Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Display přestal reagovat na dotyky. (MDAc)

nejsempanna (60)|7.10.2006 14:54
Potřeboval jsem novou ROM. Tak jsem nainstalova tu nejnovější. A nyní mi po obnově veškerých dat přestal reagovat display na dotyky. HR bez obnovi je v pohodě, ale nemůžu si dovolit takový komfort, že bych přišel o veškerá čísla, sms, úkoly, upomínky ect. ect. Přeci jen software tam nahraju s klidem znova, ale o tohle přijít nemohu. pls HELP ME!
Zdenek Malinsky (9781)|7.10.2006 15:10
Snad kromě zálohy také synchronizuješ přes AS, tak tam ty kontakty, úkoly, události nasypeš při synchronizaci, ne?

Ty jsi po preflashování udělal obnovu ze zálohy? Hmm, to jsi tedy pašák. :sarcastic: :?
nejsempanna (60)|7.10.2006 15:46
Takže jak tedy mám nahrát sms z AS zpět do přístroje? Když ne obnovou?
geoRG77_ce4you (120)|7.10.2006 15:56
Přes Jeyo Mobile Companion.
Zdenek Malinsky (9781)|7.10.2006 16:09
Ty si pleteš synchronizaci a zálohu. Synchronizace se dělá pomocí ActiveSync a záloha/obnova (backup/restore) pomocí speciálního softu, buď defaultního, co máš v MDA (pokud tam něco je) nebo SpriteBackup, Sunnysoft Backup manažer, SPB Backup....

Takže záleží, kde ty sms máš. BTW k čemu potřebuješ obnovovat SMS?
nejsempanna (60)|7.10.2006 16:43
Ta kteď se pleteš, protože záloha jde dělat i AS.
tyroler (20)|7.10.2006 17:59
Zkus najít v ROMce soubory TPDisable.exe a TPEnable.exe. Třeba to pomůže.
ElSoft (1244)|7.10.2006 17:59
máš pravdu, u WM2003 je možnost zálohovat zařízení přes AS (u WM5 již ne)
ale pokud máš zálohu pouze přes AS tak zněj přímo nedostaneš jen SMSky jako to jde např. u komerčních softu, které uvedl Zdenek.
Teď máš tři možnosti (tedy co mě napadají):

  • po obnově, nainstalovat např. SPB Backup. Za zálohovat pouze SMSky na kartu a provést HR. Obnovit pouze ty SMSky. I kdyby se vše povedlo není jisté že zařízení bude pracovat tak jak má.
  • vrátit původní ROM, obnovit vše, za zálohovat pouze SMSky, vrátit novou ROM, obnovit SMS. Opět pak nemusí vše pracovat tak jak má. O nezdařilých obnovách SMS je toho tu již spoustu.
  • nejednoduší je se s tím smířit a začít shromažďovat stovky SMSek od začátku ;)
nejsempanna (60)|7.10.2006 18:14
Už jsem se s tím smířil. Zkoušel jsem i bod 1. ale nepovedlo se. tak stejně jsem už díky náhodným HR a upravám ROM ztratil přes 4000 sms / rok.. život je krutej...