Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact I - problem

Petura (15)|4.10.2006 16:48
mam potíž s Compactem I, už se mi několikát samovolně smazal adresář, zmizely fotky od kontaktů, při vyzvánění se nepřiřaďila melodie (mp3) ale zahrál defaultní zvuk a právě ted sem se divil proč mi telefon nezvoní ale jen vibruje ....
zmizela asociace mp3 souborů, prostě nejdou ničím přehrát když na ně kliknu ... po spuštění přehrávače a vybrání souboru to jde, ale vadí mi že to ted nehraje mp3 jako vyzváněcí ton ! :-( poradí mi někdo jak to opravit ... nerad bych dělal master reset ...
přehrávač mám TCPM, který sem si instaloval někdy před 14dny, ale do včerejška to zvonilo normálně, prostě dnes to přestalo fungovat a žádnou jinou aplikaci sem neistaloval v posledních 14dnech ...
sejra (115)|4.10.2006 18:31
Popremyslej, jestli to neni sd kartou. Mas-li MP3 na SD, i vyzvaneci ton v MP3 na SD, mohlo by to tim byt...Znam nektery karty, z kterych z cista jasna zmizely soubory.. A bohuzel neco podobneho muze byt i s vnitrni pameti...Tohle vypada, ze to HR nespravi... Odskousej poradne svoji sd...popr zkus ji vymenit za jakoukoli jinou..HL GF!
Petura (15)|4.10.2006 19:54
jo mp3 mám na SD kartě (Apacer HighSpeed 60x 1GB) na kartě je všechno, nic nezmizelo ...
mp3 vyzvánění sem přesunul do Windows/Rigng/*.mp3 aby to bylo použitelné jako vyzvánění pro všechny příchozí hovory ...
pro pář nejbližších sem si přiřadil mp3 vyzvánění z adresáře na SD kartě, ale teď mi zmizela asociace s jakým koliv přehrávačem, takže mp3 nemůžu přehrát kliknutím na ní, ale musim spustit přehrávač a v něm zadat cestu k souboru, který chci přehrát ...

a jeslti je chyba v kartě tak o tom radši nechci ani slyšet, protože sem po 14dne používání už jednu odpravil v zařízení (SanDisc 1G UltraSpeed) a že by ted odcházela i druhá?
sejra (115)|4.10.2006 20:23
No...tak jestli mizi asociace, znamena to zrejme, ze mizi registry...toto je prilezitost pro HR...jestli chcete, aby se zachovala data, zazalohujte si system (nejlepsi SPRITE BACKUP)..Jine reseni nevidim. Alespon tak bych se zachoval ja.
Petura (15)|4.10.2006 20:34
no moc se mi do HR nechce, dělal jsem před 3týdny ... a když zálohuju, pomocí porgramu "zaloha" v programech, a dám vše, tak po HR a obnovení ze zálohy to bude stejný i s touhle chybou co?

toorek (251)|5.10.2006 12:36
Pokud má MP3 zvonit, musí být nahraná v systémovém adresáři (Windows/Rings). Něco ti smazalo asociaci MP3 s WM přehrávačem, možná to byl špatně nastavený TCMP. Osobně bych synchronizoval s compem, ať se zazálohují kontakty a kalendář, a udělal HR. Pak bych to nechal pár dní běhat bez přidání dalších aplikací. Pokud by to stále blblo -> reklamace. Pokud bude vše v pohodě, udělej si zálohu něčím pořádným (SPB Backup, Sprite Backup) a začni přidávat aplikace a pokaždé zkontroluj funkčnost MDAc. Jestli bude vše OK, zase zazálohuj a přidej další aplikaci. Až přijdeš na aplikaci, která ti tam dělá binec, vrať se o zálohu zpět a zkus najít nějaký alternativní program.

PS: Taky si pro jistotu zkontroluj, jestli máš v pořádku obě baterky, při nízkém napětí to odpojí SD kartu... ;-)
Petura (15)|5.10.2006 18:07
tak SPB backup hodně pomohlo, udělal sem zálohu (bez systému) a pak HR, nainstaloval jsem zase všechno zpět co jsem tam měl a šlape to dobře, takže problem vyřešen. Hned po instalaci jsem uděla úplnou zálohu i se systémem, takže, když se to sesype tak obnovim ze zalohy :yes: :))
sejra (115)|5.10.2006 20:35
No vidiis!!! Gratuluju!