Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pomožte se stavbou mojí "vaší" ROM pro MDA Vario

flashman (1366)|23.9.2006 09:38
1. Update skoro celého příspěvku!!!
Vím, že už je tady o tomhle více topiců, ale Rozhodl jsem se vytvořit jeden - Zcelený pro ty, kdož budou chtít vědět o téhle custom ROM, kterou vytvářím, všechno.
Je to ROM pro HTC Wizard a obsahuje

-OS 2.26.10.2 u WWEbeta1 a 2.21.111.7 CSY u CSY beta1

-GSM 2.25.11 (zatím nejlepší, co je .. Cingular) u obou ROM

-Splash Screen (u obou zatím WV bliss (tráva) dále k diskusi

-Extended ROM dále bude rozepsána a na základě vašich připomínek upravena (obě ROM zhruba stajné)

Download CZ beta 1tady Ozkoušená
Download WWE beta1 zde - ozkoušeno - funguje
Anglická beta2 funguje
a CZ beta 2 tady a nebo tady a rovněž funguje

FTP od uživatele/ky "ala" s ROM jako alternativní download tady - jméno a heslo je "ce4you"

--Nemá IPL/SPL ani HTC logo tzn. může být naflashována na jakékoliv Zařízení HTC Wizard s tím omezením, že musí mít před flashem IPL a SPL 2.x tzn. nejčastěji pro vás 2.21 CSY ROM dostačuje. ROM půjde jak na G3 Wizardy, tak na G4 Wizardy


Začneme u OS. Vybral jsem 2.26.10.2, protože se mi zdá velmi spolehlivý, stabilní i dostatečně rychlý. Pokud máte nápad na lepší OS, budu se s ním zabývat a rozhodně ho vezmu k úvaze. (ROM aku 3.2 z XDA-dev nepřipadá v úvahu z důvodú, že se musí flashovat přez aWizard a navíc má pár bugů a nepodporuje A2DP)

U české ROM jiná, lepší, česká bohužel nebyla k dispozici

Dále GSM - Zatím IMHO není novější GSM. Celou dobu, co jsem měl Wizarda jsem ho používal a naprostá spokojenost.

Splash screeny mám zatím 3, ale pokud se vyskytne lepší obrázek, samozřejmě bude zakomponován

a Hlavní je Extension ROM..

Výpis z config.txt

LOCK:Enabled
CAB: \Extended_ROM\Cert_Disable.cab
CAB: \Extended_ROM\Installer.CAB
CAB: \Extended_ROM\Intent_MIDlet_manager.cab
CAB: \Extended_ROM\PPCContactsMgr.cab
CAB: \Extended_ROM\rar.ppc_arm.cab
CAB: \Extended_ROM\Set_up_MMS_folder.CAB
CAB: \Extended_ROM\Pocket_Commander.cab
CAB: \Extended_ROM\zoA2DP.cab
CAB: \Extended_ROM\MP-Shorcut-MMS1-Java5xx-CyberonVoice-CV-051220.CAB
CAB: \Extended_ROM\BTIcon.cab
CAB: \Extended_ROM\EnableRapi.cab
CAB: \Extended_ROM\ScreenOff.PPC2003.cab
CAB: \Extended_ROM\SmartDialing_enable_0915_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\welcomehead.96.cab
CAB: \Extended_ROM\ampda_Camera_Speckle_Fix.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_CameraPatch_OV9650.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TweaksPerformance.cab (u CZ již nemá změněnu citlivost mikrofonu)
CAB: \Extended_ROM\tcpmp.pocketpc.0.72RC1.cab
CAB: \Extended_ROM\ac3.pocketpc.cab
CAB: \Extended_ROM\asap.pocketpc.cab
CAB: \Extended_ROM\ffmpeg.pocketpc.cab
CAB: \Extended_ROM\flac.pocketpc.cab
CAB: \Extended_ROM\speex.pocketpc.cab
CAB: \Extended_ROM\vorbislq.pocketpc.cab
LOCK:Disabled
RST: Reset

* obsahuje následující změny v registrech

Zakáže animace v menu pro větší výkon
HKLM\SYSTEM\GWE\Menu\AniType = 0 (DWORD decimal)
Zvětší paměťový cache pro display pro větší výkon
HKLM\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\limit = 16384 (DWORD decimal)
Povolí chache pro paměť pro větší výkon
HKLM\System\StorageManager\FATFS\EnableCache = 1 (DWORD decimal)
Zvětší cache pro paměť pro větší výkon
HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize = 4096 (DWORD decimal)
Zvýší efektivitu filtrování cache pro paměť pro větší výkon
HKLM\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt\ReplStoreCacheSize = 4096 (DWORD decimal)
Přidá možnost odpojení od GPRS v horní liště
HKLM\ControlPanel\Phone\Flags2 = 16 (DWORD decimal)
Rozlišuje mezi připojeném Edge a GPRS (indikuje způsob připojení)
HKLM\Drivers\BuiltIn\RIL\EnableDifferGprsEdgeIcon = 1 (DWORD decimal)
Caby se po instalaci nebudou mazat
HKLM\Software\apps\Microsoft Application Installer\nDynamicDelete = 0 (DWORD decimal)
Povolí Cleartype v Internet Exploreru
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings]
"ClearTypeText" = 1 to Enable,0 to Disable
Zakáže animaci oken pro větší výkon
HKLM\SYSTEM\GWE\Animate = 0 (DWORD decimal)
Povolí cleartype v Landskape módu
HKLM\System\GDI\ClearTypeSettings\OffOnRotation = 0 (DWORD decimal)
Zvětší kvalitu reproduktoru pro hovory
HKLM\Software\HTC\AUDIOGAIN(x)\RECEIVE_UPLINK_VOLUME = CC (DWORD hexadecimal)
HKLM\Software\HTC\AUDIOGAIN(x)\EARPHONE_UPLINK_VOLUME = CC (DWORD hexadecimal)
where 'x' = 0, 1, 2
Pěvně povolí přímat a odesílat soubory přez obex (IRDA a BT)
HKLM\Software\Microsoft\Obex\IsEnabled = 1 (DWORD decimal)
Přidá položku synchronizace času do phone/settings
HKLM\SOFTWARE\OEM\PhoneSetting\ShowTimeZonesPage = 1 (DWORD decimal)
flash player, compact framework 2.0 + nastavení MMS
jsou v ext ROM, ale neinstalují se


!!! Flashování těchto ROM je na vlastní riziko !!!


Jakákoli poznámka bude brána v potaz !!
Představení bych viděl na příští sraz ce4you, abyste viděli, že to funguje.

Přikládám ukázky prozatimních splash screenů (jsou trochu ořízlé, poněvadž jsou dělány zpět z již hotového screenu. V MDA budou OK)tady
NeoPlex_ce4you (248)|23.9.2006 10:15
nebylo by lepsi to udelat na OS 2.26 mezi 2.25 a 2.26 prece jen nejaky ten rozdil je...

jinak jeslti se teda muzu vyjadrit k obsahu ext rom tak bych to videl na:
total comander
omapclock plus
vxutil
register wizard
soft keys
WM5torage
magic button
TrayLaunch
nejakej programek na registry (napr Tree)
Hitchhiker
TCPMP

dalsi programy co by se dobre vyjimaly me momentalne nenapadaji
flashman (1366)|23.9.2006 10:31
total commander tam je
něco na registry taky (total commander :D)
WM5Torage tam taky je, ale není v configu (tyn. neinstaluje se po HR)
TCPMP přidám i s AC3 pluiginem (pokud víte o dalších, tak dejte vědět)

EDIT: TCPMP bude takto..

0.72RC 2006-02-22 09:15
ac3.plugin.0.72RC1.zip
asap.plugin.0.72RC1.zip
ffmpeg.plugin.0.72RC1.zip (tenhle má skoro MB, takže na něj asi kašlu, pokud mě nepřesvěšdčíte, že bude užitečnej)
flac.plugin.0.72RC1.zip
vorbislq.plugin.0.72RC1.zip
NeoPlex_ce4you (248)|23.9.2006 10:38
mne se teda s registry u total commande nedela moc dobre,proto sem rikla neco na reg. ,ale je to v celku jedno no
dal me napada flash 7, new menu for wm5 a xn pocket view

a co ten OS premyslel si nad 2.26?
flashman (1366)|23.9.2006 10:44
já používal 2.26 a samozřejmě nad ním i přemýšlel, ale Preferuji raději Cingular před T-Mobilem.. I když je pravda, že ten OS 2.26 by měl být bez customizace krapet lepší, takže nejspíš ho tam šoupnu, i když zrovna ten T-Mobile 2.26 nemá v nastavení WifiTray, takže comm manager se musí spouštět přez Button..
Nejspíš asi tam hodim 2.26 a dám do ext. ROM ještě te comm manager do tray lišty a podporu všech českých znaků na HW klávesnici..
Pokud ti nevyhovuje Total commander na změnu registrů, tak si pak něco doinstaluješ sám, protože většině lidí nejspíš bude stačit total commander
NeoPlex_ce4you (248)|23.9.2006 11:01
jojo to je jasny rikam,ze ty registry nevadi...
ten comm manager nebude problem ,kdyz bude v ext rom trayL.
mozna by se jeste hodil nejakej spravce kontaktu nebo pokud je nejakej program na zalohovani kontaktu a sms na mSD ,tak by to bylo taky docela fajn vec
flashman (1366)|23.9.2006 11:18
moc nevim, jakýho správce kontaktů si představuješ. Na zálohu je tu outlook ne?
flashman (1366)|23.9.2006 11:43
ad magic button: bude tam (ne v configu kvůli tomu, že většina lidí používá Pocketplus) Handy Switcher z dob, co byl eště free, takže problém je, že se po restartu musí většinou zapínat znova, lae jinak funguje a je určitě lepší, než magic button
Config:

LOCK:Enabled
CAB: \Extended_ROM\Cert_Disable.cab
CAB: \Extended_ROM\Pocket_Commander.cab
CAB: \Extended_ROM\MP-Shorcut-MMS1-Java5xx-CyberonVoice-CV-051220.CAB
CAB: \Extended_ROM\BTIcon.cab
CAB: \Extended_ROM\EnableRapi.cab
CAB: \Extended_ROM\ScreenOff.PPC2003.cab
CAB: \Extended_ROM\SmartDialing_enable_0915_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\welcomehead.96.cab
CAB: \Extended_ROM\ampda_Camera_Speckle_Fix.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_CameraPatch_OV9650.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TweaksPerformance.cab
CAB: \Extended_ROM\tcpmp.pocketpc.0.72RC1.cab
CAB: \Extended_ROM\ac3.pocketpc.cab
CAB: \Extended_ROM\asap.pocketpc.cab
CAB: \Extended_ROM\ffmpeg.pocketpc.cab
CAB: \Extended_ROM\flac.pocketpc.cab
CAB: \Extended_ROM\speex.pocketpc.cab
CAB: \Extended_ROM\vorbislq.pocketpc.cab
LOCK:Disabled
RST: Reset
00172256_Clipboard01_AdDm.jpg
NeoPlex_ce4you (248)|23.9.2006 12:09
mozna bych vynechnal ty caby na nastaveni.. kdybys to treba pak chtel dat i na xda nebo prece jen pak ta dva caby sou zbytecne kdyz pouzijes jen jeden.
flashman (1366)|23.9.2006 12:25
ale v EXT ROM je 10 MB místa, které se stejnak nedá normálně využít. ty caby maj pár kilo
batt_ce4you (135)|24.9.2006 10:49
...chvályhodný počin (týmová spolupráce). Něco podobného probíhá zásluhou Shoguna, Faria atd. na xda-developers. Dokonce zřídili speciální stránku pro tzv. SuperROM pro Wizarda, kde je i výzva ke spolupráci:
http://betarom.hypersites.org/site/page/pg131-pn_Home_page.html
...podle toho co je zatím o nové SuperROM for Wizard známo, vypadá to, že to bude skutečně superromka a měla by být každou chvíli k dispozici ke stažení ....
flashman (1366)|24.9.2006 10:53
dyť je to jenom shogun beta 2.. ale koukal jsem na jeho ext ROMku a myslim, že je docela fajn

Otázka do pranice..
ste pro, abysme zařadily šamanovo new menu do ext ROM ? (pokud to Šamanovy vadí, ať se ozve)
batt_ce4you (135)|24.9.2006 12:20
Projdi si celou diskusi na xda-developers, tykajici se Shogunovi ROMky + stranku na kterou jsem dal odkaz. Shogunova Beta verze 2 je ke stazeni uz od 19.9.06, o te jsem ale nepsal, psal jsem o tzv. SuperROM na niz krome Shoguna pracuje cca 15 lidi a ktera se ma kazdym okamzikem objevit. Mimochodem mam ji od patku, pochopitelne jeste ne finalni verzi a napsat ze je super je chaba charakteristika, hodi se spise oznaceni FANTASTICKA.
Martin Pospíšil (266)|24.9.2006 12:52
Bude ta ROMka v češtině ???
flashman (1366)|24.9.2006 13:14
já budu dělat dvě.. jednu anglickou, druhou českou.. Shogunova bude samozřejmě anglická
NeoPlex_ce4you (248)|24.9.2006 13:42
jak chces udelat ceskou ROM? postavenou na te TMO rom o tom pochybuju :)
no kdybys potreboval nejakou ext rom s ikriminovanym programem tak dej vedet :) neco by se naslo mozna.. akoart by sis to z ty ext rom musel vycucat..
flashman (1366)|24.9.2006 14:02
ne.. tu CZ udělám asi na tý 2.21 CSY, nebo jestli vyjde nějaká novější.. Moc nevim, vo čem s tý ext ROM mluvíš. Napiš dyžtak, co bys si ta mpředstavoval...
Samozřejmě, že vycucat si to můžu
batt_ce4you (135)|24.9.2006 14:29
Jestli tam bude čeština podobná té s níž tady komunikuješ tak to bude docela zábavné.
flashman (1366)|24.9.2006 14:33
češtinu s z prstu nevycucám.. bude to orig od T-Mobile
batt_ce4you (135)|24.9.2006 18:43
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]ne.. tu CZ udělám asi na tý 2.21 CSY, nebo jestli vyjde nějaká novější.. Moc nevim, vo čem s tý ext ROM mluvíš. Napiš dyžtak, co bys si ta mpředstavoval...
Samozřejmě, že vycucat si to můžu[/QUOTE]
Jedina cestina ktera v teto a ostatnich ROMkach je, se nachazi vzdy pouze v extended rom.....
flashman (1366)|24.9.2006 19:39
omyl.. ta T-Mobile je p"předabovaná".. má CZ už v základu, i když jenom přez MUI
JeryP (38)|24.9.2006 22:03
Tajze dnes jsem tam hodil jonnnnnnnnnnnnny rom a jede v poho zatim beta ale vivoj se jeste vychta..Cau a jade bez unloku...cau a info jeste podam
flashman (1366)|24.9.2006 22:30
super: Beta nebrickla locklýho G4 Wizarda!! Zejtra jí asi vypustim, po zkušenostech, jaké bude mít Jerry
flashman (1366)|24.9.2006 23:29
tak.. už sem se bál, že bláznim.. Dyk přece T-Mobile natlačil na Qteka aby mu jí počeštili od základu (asi aby nemusely platit IW) To, že Qtek má češtinu v Ext ROM je IMHO docela neužitečná věc (1. Dosti zpomaluje "ne, že T-Mobile s MUI ne, ale neni to tak děsné") a navíc po flashi na např. ROM 2.17 máte češtinu nadobro pryč.
Betaverze bude k disposici zítra, pokud "Jery" nezjistí nějaký problém a pak budeme konečně moci diskutovat nad tim, co by chtělo vylepšit/opravit/upravit
Mem__ce4you (485)|25.9.2006 08:45
[QUOTE="batt"]Jestli je to skutecne tak, ze po update na TM verzi ROM je i bez spusteni extrom Vario pocestene...[/QUOTE]
Ano, je to samozrejme tak, ale tvoji omluvu Johnnnnnnnnnnymu jsem nejak nepostrehl :sarcastic:
NeoPlex_ce4you (248)|25.9.2006 15:31
TMO rom je opravdu pocestena... jestli nam mily batt neveris tak si stahni TMO romku z t-mobile.cz a kdyz ji flashnes a poprve pustits tel ,tak jeste pred probehnutim customizace musis zarizeni nastavit kalibrace displeje,nasteveni time zone atd.. a uz tam uvidis,ze system je v cestine jeste pred customizaci!!!!!
flashman (1366)|25.9.2006 16:25
Tak ROM pořáde testuje Jery (doufám). Prej zatim šlape v pohodě, ale vůbec bych se nedivil, kdyby tam byly nějaké bugy. Na jerym záleží i to, kdy dám ROM na stažení.. Jinak New menu v této verzi není a Installer od Shoguna taky ne, ale myslim, že ten installer není taková rána, ponevadž je tam asi "docela" dobře vymyšlený způsob customizace. Po HR se nainstaluje jen pár cabů (na rychlost, comm manager, fix foťáku apod.) a pak se v programech oběví informace, jak postupovat dál..
OT: Tak batte nevim, co tim no coment myslíš.. Jednou si měl pravdu ty a napsal si no coment. Teď sem jí měl já a napsal si to taky. Já už tohle budu od teď ignorovat

EDIT: v beta 1 je jako splash screen WV bliss (podle výsledků ankety) pokud chcetev beta 2 něco jiného, tak hlaujte hlasujte
JeryP (38)|25.9.2006 18:19
Tak ROM jede v poho zatim jsem zadnej bug nenasel ale nivim kde vsude hledat tak poradte a ja podla rad to oskousim jinak i po pocesteni jede porad dost svizne takze testuju jak AJ tak CJ verzi....Jinak bych potreboval poradit s tim ze Suunysoft vydal nakej opravnej pac na rychlost ale vcera jsem ho nenasel a dnes jsem az ted dorazil z prace a jsem uplne vyrizenej 14 hodin driny u masiny me neba...:-( tak piste kde a co vsechno mam hledat jinak super jsou ty nastavovaci caby operatoru prehodis sim a spistis cab a hned jedes na novym operatorovy na plno uprava na fotak taky v poho...Takze plna spokojenost z mi strany....Cau a vsem co neverej tak je doporucuji vyzkouset az ji da jonnnnnnnnny do sveta, ale jeste bych par dni pockal co se ukaze...:yes:
flashman (1366)|25.9.2006 18:38
No. to já zase ne. přece jenom je to beta a ta je od zkoušení a když jí bude zkoušet jeden člověk, tak toho moc nevozkouší. Takž dodržuji slovo a ROM můžete stahovat odtud
a užívejte jí v pokoji "přátelé"
Jinak zdůrazňuji, že naflashování této ROM je !! na vlastní nebezpečí !!
EDIT: Prosím ty, co jsout tak odvážní a naflashují to, aby aspoň daly vědět, jestli jjim to fachá a popř. i G verzi Wizarda, i když by to mělo být stejné.

Tady si všimněte příspěvku od uživatele "emiltamas", který nemohl naflashovat nic jiného, než ROM 2.26.10.2 bez IPL/SPL a ta moje mu pomohla a funguje mu, takže už nám dva lidi jedou na mé ROM
tazz1 (680)|25.9.2006 22:14
- zlepsit fotak (lepsi fotky,lepsi nocni rezim) + nove sablony pro fotky
- nove sablony pro MMS
- mozna bych si dal pozor na ono "zlepseni" repraku telefonu - mam tam ten cab na to a dost to sumi a ta citlivost je az neprijemna, kdyz volam treba u magistraly :)
- cestina a ceske znaky na HW klavesnice
- nejaka lepsi a barevnejsi SW klavesnice
- vyresit umisteni a barevne provedeni "baterky"


Jak to bude z prechodem z TMO romky a pak pripadne zpet?

Jinak super pocin a moc se tesim.
tazz1 (680)|25.9.2006 22:18
A poradne si vyhrat s Internet explorerem :D

pak aby ukoly zobrazovaly v today i popis ukolu a ne jen pocet ukolu. Jako to dela napriklad Task Plus .

drzim palce
flashman (1366)|25.9.2006 22:30
ad fotak: no vono to asi spíš bude HW záležitost.. asi to pude zlepšit "trochu", ale tech cabů je na to spousta. pokud někdo znáte lepší, tak napište
ad šablony: no já nevim, jestli vůbec MMS chděj, šablony mě prozatim netrápí. Samozřejmě, že pokud někdo něco máte - sem s tim
ad reprák: dobře dobře. pro příště odstranim a budeme mít zase "špatný" zvuk
ad české znaky: Připravuje se do beta 2
ad SW klávesnice: Znáš nějakou freewarovou?
ad baterie: IMHO je baterie fajn a navíc s tim stejnak nic neudělám BTW je tam na baterii Battery Status (samo, že jenom pro ty, co ho používaj)
ad přechod zpět: G3 zařízení můžou v pohodě naflashovat 1.5 WWE a pak cokoliv, G4 můžou pouze upgradeovat (tzn. naflashovat 2.26.10.2 a vyšší ROM)
ROM funguje jak na G3, tak na G4 Wizardy.. nebojte
ad IE: do not use Explorer, use Opera!
ad úkoly: tak tohle fakt nemám tušení, jak bych to udělal. Poradíte někdo?
Mem__ce4you (485)|26.9.2006 07:52
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]ad baterie: IMHO je baterie fajn a navíc s tim stejnak nic neudělám BTW je tam na baterii Battery Status (samo, že jenom pro ty, co ho používaj)[/QUOTE]
Já bych se přimlouval dát aspoň do ext rom ten GreenBatteryFix, který vytvořil jimm98y
tazz1 (680)|26.9.2006 08:17
Neeee, ten ne :( . "Zaspava" mi po nem today. Proste uvedu Vario do pohotovosti a je tam starej cas, kterej tak po cca jedne vterine preskoci na spravnej. Ale je to celkem neprijemny. Kdyz jsem toto odinstaloval, tak v pohode.
Kopcemm (12)|26.9.2006 09:32
Zdar chlapaci vcera sem dostal vario a mam prosbu ono je totiz od T-mobile a mam oskara da se najak smazat ta customizace??? Nebo da se stim neco udelat aby to byl qtek 9100 ,kdyz jo tak kde se da co stahnout,dekuji vse za rady a hlavne me nekamenujte! dik
atomion (1159)|26.9.2006 09:41
Tak je to docela OT tohohle vlákna. Ale neva. Vyřešíte to flashem jiné ROM. Je o tom tady na fóru hoodně vláken, takže to nebudu dále rozvíjet. Jen Vás upozorním, že přeflashováním na jinou než T-Mobile ROM ztratíte (teoreticky) záruku. Zkuste tlačítko "Hledat" a myslím, že se dozvíte vše co potřebujete ;)
tazz1 (680)|26.9.2006 10:00
Pánové držte se prosím tématu, díky moc. Ať tu zase není dvacet stránek o ničem a dvě k tématu. Pak se divíte, že to nikdo nechce pročítat a raději se ptá :( . Třeba tohle byla otázka vyloženě do jíného fóra!!!
Kopcemm (12)|26.9.2006 10:01
Jasny uz sem v top brouzdal ale nak nic moc nenasel stacil by mi link na nejakou ROm a pokud mozno aby byla v cestine. Diky:yes:
Mem__ce4you (485)|26.9.2006 10:19
[QUOTE="Tazz1"]Neeee, ten ne :( . "Zaspava" mi po nem today. Proste uvedu Vario do pohotovosti a je tam starej cas, kterej tak po cca jedne vterine preskoci na spravnej. Ale je to celkem neprijemny. Kdyz jsem toto odinstaloval, tak v pohode.[/QUOTE]
Tohle je divne, resp. zaspani casu je imho "normalni" u vsech WM zarizeni a ROMek, co znam, takze bych rekl, ze to je shoda nahod. (Stejne tak kdyz z programu zmenim systemovy cas, tak musim pockat nekolik sekund, nez se to prekresli - jde to vyvolat i nejak oklikou rucne, ale je to prasecina). Pripis to ale prosim primo do toho vlakna k battery fixu, treba to nekdo potvrdi, a odsud to pak muze nejaky hodny moderator smazat i s dalsimi off-topicy
flashman (1366)|26.9.2006 10:48
[QUOTE="Mem_"][QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]ad baterie: IMHO je baterie fajn a navíc s tim stejnak nic neudělám BTW je tam na baterii Battery Status (samo, že jenom pro ty, co ho používaj)[/QUOTE]
Já bych se přimlouval dát aspoň do ext rom ten GreenBatteryFix, který vytvořil jimm98y[/QUOTE]
mě osobně teda yelená baterka docela vzhovuje, ale pokud se vás najde víc, co jí chcete bílou, tak se dohodněte a určitě ten greenbaterryfix zařadim
tazz1 (680)|26.9.2006 10:53
No já používám a strašně se mi zalíbilo zelené pozadí z TyTn a tam ta baterka není vůbec vidět :-)) . Co ji dát zpátky do spodní lišty jak byla v původní ROMce (tuším 1.6.2.3) a nahoru dát čas a datum?
Saman_ce4you (1451)|26.9.2006 10:56
Nechci vam do toho moc kecat, ale nejlip customizovana ROM ma furu veci rovnou v OS casti.
Vytvorit balik kde je vymeneny splash a upravena ER neni zas takovej problem.
Spousta veci co chcete dat do ER by mohla byt rovnou v OS a usetrite pak misto v ROM storagi, to je pak machrovina :yes:
atomion (1159)|26.9.2006 10:57
A co jí mít nahoře i dole, jako Qtek 2.17? ;)
tazz1 (680)|26.9.2006 11:09
Néé, to raději ne. Zase tam chci mít i spoustu dalšího a mít tam baterku dvakrát by byl zbytečnej luxus. A dal bych ze spodní lišty pryč WiFi (dá se do něj dostat pohodlně c CommManageru) a místo ní tu baterku. Mám tam toziž ikonky a tak není místa nazbyt :D
Mem__ce4you (485)|26.9.2006 11:37
[QUOTE="Saman"]Spousta veci co chcete dat do ER by mohla byt rovnou v OS a usetrite pak misto v ROM storagi, to je pak machrovina :yes: [/QUOTE]
Spis jde o to, ze v tom ext rom by byly volitelne veci, ne kazdy bude chtit vsechno, a kdyby to bylo primo v ROM OS, tak by se to asi tak lehce vypnout nedalo, ne?
flashman (1366)|26.9.2006 12:43
[QUOTE="Tazz1"]No já používám a strašně se mi zalíbilo zelené pozadí z TyTn a tam ta baterka není vůbec vidět :-)) . Co ji dát zpátky do spodní lišty jak byla v původní ROMce (tuším 1.6.2.3) a nahoru dát čas a datum?[/QUOTE]
No dyť tady je ve spodní liště, tak co řešíš? ty to chceš jako úplně dolu ke kalendáři ?

EDIT: Nemá někdo info, kdy vyjde ta údajná nová česká ROM od T-Mobile? mám čekat, nebo to mám postavit na 2.21?
NeoPlex_ce4you (248)|26.9.2006 14:06
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"][QUOTE="Tazz1"]No já používám a strašně se mi zalíbilo zelené pozadí z TyTn a tam ta baterka není vůbec vidět :-)) . Co ji dát zpátky do spodní lišty jak byla v původní ROMce (tuším 1.6.2.3) a nahoru dát čas a datum?[/QUOTE]
No dyť tady je ve spodní liště, tak co řešíš? ty to chceš jako úplně dolu ke kalendáři ?

EDIT: Nemá někdo info, kdy vyjde ta údajná nová česká ROM od T-Mobile? mám čekat, nebo to mám postavit na 2.21?[/QUOTE]

podle toho co rikali bz to melo byt nekdy ted... ale moc bych jim neveril..
macula_ce4you (691)|26.9.2006 17:02
[QUOTE="Saman"]Spousta veci co chcete dat do ER by mohla byt rovnou v OS a usetrite pak misto v ROM storagi, to je pak machrovina :yes: [/QUOTE]

Je možný, takto instalovaný software v ROM, aktualizovat novějšími verzemi?
flashman (1366)|26.9.2006 19:21
tady asi nejde o aplikace, jakož např. změny v registech a tu baterii.. a ta moc aktualizací nepotřebuje.. Integrovat program jako WM5torage přímo do ROM je Imho blbost
EDIT: tak to vypadá, že splash pivo dohání WV bliss :D tak hlasujte hlasujte, je jenom na vás, co bude v beta 2, popř. v CZ beta 1.
Nějak mi prosimvás napište, kdo už na této ROM jedete, třeba sz díky.
flashman (1366)|26.9.2006 20:42
Omlouvám se za double příspěvek, ale toto je důležitá informace:
CZ beta1 hotova!! Stačí otestovat a už může d oběhu..
OS - 2.21.2.7 TMO CSY
GSM - 2.25.11 Cingular
Splash screen - Windows Vista bliss
Extended ROM - opravena citlivost mikrofonu, řadění do složek :) jinak stejné

Doporučení: Pokud umíte alespoň trochu anglicky, tak doporučuji anglickou ROM, protože je stabilnější a hlavně rychlejší. Pokud ne, tak je tahle ROM přímo pro vás.
!možnost vrátit se zpět na originální T-Mobile ROM (pro G3 i G4 Wizardy)!