Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS u MIO A701

Miroslav Kočárek (1)|8.10.2006 18:44
Prosím moc,jak zprovoznit GPS ...TOM TOM je v pohodě,satelity mi ukazuje PocketKim a další programy,ale když spustím Tomtom tak neustále chybí GPS zařízení,jsem už totálně zmaten,jedna dobře mířená rada nad zlato..
SilverHand (56)|11.10.2006 10:52
Sice TOMTOM nemám, ale nebude to někde v nastavení GPS v TOMTOMu? Určitě si musíš vybrat mna jaký port je GPS připojeno atd. Čili mrknout dop Nastavení -> GPS, kouknout na jakem portu ho WM5 ukazuje a nastavit to do TOMTOMu.

Defaultně je to: COM2( typ GPS-HWCOM), 57600 prenosova rychlost, protokol NMEA.

Urcite to nekde musis nastavit, nebo spustit najeakou detekci.
Otazka je take, zdali ten TOMTOM tvuj podporuje GPS zarizeni ktere je v MIO A701. Predpokladam ze ano.

Pokud to mas vse 100% spravne a jsi si jisty, tak zkus vypnout tu volbu, kdy WM5 to zarizeni obsluhuje sam a zkus to naprimo.

Cya
Jan Žáček (4)|12.10.2006 19:15
Dobrý den,
měl jsem stejný probém - rozchodit TT5 na Miu. Co jsem udělal:
1. upgrade firmware alespoň na verzi R46 nebo vyšší - případný návod najdete v několika zdejších diskuzních fórech
2. nastavení GPS portu ve WM5 ma COM2
3. Nastavení GPS v TT5:
- NMEA GPS
- port GPS HW (COM2)
- rychlost 4800 - na jiné rychlosti mi nefunguje

S tímto nastavením mi TT5 funguje bezvadně.

Držím pace.
prokji (199)|12.10.2006 21:15
Pokud nechcete oželet záruku , není nutno Mio přeflešovat - pro správnou funkčnost TT5/i TT6/ postačí v nastavení TT definovat "jiná NMEA GPS " port GPS_HWCOM a rychlost mezi 19 200 až 57 600 Bd /nutno vyzkoušet/. Problém nespočívá v Miu , ale v neschopnosti TT převzít data ze systémového nastavení /utilita GPS settings/, což novější navig. SW /IGO,DYNAVIX,OZIEXPLORER,SMARTMAPS atd/ zvládají bez problémů - bohužel základ programu TT se v podstatě nezměnil od verze 4.X a je tak poplatný době svého vzniku /2003/:disgusted: