Aktualnost mapovych podkladu Vasich navigaci
byli byste tak hodni a dali mi sem idealne screeny, jak ve Vasich navigacnich software (iGo, Dynavix, TomTom6 ...vc. PocketKimu, SmartMaps apod) vypadaji jednak ulice "Balbínova" v Olomouci a nejkratsi cesta ze Senice na Hané do Náměště na Hané?
Moje TomTomacka mapa 645 v tomto dost pokulhava... Diky
Moje TomTomacka mapa 645 v tomto dost pokulhava... Diky
mudrunka ... aha, myslel jsem, ze tam budou obrysy obytnych bloku ... v prave dolni polovine te obrazovky by mely byt 4 obytne doby a u jednoho cesta na parkoviste za nim ... TomTom Balbinovu 3,5,7,9 nezna
ten druhy screen stejne jako tomtom nezohlednuje, ze uz rok se jezdi ze Senice do Nameste bez krizeni s trati ... cesta vede podel trati a puv. odbocka na Namest je slepa ;)
ten druhy screen stejne jako tomtom nezohlednuje, ze uz rok se jezdi ze Senice do Nameste bez krizeni s trati ... cesta vede podel trati a puv. odbocka na Namest je slepa ;)
[QUOTE="fahrus"]TomTom Balbinovu 3,5,7,9 nezna [/QUOTE]
Dynavix dtto
a k té trase. Vím o případech, kdy to nezná úpravy staré 30 a více let. Takže, 1 rok, žádný problém. Problémem maximálně je to, že o naše informace žádný výrobce map, či softu nestojí. Proč by taky to mělo být jinak, vždyť svoji povinnost jsme přece splnili, zaplatili. V některých případech i nad výdělkem....
Dynavix dtto
a k té trase. Vím o případech, kdy to nezná úpravy staré 30 a více let. Takže, 1 rok, žádný problém. Problémem maximálně je to, že o naše informace žádný výrobce map, či softu nestojí. Proč by taky to mělo být jinak, vždyť svoji povinnost jsme přece splnili, zaplatili. V některých případech i nad výdělkem....
no ty baraky na Balbinove stoji 3 roky...
kazdopadne proto jsem si chtel udelat obrazek o tom, jak kdo aktualizuje data ... treba nas nakonec SmartMaps nebo PocketKim prekvapi :)
kazdopadne proto jsem si chtel udelat obrazek o tom, jak kdo aktualizuje data ... treba nas nakonec SmartMaps nebo PocketKim prekvapi :)
igo,letny update
tož PK asi ťažko prekvapí,SM možno:) ale to nie su autonavigácie;) ja považujem za najdôležitejšiu vlasť navigacie rýchle a spoľahlivé prepočítanie trasy pri zmene trasy,mapy výrobca softu neovplyvní,dokiaľ ich dostáva externe,jediná spoľahlivá navigácia bude tá,ktorá bude používať satelitné mapy z družíc s vojenskou presnosťou,s vyhodnocovaním prekážok na trase,s použitím korigácie dopravného vysielania a CB vysielania od ostatných účastníkov premávky a spústa iných vychytávok:D :D :D a najlepšie s autopilotom:D Budme radi,že máme aspoň toto,aj tak je to úžasný pokrok voči dobám,kedy sme používali papierové mapy a človek ešte musel mať dobrého spolujazdca,aby nepoblúdil:?
tož PK asi ťažko prekvapí,SM možno:) ale to nie su autonavigácie;) ja považujem za najdôležitejšiu vlasť navigacie rýchle a spoľahlivé prepočítanie trasy pri zmene trasy,mapy výrobca softu neovplyvní,dokiaľ ich dostáva externe,jediná spoľahlivá navigácia bude tá,ktorá bude používať satelitné mapy z družíc s vojenskou presnosťou,s vyhodnocovaním prekážok na trase,s použitím korigácie dopravného vysielania a CB vysielania od ostatných účastníkov premávky a spústa iných vychytávok:D :D :D a najlepšie s autopilotom:D Budme radi,že máme aspoň toto,aj tak je to úžasný pokrok voči dobám,kedy sme používali papierové mapy a človek ešte musel mať dobrého spolujazdca,aby nepoblúdil:?
SM Navigator CR /posledni aktualni navigacni data/ taky krizi tu trat. Mapovy podklad taky ukazuje krizeni.
Oltcit - pokud mate podobne navigace ukazujici jen ulice a ne bloky domu, napiste mi prosim, jestli vam ukaze, kde je Balbinova 3,5,7 nebo 9
Ta odbocka na Namest na Hane je tam teprve rok, to jsem zkousel jen, jestli neni nektery dodavatel map opravdu rychly, ale baraky na Balbinove stoji uz ty tri roky, tak jsem zvedavy, zda je aspon jeden soft najde :)
Ta odbocka na Namest na Hane je tam teprve rok, to jsem zkousel jen, jestli neni nektery dodavatel map opravdu rychly, ale baraky na Balbinove stoji uz ty tri roky, tak jsem zvedavy, zda je aspon jeden soft najde :)
Zrejme myslis pravu stranu ulice v smere na Repcinsku,tak tu je uvedene len cislo 1,opacna strana je po c.24. Osobne tymto popisnym c. Moc neverim,ine to je napr. v UK kde ma to fakt dotiahne az pred dvere ,raz som v Trencine hladal nejake cislo a hodilo ma to skoro kilometer mimo :D dokial by som chcel taketo presnosti,tak pouzijem Ozi Explorer a geodeticke plany ;)
Moje důvěra ve věrohodnost mapových podkladů navigačních aplikací dostala tento weekend docela ránu... Jel jsem z Rakovníka do Žatce podle TomToma a někde na pozici 50°15´38" a 13°34´50" na mne začal TomTom ječet, že mám odbočit doleva. Nebylo kam, leda do lesa mezi pařezy, takže jsem jel dál po cestě a TomTom trval na tom, že se mám otočit, jakmile to bude možné. Neposlechl jsem, a do Žatce jsem dojel.
Zpátky jsem jel podle iGO a podobně, v obci Holedeč jsem měl podle iGO odbočit doprava ...
Jak jsem později zjistil doma, je vedle skutečné cesty č. 227 namalována v mapových podkladech TomToma i iGO další, úplně podle pravítka. Vypadá to, že si ji soudruzi kapitalisti spletli s dráhou bývalého žateckého vojenského letiště... Ale nechápu, jak ji umístili do těchto míst, třeba na mapy.seznam.cz po ní není ani památky.
Zpátky jsem jel podle iGO a podobně, v obci Holedeč jsem měl podle iGO odbočit doprava ...
Jak jsem později zjistil doma, je vedle skutečné cesty č. 227 namalována v mapových podkladech TomToma i iGO další, úplně podle pravítka. Vypadá to, že si ji soudruzi kapitalisti spletli s dráhou bývalého žateckého vojenského letiště... Ale nechápu, jak ji umístili do těchto míst, třeba na mapy.seznam.cz po ní není ani památky.