Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VGA-aware aplikace v CF2

Buthrakaur (61)|10.10.2006 09:18
Prenasim ted aplikaci z VS2k3 CF1 do VS2k5 CF2 a mam trochu problemy u VGA zarizeni. Vsechny formulare aplikace jsou designovane na QVGA a neobsahuji zadnou VGA-aware logiku. Kdyz na zarizeni spustim starou CF1 aplikaci, dochazi k pixel-doubling a aplikace je sice misty nevzhledna (ikonky), ale pouzitelna. Aplikaci jsem prekompiloval do CF2, ale kdyz ji ted spustim na VGA zarizeni, k zadnemu pixel-doubling u zadneho formulare nedochazi a aplikace je tak temer nepouzitelna. Vsechny komponenty zustavaji ve velikosti odpovidajici QVGA - treba kazdy Label je polovicni vysky, nez by mel byt, takze je videt pouze cast textu, dokonce i toolbary na formularich maji polovicni vysku, nez by mely mit...

Je nejake reseni, jak donutit specificke formulare v aplikaci, aby pouzivaly pixel-doubling nebo budu muset do kazdeho formulare implementovat logiku, ktera podle rozliseni zmeni velikost GUI prvku? Doufal jsem, ze pri redesignu formularu s pouzitim Dock+Anchor se problemy vyresi, ale stejne to vypada, ze budu muset u kazdeho formulare osetrit VGA - v podstate to nebude nic sloziteho (da se to asi vyresit i genericky), ale zajima mne hlavne, jestli vubec lze vytvorit CF2 aplikaci, na kterou bude OS aplikovat pixel-doubling...
RStein (2012)|11.10.2006 00:48
Osetreni VGA rozliseni je v CNF 2.0 podle me jedina cesta.
Marwyn_ce4you (59)|31.10.2006 12:59
pokud se dobre pamatuju tak nektere kontrolky (v zasade kontainery jako forma, panel etc.) maji propertu ktera se menuje "AutoScaleMode" ktera muze mit hodnoty None, Dpi a inherit. Pozor pri pouzivani nekterych kontrol jako je listview kde napriklad nescaluje checkboxi v pripade nastaveni scalovani :(