Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OziExplorer na N560

yoli (63)|9.10.2006 10:50
Chcem sa spýtať, či Vám tento veľmi prospešný program ide bez problémov na ppc so zabudovanou gpskou, lebo mne sa to dokázalo iba raz naviazať a to už si ani nepamatám, či to bolo s nastavením NMEA-Sentence: Sirf, alebo Mobilemapper. Pokiaľ mám Sirf, tak mi vyhodí hlášku: No data received from the GPS a pokiaľ Mobilemapper, tak bliká hláška Failed to open Virtual Serial Port. Predpokladám, že správne nastavenie je Sirf a tu hlášku, že nepríma žiadne dáta z GPS vyhodí, lebo čas pri komunikácií softu-ozi s gpskou je krátky a potom to už ignoruje, aj keby niečo prijalo z GPS. Treba nejak ináč nastaviť v konfigurácií NMEA(GPS)?
Viem, že tá vstavaná GPSka v N560 nie je 100% a robí mi niekedy problémy, či už pri GPS Locatore, alebo iGo, treba mať trpezlivosť a skúšať to viackrát, no pri Ozim, ma už trpezlivosť prešla, hlavne, keď je človek v teráne a nemá čas čakať kedy sa mu uráči :/ Dá sa upgradenúť GPS?
Pls help.
khooca (133)|9.10.2006 12:04
Musíš nastavit NMEA, port 8, 9600 BD.
yoli (63)|9.10.2006 13:53
[QUOTE="khooca"]Musíš nastavit NMEA, port 8, 9600 BD.[/QUOTE]

To keby tam bolo.....
Skúšal som aj SirfTech a meniť nastavenia, pre zlepšenie prichytenia, ale nič. Aspoň mi už ide naraz GPS Locator aj iGo :)

Už som na to prišiel v Configuracii NMEA Sentence GPRMC....aj GPGGA, aj GPGLL idú....