Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co vše je potřebné změnit po zakoupení Mio A701

George106 (111)|10.10.2006 19:08
Abych to shrnul, mam uz nejake zkusenosti s PDA (Asus A636) ale po precteni diskuze o Mio A701 jsem dost zmateny, co je vse treba udelat nejdrive, aby se dal telefon rozumne pouzivat. Mam zakladni ROM R45....

Narazil jsem na nejake neprijemnosti, jako je otazka:
1. vyzvanecich melodii - netusim, zda se da pouzit i neco vlastniho atd...
2. rozumneho budiku - asi budu resit nejakou utilitkou
3. taky me zarazily ovladace na BT, vcera jsem na Asusu A636 telefon videl, ale Mio nic.....
4. netusim, zda je to normalni, ale zda se mi asi 2s zpozdeni vyzvaneni vuci druhe strane dost neprakticke, pokud mi nekdo jen prozvani a telefon to nekdy ani nezaregistruje.
5. podsviceni, ktere nema nastaveni pro baterii a AC

To je zatim vse.... Dik za odpovedi

G.
hawkens (90)|11.10.2006 08:22
To vsetko, alebo tamer vsetko sa riesi aktualizaciou ROMky. Trebars bezne to firmy robia tak, ze hodia produkt na trh a chyby riesia za jazdy a vydavaju updaty. Podla mna je to ojebavacsky pristup, lebo de facto davaju na trh nehotovy / chybovy produkt. Ale uz sa to ani nepovazuje za chore spravanie, skor standard.

Zazil som uz aj firmy co sa pokusaju davat update za poplatok, akoze to nie ze len opravuju chyby, ale ze pridavaju nove funkcie. Co je podla mojho nazoru este chorejsie.

Ale co si ma clovek mysliet o firme Mitac, ktora predava Mio s mnohymi takymi medzerami ako vyssie spomenute a niektorymi dalsimi, ale absolutne sa ani neobtazuje to riesit ? Za to by som ja daval 3 dni do klady na namesti na pranieri hanby.
SilverHand (56)|11.10.2006 09:26
[QUOTE="George106"]Abych to shrnul, mam uz nejake zkusenosti s PDA (Asus A636) ale po precteni diskuze o Mio A701 jsem dost zmateny, co je vse treba udelat nejdrive, aby se dal telefon rozumne pouzivat. Mam zakladni ROM R45....
[/QUOTE]

Tady jsou odpovedi
1. vyzvanecich melodii - netusim, zda se da pouzit i neco vlastniho atd...
--v nastaveni máš TELEFON a v něm můžeš zvolit melodii. Taky si můžeš do My Documents(Dokumenty) ulozit MP3 a pak ho použít jako vyzvánění.

2. rozumneho budiku - asi budu resit nejakou utilitkou
--nevím co si představuješ pod rozumným budíkem, ale ALARMY můžeš nastavit taky v nastavení (Clocks and Alarms) Hodiny a Alarmy

3. taky me zarazily ovladace na BT, vcera jsem na Asusu A636 telefon videl, ale Mio nic.....
--zapnul jsi si volbu "Viditelny pro ostani zarizeni?", Taky necekej ze budes prenaset data. Muzes si ho maximalne pripojit k Microsoft Active Sync pomoci BT. Umi jenom, HandsFree, BT Stereo a DialUp profily.

4. netusim, zda je to normalni, ale zda se mi asi 2s zpozdeni vyzvaneni vuci druhe strane dost neprakticke, pokud mi nekdo jen prozvani a telefon to nekdy ani nezaregistruje.
--nestalo se mi

5. podsviceni, ktere nema nastaveni pro baterii a AC
--to jsi se spatne koukal, protoze i R45 ma nastaveni podsviceni pro ruzny profily. Nastveni -> Podsviceni -> Zalozka Advanced(asi. Dalsi nastaveni)

Cya
bkf1_ce4you (368)|11.10.2006 22:00
[QUOTE="hawkens"]Zazil som uz aj firmy co sa pokusaju davat update za poplatok, akoze to nie ze len opravuju chyby, ale ze pridavaju nove funkcie.[/QUOTE]
No nastesti si to uzivatele mezi sebou dostatecne siri, takze ti smejdi na tom zas tolik nevydelaj i kdyz stejne na tom uthnou dost slusny slupky;) A jen tak pro zajimavost... vis o nejake firme, co tohle dela?
hawkens (90)|12.10.2006 07:45
Nie je to sice z oblasti mobilov. Firma Roland predava minimalne na jeden nastroj update firmwaru za peniaze. Je to sice zaobalene do omacky ze to dostavas "upgrade kit" firmware s pamatovo kartou, ale ta karta je tam zastieraci manever. Ked by som ratal polku ceny na pamatovu kartu a polku akoze za novy firmware, este aj tak je to cena za dany typ karty s danou kapacitou znacne prehnana, bezne sa ten typ karty predava v obchodoch za ovela nizsie ceny.
kubisz (1054)|12.10.2006 11:51
[QUOTE]4. netusim, zda je to normalni, ale zda se mi asi 2s zpozdeni vyzvaneni vuci druhe strane dost neprakticke, pokud mi nekdo jen prozvani a telefon to nekdy ani nezaregistruje.[/QUOTE]

se da vyresit tim novym updatem na R64, nekde to tu bylo v diskuzich...

[QUOTE]Pár subjektivních postřehů s R64:
+ rychlost slušná (jako R51 a R54)
+ stabilita vyšší, zatím po 3 dnech žádný whitescreen ani zasekávání
+ pauza příjem/hovor z 2sec na cca 0.5sec.
+ iGO 2006, TomTom 6, TomTom 5.21 - vše bez problému TT5 a iGo nabíhá svižněji
+ TomTom 6 - se starším FW mi šel max. do 5ti satelitů - nyní o.k.
- Zmizelo nastavení TMC/RDS (na přijímač ale zatím čekám, tak nevím zda to bude mít vliv)
- Pár věcí není přeloženo (sunnysoft čeština), takže pod operátorem u BT je místo ON/OFF {null}, při podržení červ. sluchátka je špatně uvedeno "spát" místo "zapnout profil letadlo", nepřeložen SDdialer, VoiceSpeedDial, ale alespoň anglicky - v nastavení/připojení je totiž nově ještě jedna ikonka, nemá popis, rozbalené menu je také prázdne (USB to PC, advanced network functionality on/off)
- Phone dialer - stále T9 bez češtiny
- Mám takový nepříjemný pocit, že úplně zmizelo MMS
+/- Po neustálých diskuzích ohledně IRDA - podle mě tam není[/QUOTE]

vice tady
prokji (199)|12.10.2006 21:21
Pro George 106 - odpvědi na všechny tebou položené otázky jsou v manuálu../chce to jen číst!/:D
George106 (111)|12.10.2006 21:43
[QUOTE="prokji"]Pro George 106 - odpvědi na všechny tebou položené otázky jsou v manuálu../chce to jen číst!/:D [/QUOTE]

Snazim se to nebrat osobne.....

Ono cist bych umel, neco i chapu, ale jak nastavis treba intenzitu podsviceni zvlast pro provoz na baterii a na AC to teda nevim. Jasne vypnuti za urcity cas ano, to tam je, ale to soupatko na nastaveni podsviceni neni.....

V navodu jsem nenasel ani zminku ohledne zmen melodii u prozvaneni ci budiku, mozna mam spatny navod :O ale to je jedno...

A vseobecne se do flashovani ROM nezenu, kdyz ma kazdy vydany ROM nejakou tu mouchu a ofi se zatim neobjevil ( nerikam ze bude lepsi...)
prokji (199)|14.10.2006 22:06
Pro George 106 - nechtěl jsem se tě dotknout , ale ono ovládání Mia je poměrně logické a sofistikované - např. na straně 22 návodu -snímek TODAY - je poznámka " zde nastavujete čas a upomínky" - stačí ťuknout a otevře se nastavování času a alarmů - taktéž stačí u alarmu tapnout na symbol zvonku a otevře se dialog nastavení tónu budíku atd. Vše máš samozřejmě dostupné i v nastaveních..Co se týče nemožnosti nastavení podsvícení zvlášť pro provoz AC a
DC , myslím, že to nemá velký smysl - podsvícení nastavuješ podle intenzity okolního světla a vůbec nezáleží na tom , jestli jedeš zrovna z baterky , nebo z dobíječky , takže jednotné nastavení podsvícení pro oba režimy osobně považuju spíš za plus/ ta dvojí intenzita mě mimochodem pěkně štvala u mého předešlého miláčka Tungstena C/. Jinak se ještě jednou omlouvám , pokud jsem se tě dotkl , asi mi podvědomě "nechtěla hlava brát" fakt, že k tak intuitivnímu ovládání je třeba manuál - když jsem to já se svým středoškolským vzděláním ve věku 53 let zvládl za dva dny....