Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario a display - prosba o radu

John_B_ce4you (5)|3.10.2006 14:51
Dobrý den,

asi před měsícem jsem udělal upgrade ROM na 2.21.2.7 CSY. Něco málo po 1 týdnu se mi začal chvilkama klepat display. Kalibrace ani Hard Reset nepomohl.

Také se mi stane (min. 2x denně),že display pomalu zbělává až nic nevidím. Pomůže pouze vypnutí a opětovné zapnutí displaye.

Děkuji za odpovědi


P.S. Omlouvám se, jestli to sem nepatří!
atomion (1159)|3.10.2006 15:24
A vy chcete předpokládám vědět čím to je.? ROMkou to pravděpodobně nebude protože by si nebyl asi jedinej. "Vidím" HW závadu :? Tudíž zpátky původní ROM a pokud se nic nezlepší (jako, že podle mě nee) tak šup s Variem do servisu (případně v rámci záruky)
flashman (1366)|3.10.2006 16:08
to snad ne. HW závady většinou takovéhle nejsou. IMHO to bude dělat nějakej soft. např. u looxe 420 mi tohle dělalo taktování (i klepání displaye i zbělání obrazovky). nezkoušíš taktovat tim programem, co mění takt v závislosti na vytížení ?
John_B_ce4you (5)|3.10.2006 17:33
Neexperimentoval jsem, pouze pouzil Battery Status a dal prosesor max. na 247 MHz. Slapal dobre,ale nakonec jsem to nepouzival Myslel jsem, ze pomuze hard reset, ktery ma vsechno vratit zpet. Uz jsem v koncich. Zalohu stary ROM nemam. Da se s tim tedy neco udelat,pokud jsem to zavinil ja?

Diky a mejte se fajn
atomion (1159)|3.10.2006 17:35
K té staré ROM: Vario máte od T-Mobilu nebo O2 (bývalý Eurotel)??
flashman (1366)|3.10.2006 17:37
zkus přeflashovat.. jestli to nepomůže, tak už jedině reklamace, nebo se mu pohrabat pod kapotou.. můžeš zkusit třeba nějakou mojí ROM a nebo stáhnout ofiko od TMO, nebo Qteka
John_B_ce4you (5)|3.10.2006 17:58
Vario mam od cervence od T-Mobilu. Ofiko ROM mam ted,takze pokud jsem pochopil spravne, muzu flasnout tu samou? Na Johnnnnnnnnnnyho ROMky jsem se dival,ale nepochopil jsem jak to pouzit.
atomion (1159)|3.10.2006 18:00
Takže ekapitulace :)
Máte tam ofiko ROMa dělá to i po HR.. V tom případě se opravdu obrátit na servis u T-Mobilu v rámci záruky ;)
flashman (1366)|3.10.2006 21:59
no to sice jo.. voni ty paka by mu vyměnily základovku, ale mít 16 dní Vario mimo dosah je docela peklo!! moje ROM je víceméně to samé, jako např. ta od T-Mobilu. .prostě spojíš přez AS pustíš exáč a jedeš, ale jestli nemáš odvahu, tak to samé pokud je to SV závada by měla vyřešit jakákoli ROM (třeba ta ofiko 2.21)
John_B_ce4you (5)|4.10.2006 06:34
Odlouceni by bolelo. Nejdriv vyzkousim vasi ROM. myslel jsem, ze se ta vase instaluje jako .cab a musim si vybrat jake chci casti. Proste jsem spatne pochopil diskuzi.

Mam sem pak napsat vysledek?

Jeste jednou diky
flashman (1366)|4.10.2006 07:06
píš co uznáš za vhodné. jinak moje rom je víceméně jako každá jiná.. Caby sou v ext ROM až po tom, co tam tu mojí naflashuješ
John_B_ce4you (5)|5.10.2006 06:26
Flashnuto ...CZbeta2. Problemy mam stale.

1. Display se uz neklepe cely, ale pouze dolni polovina.

2. Zbelani displaye se uskutecni ve vetsim spektru barev nez predtim.

Při psani tohoto prispevku se to stalo 9x. Asi me teda ceka servis. ze ano? Nebo je jeste nejaka varianta?

Diky
flashman (1366)|5.10.2006 07:02
bouhužel vás asi čeká servis, pokud ho nechcete rozebírat a přijít tak o záruku.. Nezapoměňte tam hodit zpátky tu originální ROM, aby neříkali, že je to SW závada