Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Netradiční instalace, poradíte?

Bakouš (18)|28.9.2006 10:23
Zdravím, jsem čerstvím majitelem LOOX 520 z druhé ruky. Doma ani v práci nemáme PC.
1. V nett kavárně si stáhnu na plochu PC nějakou aplikaci ze sekce Freeware, rozbalim, a co dál? Který soubor mám kopírovat na paměťovku, a potom kam v pocketu?
2.Stáhnul jsem si témátko Diamodts, po rozbalení jsem ten soubor s koncovkou .tsk zkopíroval na kartu, a potom podle rad do windows-měl jsem ho dát do nějakého souboru? Potom jsem ho našel v start-nastavení-dnes, v motivech, jsou tam dvě, Windows-výchozí a ten Diamonds. Klepnu na něj, nahoře na ok a nic.
děkuji za Váš čas u takovýchto dotazů
mi38k (205)|28.9.2006 10:42
1. Zde
2. Postup je správný. Zkuste si stáhnout ještě nějaké jiné téma - třeba je chyba v tom Diamonds.
Zdenek Malinsky (9781)|28.9.2006 10:43
Jak instalovat nové aplikace?

1. Protože máš WM 5.0, doporučuji instalovat aplikace z .CAB - je to rychlejší a není k němu potřeba Active Sync. Na kartě si vytvoř složku Instal a do ní stažené programy nakopíruj. Instalovat můžeš potom v klidu doma. Pozor, některé programy po instalaci vyžadují soft reset! Ještě malá poznámka k sekci freeware - pokud do ní přistupuješ ze stránek www.ce4you.cz, jsou softy většinou pro instalaci z desktopu. CABy najdeš, pokud do freeware zajdeš ze stránek pro PDA, tedy mobile.ce4you.cz (funguje i z PC). A některé jednoduché softíky (.exe) se neistalují, jen nakopírují do složky Program Files a vytvoří se k němu zástupce.

2. Ovšem zde se nejedná o instalaci. Témátko (s koncovkou .tsk) jen nakopíruj do složky Windows v PDA a pak si ho vybereš start-settings-today-apperance. //Po vyzkoušení mraků témátek doporučuji zbylé-nepoužívané smazat. Rada zdarma: témátka jsou sice krásná, ale pokud bude příliš "strakaté" budou se ti údaje z today špatně číst.

Na titulní straně ce4you.cz máme rubriku Začínáte? Čtěte! Jistě tam najdeš spusty užitečných informací.
Bakouš (18)|28.9.2006 10:51
děkuji za rychlé rady, jdu na to
Bakouš (18)|28.9.2006 11:16
Tak se stále peru s těmi témátky. Stáhl jsem všechny 4 z Hlavní stránky, a jedno to nejoblíbenější, správně překopíroval, všechny se objevili v nabídce, ale když ok, tak chvíli běžely hodiny, a pak mě to hodilo zpět do nastavení. Zkoušel jsem do LOOXe i píchnout tužkou, ale i tak stejný výsledek.
Bakouš (18)|28.9.2006 11:20
Chtěl jsem odstranit všechny, ale to Windows-výchozí mi odstranění ani nenabídne, a potom tam zbyde ještě Guava Bubbles a to když kliknu odstranit tak to ukáže Nelze odstranit soubory z paměti ROM.
Zdenek Malinsky (9781)|28.9.2006 11:24
Jasně, ty defaultní nejdou odstarnit. Ale myslel jsem odstranit v případě, že jich tam budeš mít třeba 50. Někteří lidé toho jsou schopni. :(

A to témátko je pro VGA nebo QVGA? V tom může být problém.
Bakouš (18)|28.9.2006 11:44
Raději jsem je stejně odstranil. Témátka jsou ze sekce Témátka, a hned z toho prvního bloku, jak jich je tam něco přez 11t.. To je snad nabídka i pro FS LOOX 520. VGA jsou až níže.
Ještě poznámku. Ani mezi těmi dvěmi témátky co nejdou odstranit nelze přepínat.
Zdenek Malinsky (9781)|28.9.2006 13:32
Tak to děláš něco špatně, když nejdou přepnout ani ty defaltní témátka. Dáš start-settings-today a v záložce apperance vybereš požadované témátko, to označíš, dáš OK a "vyskáčeš" z toho nastavení zase zpět na today. Všem to tak funguje, tak nevím, proč u tebe by to mělo být jinak.
Bakouš (18)|28.9.2006 14:34
Hmmm, to já taky nevím. Sice mám zařízení v ČJ, ale při těchto pár krocích nic nezvrtám ani já.:(
mi38k (205)|28.9.2006 14:41
A co vyzkoušet hard reset? Možná je tam nějaký kopanec, který by se tímto vyřešil...
Bakouš (18)|28.9.2006 17:10
Hard reset nepomohl. Prostě kliknu na témátko v nastavení, pozadí mi zmodrá, kliknu na ok v prvém horním rohu, chvilku se točí hodiny, a potom mě to vrátí o krok zpět do nastavení. Není tu někdo z Kladna??
beecher (9270)|28.9.2006 17:20
A kdyz se proklikate pres OK a X az na Today, tak se to nezmeni?