Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nefunkční Bluetooth HotSync

bubo_ce4you (151)|20.12.2003 18:28
Ahoj,
tak otevírám další otázku: ActiveSync přes bluetooth...
Koupil jsem si k počítači Bluetooth adapter a všechno jsem uvedl do provozu během krátké doby s vyjímkou ActiveSync, to nefunguje :-((( Ipaq se mi sice připojí k virtuálnímu COM portu, avšak HotSync jej neidentifikuje...
Hledal jsem na internetu a zjistil jsem, že je to dost častý problém, avšak nikde nebylo uspokojivé řešení. Jediná rada někde byla dát pozor na osobní firewall, to by ale neměl být můj případ...
Máte někdo podobné problémy, resp. je někdo vyřešil?
Díky
Zdenek
m.sachl (153)|20.12.2003 19:11
[QUOTE="bubo"]Ahoj,
tak otevírám další otázku: ActiveSync přes bluetooth...
Koupil jsem si k počítači Bluetooth adapter a všechno jsem uvedl do provozu během krátké doby s vyjímkou ActiveSync, to nefunguje :-((( [/QUOTE]

nemam s tim problem...

mas povoleno bt pripojeni v activesync conection?

martin s.
bubo_ce4you (151)|21.12.2003 01:39
[QUOTE="m.sachl"][QUOTE="bubo"]Ahoj,
tak otevírám další otázku: ActiveSync přes bluetooth...
Koupil jsem si k počítači Bluetooth adapter a všechno jsem uvedl do provozu během krátké doby s vyjímkou ActiveSync, to nefunguje :-((( [/QUOTE]

nemam s tim problem...

mas povoleno bt pripojeni v activesync conection?

martin s.[/QUOTE]

Ahoj,

nevím přesně, co máš na mysli - mám povoleno připojení přes seriový port a tam mám nastavený ten virtuální COM... Mám to v souladu s návody na internetu... ;-)

Zdenek

m.sachl (153)|21.12.2003 08:39
[QUOTE="bubo"]
Ahoj,

nevím přesně, co máš na mysli - mám povoleno připojení přes seriový port a tam mám nastavený ten virtuální COM... Mám to v souladu s návody na internetu... ;-)

Zdenek

[/QUOTE]

...omlouvam se, misto bt jsem mel napsat com. pokud mas povoleno com pripojeni a nastaven virtualni port, pak bz melo stacit v bt manageru na pda spojit bt-active-sync a melo by to fungovat. pripadne, nemas nahodou kolebku pripojenou take skrz seriovy port?
bubo_ce4you (151)|21.12.2003 09:35
[QUOTE="m.sachl
...omlouvam se, misto bt jsem mel napsat com. pokud mas povoleno com pripojeni a nastaven virtualni port, pak bz melo stacit v bt manageru na pda spojit bt-active-sync a melo by to fungovat. pripadne, nemas nahodou kolebku pripojenou take skrz seriovy port? [/QUOTE]

Ahoj,

vsechno by melo byt povoleno a dokonce se pripojim s Ipaqem na PC (v tray mi to potvrdi zprava a je aktivni virtualni com port) a kolebka pripojena neni, ale HotSync se rozbehne, pokousi se pripojit a potom napise tu hlasku a konec :-(((

Jeste mne napadla jedna vec - kdy se podivas u Ipaqu po BT pripojeni na aktivni pripojeni, co tam vidis? Ja mam pouze u odchoziho pripojeni nazev PC a text Bluetooth serial port, ale u prichoziho neni nic - neni ten problem treba v tom?

Zdenek
m.sachl (153)|21.12.2003 20:30
[QUOTE="bubo"]

Jeste mne napadla jedna vec - kdy se podivas u Ipaqu po BT pripojeni na aktivni pripojeni, co tam vidis? Ja mam pouze u odchoziho pripojeni nazev PC a text Bluetooth serial port, ale u prichoziho neni nic - neni ten problem treba v tom?

Zdenek [/QUOTE]

mam tam take jen odchozi - je to pochopitelne...

provadis opravdu active sync bluetooth spojeni - je potreba vytvorit zastupce v bt manageru...
bubo_ce4you (151)|22.12.2003 00:08
[QUOTE="m.sachl"]
mam tam take jen odchozi - je to pochopitelne...
provadis opravdu active sync bluetooth spojeni - je potreba vytvorit zastupce v bt manageru...[/QUOTE]
Ahoj,
zastupce mam...
Postupoval jsem presne podle navodu, co jsou na internetu k tomu BT adapteru - ale nechodi to :-(((
Zdenek
Hynchenzo (81)|22.12.2003 14:35
Take mi to zprvu neslo. Problem je v tom, ze synchronizace vubec nejede pres com port, ale pres active synchronization.
Viz navod na teto adrese.

[CODE]http://home.comcast.net/~spam-target/activesync.html[/CODE]
bubo_ce4you (151)|26.12.2003 11:39
[QUOTE="Hynchenzo"]Take mi to zprvu neslo. Problem je v tom, ze synchronizace vubec nejede pres com port, ale pres active synchronization.
Viz navod na teto adrese.
[CODE]http://home.comcast.net/~spam-target/activesync.html[/CODE][/QUOTE]

Ahoj,

tak už to funguje!!! Pomohlo ale až přeinstalování ActiveSynv na počítači...

Zdenek
bubo_ce4you (151)|18.1.2004 21:39
[QUOTE="bubo"][QUOTE="Hynchenzo"]Take mi to zprvu neslo. Problem je v tom, ze synchronizace vubec nejede pres com port, ale pres active synchronization.
Viz navod na teto adrese.
[CODE]http://home.comcast.net/~spam-target/activesync.html[/CODE][/QUOTE]
Ahoj,
tak už to funguje!!! Pomohlo ale až přeinstalování ActiveSync na počítači...
Zdenek[/QUOTE]

Ahoj,

tak po měsíci to bez mně zjevného důvodu přestalo chodit a dělá to stejnou věc jako na začátku - ActiveSync píše, že není schopen rozeznat připojené zařízení... :-(

Přiznám se, že mne nebaví přeinstalovávat ActiveSync co měsíc...

Zdenek
Pavel Koza (4761)|19.1.2004 12:52
Neni problem v tom, ze se ten BT prestal vazat na COM? Je v ActiveSync skutecne nastaveny pravny COM port?
bubo_ce4you (151)|19.1.2004 15:48
[QUOTE="Pavel Koza"]Neni problem v tom, ze se ten BT prestal vazat na COM? Je v ActiveSync skutecne nastaveny pravny COM port?[/QUOTE]

Ahoj,

stalo se to behem vikendu, kdy to prestalo fungovat, aniz jsem na toto sahal... :-(

Mimochodem - varianta, kdy ma clovek nastaven bud COM port ci Irda je taky dost hloupa. Nevim, zda to plyne z nejakych omezeni, ale na novych woknech stejne k Irda virtualni com neni, tak bych uvital moznost oddeleneho nastaveni.

Kazdopadne, ted se to pokousi pripojit, ale po nejaky dobe to pise, ze Active Sync neni schopen rozeznat zarizeni... :-(((

Da se nejak reinstalovat ActiveSync, aniz by mi to odstranilo partnership?

Diky za rady

Zdenek

Pavel Koza (4761)|19.1.2004 16:11
Nevim, nainstaloval jsem si to taky, tak uvidim, jestli mi to taky prestane fungovat. Ta nutnost prehazovat COM porty je skutecne na nic...

[QUOTE="bubo"]Da se nejak reinstalovat ActiveSync, aniz by mi to odstranilo partnership?[/QUOTE]

Teoreticky ano, ale nikdy jsem nezkousel. Musis si zazalohovat info z registru. Ale presny postup neznam, musel bych testovat. Nicmene by to melo byt z tohoto klice:

[CODE]HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows CE Services\Partners[/CODE]

Co subklic, to jeden partnership...
Morte_ce4you (261)|28.6.2004 17:05
Mám problém v práci zparovat Dataphone2 s compem proste mi to píše že mi to nic nenaslo a mam povolenej com4 a nic nevíte kde by mohl být problém???
Morte_ce4you (261)|28.6.2004 17:06
pres bluetooth samozrejme a active sync.
Pavel Koza (4761)|28.6.2004 20:06
[QUOTE="Morte"]Mám problém v práci zparovat Dataphone2 s compem proste mi to píše že mi to nic nenaslo a mam povolenej com4 a nic nevíte kde by mohl být problém???[/QUOTE]

...a predpokladam, ze ten COM4 je v ActiveSync nastavenej?
eXEden_ce4you (811)|28.6.2004 20:36
[QUOTE="Pavel Koza"]...a predpokladam, ze ten COM4 je v ActiveSync nastavenej?[/QUOTE]
On někdy bývá problém i s nastaveným portem v AS - prostě jej ignoruje a pomůže občas restart nebo ho shodit, popř. v nejhorším případě jej znovu nainstalovat. Takhle se mnou cvičil v práci tak dlouho, až jsem se na něj vykašlal a odinstaloval...
Morte_ce4you (261)|28.6.2004 23:32
JJ předpokladas spravne.Fakt nevim zkusim preinstalovat v praci Active Sync jestli to nepomuze jinak uz faaakt nevim prej nejsem zdaleka jedinej komu to dela problemy