Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA2 a HP iPaq Wireless Bluetooth folding keyboard

Rosie (63)|30.9.2006 18:09
Uz zacinam byt zoufaly. Shanim klavesnici k MDA2 a nemuzu najit nejakou vyhovujici. Bude tahle klavesnice fungovat s mym MDA kdyz kompatibilitu udavaji pouze k model IPAQ? Moc dekuji za odpovedi.
Zdenek Malinsky (9781)|30.9.2006 18:38
HP BT klávesnice funguje pouze s WidCommem...

Koukám, že jsi nehledal, jinak bys našel třeba toto.
Rosie (63)|30.9.2006 19:38
Oki. A mohl by mi nekdo poradit jinou klavesnici na bluetooth zhruba v podobne cene? Dik
sejra (115)|30.9.2006 20:02
Ano mohl...ZADNOU!!! Vse (skoro vse) mluvi proti Bluetooth
1) Vysoka energeticka narocnost
2) Spatna manipulace, nastavovani, proste blivajs...
3) Je to k nicemu...
Zdani klame, ale ani dosah nepresahne 1m, jelikoz klaveska pouziva Bluetooth class 1..(myslim ze 1, bud 1, nebo 3...proste dosah 1m>)

A proto, i jestli mas widcomm tak udelej stejne jako ja a kup PALM WIRELESS KEYBOARD (v jedne super firmicce za 1285 i dph a recl. poplatky)..
Rosie (63)|30.9.2006 20:43
Takze bude lepsi koupit si klavesnici na infra? Oki a jak je to s ovladacema? taky je musim shanet?
btw co to je widcomm?
sejra (115)|30.9.2006 20:49
Widcomm je ovladac na Bluetooth...Ale jestli moc neovladate praci s registry, se soubory a nevite kde co v systemu je, ani o nem nepremyslejte.
K IR klavesnici se dostavaji normaln ovladace...I na Palm i na PPC... A jelikoz je 5ti rada, tak pokud mate pocesteni systemu od Moravie, nebo Sunnysoftu, budou fachat i hacky a carky..
Zdenek Malinsky (9781)|30.9.2006 22:49
to sejra
To jsi vyčetl kde? V Mateřídoušce nebo Ohníčku? :sarcastic: :?
1. Vysoká energetická náročnost BT. - To je nesmysl, to si pleteš s Wi-Fi.
2. Nechápu. To bude rukama. Rozhodně je to lepší a pohodlnější než u IR.
3. A kolik metrů je potřeba? Většinou když píšu na klávesnici, tak mám PDA u klávesnice, abych viděl, co jsem napsal a ne ve vedlejší místnosti.

Nějak nechápu, proč jsi napsal tyto svoje příspěvky. Že by jsi měl nějaký podíl ze zisku prodeje Palm Wireless Keyboard v té super firmičce?

to Rosie
BT klávesnic je samozřejmě víc, kromě HP např. Freedom, Stowaway, Brando.

Konečná volba je na tobě, ale s ohledem do budoucnosti (MDA 2 nebudeš mít nadosmrti), kdy výrobci přestávají MDA/PDA vybavovat IR portem, je dle mého názoru BT lepší.
Rosie (63)|1.10.2006 10:03
Tak se kvuli klavesnici nesezerte:) Koukal sem na Sunnysoft a maji toto: Klávesnice Bluetooth Freedom (5ti řadá). Ta by mi taky vyhovovala a dokonce stoji stejne.
Na strankach vyrobce bylo MDA2 jako podporovane zarizeni, takze by to vsechno melo byt v pohode, ne?
Nebo je tam nejaka slozita instalace?
sejra (115)|1.10.2006 11:27
Jj..Ta je dobra..sou na ni i nekde recenze, az na to ze neni dostatecne tuha pro psani na kline.. Pozor na vydrz baterii...

Jo a k tomu prispevku od Malinskeho...
1) Je to muj nazor a ja mam pravo ho publikovat.
2) Pro srovnani.... BT klavesnice vydrzi pri normalnim psani rekneme tyden? krom HP wireless, ta vydrzi dele...Irda pri normalnim pouzivani cca 3tydny az mesic (mozna vic, kdyz na ni nejakem magor jako ja, nepise slohovy cviceni 2x denne)
3) Manipulaci jsem myslel softwarovou... Staci se kouknout do diskuzi, tam dokonce nektery z moderatoru napsal, ze s IR klavesnici se manipuluje podstatne lepe. Proste zmacknes a jedes, kdyzto pres BT je nastavovani, riziko tuhnuti apod...
4) To ze sem vysvetloval, ze dal nez metr klaveska s PDA nepobezi, jsem nevysvetloval pro vas, ale pro ty, co si mysli, ze tam je minimalne class II (10m) (nebo ze to proste pobezi jako BT na mobilu).. (mimochodem, potrefena husa se vzdycky ozve, co? to ste nemusel vubec komentovat)
Rosie (63)|1.10.2006 12:12
Takze jako budu pokazde nastavovat ty bluetooth blbosti? To snad ne...
A to ze vydrzi jenom tyden me fakt nepripada malo...
A co teda ta instalace? v pohode?
beecher (9270)|1.10.2006 12:58
Vydrz se da resit nabijecimi bateriemi.

Spatne nastavovani? Njo, co mam HP BT Keyboard, tak s ni teda nejake vyrazne problemy s nastavovanim nemam. Pustim aplikaci, zmacknu tlacitko na klavesnici, zaskrtnu v aplikaci pripojit a je to. Mne to moc slozite neprijde.
A ze by to nekdy vytuhlo? Tak s tim nikdy problem nebyl.
Mne naopak prijde slozite stelovani te packy s vysilacem IR.

A dosah teto klavesnice a vsech BT zarizeni Class 1 je do 10 m. Class II je do 100 m...

Sejra: Takze byste spise mel rict, co to bylo za klavesnici, nez tady obecne povidat bludy...