmne v zavislosti na uzivani. Odpada tak neustale zapinani, kdyz se Vam Evolve i Navilock po nejake dobe vypne. Neni to 5 min, jak tu nekdo psal, ale podstatne vic. Nemeril jsem, odhadem asi tak neco mezi ctvrt a pul hodiny.

Jeste zbyva dodat ze nabijecka na Evolve je shodna s Nokii (silnejsi konektor) a baterie je taktez shodna s Nokii (Bl-5C), neni tak problem koupit levne neorig., s vetsi kapacitou, odzkouseno :)
2.3.2007 12:06
rADo2Pro info - iGo BETA z 1-2/2007 již s Evolve funguje zcela bez problémů.
4.3.2007 10:45
Superkojot_ce4youJak ste tu mluvili o pomalém náběhu - podobný problém jsem popsal zde .
5.3.2007 10:42
losermike[QUOTE="Superkojot"]Jak ste tu mluvili o pomalém náběhu - podobný problém jsem popsal zde .[/QUOTE]

presne to mi dela nekdy taky, takze to nebude vadny kus.. Chtelo by to novy software..
5.3.2007 12:30
Jirka S[QUOTE="mijou"]
Som rad ze pomohlo![/QUOTE]
Dobra prace, fakt diky. Jinak potvrzuju, ze iGO 2006 SE beta (resp. beta 2007) zvlada kompletni NMEA vystup bez problemu.
Hezky den
8.3.2007 06:04
Ozzy_ce4youPrávě zkouším Evolve s iGo a funguje bez potíží...
9.3.2007 07:13
V0174_ce4youTak jsem koupil taky tuto GPS... Jako satelity najde OK, ale v manuálu je, že se má při prvním použití nechat aspoň na 20min venku na volné obloze (na nálepce na solárním panýlku je dokonce že se má nechat ve 3D fixované pozici) - to jsem chtěl udělat, ale foukal příliš silný vítr a GPS mi to shodilo s balkónu :D (do trávy z cca 5m naštěstí)
Vzal jsem ji tedy domů... ale když ji teď zkouším používat, ukazuje (i po cca 20min) neustále o cca 10 - 14m vedle (srovnáváno s mapy.cz) - což je na geocaching dost nepraktické :(
Nevíte jestli to může být tím, že jsem ji nenechal při prvním použití v klidu / jak se dá "restartovat" - nebo jestli to bude pádem (to mi přijde nepravděpodobné, pád to byl měkký a jinak GPS funguje bez problémů), nebo jestli to půjde reklamovat... Předem díky.

Jinak ke startu - taky mi někdy najede hned a někdy hledá přes 10min...
10.3.2007 08:26
Ozzy_ce4youpokud někdo víte, jak zresetovat MTK GPS via nějaký software (podobně jako SirfTech na Sirf III), podělte se prosím ;)
14.3.2007 10:20
JakujeDobrý den.
Také mám toto zařízení, ale poslední dobou zjišťuji, že ukazuje o několik metrů mimo. Pokouším se hrát hru geocaching a je to docela nepraktické. Nemáte někdo podobné zkušenosti, nebo nějakou radu?
Děkuji
15.3.2007 11:36
xtonda_ce4youMáte asi poněkud nereálné představy, přesnost u těchto běžných "konzumních" GPS přijímačů je při dobrém signálu do 10m.
15.3.2007 08:34
Ozzy_ce4you[QUOTE="Jakuje"]Dobrý den.
Také mám toto zařízení, ale poslední dobou zjišťuji, že ukazuje o několik metrů mimo. Pokouším se hrát hru geocaching a je to docela nepraktické. Nemáte někdo podobné zkušenosti, nebo nějakou radu?
Děkuji[/QUOTE]

Záleží, jakou přesnost požadujete. Mne Evolve dovedl až na dva metry k Cache, což je supr! Obvykle při geocachingu zahazuju GPS když mi ukazuje vzdálenost 10 metrů - dál hledám očima.

Každopádně - při cachingu se Evolve chovalo nějak divně, potvrdíte mi stejnou zkušenost? Asice - vzdálenost se koriguje rychle a naprosto přesně. Ale šipka je líná a mění směr buď skokově, nebo vůbec. Zkrátka podle šipky jsem dva poklady nehledal, jen podle vzdálenosti :sarcastic:

Jak píšete o tom, že vám pozici ukazuje o pár metrů vedle - teď se mi stalo kupodivu to samé (nepřesnost asi 40-50 metrů, přestože měl chycené 4 satelity). Nicméně GPS byla zapnutá po mnoha dnech a jen na parapetu okna. Když jsem ji vypnul a zapnul, poloha se takřka ihned zkorigovala správně.
16.3.2007 01:45
Jakujejj.
Mám podobné problémy. Hlavně mezi budovami a mezi stromy.
Můžu se zeptat, jaký používáte software. Já mám TomTom a tam mám buď mapu, kde jsem pořát na silnici (Tomtom si tvrdošině myslí, že sedím v autě), nebo souřadnice. S geocachingem začínám, tak nemám tolik zkušeností, ale hledám stylem když se čísla na papíru rovnají číslům na obrazovce, tak se začínám rozhlížet. Taková šipečka s ukazatelem zvdálenosti by se mi také hodila.
16.3.2007 02:22
rADo2Je to off-topic, ale na geocaching je skvělý OziExplorer a ortofotomapy (třeba Prahy)
17.3.2007 08:20
vpe_ce4you[QUOTE="Jakuje"]jj.
Mám podobné problémy. Hlavně mezi budovami a mezi stromy.
Můžu se zeptat, jaký používáte software. Já mám TomTom a tam mám buď mapu, kde jsem pořát na silnici (Tomtom si tvrdošině myslí, že sedím v autě), nebo souřadnice. S geocachingem začínám, tak nemám tolik zkušeností, ale hledám stylem když se čísla na papíru rovnají číslům na obrazovce, tak se začínám rozhlížet. Taková šipečka s ukazatelem zvdálenosti by se mi také hodila.[/QUOTE]

a neni to tim, ze silnicni navigace navadeji na silnici? Musite asi vypnout silnicni rezim :-) Take kalibrace map nebude 100%. Co se tyka presnosti GPS, pri dobrem signalu to tech 5-10 metru bude.

Kdo chce presnejsi, tak DGPS
http://cs.wikipedia.org/wiki/Differential_GPS
17.3.2007 08:21
vpe_ce4youBluetooth zkusenosti .... nahodte tipy na ...

- Bluetooth GPS (nevim jak je na tom evolve s konektorem?)
// neco by pry mohlo byt u profitec.cz
- Bluetooth HF (bondovka)

... podminka je - s dobijecim konektorem USB miniB (tj. shodny s tlf. HTC, iPOD a dalsimi zarizenimi, komu by se chtelo tahat k tomu dalsi nabijecky...)

www.offspringtech.com/images/big/USB-MINI-06.jpg
www.publishingperfection.com/productimages/CTG216.JPG
www.mconline.ru/post/21809/usb-mini-b.jpg
www.panintl.com/img/Mini-5pin.gif
19.3.2007 12:33
vpe_ce4you[QUOTE="Jirka S"][QUOTE="mijou"]Mam to odskusane, a funguje to perfektne![/QUOTE]
Jinak - GPS Evolve se automaticky vypne po nekolika minutach (myslim, ze kolem 5ti min) pote, co s zadnym zarizenim nekomunikuje.[/QUOTE]

a po tech 5ti minutach to nabiji baterku anebo uz ne?
21.3.2007 08:49
alpik_ce4younemáte někdo zkušenost s Evolve GPS a Tomtomem verze 5? Citlivost GPS a příjem signálu výborný, ale mám taky problém s častým odpojováním GPS ... Taky mi už prasknul display (solární článek, přestože horní sklíčko je OK ...)
21.3.2007 04:07
alpik_ce4youtak jestli solár dobíjí, jsem ještě nezjistil, teď potřebuju hlavně zjistit, proč se mi to pořád odpojuje. Možná mám kus s vadným modrým zubem nebo něco někde špatně nastavené ...
22.3.2007 02:32
tyrolerNevite nekdo o pridavne antene pro Evolve? Staci web.
22.3.2007 03:30
marejakZdravim.Chtěl jsem se zeptat.Nevíte náhodou jestli mi půjde nabíjet autonabíječkou od Evolve i moje pda Loox 420 ??Nechce se mi kupovat originál...

díííkkkyy
30.3.2007 05:04
Vachy_ce4youNevite nekdo, kde jsou stranky vyrobce?
4.4.2007 11:35
Harry__ce4you[QUOTE="alpik"]nemáte někdo zkušenost s Evolve GPS a Tomtomem verze 5? Citlivost GPS a příjem signálu výborný, ale mám taky problém s častým odpojováním GPS ... Taky mi už prasknul display (solární článek, přestože horní sklíčko je OK ...)[/QUOTE]
Mam Evolve+TT5 a funguje v pohode, odpoji se mi jen kdyz vypnu Palma, na kterem mi TT bezi, ale to je myslim v poradku, aspon se nevybiji. Spis mi vadi relativne dlouha inicializace, nekolik minut.
9.4.2007 08:58
mistaZdravim vas, musim rict ze me tento kousek celkem zklamal, protoze:
1) ztraci vsechny satelity - umisteno v aute (renault laguna - v madle ve dverich)

2) obecne velmi mizerna presnost, na okrsce kde neni mnoho silnic je to ok ale to nepotrebuji navigovat :). Jakmile vjedu do mesta moje PDA (IGO - march 2006) se zblazni protoze neustale prepocitava trasu (z chybnych udaju GPS) a vysledek je ten ze to vzteky vypnu... Navic v prime viditelnosti na nebe GPS jakoby neustale pohybuje i kdyz stoji na miste.

3) gumicky na GPS vubec na nicem nedrzi, navic jsem jednu dnes ztratil - to by tak nevadilo lze to "vytunit".

4) pri nabijení z 220V blika pak sviti zelena dioda. Jasne podle navodu vse v poho. ale jakmile odpojim nabijeni zel. dioda zacne blikat... (proc?) pomuze jen vyjmuti baterie.

Mate s timto GPS taky takove potize? Podle tohoto fora je to super masinka. Snad mi uznaji reklamaci...
9.4.2007 09:46
citysharkTak zadny takovy nesvar s Evolvem nepozoruju (teda krome tech nozicek).

V navodu se pise, ze po prvnim zapnuti by se mel pristroj nechat 20minut na otevrenym prostransvi pro "self-calibration"... Sice jsem to nedelal, ale kdo vi. Treba to udelal nekdo prede mnou. V praci mame dalsi dva tyhle pristroje a vsechny jsou bezproblemovy.

Nemam s presnosti vubec zadnej problem. Kdyz v aute stojim, tak se mi GPS pozice "nehejbe"....

Proste dost se divim, tomu, co pises ty, protoze to, co popisujes jsou presne ty vlastnosti, ktery Evolve NEMA a kvuli kterymu jsem ho ve svym testovani BT prijmacu vyhodnotil nejlip :)

No nez ho odneses nekam pryc do reklamace, tak zkus vyndat baterku a nechat ho par minut bez ni... Preci jen v tom bude nejakej SW, takze takovejdle reset by mohl pomoct...
9.4.2007 09:59
mistaDobre vsechno vyzkousim

prozatim 20 minut venku prave bezi :)

kdyz to nezabere tak vytahnu baterku... a uvdime.

Dekuju za informace

10.4.2007 05:59
GildissUž jsem byl rozhodnutý pro Evolve MT3, ale četl jsem na zive.cz srovnání GPSek a tam Evolve sice vychválili díky citlivosti a výdrži, ale kvůli absenci statické navigace jej odsoudili jako naprosto nevhodný pro turistiku a geocaching. Ale tady jsem si přečetl, že ho na geocache používáte. Protože to bude má první GPS a GPSku budu používat hlavně pro turistiku, chtěl jsem se zeptat jak to tedy je? Používá to někdo pro turistiku? Jsou s tím nějaké problémy? Používat budu se Sony Ericssonem P910i a programem Smartcom GPS. Díky za informace
10.4.2007 06:39
citysharkJo neni za co. Dneska jsem cestou z prace zkousel vrazit GPSko do kastliku kde bylo navic ve spolecnosti vsech moznejch prodluzovatek, nabijecek a ostatni kabelaze a to nepresny "preskakovani" se mi projevilo jen jednou kdyz jsem vyjizdel z tunelu u Husakova ticha... takze vse v normalu... fakt mas nejakou zahadu :)
11.4.2007 06:30
vpe_ce4you[QUOTE="Vachy"]Nevite nekdo, kde jsou stranky vyrobce?[/QUOTE]

take jsem kdysi nenasel, az jsem si myslel ze je to cinsky noname vyrabeny pro nejakeho ceskeho dovozce, vi nekdo vic?
11.4.2007 10:52
Tennessee_ce4youPo prohledani webu FCC, se zda byti vyrobcem F-tech. Tu GPSku na strankach ma.

http://www.f-tech.com.tw/Eng/Index.htm
11.4.2007 11:36
citysharkGildiss - nenarazil jsem na problem pri pesim pouzivani...
12.4.2007 03:13
gejmerqomôžete sa pls vyjadriť viacerí k tomu geocachingu? chcem si kúpiť novú gpsku, tá súčasná má ešte staručký CPIT/NMEX čipset. Nervov som si s ňou užil až dosť a nerád by som kupoval nové zariadenie, ktoré bude úplne nepoužitéľné. dik za info
15.4.2007 02:44
p.e.t.r._ce4youPořídil jsem si tuto GPSku v minulém týdnu, když jsem ji vzal o víkendu na lov Geokešek, byl jsem sklamán. Problém byl v tom že se mi vůbec neotáčí šipka směru. Když si hodím Tomtom a sleduji pohyb šipky po mapě, tak vidím že šipka cestuje po mapě pozadu nebo po boku. Takže vlastně nevím kterým směrem přesně jdu. Je to dost velký problém, měl jsem nedávno na zkoušku GPS Navilock a s ní nebyl problém. Když jsem použil program VITO Navigator nebo RichesseGPS tak mi šipka směru zamrzla naprosto špatným směrem a musel jsem se orientovat jen podle vzdálenosti v metrech která mi buď přibývá nebo se odečítá. Je to problém mé GPSky nebo jste na tom stejně?
15.4.2007 03:32
gejmerqo[QUOTE="p.e.t.r."]Pořídil jsem si tuto GPSku v minulém týdnu, když jsem ji vzal o víkendu na lov Geokešek, byl jsem sklamán. Problém byl v tom že se mi vůbec neotáčí šipka směru. Když si hodím Tomtom a sleduji pohyb šipky po mapě, tak vidím že šipka cestuje po mapě pozadu nebo po boku. Takže vlastně nevím kterým směrem přesně jdu. Je to dost velký problém, měl jsem nedávno na zkoušku GPS Navilock a s ní nebyl problém. Když jsem použil program VITO Navigator nebo RichesseGPS tak mi šipka směru zamrzla naprosto špatným směrem a musel jsem se orientovat jen podle vzdálenosti v metrech která mi buď přibývá nebo se odečítá. Je to problém mé GPSky nebo jste na tom stejně?[/QUOTE]

hmm, zvláštne. nie som gps guru, ale podľa logiky všetky info o tvojej pozícii spracuje GPSka a tá ich prenesie do pdačka, ktoré má ďalej vyhodnocovať, napr. vzdialenosť od kešky. ak ti vypočítavanie metrov funguje a šípka nie, nehladal by som chybu v samotnom prístroji, ale skúsil najprv pozreiť v pda. možno kompatibilitu, možno fóra iných ľudí s podobným problémom.
15.4.2007 03:39
p.e.t.r._ce4youSnažím se najít na fórech co nejvíce informací, ale nikde jsem se zatím nedočetl o stejném problému. Pokusím se použít GPSku s jiným pda a třeba zjistím že je to opravdu nekompatibilitou obou zařízení. Napadlo mě také zda to není v nastavení rychlosti komunikace mezi oběma zařízeními. Napadlo mne zda nemůže být problém v Static navigaci. Pokud to co brzy nevyřeším půjdu příjmač vrátit a koupím si něco se SirfIII.
15.4.2007 03:48
p.e.t.r._ce4youTak jsem to teď byl testnout před barákem a mé zjištětní je že pokud běžím je vše o.k. Ve chvíli kdy jen jdu cca 4km za hodinu, tak ručička zamrzne a ukazuje stále stejným směrem, tak jako jsem to již popisoval. Ve chvíli kdy jsem se rozeběhl, tak se ručička začala chovat normálně, tzn. že mě naprosto perfektně dovedla k bodu který jsem si nastavil.
15.4.2007 07:28
kultus_ce4youa mas deaktivovanou statickou navigaci???
15.4.2007 07:31
p.e.t.r._ce4youA jak ji deaktivuju?
15.4.2007 08:24
kultus_ce4youdela se to na vlastni riziko ikdyz ne az tak realne nejakym programkem pro SIRF chipsety jen uz nevim jak se jmenuje to si najdes nejde to ale u kazde navigace...
15.4.2007 09:16
p.e.t.r._ce4youPokud dobře čtu tak tu řešíme GPSky s chipsetem MediaTeku. Tzn. že program pro Sirf čipy na tuto GPS fungovat nebude. O vypnutí Static navigation u Sirf čipů vím, ale utilitku pro MTK čipy neznám. Pokud o něčem takovém někdo ví, tak ať se podělí, ale osobně dost pochybuji o tom, že něco takového existuje. Pokud maká soft pro Sirf čipy na MTK tak hoďte nějaký návod jak na to.
15.4.2007 10:56
gejmerqo[QUOTE="p.e.t.r."]Tak jsem to teď byl testnout před barákem a mé zjištětní je že pokud běžím je vše o.k. Ve chvíli kdy jen jdu cca 4km za hodinu, tak ručička zamrzne a ukazuje stále stejným směrem, tak jako jsem to již popisoval. Ve chvíli kdy jsem se rozeběhl, tak se ručička začala chovat normálně, tzn. že mě naprosto perfektně dovedla k bodu který jsem si nastavil.[/QUOTE]

no tak je to tá statická navigácia. už ju treba len vypnúť :)
16.4.2007 06:35
kultus_ce4youja se omlouvam nedoslo mi ze to ma mediatek chip...nevim zdali ma vubec statickou navigaci...jinak nechci prudit ale neni spatne si pred nakupem GPSky zjistit na co je vhodna (auotonavigace nebo pesi turistika)...sam si jdu kupovat GPS na leto a jsem absolutni novacek v tyhle problematice ale zjistuju si co se da abych neprohloupil ikdyz je to krabicka za 2 litre...tady je srovnani GPS modulu myslim ze je tam taky tahle od evolve 32 kanalova:
GPS recenze

PS: nedelam reklamu jinemu servru jen at se koukne na tu svoji ...
16.4.2007 11:25
Ozzy_ce4you[QUOTE="p.e.t.r."]Pořídil jsem si tuto GPSku v minulém týdnu, když jsem ji vzal o víkendu na lov Geokešek, byl jsem sklamán. Problém byl v tom že se mi vůbec neotáčí šipka směru. Když si hodím Tomtom a sleduji pohyb šipky po mapě, tak vidím že šipka cestuje po mapě pozadu nebo po boku. Takže vlastně nevím kterým směrem přesně jdu. Je to dost velký problém, měl jsem nedávno na zkoušku GPS Navilock a s ní nebyl problém. Když jsem použil program VITO Navigator nebo RichesseGPS tak mi šipka směru zamrzla naprosto špatným směrem a musel jsem se orientovat jen podle vzdálenosti v metrech která mi buď přibývá nebo se odečítá. Je to problém mé GPSky nebo jste na tom stejně?[/QUOTE]

Zdravím, jedná se o vlastnost, na kterou jsem již dávno upozorňoval (možná právě i v tomto fóru a tomto threadu. Více na http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/Ar.asp?ARI=113248&CHID=4&EXPS=&EXPA=
16.4.2007 02:42
GildissTakže Evolve je pro turistiku a geocaching naprosto nevyhovující. Pořídím si tedy Navilock BT-338, tam by to mělo být naprosto v pohodě..
16.4.2007 03:24
xtonda_ce4youSice už se objevily chipsety, které prý mají lepší citlivost než Sirf Star III, ale vlastnosti Sirf Star III jsou velmi dobré a je velmi používaný a tedy i vyzkoušený a prověřený a jeho vlastnosti jsou dostatečně dobře známé, dokonce ho používá i Garmin. Takže nejlepší co se dá dneska udělat je koupit osvědčený přístroj renomovaného výrobce se Sirf Star III.
16.4.2007 04:46
vpe_ce4youtřeba Nokia LD-3W :-))
16.4.2007 04:47
vpe_ce4you[QUOTE="gejmerqo"][QUOTE="p.e.t.r."]Tak jsem to teď byl testnout před barákem a mé zjištětní je že pokud běžím je vše o.k. Ve chvíli kdy jen jdu cca 4km za hodinu, tak ručička zamrzne a ukazuje stále stejným směrem, tak jako jsem to již popisoval. Ve chvíli kdy jsem se rozeběhl, tak se ručička začala chovat normálně, tzn. že mě naprosto perfektně dovedla k bodu který jsem si nastavil.[/QUOTE]

no tak je to tá statická navigácia. už ju treba len vypnúť :) [/QUOTE]

tak se pak pochlub o ty moudra, ktera ze to vyhrala tve vyberove rizeni :)
16.4.2007 05:00
xtonda_ce4you[QUOTE="vpe"]třeba Nokia LD-3W :-))[/QUOTE]Tak podle toho testu na navigovat.cz je nejpřesnější hned po tom Evolve s Mediatekem MT3 a statickou navigaci na ní vypnout lze, já sem s ní spokojenej. Ano s některými zařízeními nechodí nebo chodí blbě, ale to není problém zjistit si předem a podle toho se rozhodnout.
16.4.2007 05:50
p.e.t.r._ce4youNevěřím tomu že by byl problém v nekompatibilitě zařízení. GPSka maká super pokud jedu na kole nebo autem nebo alespoň běžím. Pokud někdo tuší jak vypnout tu static navigaci tak dejte návod. Rozhodně je přesnost této GPSky lepší nežli některé s chipem SirfIII.
16.4.2007 10:18
xtonda_ce4youProšel jsem si diskuse na gpspassion.com a toto chování MediaTek chipsetu tam také rozebírají, vypadá to jako vlastnost chipsetu. Co s tím jsem tam nenašel, ale hledá se tam ještě hůře než tady.
17.4.2007 12:28
gejmerqo[QUOTE="p.e.t.r."]Nevěřím tomu že by byl problém v nekompatibilitě zařízení. GPSka maká super pokud jedu na kole nebo autem nebo alespoň běžím. Pokud někdo tuší jak vypnout tu static navigaci tak dejte návod. Rozhodně je přesnost této GPSky lepší nežli některé s chipem SirfIII.[/QUOTE]

druhá alternatíva je program do pdačka, napr. http://www.gpspassion.com/download/spgps.zip
návod (pomerne dlhý) nájdeš napr. na stránke http://www.oziexplorer2.com/ozice/faq_staticnav.html

ak niečo pokazíš, vyber baterku, po x hodinách/1 dni by sa ti mali vrátiť nastavenia od výrobcu.tiež si pozri na nete, či zariadenia sú kompatibilné.

daj vedieť, ako si dopadol :)
17.4.2007 12:43
gejmerqo[QUOTE="vpe"]tak se pak pochlub o ty moudra, ktera ze to vyhrala tve vyberove rizeni :)[/QUOTE]

no ja nie som zrovna expert cez gpsky :) som práve v štádiu výberu gpsky a na základe fór a rád ostatných radšej ostanem pri sirf čipe, nebudem riskovať nekompatbilitu/problémy s vracaním pri evolve. ďalšia vec, že ani tých 20 hodín nie je tak svetoborných, viac dosahujú aj iné gpsky a bez solárneho panelu.

skúsim ísť do originál nokia shopu tu v Bratislave a dohodnúť sa na vrátení peňazí v prípade nekompatibility/problémovosti vypnutia statickej navigácie. dúfam, že bude všetko bez problémov, vyzerá to byť solídny prijímač + dá sa prehodiť baterka z mobilu v prípade vybitia.
17.4.2007 12:49
vpe_ce4youad NOKIA LD-3W
to vyndavani baterie z nokie jde priserne, i na FCC ponicili ten cudlik (viz internal fotky)

vyrabi ji PRIMAX (ten co tady prodaval skenery nevalne kvality).
17.4.2007 09:33
xtonda_ce4yougejmerqo, expert teda opravdu nejsi, když někomu radíš aby se pokoušel vypnout statickou navigaci na GPS s chipsetem MediaTek nástrojem pro přístroje s chipsetem SirfStar.
17.4.2007 09:56
gejmerqo[QUOTE="xtonda"]gejmerqo, expert teda opravdu nejsi, když někomu radíš aby se pokoušel vypnout statickou navigaci na GPS s chipsetem MediaTek nástrojem pro přístroje s chipsetem SirfStar.[/QUOTE]

hops, máš pravdu, nenapadlo ma to, dosť trapas ;) sorry
17.4.2007 10:08
Ozzy_ce4you[QUOTE="gejmerqo"][QUOTE="xtonda"]gejmerqo, expert teda opravdu nejsi, když někomu radíš aby se pokoušel vypnout statickou navigaci na GPS s chipsetem MediaTek nástrojem pro přístroje s chipsetem SirfStar.[/QUOTE]

hops, máš pravdu, nenapadlo ma to, dosť trapas ;) sorry[/QUOTE]

Taktak, vypnout onu "chybu" na MTk3 bude docela problém, tedy alespoň prozatím :sarcastic:
17.4.2007 12:48
citysharkJe pravda, ze primo na geocashing jsem Evolva nezkousel, bo tato zabava zatim zustava jen na mym "to do" listu, ale byl jsem s evolvikem v lese na prochazce a prochazel jsem se po cestach. Pak jsem si u potucku odskocil kousek dal mrknout na houby a zase back. Draha, kterou mi Navio vykreslilo za celou dobu moji 5km prochazky v lese se 100% shodovala (dle letecky mapy prostoru).

Takze jedine, na co si stezujete je nefunkcnost "kompasu", chapu to dobre?
Kompas je totiz to, co me trapi zdaleka nejmin :D
17.4.2007 01:41
xtonda_ce4youNapadla mě ještě jedna věc. V programu PathAway se v Menu Options -> Preferences, záložka Time dá nastavit položka "GPS calculates speed/course". Pokud jsem to měl aktivní, stávalo se, že se mi po čase zasekla indikace směru. Šipka sice ukazovala správnou pozici, ale nenatáčela se podle směru. Když jsem to vypl, tj. směr si počítá ten soft sám, tak se mi to přestalo dít. Možná by stálo za pokus to s tím Mediatekem zkusit.
17.4.2007 06:53
p.e.t.r._ce4youAbych to tedy ještě jednou upřesnil. Problém je v tom, že se mi neotáčí směrovka např. v TOMTOMu. Střelka která normálně na mapě ukazuje směr kterým jdu, se zasekne a drží stále stejný směr, i když se např. otočím vpravo nebo zpět. Směrovka po mapě cestuje správně, ale neotáčí se ve směru chůze. Pokud se rozeběhnu nebo jedu autem, není problém. Je to trochu jiná static navigace než u Sirf čipů. Vypadá to, že budu muset za Geokeškama běhet a ne jen chodit :-(
17.4.2007 07:06
cityshark... nebo mit kompas, pripadne se rozhlednout kolem sebe. Orientace v prirode snad neni takovej problem...
17.4.2007 07:21
p.e.t.r._ce4youJak se chceš orientovat když na PDAčku sotva vidim kterym směrem se hýbu. Když pak hledám v lese, tak je to docela problém pokud k danému místu nevede cesta. Pokud jsem 2km od místa tak se samozřejmě dá orientovat dobře, ale když je keška už do 50m v členitém terénu, tak se určuje směr podstatně hůř.
17.4.2007 07:23
citysharkNevim, prosel jsem Brdy tam a zpatky jen s kompasem a mapou.... Jak to asi delali vojaci kdyz nebyly GPS...? Kompas, mapa, krokomer :-D
17.4.2007 07:45
p.e.t.r._ce4youNikdo tu neřeší jak to dělaj vojáci bez GPS. Nikdo ti nebere to, že to jde. Ale řešíme tu jak se zbavit nepříjemněho chování čipu MTK3 a ne jak chodit s mapou a kompasem. Takže si myslím, že tvé příspěvky jsou naprosto mimo.
17.4.2007 07:50
citysharkJa to chapu, v pohode. Jenom nechapu tu vahu problemu. Kdyz me GPSka dovede az na misto, vim porad souradnice a podle okoli, smeru, odkud jsem prisel a kam se koukam, musim to preci najit...

EDIT: jinak, abych nepsal jen samy OT: odpoledne jsem projizdel stranky o Mtek chipu a docetl jsem se, ze je to chip vyvinuty primarne pro pouziti s autonavigaci, kde je prave funkce zastaveni "kompasovani" pri malym pohybu cilene kvuli eliminaci otaceni v navig. aplikacich. Coz je vicemene jasny. Tim padem bych hadal, ze na rozdil od SIRFu tato funkce vypnout asi nepujde... niv neni univerzalni.
17.4.2007 09:38
xtonda_ce4you[QUOTE="p.e.t.r."]Abych to tedy ještě jednou upřesnil. Problém je v tom, že se mi neotáčí směrovka např. v TOMTOMu. Střelka která normálně na mapě ukazuje směr kterým jdu, se zasekne a drží stále stejný směr, i když se např. otočím vpravo nebo zpět. Směrovka po mapě cestuje správně, ale neotáčí se ve směru chůze. Pokud se rozeběhnu nebo jedu autem, není problém. Je to trochu jiná static navigace než u Sirf čipů. Vypadá to, že budu muset za Geokeškama běhet a ne jen chodit :-([/QUOTE]A jak se to chová v jiných softech, je to stejné? Zkus ten PathAway s nastavením, které jsem popisoval v obou polohách. Snad se PathAway bude chovat použitelně i bez mapy.
17.4.2007 09:41
xtonda_ce4youJo, taky mě napadlo, že to je vlastnost související se schopností MediaTeku eliminovat odrazy - při malé rychlosti nepozná co je pohyb a co drift a tak se chová divně nebo se snahou šetřit energii, při nízké rychlosti se "zabrzdí". Ale to jsou jen bohapusté spekulace :-)
17.4.2007 10:02
citysharkxtonda - zkousel jsem ten PathAway, ale GPSku mi nechytil, tak nevim...
18.4.2007 05:39
p.e.t.r._ce4youZkoušel jsem PathAway, ale nějak jsem v něm nebyl schopen narychlo zjistit zda to dělá to samé. Každopádně jsem zkoušel čtyři různé softy všechny se chovají při nízké rychlosti stejně. Je to tedy opravdu funkce která jen zabraňuje např. při stání v koloně v praze, neustálému otačení mapy kolem osy šipky. S tímto problémem jsem se setkal u navigací ve služebáku. Je tam MIO C501, když stojím v koloně tak mu hrábne a začne se otáčet na místě. U MTK čipu se mi to nestane.
18.4.2007 09:30
Ozzy_ce4youTaktéž jsem zkoušel tři softy, všechny se vyznačovaly stejnou chybou. Jde určitě o vlastnost MediaTeku
18.4.2007 09:33
Ozzy_ce4you[QUOTE="cityshark"]Ja to chapu, v pohode. Jenom nechapu tu vahu problemu. Kdyz me GPSka dovede az na misto, vim porad souradnice a podle okoli, smeru, odkud jsem prisel a kam se koukam, musim to preci najit...

EDIT: jinak, abych nepsal jen samy OT: odpoledne jsem projizdel stranky o Mtek chipu a docetl jsem se, ze je to chip vyvinuty primarne pro pouziti s autonavigaci, kde je prave funkce zastaveni "kompasovani" pri malym pohybu cilene kvuli eliminaci otaceni v navig. aplikacich. Coz je vicemene jasny. Tim padem bych hadal, ze na rozdil od SIRFu tato funkce vypnout asi nepujde... niv neni univerzalni.[/QUOTE]

Nevím, jestli kešujete, ale snad to bude takhle pochopitelnější: S Evolve jsme našli úspěšně dvě cache. V prvním případě byl ale postup výrazně složitější, než kdybychom šli podle starého Sirf II. První případ: cache byla vzdálená asi půl kilometru. Před námi byly dvě cesty, které se mírně rozcházely, pak je však oddělila neprůchozí rokle. Po půl kilometru se z ničeho nic šipka stočila a doposud klesající vzdálenost začala 70 metrů stoupat. Museli jsme se tedy vrátit a jít po druhé cestě. Kdyby šipka fungovala od začátku, věděli bychom hned, že máme jít druhou cestou... kešky jsme našli jen díky tomu, že MediaTek přesně odpočítával metry k cíli. Tak snad je to jasnější ;)
24.4.2007 02:20
gejmerqotak som nakoniec skončil pri nokii ld-3w. vyhral fakt, že som si ju mohol kúpiť a bez udania dôvodu do dvoch dní vrátiť naspäť. vypnutie statickej navigácie bolo maximálne jednoduché, gpska výborne chytá satelity a baterka je kompatibilná s nokia telefónmi, takže ak máte nokiu, v prípade vybitia iba prehodíte baterku a je.

jediná vec, čo mi na nokii vadí, že koncovka na dobíjanie je veľmi úzka a v krabici sa dodáva iba autonabíjačka. keďže na začiatku potrebujem prvých pár razov tú baterku nabiť z nuly doplna (aby som náhodou nestratil časť kapacity), v aute to počas bežnej jazdy mestom nespravím a doma to nemám ako nabiť. pomohlo teda riešenie prehodiť do mobilu a nabiť naplno mobil.

na geocaching skutočne odporúčam. mediatek má určite čo to do seba, ale zase hladať poklady dvojnásobne dlhšie, lebo ma to posiela cez roklinu, zrovna nemusím :)
6.5.2007 07:51
SlaMarJen tak pro zajímavost výrobce dodává tento typ s MTK Chipsetem http://www.semsons.com/sov5mibtgpsr2.html tak i s SiRf 3 http://www.semsons.com/sov5mibtgpsr.html
Určitě by se nemělo zapomenout na technický data. Jenom mě kapku zaskočilo že časové úseky jsou totožní (2.36.37s). Ale jinak MTK je lepší 32kanálu (SiRF-20) Přesnost 3m (SiRF-5m) provoz 20-23h. (SiRF – 12h) Jenom škoda že u MTK se zobrazuje ukazatel směru jen po 20m (>4km/h)
17.5.2007 03:01
papik.iTak včera jsem si koupil tenhle Evolve BT modul...podařilo se mi ho propojit s PC a programemem Visual GPS, ale za boha ho nemůžů rozchodit s mým MDA II, WIN 2003:-( Hledal jsem už snad všude jak na to, nainstaloval jsem manažera od Widcommu, PHM Device Manager, BTTools, Port Splitter, VisualGPSce...Widcomm zařízení najde, vytvoří port a když na to tapnu, tak mi to po fíli napíše connection failed, už jsem dělal několik SR i jeden HR...určitě je někde malinký problém v těch portech, ale s tím si fakt nevím rady. Našel by se někdo (než oba dva přístroje rozmlátím:) kdo mi dá nějaký podrobný návod jak na to s těmito programy případně jinýmy? Mnohokráte díky...:)
17.5.2007 03:37
citysharkTak Win2003 uz nemam delsi dobu (MDA II jo), takze si to moc nepamatuju, ale zkusim zalovit v pameti (drobny nepresnosti oimluv).

Zaptni GPS (modra LEDka bude rychle blikat) pust si na MDA ten Widcomm. A dej neco jako pridej zarizeni. Zvol neco jako "explore BT device". Zacne scanovat okoli a najde ti EVOLVA jako "BT GPS". Klikni ze jako tenhle chces, melo by ti to nabidnout seznam "funkci", ktery danej BT device nabizi. Tady bude jedinej a to sice "serial connection" nebo tak neco. Vyber, odklikni, zadej heslo "0000" (4xnula). Ve widcommu v BT devicech by ti mel naskocit novej naparovanej device.
Vypni zapni GPSku (takze opet modra LED bude zbesile blikat). Ve widcommu v BT devicech tap&hold na "BT GPS" a vyber connect. Modra diodka zacne jen tak problikavat blikat a jsi spojen.
17.5.2007 04:07
citysharkNepamatuju si rpesne jak na widcoma pod WM2003 (mam WM5), ale v zasade:

Citace neber doslovne:
1) GPSku zapni (modra LEDka bude zbesile blikat)
2) na cihle ve Widcommu dej "ADD" - explore BT device
3) az ti to najde "BT GPS" tak na nej tapni a dej NEXT
4) nabidne ti to seznam ficur, co to podporuje. vyber "serial comm" nebo tak neco. vic moznosti to stejne nebude mit
5) heslo je "0000"
6) vypni, zapni GPSku.
7) v "paired"devices vyber "BT GPS", tap&hold a connect. melo by to pak jit.

Jeste dotaz: mas tam orignalni ROMku nebo jsi flashoval?
17.5.2007 05:14
papik.iTaxnad jsem udělal vše jaxi napsal, ale ani tak to nende...mám původní ROM.
17.5.2007 05:15
papik.iTaxnad jsem udělal vše jaxi napsal, ale ani tak to nende...mám původní ROM.
17.5.2007 10:18
citysharkCece tak to je neco spatne...

1) A kdyz ti to vyhledava tu GPSku, tak ta ti prestane (aspon na chvilku) blikat rychle a zacne blikat pomalu?

2) Vyzada si to security kod?

3) Objevi se ti "BT GPS" v naparovanych devicech?

4) funguje ti BT spojeni s nejakym jinym zarizenim? (PC, handsfree...)
17.5.2007 10:44
papik.i1) Při vyhledávání to bliká furt stejně rychle jak v manuálu píšou - Hledání Bluetooth uživatele

2) Právě, že ten security kód si to nevyžádá

3) V naparovaných devicech se objeví

4) Evolvo mi funguje normálně s PC programem VisualGPSce a BT v MDAčku mi normálně funguje přes ActiveSync s PC

...snad zkusím vyndat z Evolva baterku aby se to nějak srovnalo, jinak už nevím:(
18.5.2007 12:41
citysharkNo tak to bych hledal chybu v PDA....
20.5.2007 02:07
papik.iTak problém je vyřešen...MDA II půjde do světa a místo něj jsem koupil Vario a Evolve funguje bez problémů:o)
24.5.2007 05:24
Harry__ce4you[QUOTE="papik.i"]Tak problém je vyřešen...MDA II půjde do světa a místo něj jsem koupil Vario a Evolve funguje bez problémů:o)[/QUOTE]
Zbabele, ale funkcni reseni :sarcastic:
24.5.2007 05:33
papik.iA už jsem s Evolve našel bez problému svou první kešku:D
24.5.2007 06:49
citysharkpapik - ja taky, ja taky :-) A celkem snadno. A at nam nekdo vyklada, ze Mediatek je nepouzitelny pro geocashing, ze? :-D
24.5.2007 06:59
papik.ijj...nebyl to vůbec žádný problém spolu s programem VitoNavigator II...už se těším na víkend, kdy se do toho pořádně opřu a budu hledat všude možně - tato hra mě velice příjemně nadchla:D
11.6.2007 11:26
papik.iChtěl jsem se jen zeptat, když jsem si dal na ten solární panel fólii (originál co se dodává s Variem) jestli to nemá nějaký neblahý vliv na příjem světla do panelu...
11.6.2007 01:05
citysharkPokud je ta folie pruhledna, tak nema :-)
11.6.2007 01:05
citysharkPokud je ta folie pruhledna, tak nema :-)
22.6.2007 03:28
sek750_ce4youchtel bych se zeptat jestli nekdo nevite jaky je rozdil mezi temito GPS moduly: tento a tento
zde jsem nasel ze ten druhej by mel mit plnou podporu geocachingu...nemate nekdo nakou zkusenost? mel bych o nej zajem
22.6.2007 07:05
citysharkRozdil mezi nima neni. Ocividne maji na shopu nejakyho buga.

"(32 kanalu, geocashing)" je prachsprostej reklamni kec.
Je to asi tak jako kdybys rekl, ze nejaky auto ma "primou podporu jizdy v zime". V zime se da jezdit s kazym autem a s kazdou GPS se da geocashovat. V pripade GS je jiz milionkrat omilanej zasadni chipset. Metiatek3 je v Evolvu furt stejnej a nejede pres to vlak :)
23.6.2007 09:04
libolDobrý den, chtěl jsem se zeptat nemá li někdo z vlastníku obdobnou zkušenost. U evolve GPS mi neustále bliká zelená LED (jako slabá baterie) - i po více než deseti hodinách nabíjení. Přitom minimálně tři hodiny navigace zvládne (víc jsem neměl příležitost zkoušet).
Líbí se mi citlivost a bezproblémový provoz, pokud by to měl být jen nějaký SW bug, tak si ho nechám, pokud se to u jiných nevyskytuje tak ho vrátím a vyměním za nový (ale asi stejný)
Děkuji
23.6.2007 09:39
citysharkTohle se mi obcas stava, kdyz je GPS vybita do mrte a souopnu ji do nabijecky. Muze byt v ni pres noc a stale zelena blika (byt uz je davno akumulator plny). Resenim je po nabiti vyndat baterku a zase zandat.
24.6.2007 09:29
SlaMarKámoš si koupil GPSko Evolve . Tak jsme ho kapku porovnávaly s Navilock BT-338. A klidně můžu říc že citlivější oproti Navilocku není ani náhodou. A kdyby se šlo do detailu tak Navilock je na tom o kapiček lépe. Pak mě překvapilo že šipka směru pohybu je normálně funkční /prostě úplně totožná s Navilockem/ Takže závěr asi Okcumputers prodává Evolve s SiRFem 3 . A nebo je něco mezi zemí a nebem. Jo a ještě taky máte na Evolve krátký dosah Bluetooth tak max 3 až 4 M
24.6.2007 11:02
citysharkNevim, kolik pristroju (evolve a navilock) jste s kamosem testovali, ale nemate pravdu ani nahodou. Je citlivejsi a je a je a je.

Osobne jsem mel k dispozici 6ks navilocku a 2 evolvy a jezdil jsem a zaznamenaval oboje cely den. Vysledek? Potvrzuji akorat to, co pisi o chipsetech odborne publikace, testy na webu a koneckoncu i toto vlakno.
25.6.2007 12:13
Ozzy_ce4you[QUOTE="sek750"]chtel bych se zeptat jestli nekdo nevite jaky je rozdil mezi temito GPS moduly: tento a tento
zde jsem nasel ze ten druhej by mel mit plnou podporu geocachingu...nemate nekdo nakou zkusenost? mel bych o nej zajem[/QUOTE]

Ano, druhý z jmenovaných již má podporu pro Geocaching. Zástupce nám poskytnul na test novou upravenou verzi, odlovil jsem uspesne 2 cache a chovala se bezvadně. Doporučuji. :yes:
25.6.2007 12:18
Ozzy_ce4you[QUOTE="cityshark"]Rozdil mezi nima neni. Ocividne maji na shopu nejakyho buga.

"(32 kanalu, geocashing)" je prachsprostej reklamni kec.
Je to asi tak jako kdybys rekl, ze nejaky auto ma "primou podporu jizdy v zime". V zime se da jezdit s kazym autem a s kazdou GPS se da geocashovat. V pripade GS je jiz milionkrat omilanej zasadni chipset. Metiatek3 je v Evolvu furt stejnej a nejede pres to vlak :)[/QUOTE]

Výrobce/distributor na zaklade nasich recenzi (kde jsme Evolve chvalili az na "podivnou chybu" znemoznujici geocaching) pruzne zareagoval upravou GPSek a tato GPS je jiz pro GC vhodná. Dostali jsme k dispozici jeden z nových modulů, odlovil jsem úspěšně 2 cache takže :yes: tohle si zaslouží pochvalu, jen je mi líto těch, co si koupili starší verzi, ty zpětně upravit nelze :oops:
25.6.2007 05:34
SlaMar[QUOTE="cityshark"]Nevim, kolik pristroju (evolve a navilock) jste s kamosem testovali, ale nemate pravdu ani nahodou. Je citlivejsi a je a je a je.

Osobne jsem mel k dispozici 6ks navilocku a 2 evolvy a jezdil jsem a zaznamenaval oboje cely den. Vysledek? Potvrzuji akorat to, co pisi o chipsetech odborne publikace, testy na webu a koneckoncu i toto vlakno.[/QUOTE]

Právě proto mě to přijde divné že Evolve takhle dopadl. Jinak jsme testovaly po jednom kuse.
No alespoň se vysvětlila oprava směru pochybu která už umožňuje geocaching. Možná hloupý dotaz nemohla tato oprava snížit citlivost příjmu. Pak by se už vysvětlilo vše. Protože opravdu při amatérských testech nedopadlo Evolve nejlépe.
25.6.2007 07:39
citysharkOzzy - sypu si popel na hlavu.
28.6.2007 08:03
cofi_ce4youSkoro jsem se zaradoval kdyz jsem tuhle diskuzi docetl protoze presne tenhle modul si chci poridit ale... :)
Jak poznam ze uz mam "opravenou" gps a ne jeste tu co se na geocaching nehodi? Predpoklad je ten ze nemuzu jit do obchodu a predem si ji nejak vyzkouset.
Co treba tahle:
[CODE]http://www.digitronic.cz/eshop/index.php?iTraxx_GPS_bluetooth_solarni_prijimac_32k_geocach.&detail=1674[/CODE]
28.6.2007 10:27
Ozzy_ce4youTy nové by měly mít na krabici něco jako "Evolve enabled" :-) a desigh loga na krabičce. Hezky je rozdíl vidět na těch dvou odkazech co psal někdo výše...
29.6.2007 10:44
cofi_ce4youA ta co je na tom mem odkazu?

Jestli z toho dedukuju spravne tak ta je jeste spatne protoze ma na svem tele jine logo.Nema napis evolve ale prave nejake logo.
Chapu to dobre :)

Zrovna teda na tuhle do toho shopu mam moznsot se jit mrknout takze bych toho vyuzil ale prave rad bych potreboval nejakou 100% identifikaci.Takze pokud najdu na krabici napise Evolve enabled tak muzu mit jistotu?
1.7.2007 12:46
gambacZdravim, můj první příspěvek, tak snad to bude OK.

Evolve které podporuje geocaching má na krabici geocaching support, na přístroji není logo ale název evolve (mini solar bluetooth gps).

Koupeoi 28.6.2007 v alza (vz. link výše) - snad to někomu pomůže.

btw: když jsem ho dal za okno a nehýbal s ním šipka se mírně "točila" takže když stojíte na místě není to úplně košér (ale třeba jsem dělal něco blbě) sw byl nějaký freeware z webu

5.7.2007 06:44
KokosakJaky ma ten napajeci konektor - mini USB ?
7.7.2007 02:01
gard_ce4youPánové, můžete mi ještě jednou vysvětlit jak se vlastně chová chip MT3 při pomalém pohybu?
Nevím jestli jsem to správně pochopil, ale pokud se pohybuji pod 4km/h (chůze) tak sice GPS sleduje polohu, ale nemění se směr? Tzn. že mi na mapě sice "přesně" ukáže kde jsem, jen šipka nebude směřovat po směru chůze?

Zhlédl jsem se v této GPS s loggerem i-Blue 757Pro a i když používám navigaci převážně v autě nebo na kole, tak bych nerad narazil při případné pěší navigaci na problém.

Otázka trochu mimo téma. Neznáte někdo podobné zařízení se Sirf III chipsetem?
Jde mi hlavně o možnost současného připojení přes BT a logování do paměti.
8.7.2007 12:45
Ozzy_ce4you[QUOTE="Kokosak"]Jaky ma ten napajeci konektor - mini USB ?[/QUOTE]

nene, je tam takový ten kulatý, podobný jako na Nokiích akorát tlustější...
11.7.2007 10:39
Solverino_ce4youChtěl bych si koupit svojí první GPS, sjel jsem děsně stránek tady i jinde a vychází mi nejlíp ten Evolve model...:) Můžete mi někdo poradit jestli opravdu neexistuje nic "lepšího"? Jde mi o výdrž (abych nemusel mít pořád v autě změt kabelů), citlivost, použití v autě, na kole, pěšky, vesměs s PalmOne Treo 650, časem bych koupil novější PDA a GPS bych si chtěl nechat... Taky bych ho chtěl používat s notesem kde mám InfoMapu.
V testech jsem četl, že je "křehké" konstrukce - nerozbije se při neodborném zacházení (manželka) co když upadne v autě na zem apod.?
Taky koumám jaký držák pořídit - našel jsem Brodit, ale přijde mi to děsně drahý :( ach jo...
dík všem za nějaké tipy
18.7.2007 06:30
cofi_ce4youTak uz se mi taky hreje doma :)

to Solverino: Jestli existuje neco lepsiho ti neporadim zatim asi po 3 denim intenzivnim testovani v aute jsem spokojenej :) Na nejaky geocaching se teprve chystam.
Kazdopadne me docela zaskocilo auto meho otce.Tvrdi mi ze pokoveny predni okno nema(samo se zatmavuje tak nevim) kazdopadne gps se pod prednim oknem nechyta skoro vubec nebo hodne spatne.U neho to resim tak ze to hodim pod zadni sklo a vymalovano.V mem aute naprosto v pohode i kdyz gps lezi na sedacce spolujezdce!
Takze si myslim ze citlivost bude hodne v pohode.V porovnani s gps co jsem mel pujcenou od kamarada (nevim jaky model uz byla dost osoupana :) chytam tak o 3 - 4 satelity vic.Jezdil jsem jak po meste tak na chatu po lesni ceste nebyl problem.
A na vydrz si stezovat taky nemuzu.Za ty 3 dny typuju ze bezela min. 10h a nenabijel jsem ani jednou a ani neblika ze by dochazela baterka nebo tak neco(koneckoncu v recenzi na mobilmanii jim bezela 18 hodin nez zakryli solarni clanek a pak jeste bezela dal).
O rozbyti padem v aute bych se asi taky nebal(nechtene jsem vyzkousel), zase tak krehka mi neprijde.Pokud ji ale hodis na silnici pri vystupovani tam uz bych veril ze praskne
No tak to jsou moje prvni pocity.Ber to trochu s rezervnou je to ma prvni GPS takze proto tolik nadseni ;)
18.7.2007 08:33
zpevdyTaktéž jsem si koupil GPS Evolve a rád bych psal, jak jsem spokojen. Bohužel se mi však ještě nepovedlo rozběhat na MDA2. Spáruju to přes BT, ale IGo mi GPS přijímač nedokáže detekovat. Nevíte někdo proč?

Proběhl jsem tady nějaká fóra a pochopil jsem, že u MDA2 je nějaký problém s BT GPS?
18.7.2007 10:03
zpevdyTak nakonec jsem nasel odpoved na http://www.sunnysoft.cz/faq.php?id=96

Staci nainstalovat patch, pak je mozne nastavit COM a je to....
19.7.2007 09:48
cofi_ce4youTak ja jsem u Varia nastesti problem nemel.No i kdyz jak se to vezme bylo potreba pres upravu registru zpristupnit polozku GPS v nastaveni a pak vse fungovalo.

Vcera vecer jsem uz odlovil prvni cache ;), takze i s Evolve to jde.No uvidime jak se bude darit dal.
19.7.2007 07:04
Solverino_ce4youtak už jí mam také, tu poslední verzi = max. spokojenost! tam kde se nechytal kolega s PalmOne GPS, tam našel Evolve asi 4 satelity a normálně navigoval. Půjčil jsem jí kolegovi, prý mu to funguje i v kapse u kalhot, postavené na výšku! to je super! :yes:
jedině se mi nepodařilo propojit GPS s InfoMapou 14, je tam položka Staelitní navigace, ale nějak se mi nedaří přes BT se připojit, nevím co tam nastavit... (mám WXP SP2).
díky za tip na dobrej kauf! :)
(neví někdo kolik volné RAM potřebuje TomTom 6 pro PalmOS ?)
20.7.2007 12:13
papik.iTo zpevdy :
Když jsem si koupil Evolve, taxem taky měl MDA II, ale mě se bohužel nepodařilo rozchodit navigaci ani s tím patchem, takže jsem MDA II vyměnil za Vario a to se chytlo hned bez jakýkoliv problémů...Mám Evolve bez podpory geocachingu a funguje to bezproblému. Teď jsem s ním najel téměř 1000km v autě a nabíjel jsem asi jen jednou:o) Jsem s ním velice spokojen, na ten solární článek jsem dal fólii, kterou jsem vyfasoval s Variem a nemusím mít strach o nějaké poškrábání.
21.7.2007 05:29
Radim1_ce4youEvolve som si kupil pred nedavnom. Vdaka tomuto threadu som aspon vedel na co sa mam sustredit pri kupe, takze som zakupil tiez Evolve "Geocaching Support"
Najazdil som s nim asi 1000 km v spolupraci s iGO 2006.+ XDAIIi na Slovensku, v Cesku, Polsku. Vsetko fungovalo na 100% Pouzival som ho tiez v spojeni so Smartcom GPS pri turistike s Nokia N93. Prijem signalu a citlivost vynikajuce. Mam iba 2 pripomienky. Prva je asi mozno trochu banalna a to ze pri noseni na krku pri turistike sa zosuchal stitok s vyrobnym cislom a ostatnymi udajmi, takze eventualne pri reklamacii by mohol byt problem. Po druhe dosah bluetooth je dost mizerny, fakt neviem kde vzali tych 10m, ktore uvadzaju v manuali. Podla mojich skusenosti to su necele 2 metre. V praxi to nevadi no ak chce clovek sem tam trocha testovat napr. doma s GPSkom vylozenym na okne tak fakt tak max 1,5 az 2m od GPSka. Povodne som mal zalusk na iTEC 339 no zrovna vtedy neboli u mojho dodavatela skladom, tak som sa ulakomil na Evolve a aj cena bola o 1000,-sk vyhodnejsia a nebanujem. Upozornujem tych co maju v plane mat prijimac na zadnom okne auta, nech radsej prehodnotia svoje rozhodnutie. Ono ja mam taky pocit, ze mu nevadi v dosahu Bluetooth vzdialenost ale akakolvek prekazka, ktora dodatocne vznikne.
22.7.2007 04:45
Solverino_ce4youeště doplním: překvapila mě citlivost Evovlve GPSky, vyzkoušel jsem i navigaci "ze šuplíku", hodil jsem jí v autě zabalenou v igeliťáku do kastlíku před spolujezdcem, ten je dokonce dole a nad ním jsou ještě airbagy a další blbosti v palubce. Našel sice tak o satelit míň, ale naviguje taky a úplně spolehlivě, ve spolupráci s TomTom 6 ;o)
Jsem spokojenej, kolega si ho už taky kupuje...

ad Bluetooth: tak vzdálenost jsem netestoval, tipuju na pár metrů, nemám tak nějak představu, sám mám Treo 650 a to má BT samo o sobě dost slabej. S HF SonyEricsson BT 1.2, funguje dobře taky jen tak na pár metrů, pak tam začne bzučet nebo tak... rušený ;o(
25.7.2007 06:06
cofi_ce4youto radim1: No hele nevim nevim ale Opel vectra neni uplne maly auto a pod prednim sklem se Evolve moc nechyta tak ho davam normalne na plato pod zadni okno a bluetooth uplne v pohode, navigace krasne slape.I kdyz treba v ceste je hlava spolujezdce vzadu :D A doma ho mam hozeny na okne a po cele mistnosti taky bez problemu, tipuju tak 4m.
31.7.2007 01:59
Pejsek2Vážení, prosím o radu, máte zkušenosti se spárováním tohoto GPS modulu a FUJITSU-SIEMENS LOOX C550 http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=265 případně s nějakými problémy (které zde nebyli uvedené)? Teprve zvažuji o koupi těchto dvou zařízení a nerad bych šel do něčeho co spolu nebude komunikovat.
Děkuji
31.7.2007 08:57
gambacMěl jsem možnost vyzkoušet Evolve 2x na delší cestu cca 20 hodin a musím s lítostí oznámit, že po cca 18-19 hodinách vypověděl službu. Byl položen pod předním sklem takže na nedostatek světla si ve dne stěžovat nemohl. Někde jsem četl o výdrži 30 hodin (toho jsem se nedočkal). Takže buď je špatná baterka nebo je to trochu jinak.

Ovšem co se týče signálu, přenosti atd. naprostá spokojenost.
3.8.2007 07:33
Harry__ce4youMohl by nějaký dobrotinec napsat tady význam těch třech barevných LEDek, když svítí, blikají či nesvítí? Je to veda, dokonce zavisi na rychlosti.. napr.
BLUE:
Blika rychle - hleda zarizeni
Blika pomalu - komunikuje se zarizenim (OK)
Sviti porad - ?deje se nekdy?
Nesviti - neco je spatne..
24.8.2007 12:22
cofi_ce4youSviti porad - jese jsem nevidel
Nesviti - vybita baterie (vetsinou sviti aspon jen zelene)
10.9.2007 04:45
ansorgeNevite zda existuje k Evolve nějaké pouzdro za opasek? A nebo zda nepasuje do nejakého?
10.9.2007 05:55
Star_Mann_ce4youZdravim všechny,
jsem v téhle oblasti nováček, chtěl bych si pořídit externí GPSku pro používání v autě a pro geocaching, po přečtení celý diskuse, jsem se rozhodl pro následující (je to nějaká novinka)

Stránky výrobce
http://www.qstarz.com/Products/GPS%20Products/BT-Q1000.html

E-obchod
http://www.trinio.cz/Obchod/10134/bluetooth-gps-travel-recorder-bt-q1000.html

nebo
http://www.palmpc.cz/p1229653-gps-qstarz-bt-q1000-travel-recorder-mtk-novinka/#utm_medium=zbozi&utm_source=seznam

Mám jen dotaz nemáte někdo s ní zkušenosti? Jedná se mi hlavně o geocaching, o problém s kompasem jak již bylo zmiňováno víše (dle informací, by tam v software měl jít nastavit mód pro logování trasy Auto / Kolo / Pěší, tak si myslím, že by to mohlo být OK, ale je to jenom doměnka)

Jinak se mi na ní líbí, právě ta možnost logování trasy.
Díky za každé info, či Vaše poznatky
2.1.2008 05:33
Tech_ce4youdnes jsem si koupil tento GPS modul, mam MDA Vario, ale nepodarilo se mi to rozchodit, jedine co jsem udelal je ze jsem ho sparoval s pristrojem na seriovy port (jediná možnost co jde zaškrtnout). ale zadny program mi to nenajde. Cim to je, nevite???
2.1.2008 08:00
RSteinZkuste se v nastaveni BT prepnout na COM ports, vybrat new Outgoing port, vybrat GPS.
Pote resetujte zarizeni.
3.1.2008 03:18
Tech_ce4youtak prepnul jsem na com a ted uz to fuunguje, zatim ale nejsem s iTraxx nijak nadsen, odchylka je nekdy i aspon tak 30m a rychlost obnovovani neni taky nijak extra - napriklad na mape jsem pred krizovatkou, pritom uz jsem za ni, a to jsem jel rychlosti tak pod 50km/h. tak nevim jestli je to rychlosti BT...
3.1.2008 03:24
RSteinBT to urcite nebude. Trochu zalezi na tom, jaky program mate. Nicmene podle mych testu Evolve zadny zazrak neni...
3.1.2008 04:11
Tech_ce4youzatim teprve zkousim, uvidime jak se to shrne za cely mesic, teprve mam evolve jeden den, zkousim na smartmaps , tomtom a gps tuner
3.1.2008 05:22
papik.iJá jsem s Evolve najezdil už opravdu hodně kilometrů a když jsem měl čas taxem hrál Geocaching a na Evolve si vůbec nemůžu stěžovat. Používám iGO My way 2006 Plus na navigaci a na Geocaching Vito Navigator 2.
16.1.2008 11:56
kubiszdobry den,

nesetkal jste se nekdo s nasledujicim problemem? mam BT evolve gotraxx (tu mensi, bez solar panelu)...ted mam moznost ji testovat s dalsimi dvema navigacemi (CF iTec Sirf III, QC (KAISER)) a u evolve je celkem velky problem v jejim zpozdovani...pozice urcena behem chvilicky, ale pote dojde trebas k minutovemu zpresnovani (to by nebyl az takovy problem) a zpresnovani probiha neustale i za pohybu, tzn. ze pri zastaveni v aute se GPS prestane hybat (ukazovat rychlost > cca 2km/h) az tak po 10-15s (v aute zase neni moc problem), coz ale pri GC udela obcas rozdil az 100m a nezalezi na tom, jestli se hybu pomalu, nebo rychle...take presnost je takova nejaka divna a projevuje se mi asi ve vetsi mire to, co uvadeli pri testu na navigovat.cz (vsecko je posunute o nejakych 10m)...pri zastaveni na kesce (volny vyhled na oblohu) ukazovala evolve asi 15m od kese, KAISER kolem 5, SIRF skakal od 3 do 7)...mate nedko podobne problemy? da se to nejak resit?
jinak na obranu evolve: jako jedina dokazala zamerit polohu i doma za pokovenym oknem a to mnohem presneji (zkouseno ve smartmape brno (1:10 tis.), nez ostatni dve navigace, ktere byly vystrceny z okna...

diky,

kuba

eee, jeste jsem zapomnel dodat, ze spojeni je nastaveno na 57,6 baudu...

nize uvedeny obrazek: proveden novy test s nizsi prenosovou rychlosti u evolve, presnost se celkem zvedla (vsechny GPS se nejdriv "prosly", pak sem asi 10 min cekal na ustaleni pozice), ale porad je to trochu jinde, nez u dvou ostatnich...zpozdovani se ale zhorsilo, nyni tak dvacet sekund trva, nez se rychlost snizi na nulu :( kdyz jsem GPS zkusil pripojit na KAISERa, tak to vypadalo, ze snad ma problem prijimat tolik dat (evolve ma 5 udaju do sekundy), cele beeline se zpomalilo...uaaa
16.1.2008 08:31
landys_ce4youKdyž už jsi nakousl Kaisera, jak je na tom s citlivostí a dalšími parametry? Rád bych si jej pořídil m.j. do auta s horším výhledem na nebe.
16.1.2008 10:11
kubiszto je bez problemu, kaisera sem zatim "neutopil", do auta je super, u GC se s nim nejdriv musi chodit, pak je to taky v poho
24.2.2008 10:21
brody_ce4youProblem u GoTraxx je v tom, je udava polohu 5x casteji, nez bezne GPS, tzn 5x za sekundu. Je to otazka nastaveni aplikaci a rychlosti pda. Resilo se to v diskuzi na navigovat.cz. U pomalejsich pda a telefonu se symbianem nebo wm to melo presne ten problem, co je popisovan, ale u vykonejsich stroju byla presnost lepsi, nez sirfIII. Ale i u mene vykonnych pristroju se do ta obejit nastavenim aplikaci. Chce to si procist tu diskuzi pod clankem s recenzi gTraxx. Ti, co ji maji a vyresili tento problem, tak si ji pochvaluji vice, nez sirfIII.
24.2.2008 03:28
kubisztake sem prosim hodte ten link na diskusi, diky
31.3.2008 12:21
h4wk3y_ce4youChci se optat, zda nekdo nevi, jestli je velky rozdil v tech 32 a 51 kanalovych evolvech? je to potrebne tech 51 kanalu, nebo je to zbytecne(predpokladam ze pocet kanalu je to, ke kolik satelitum se muze max. pripojit najednou, je to tak?)?
Libi se mi ta se solarnim panelem, ale jako na potvoru ma "jen" 32 kanalu...

A nemohl by mi nekdo rict vydrz te evolve gotraxx a te touchtraxx?

A jeste jedna otazka, je v te navigaci touchtraxx taky baterka BL-5C (nokiacka)?

Diky za rady
31.3.2008 12:05
kubisz[QUOTE]je to potrebne tech 51 kanalu[/QUOTE]

bud je to reklamni tah, nebo je evolve pripraveno na GLONASS ci GALILEO...kazodpadne v dnesni dobe staci bohate 20 kanalova GPS...fyzicky neni mozne videt vice nez cca 12-14 satelitu (presne to nevim, no flame, na rovniku by to melo byt lepci :) )
31.3.2008 08:45
Pejsek2[QUOTE="Pejsek2"]Vážení, prosím o radu, máte zkušenosti se spárováním tohoto GPS modulu a FUJITSU-SIEMENS LOOX C550 http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=265 případně s nějakými problémy (které zde nebyli uvedené)? Teprve zvažuji o koupi těchto dvou zařízení a nerad bych šel do něčeho co spolu nebude komunikovat.
Děkuji[/QUOTE]

Tak mám obojí a obojí spolu pěkně šlape bez problémů, nehodí se na Geocaching, ale do auta je to ideální kombinace, chytá signál i pod trolejema tramvají a trolejbusů (např. Teplice) a mezi barákama (myšleno třeba v Praze) používám to v páru cca půl roku a neměl jsem jediný problém, doporučuju ale na delší cesty rozdvojku do zapalovače, Loox nevydrží dlouho bez napájení, protože ho mám stále podsvícený. Spárování proběhlo na poprvé také bez nejmenších problémů, stačilo vybrat port a bylo to ;) To kdyby to někoho také zajímalo :)
31.3.2008 09:00
h4wk3y_ce4youa nevite nekdo jeste zhruba tu vydrz te navigace gotraxx a touchtraxx? DIky moc...
v aute to pouzivat nebudu (a pokud jo, tak to hodim na nabijecku) a kdyz pujdu na geocaching, tak nevim, kde bych ju mel, aby svitilo slunko na solarni panel, takze se porad rozhoduju, jestli se solarnim nebo bez solarniho panelu
31.3.2008 09:38
kubiszna ksiltovku :D
31.3.2008 09:41
h4wk3y_ce4youno je to docela dobrej napad.. a taky bude mit peknej vyhled na satelity, ale je ta vydrz se solarem a bez solaru tak markantni ? Diky
31.3.2008 09:45
kubiszpry priblizne kolem 8mi hodin...ale neda se tim nabijet, jen to prodlouzi vydrz...
31.3.2008 10:09
h4wk3y_ce4youneda se tim nabijet, tak to je skoda...

ja jsem zcela nerozhodny, nevis, jestli v tom Touchtraxx je take baterka jako ta nokiacka?
a jeste uz jsi nejak vyresil to s tim, ze ti to s tou gotraxx jakoby pokracuje i kdyz stojis na miste?
1.4.2008 09:20
kubiszno vyresil, vratil sem to...mozna to byla jen chyba meho kousku, nebo spatna kombinace PDA a GPS (PDA moc pomaly na 5× za s aktualizovana poloha; ale bylo na 520MHz, tak nevim...)

baterku nevim :( myslim, ze by se spis vyplatilo zeptat se tech, co tento modul maji (osch?; hulan...), jestli je to dobra koupe...ja se svou goTraxx spokojeny nebyl a sla pryc...

zatim co bylo nej je neco se sirf III (jediny problem je v huste zastavbe, kde je zmatena z odrazenych signalu; na to je lepci Qualcomm), da se u vetsiny vypnout S/N a je presna (zvlaste po zapnuti WAAS); do mesta pak neco s qualcommem (asi jen intergrovany)...
1.4.2008 09:42
h4wk3y_ce4youno ja asi nakonec pujdu do toho gotraxxe...
vypada velmi dobre, na geocaching ty nove verze uz jsou take pouzitelne, a kdyz bude nejaky problem, tak to vratim...
Diky moc za rady...
Jen kdyby jste nekdo vedel jeste tu vydrz gotraxxe na hodiny pouzivani, byl bych vdecny.. diky
8.6.2008 04:20
h4wk3y_ce4youtak ja nevim.. poridil sjem gotraxxe a s Nokii 6600 jsme vyzkousel asi 10 programu.. ve vsech se to tak o 10 sekund zpomaluje...
se rozejdu a a ono to jeste dobu stoji...
Digitalni kompas je zcela k nepouziti... vzdy musim ujit tak 20m aby se vubec srovnal na spravny smer, kterym jdu a stejne tak divne poskakuje i kdyz jdu rychlou chuzi...

a s N70 prakticky to same... mozna prinesla male zlepseni, ale taky pro geocaching prakticky nepouzitelne...

no, takze pockam na Uniho, az prijde, tak to zkusim a jestli to bude stale mit takoveto spozdeni, tak to reklamuju a asi zkusim neco se SiRFem 3
8.10.2008 08:09
Zdenál_ce4youPo asi 4 letém používání "drátové" Sirf star II jsem si pořídíl Qstarz BT Q890. Po týdenním provozu s Ozi Ex v PDA i jinými SW pro GPS je jasná lepší citlivost. Sirf II mi v autě nechodila skoro vůbec - musela na střechu. Q890 jede výborně i uvnitř. Co zatím vytýkám chipsetu MTK je statická navigace - nemožnost zapnutí/vypnutí. Píšu "zatím" protože doufám, že se nějaká cesta komunikace s chipsetem najde (v SIRF binary je němá - v lepším případě).
:-)
14.2.2011 04:33
tomas.liznerAhoj, mám evolve touchtraxx a začíná mi dosluhovat baterie. Potřeboval bych vyměnit baterku - nevíte někdo o vhodné alternativě k té originální baterii? Tzn. rozměry i napětí... Nebo ještě lépe tu originální někde sehnat novou. Dík.