Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Návrat na původní uboot48 splash R45.3.101.0210.1

THEuda_ce4you (18)|4.10.2006 02:27
Zajímá mě, zda se jde vrátit na původní hodnoty viz nadpis ?:sarcastic:
Z total image R64 uboot55 splash R643.101.0901.1 :?

Hlásí mě to chybu IPL(G3) :evil:

Dík za každé rady :)
trubka_ce4you (32)|4.10.2006 20:55
Lze, ale trochu s problémy.
Sice to na poprvé šlo přes Total Image bez chyb přelít, ale už nenaběhl. Flashoval jsem všechno možné, ale za boha jsem to nerozjel. :((
Na konec (když už jsem přemýšlel jakou kulišárnu vymyslím na dodavatele s reklamací) pomohlo následující:
- ze scooter ROM R55 flashnout pouze uboot
- pak již lze i z SD karty flashnout R46 :D

to jsem teď dělal já, ale myslím, že u R45 to bude to samé.

Pro ostatní:
Po měsíci provozu se bohužel vracím k R46, plácám si obě ruce a na neofic. již nešáhnu (v R64 se poslední týden objevují problémy s vytuhnutím, a když už nevytuhne, tak jsem nedostupný, nebo se nikam nedovolám, přitom není potřeba resetovat - vždy stačilo řežim letadlo on/off)
hawkens (90)|13.10.2006 07:21
Cudujem sa tomu strachu z "neoficialnych" ROMiek, resp. naivnu vieru ze "oficialne" ROMky budu raz lepsie. Poviem to otvorene co si o tom myslim: ked Mitac na to doteraz rok sral, nevidim ziadny naznak ze by sa to malo zmenit. Preco? Lebo peniaze, vsetko nieco stoji a Mitac zjavne nema ani naznak na nieco minat peniaze, kym to nie je nutne. Hlavne ked to niekto iny urobi zadarmo.

Neoficialne su objektivne lepsie, aj ked este nemaju vychytane vsetko, urcite su o kus vpred pred oficialnymi. Nechapem, preco sa niekto boji flashovania. To ako keby sa clovek bal zmazat si z disku na PC OEM Windows a nainstalovat Linux, ze sa tym strati zaruka. Co je to za smiesnost? Ked si clovek co len torsku da pozor, flash pamat nepokazi a vzdy je mozne sa vratit dalsim flashnutim k povodnej oficialne ROMke, ak sa clovek boji ze bude predavat pri reklamacii vymyslat dovody na neuznanie.
M66 (116)|13.10.2006 07:47
Trochu na okraj pro Hawkense: možná máš i v něčem pravdu, ale zní to, jako bys říkal, že provední změny, v tomto případě změna FW, je to první, co každý prostě MUSÍ hned udělat. Kdo má něco tak jak koupil je beznadějně out. Když koupíš ženě třeba novou pračku, to se v ní také hned vrtáš abys např. vytáhl vyšší otáčky pro ždímání?

Já mám Mio s R45, NB ("starý" Acer TM660) s původními Windows XP profi, auto (G5, pro info) nečipované atd. atd. Důvod je jednoduchý: vše je pro mě jen nějaký nástroj (PDA, NB i to auto) a stávající funkce jsou pro dané použití zcela dostatečné. Několik hodin nutných pro změnu FW a následné dohrání SW a přizpůsobení dovedu využít jinak. Úplně mi stačily 2 HR.

Na druhou stranu oceňuji práci "pokusných chroustů" (to nemyslím jako urážku), díky které se třeba i já dočká nějakého FW, bez chyb a s výrazným přínosem oproti té R45. Někde jsem zmínil, že problém R64 s BT headset je pro mě fatalní nedostatek.
hawkens (90)|13.10.2006 08:49
To som nikdy netvrdil, ze flashovat musi kazdy. To si povedal ty, nie ja.

Mne to pripada prirodzene, ze sa pokusam(e) o update. Je to vynutene nedokonalostou dodaneho produktu. Ver mi, keby veci ako A2DP, 2sec gap v telefone, rychlost nabiehania a pod. boli funkcne, tj. v takom stave, ako sa na produkt za 19 tis. patri, ver mi ze by som sa ROMky ani nedotkol a ani ma to nenapadne. Ja osobne som pragmaticky clovek, Mio som si kupil koli jeho funkciam, a ako hovorim, keby fungovalo tak ako ma, som posledny co sa vrta v softwari.
viper37 (22)|13.10.2006 12:39
Trochu bych se bál situace, že MIO bude potřebovat servis právě ve chvíli, kdy bude nemocné a tudíž nebude možné s ním cokoliv provádět a flashovat na původní verzi...

BTW: Zatím jsem taky zůstal u R45, protože TT i vše ostatní šlape naprosto bez problémů, ale kolegovo MIO jsem flashoval už 2x :D Je spokojený, ale občas se mu prý MIO kousne...
janox (216)|13.10.2006 21:53
Určite maximálne súhlasím s Hawkinsom, pretože kaby Mio do A701 dodalo soft ktorý by fungoval tak ako má (mne vadila hlavne tá 2 sec hluchá medzera pri prijatí hovoru) tak by sme sa tu venovali niečomu hodnotnejšiemu. Pri prechode z R45 na R64 som mal riadne bobky - kedže som to robil prvý krát, ale asi som mal šťastie, pretože odvtedy je to asi 3 týždne, a Mio som nemusel resetnúť ani raz. (s R45 tak každý druhý deň) Ja osobne som mal pred tým MDA Vario na ktorom nebolo čo riešiť. Mne osobne jeho soft vyhovoval na jednotku, a keby neprišlo Mio s integr. GPS, tak ho mám dodnes.
Sa majte chaloši
Medhys (10)|1.12.2006 12:47
Mám ten samý problém - G3IPL. Bohužel mi není jasné, jak provést UBoot z USB když je Mio v servisním módu, tak mi s počítačem nekomunikuje...:?
Díky za každou seriózní radu.
Medhys (10)|1.12.2006 14:34
Tak už jsem to po dlouhých lapáliích vyřešil. Opravdu to nakonec šlo, tak jak napsal "trubka" :))
Tímto mu mockrát děkuji...:yes: