Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mizí háčky a čárky

bufan1 (110)|9.10.2006 20:34
Zdravím. Vlastním PDA Fujitsu Siemens LOOX 720. Rád bych se zeptal: Když na PDA vytvořím text ve Wordu a pak ho pomocí ActiveSync skopíruji do PC tak mi v dokumentu zmizí nějaké háčky a čárky. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Co s tím? V programu ActiveSync nic nenastavuju a nechávám tak jak to nabízí instalace. Zkusil jsem i různé verze ActiveSynů.
Lokalizaci PDA využívám InterWrite Pro 9.0
atomion (1159)|9.10.2006 20:37
Ne, že by se to tu mnohokrát řešilo, ale dobře.. Zkus mrknout semhle. Tyhle fonty ti tvůj problém pomůžou vyřešit ;)
bufan1 (110)|9.10.2006 22:16
[QUOTE="atomion"]Ne, že by se to tu mnohokrát řešilo, ale dobře.. Zkus mrknout semhle. Tyhle fonty ti tvůj problém pomůžou vyřešit ;) [/QUOTE]

Díky moc, už to chodí!!!. Jde ještě nějak nastavit aby Word automaticky vždy použil třeba Tahoma font? Takhle ho musím pokaždé zadat aby text byl pak na velkém PC čitelný. Ale i tak je to suprrrr :-)
David_ce4you (199)|10.10.2006 10:36
A co mizení háčků a čárek v poznámkách u úkolů a událostí?
Je to letitá záležitost a stále jsem ji nevyřešil. Má někdo fungující řešení?
bufan1 (110)|10.10.2006 11:01
[QUOTE="David"]A co mizení háčků a čárek v poznámkách u úkolů a událostí?
Je to letitá záležitost a stále jsem ji nevyřešil. Má někdo fungující řešení?[/QUOTE]

Úkoly a události mám OK. Jen tenWord blbnul. Podle mě je to fakt podstatná chyba. Jak to můžou pustit do prodeje a hlavně tvrdit, že to má CZ lokalizaci.
David_ce4you (199)|10.10.2006 11:24
Pokus:
1) V PC vytvořím pokusnou událost a do poznámky dám "+ěščřžýáíé=". Sesynchronizuji v pocketem. Vše je na obou stranách v pořádku.
2) Zedituji v pocketu poznámku této události, stačí třeba přidat mezeru. Provedu synchronizaci a výsledek: v pocketu je zatím vše v pořádku, ale v PC je už toto: "+ešcržýáíé= ".
Teď stačí, aby se vynutila synchronizace směrem z PC a diakritika je i v pocketu pryč. Jelikož používám synchronizaci na dvou PC, tak je ztráta háčků a čárek velmi rychlá.

Pozorováno na Outlook 2000/XP a 2003, s AS 4.x a vyšší, na zařízení MDAII, Vario, HP2790, vše s WM5. Takže bych řekl systémová chyba přímo od MS.

Řešeni? Nebo to všem funguje korektně a jsem jediný, kterému toto nefunguje na spoustě zařízení?


Edit: NEBO ještě rychlejší pokus: v pda napíši událost a do poznámky testovací řetězec, sesynchronizuji a v pc už některá diakritika není!
bufan1 (110)|11.10.2006 14:30
Ve Wordu musím dat formát textu např Tahoma CZ jinak to taky blbne. Po jakémkoli zásahu do textu musíš ten formát zadat znovu. Tak úkoly nesynchronizuju. Díky Mrkwosofte :no:
bufan1 (110)|11.10.2006 14:32
[QUOTE="atomion"]Ne, že by se to tu mnohokrát řešilo, ale dobře.. Zkus mrknout semhle. Tyhle fonty ti tvůj problém pomůžou vyřešit ;) [/QUOTE]Díky bufan1