ozi CE a mapy
jsem tady abych se něco dozvěděl. mám oziexplorer pro PC a taky pro PPC. Mapové podklady turistické mapy od shocartu uz kalibrované. můžu je používat v PC ale když je natáhnu do pocket a chci spustit, tak mi hlásí, že je nemůže najít. jsem z toho jelen. ostatní demo mapy *.map ve stejném adresáři fungují. asi nějaká banalitka, bez kterése nepohnu dál. pomůže někdo?
[QUOTE="marana"]jsem tady abych se něco dozvěděl. mám oziexplorer pro PC a taky pro PPC. Mapové podklady turistické mapy od shocartu uz kalibrované. můžu je používat v PC ale když je natáhnu do pocket a chci spustit, tak mi hlásí, že je nemůže najít. jsem z toho jelen. ostatní demo mapy *.map ve stejném adresáři fungují. asi nějaká banalitka, bez kterése nepohnu dál. pomůže někdo?[/QUOTE]
Zkus si zkontrolovat jméno souboru s mapou v kalibračním souboru (MAP), je to třetí řádek, otevři to v Notepadu. Nechej tam jen název toho souboru bez cesty, kterou tam OZI normálně ukládá. POZOR!!!! zachovej všechno formátování jak je!!!! Neznám OZI CE, ale taky si prověř formát té mapy, jestli ji umí pochrupat (BMP,JPG,TIF nebo tak nějak)
Zkus si zkontrolovat jméno souboru s mapou v kalibračním souboru (MAP), je to třetí řádek, otevři to v Notepadu. Nechej tam jen název toho souboru bez cesty, kterou tam OZI normálně ukládá. POZOR!!!! zachovej všechno formátování jak je!!!! Neznám OZI CE, ale taky si prověř formát té mapy, jestli ji umí pochrupat (BMP,JPG,TIF nebo tak nějak)
jestli máš ty samé mapy co já, tak jsou mapové soubory v png/jpg, to ale OziCE neakceptuje, zkus si je převést do formátu ozfx
podivej se sem:
http://www.oziexplorer3.com/img2ozf/img2ozf.html
http://www.oziexplorer3.com/img2ozf/img2ozf.html
díky všem za rychlou odpověď. jestli to dobře chápu tak soubory *.map mám převést na *.ozf2 pomocí toho prográmku co jsem práve stahnul.
jeste jeden pruser. uplně mi zmizelo nastavení GPS portu (COM4) v nastavení programu ozi. Zkoušel jsem i přeinstalovat a nic. takže teď nemůže najít satelity.
co teĎ?
jeste jeden pruser. uplně mi zmizelo nastavení GPS portu (COM4) v nastavení programu ozi. Zkoušel jsem i přeinstalovat a nic. takže teď nemůže najít satelity.
co teĎ?
[QUOTE="marana"]díky všem za rychlou odpověď. jestli to dobře chápu tak soubory *.map mám převést na *.ozf2 pomocí toho prográmku co jsem práve stahnul.
[/QUOTE]
To není tak přesné. Ve výše zmíněném konvertoru otevřeš soubor *.map ve kterém je odkaz na vlastní rastrovou mapu (bmp, jpg,...). Konvertor tento soubor (bmp, jpg,...) zkonvertuje do formátu *.ozfx3 a vytvoří nový soubor *.map, který již přísluší souboru *.ozfx3
[/QUOTE]
To není tak přesné. Ve výše zmíněném konvertoru otevřeš soubor *.map ve kterém je odkaz na vlastní rastrovou mapu (bmp, jpg,...). Konvertor tento soubor (bmp, jpg,...) zkonvertuje do formátu *.ozfx3 a vytvoří nový soubor *.map, který již přísluší souboru *.ozfx3