Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

axim ako carputer

pistansky (108)|6.10.2006 15:26
pozrite si :)

http://www.aximsite.com/boards/showthread.php?t=139062
krabicka3 (361)|7.10.2006 01:52
Tak tohle je presprilis BRUTALNI!!!!! Jestli tohle nekdo "stloukl" doma sam na koleni, tak je u me totalni MASTER!
Myslim, ze dat to do hromadne vyroby by melo uspech.
oltcit (1098)|7.10.2006 08:56
to krabicka: za tie prachy? nemyslim,dnes ked sa predavaju hotove tzv.carPC na baze napr. VIAEpia formatu mini ATX,či iné pozri si napr. www.mp3car.com ;) Ale roboty tam odviedol kus,treba uznat,trošku by som sa ale obával toho multitaskingu:sarcastic: Obmedzujúcim faktorom bude OS.V týchto zariadeniach sa zvyčajne používa upravená Tabletová verzia WXP ,alebo Linux s plnohodnotným ovládaním cez displej.
krabicka3 (361)|7.10.2006 12:52
Ja si myslim, ze to je brutalni, ze tohle nekdo dokaze doma sam vyrobit na koleni. To bychom nikdo z nas neumeli.

".V týchto zariadeniach sa zvyčajne používa upravená Tabletová verzia WXP ,alebo Linux s plnohodnotným ovládaním cez displej. "

V jakych zarizenich? On mel normalni X51v s WM5.
oltcit (1098)|7.10.2006 15:15
myslel som v tych CarPC ;) nie v DELLovi:D Apropo,myslím,že aj tu na fore je pár šikovných ludí,čo by to zmáklo,až taký problém to nieje,je to len skladačka nabastlená do nakej skrinky:D tým to ale nechcem znevažovať,akurát si myslím,že sa to nedá plnohodnotne využívať v takomto prevedení,jednoducho pozerať film,súčasne počúvať mp3 a navigovať určite nieje možné,nemožnosť pripojiť viac USB zariadení je obmedzujúce,atd.....Považujem to za domáce cvičenie konštrukčného dôvtipu a v tom prípade autor uspel na 1-čku,ale k praktickému,robustnému systému do auta to má daleko.Pochopili sme sa? Je to samozrejme vec názoru.Tiež som sa a stále sa zaoberám takouto ideou a po rozanalyzovaní problému som jednoducho WM vyčiarkol zo zoznamu možných alternatív.Jednoducho treba tam plnohodnotný OS.Momentálne používam riešenie:Loox,USB kabel,invertor12/220V/300W,externý disk200GB,USB rozbočovač s čítačkou kariet,USB flashdisk,autoradio s USB vstupom a čítačkou kariet.A z tejto kombinácie je jasné ako to funguje.Loox slúži na navigáciu ,event.prehrávanie mp3 priamo z disku,alebo ako prostredník na nahratie požadovaných skladieb na USB kľúč,ktorý sa pripojí do rádia,alebo ked sa nudím pustím si z disku priamo film,či mp3,alebo streamované rádio pomocou telefonu.Ale tu sa to už môže biť o systémové prostriedky.Samostatne fungujúce zariadenia sú hold lepšie.Alebo potom kombinovaný systém,ale musí to stíhať a to dnešné PDA nestíha ani jedno a počúvať dropouty,oneskorené povely navigácie,či záseky videa to uznáš nieje ono.
iron side (253)|10.10.2006 09:06
me by zajimalo,jak se tomu borci,podarilo vytacet telef.cislo z pocketinformantu pomoci bluetooth a mobilniho telefonu.Koukal jsem na to a me to proste nejde at delam co delam,pomoci infra to jde,ale v aute to je jaksi nanic.Nemate nekdo zdani jak to udelal?:D
pistansky (108)|19.10.2006 14:28
tak nieco podobne soms a rozhodol spravit:)
tu mam schemu jeho zapojenia:

http://www.evalfa.com/download/Aximizer_circuit.jpg

a kabel napriklad:)

http://www.kike.sk/lm323.htm

:)