Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia LD-3W, zmena protokolu NMEA/SIRF

sinco_ce4you (229)|12.10.2006 13:41
Pomoci APLsirf se prepnu do rezimu SIRF.Prepne se to do spodniho okna. Ale prepnute to neni. Po opetovnem spusteni je v apl. APLsirf zase rezim NMEA. Take to nekomunikuje v iGO pri nastaveni SIRF. Musim iGO nastavit na NMEA. Muzete mi nekdo poradit nejakou metodu jak zmenit rezim.
kubisz (1054)|12.10.2006 13:44
jak sem se vcera dozvedel na brnenskem srazu, tak je nutne nechat APLsirf bezet, nevypinat ho! pak nabehne iGO bez problemu a jde nastavit sirf prenos...
sinco_ce4you (229)|12.10.2006 19:40
To ale pujde WM5. 2003SE ma smulu. Predpokladam to. Protoze port obsadi APLsirf. Jeste to zkusim soucasne.
kubisz (1054)|12.10.2006 20:43
prave ze ne, ten APLsirf to nejak pouze hlida, ale nezabere ten port...vcera sem to videl u OSCHe, ma MDA2 s 2003SE...

osch (1330)|12.10.2006 22:17
Ten Apl Sirf ten port pouze otevře. Jak jsem vypozoroval, tak iGo neumí otevřít port na kterém je Nokia. Stejně tak je po ukončení iGa nutné port opět AplSirfem zavřít, jinak GPeSka bude porád blikat modře a zbytečně se vybíjet.
sinco_ce4you (229)|13.10.2006 10:40
Takze muj postup: Zapnu modry zub, spustim Aplsirf,rychlost,port....Po prepnuti na Sirf,necham na pozadi bezet. Spustim iGO, vlezu do nastaveni, zmenim protokol na Sirf,dam zpet. A nic. A data nejdou, to svetilko v iGO neblikne, nemrkne a symbol sat. je preskrtnuty. Ale GPS modre blika. Takze ve spojeni je ale poze se Sirf. Kde delam chybu, jaky je postup.
Pokud je na zacatku zub vypnut tak Sirf nerozjedu. A pro iGO musim mit bluetooth zapnute.iGo ho nezapne.To rikam pro to ze jsem zkousel kombinace zapnuti, vypnuti bluetooth.Dik
osch (1330)|13.10.2006 10:43
Zkus nastavit protokol v iGu ještě předtím. Tzn. nastavit SIRF mód, baudy a COM v iGu, vypnout iGO, zapnout AplSirf atd atd jak sám píšeš nahoře.
sinco_ce4you (229)|13.10.2006 11:04
Takze take nic,fakt nevim.
sinco_ce4you (229)|13.10.2006 12:35
Hura rozjel jsem iGO v sirf modu. Musel jsem k tomu pouzit jeste GPSgate a povesit to na virtual. port. Jinak to Nemuze fungovat, pokud se pletu tak smekam klobouk.:))
stillo (49)|19.10.2006 13:06
[QUOTE="sinco"]Pomoci APLsirf se prepnu do rezimu SIRF.Prepne se to do spodniho okna. Ale prepnute to neni. Po opetovnem spusteni je v apl. APLsirf zase rezim NMEA. Take to nekomunikuje v iGO pri nastaveni SIRF. Musim iGO nastavit na NMEA. Muzete mi nekdo poradit nejakou metodu jak zmenit rezim.[/QUOTE]

Tiez som to neuspesne skusal. Spustil som iGO a prepol na SiRF. iGo ukazuje, ze nie je spojeny s GPS.

Ked mu dam preskenovat opatovne porty, tak mi najde GPS, na COM8, speed 9600baud...ale zase je na NMEA.
Restart iGo nic neda.

V navode pre iGo je napisane, ze nestaci prepnut na SiRF, ze to treba prepnut aj v nastaveniach GPS v PDA. Ale u Looxa som nic take nenasiel.

Aky ma SiRF v iGo prakticky vyznam? Je to "vidiet"?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Obratil som sa na CONAN Zilina, SR a dostal som odpoved ohladom Sirf v iGO. Citujem:

Dobrý deň,

Vo vašom PDA aj keď vám nastaví program NMEA protokol, a PDA vám podporuje
SIRF tak ho mate aktívny. Na niektorých PDA sa tento program bohužiaľ takto
sprava.
SIRF ma citlivejšiu anténu a je presnejší.

S pozdravom

Sýkora Juraj
CONAN s.r.o.
Murgašova 18
010 01 Žilina
Slovakia
www.garmin.sk
kubisz (1054)|19.10.2006 14:59
jak rikal OSch, tak by ten sirf mel komunikovat s programem neustale, ne jen po sekundovych intervalech, coz by v nekterych pripadech urychlilo jak program, tak zvetsilo presnost, vse na ukor baterie (neovereno)...
Blue_Dot (4)|12.6.2007 22:34
Prosím o radu ...
mám LD-3W s firmware GSW3.2.4-SDK_3.1.00.12-SDK001P1.00 (houby tomu rozumim ... ale tohle asi bude 3.2.4, že?)

na PDA (WM5) pomoci Aplsirf bez problémů přepnu NMEA/SIRF i stat. navigaci, ale ať se snažím jak se snažím, nedaří se mi zapnout na trvalo EGNOS ... přes Sirfdemo (na notebooku) pomoci serial message prepnu do sirf, nastavim vse jak je potreba - vidim satelit 126, ale pouze modre (nechce se locknout a zezelenat), ale v okamziku kdy pres serial message prepnu zpet do nmea, modul nastaveni neulozi a priste musim delat vse nanovo. Ser.mess. pouzivam proto, ze ntb nema ovladace bluesolei (podotykam ze mam firemni ntb od HP, na kterem nemuzu moc experimentovat s BT ovladacema)

Poradte prosim zda je na to nejaka finta jak nastaveni ulozit aby si ho LD-3W pamatoval.

A jeste jedna vec - pouzivam iGo 2006 - vysvetlete prosim nezkusenemu proc je pri nastaveni SIRF zretelna pozicni i vyskova odchylka (bod skutecne polohy) oproti nastaveni v NMEA?? Zda se mi ze SIRF je vzhledem k mape iGo presnejsi - resp. pokud komunikuju s LD-3W pres NMEA, jsem bez pohybu na mape odchylen o radove 20-30 m a stejne tak vyskove. Pokud sednu do auta a rozjedu se, zda se jako by se presnost zvysila... Omlouvam se pokud melu nesmysly - prece jenom jsem neznaly zacatecnik ...