Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox N560 - GPS

morjani (2)|7.10.2006 18:30
Uvažuji o koupi a uvítal bych praktické zkušenosti s N560 v oblasti GPS (z recenzí je patrno, že N50 má problémy s dobou náběhu, ale i se sílou signálu, např ve větších městech)
Budu rád za kždé vaše postřehy, ať už kladné, či negativní.
Zdenek Malinsky (9781)|7.10.2006 19:17
yndor (222)|7.10.2006 21:31
Vestavenou GPS v N560 pouzivam kazdodenne a muzu se na ni naprosto spolehnout. Vyrovna se externi BT339, kterou jsem pouzival driv.
Fixne se do minuty a signal ztrati jenom v tunelu. Po vyjezdu z tunelu se chytne za par vterin. Dokonce nema problem ani pri hledani hub v hustym lese..;)

V puvodnim nastaveni jela dobre, ale fix byl trochu pomalejsi - nekdy i pres 2 minuty. Pred casem jsem to trochu posteloval (GGA 1, GLL 2, GSA 3, GSV 3, RMC 1, VTG 1, MSS 1, rychlost portu 57600) a fix je od te doby tak do minuty, coz mi staci.

Podle ohlasu nekterejm lidem funguje dost spatne... nevim cim to je - asi jsou nektery serie vadny.
Ale me nikdy nenechala ve stychu.
v.koutensky (97)|8.10.2006 00:36
nebud linej a zkus si zahledat, o GPS je v tehle sekci kazda druha diskuse
morjani (2)|8.10.2006 09:32
Nejsem líný,ale i po přečtení spousty odpovědí na toto téma z toho nejsem moc moudrý a opravdu nevím jak se rozhodnout.
v.koutensky (97)|8.10.2006 09:51
No bud nekoupit, nebo koupit a modlit se, nic chytrejsiho ti nikdo neporadi.

co tak ctu tohle forum podil problemovych a bezproblemovych GPS je tak 50:50. Me a koukam ze i yndorovi slape jak vino, par lidi zase nadava jak hornici :-)

Mozna je nekde problem i mezi klavesnici a zidli, ale nechci se nikoho dotknout. Na druhou stranu tech problemovejch reakci neni malo, takze asi nejaka "nepovedena" serie skutecne existuje.

Jednoduchou odpoved ti asi nikdo neda :-) Teda krome beechera, ten ti poradi at si koupis Della :-)
PatrikL (383)|8.10.2006 10:00
GPS-ka v Looxovi ma ešte nikdy nezradila - či už Geocaching alebo navigácia v meste :yes: asi mám tiež ten lepší kus :))
Marian Veselý (662)|8.10.2006 13:21
Těch negativních reakcí je tady asi víc proto, že ti co mají problémy je tady řeší a ti co je nemají a jsou spokojeni nemusí řešit nic a protože jim to funguje, nepátrají a tak ani třeba neví že tenhle server a na něm diskuze o špatně fungující GPS na n560 existuje. Osobně jsem taky spokojen. Mám ho někdy od května a vše jede jak má.
Plejada (7)|8.10.2006 19:36
No tak já sem měl taky taky se svou 560 problémy. Skoro nikdy nenašel signál a když už něco měl, tak to tak po 5 minutách spadlo a konec.Už sem s tím chtěl jít i do servisu, ale nedávno sem se tak dlouho hrabal v nastavení, až sem našel tu závadu a teďka mi to šlape jak hodinky :D
Jinak v tom zprovoznění mi hodně pomohl tanhle prográmek :GPSinfoHPC
Storm8 (162)|22.11.2006 20:26
Já bych se teda taky přidal, moje GPS funguje řek bych jakžtakž. Občas je to lepší, občas horší, ale úplně si nestěžuju. Teď sem to trochu poladil v SirfTechu a zdá se mi to lepší, ještě sem ale neměl možnost to vyzkoušet pořádně. Dám vědět
Jo a kde si našel to GPSinfoHPC? Google mi nenašel nic. :-(
Surgical (2364)|23.11.2006 12:57
GPSinfoHPC nejestvuje.
Pokud vladnes azbukou, pak stranky www.hpc.ru jsou mimochodem plne zajimaveho a aktualniho obsahu ohledne PocketPC a pribuznych technologii.

Jinak uzasny freewarovy programek GPSInfo ma homepage http://www.lichtenheld-mch.de/Gpsinfo.htm

verze programku v anglictine (preci jen se mi ta nemcina na PDA nevyjima)
je pak primo ke stazeni tamtez GPSInfoE.zip
Storm8 (162)|23.11.2006 13:24
V tom zipu je jeden soubor .vb. Co se s nim dělá? Řekne mi to, že nemám nainstalovanou eMbedded Visual Basic Runtime. Kde to seženu?
viktor17 (3)|28.11.2006 18:54
Dobry den,
prestala mi v N560 ze dne na den fungovat GPS. Zkusil jsem nekolik aplikaci a utilit, vsechny hlasi, ze nemohou otevrit port nebo ze nemam GPS receiver. Port jsem kontroloval, overil jsem si, ne na nem nic jineho nebezi, nikdo ho nedrzi, zkusil jsem ho i zmenit na jiny, ruzne baudraty a nic. SirfTech ho tako nevidi. Samozrejme jsem zkusil nekolik restartu. Muze byt jeste nejaky SW problem, nebo se stava, ze odejde cipset? Dekuju za pomoc.
Viktor
weszter (231)|28.11.2006 19:49
vypnout Infraport? ...
viktor17 (3)|28.11.2006 21:10
Nooo jo! Tedy to me vubec nenapadlo, ja myslel, ze posloucha na jinem portu. Vcera jsem neco stahoval z mobilu a nechal prijem zapnuty.
Dekuji moc! Zachranil jste me!
Storm8 (162)|28.11.2006 21:13
Má to ten Microsoft ale stupidně vyřešený. Nemůžu poochopit, jak je možný, že si toho nevšiml žádnej beta tester a že to neopravěj!
weszter (231)|29.11.2006 19:16
myslím že to není závada, ale vlastnost... a píšou o tom někde v návodu... já sám jsem si na to kdysi naběhl a nemohl jsem vyřešit tento problém.... pak jsem to našel... porty jsou sdílené, nevím jestli ani jak to změnit nebo přidat... ale ani mě to netíží, když gpskuju, nepotřebuju infraportovat... resp. infraport téměř nepoužívám, takže mi to neva...
PreMc (7)|3.12.2006 09:17
Zdravím, mám problém s GPS na FS N560ce. Nainstaloval jsem si na zařízení Tomtom 6 a hlásí mi to "chybí zařízení GPS". Po spuštění GPS lokátoru, vyhledává satelity, ale ještě se mi nestalo, aby nějaké našel a ulázal souřednice a polohu. Prosím o radu, jsem teď v Austrálii a reklamace by byla asi dost komlikovaná.
Dík
jmouca (45)|3.12.2006 10:45
Žlutá dioda vlevo Ti nejspíše při spuštěném TT6 nebliká. Jdi do SETTINGS, CONNECTIONS, a v BEAMS nesmí být zaškrtnuté "recieve all incomming beams". Potom se dioda rozbliká a GPS za chvíli najde satelity. Takto je to na mé N 560.:)

EDIT MODERATOR:
Necituj předchozí příspěvek! viz Pravidla pro diskutující
koci_ce4you (21)|11.12.2006 18:51
krasny navod, ale nepodarilo se mi to
PreMc (7)|23.12.2006 04:58
Zdravím,
v nastavení mám vyplý "přijmout všechny IR přenosy" a i přes to mi žlutá dioda nebliká. Je možné, že mi vůbec nevunguje GPSka?. Prosím o radu. Jsem teď v Austrálii a potřebuji to vyřešit, abych mohl cestovat. Přivítám jakejkoliv fígl, postup, cokoliv.... Dík PreMc
Storm8 (162)|24.12.2006 02:43
Těžko říct, jaký používáš SW? Možná máš třeba jenom blbě nastavený něco, třeba baud rate nebo něco jinýho. Zkus defaultních 9600 nebo kolik to je a taky se ujisti, jestli ti GPS komunikuje na správnym portu (v nastavení). Jinak nevim. BTW jaký mapy používáš v Austrálii?
PreMc (7)|25.12.2006 11:50
Ahoj, SW COM9 a HW COM5 (COM8 chce zapnout bluetooht). Jakou barvu má ledka pro signalizaci GPS? a jak poznám na jakým posrtu mám GPSku?
Jinak mám TT 5.21 a mapu Alustralia v568. ...jo a v GPSLokátoru nemám ani řadu čísel dole na displeji... Poraďte... Dík

PreMc
jmouca (45)|25.12.2006 13:02
Dioda pro GPSku je vlevo a bliká žlutě. V Settingu / System pro GPS mám nastaveno v Programs GPD9, Hardware COM8 Baud rate 9600, Access zaškrtnuté Manage GPS automatically. V Connections/Beam nezaškrtnuté Recieve all incoming beams. Ve stavovém řádku Bluetooth vypnutý.

Takto GPS Locator indikuje satelity. Lokátor a mapy nebo navigace nejde současně, buď lokátor nebo navigace/mapy.
---
N 560, Transcend 4 GB, TT 6, Stř. a Záp. Evropa, Smartmaps.
klayman2 (1)|26.12.2006 11:34
N560 považuju za naprosto dokonalý zařízení, navigaci mám iGO a GPS jede naprosto bez problémů. Ze začátku trvalo, než se fixnul i 5 minut, po výjezdu třeba z tunelu reagoval hned. Trošku jsem pošteloval nastavení v SirfTechu 1.27 a teď šlape jak hodinky, fixne se ve volným výhledu za pár vteřin, dokonce i pod střechou v podkroví kde nemá přímý výhled na satelity. Takže jede i v místnosti. Samozřejmě ne někde uvnitř baráku. Jestli někomu nejede jak by měl, je to rozhodně spíš nastavením, než vadou!!!
koci_ce4you (21)|26.12.2006 11:41
jak konkretne jsi to posteloval?
PreMc (7)|26.12.2006 14:34
No já mám problém už v rozblikání ledky... to se mi právě ještě nepodařilo. Jak zjistím na jakým HW portu mám GPS? Dík PreMc