Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PoketPC - gumovani v poznamkach

m.sachl (153)|11.12.2003 14:10
da se nejak 'gumovat' cokoliv nacmarane perem v poznamkach aniz by byla potreba prepsat cela poznamka?

Martin S.
m.sachl (153)|18.12.2003 17:44
takze zadny napad? takze to asi neni zadna skryta ficurka, ale proste ta moznost asi neni... hm, neva - treba v dalsi verzi WM - myslite, ze by se to hodilo i nekomu jinemu, nebo je to jen takovy muj vymysl? lol :)

btw: ve skutecnosti jsem ten topic chtel posunout trochu nahoru, treba to nahodou nekdo prehlid ;)
David_ce4you (199)|19.12.2003 11:42
Gumovat v poznámkách jde, ale je to šílenost. Smazat jdou pouze "shluky", které lze v módu psaní označit jako text a pak backspacem smazat. Takhle to v případě nutnosti dělám já, ale jak říkám, je to šílenost smazat to co potřebuji, takže to používám jako nouzovku.
m.sachl (153)|19.12.2003 12:10
[QUOTE="David"]Gumovat v poznámkách jde, ale je to šílenost. Smazat jdou pouze "shluky", které lze v módu psaní označit jako text a pak backspacem smazat. Takhle to v případě nutnosti dělám já, ale jak říkám, je to šílenost smazat to co potřebuji, takže to používám jako nouzovku.[/QUOTE]

jasne, nouzovka... urcite bych privital pri nejblizsi prilezitosti mit vedle pera napr. i ikonu gumy (zadne dvojsmyslne narazky prosim ;) LOL )

je nejaky zpusob, jak timto smerem na autory zarizeni/os tlacit?

martin s.
David_ce4you (199)|19.12.2003 12:29
Nevím zda pomůže zatlačit na Microsoft, protože se zdá, že mazání v poznámkách je asi problém zaklíněný ve formátu. I ostatní vývojáři pim aplikací (Agenda Fusion, Pocket Informant) ve svých produktech jaksi nepodporují mazání v poznámkách.
m.sachl (153)|19.12.2003 12:49
[QUOTE="David"]Nevím zda pomůže zatlačit na Microsoft, protože se zdá, že mazání v poznámkách je asi problém zaklíněný ve formátu. I ostatní vývojáři pim aplikací (Agenda Fusion, Pocket Informant) ve svých produktech jaksi nepodporují mazání v poznámkách.[/QUOTE]

no na microsoft tlacit asi imho nema prilis smysl (nechci rozpoutavat v tomto smeru diskuzi, ale mel jsem jiz nekolik pripominek konkretne k office a vetsinou jsem se nedockal ani odpovedi) - maji napraci mnohem dulezitejsi ukoly, nez reagovat na prani uzivatelu ;)

ale z meho pohledu to jako problem formatu nevidim... ty data musi byt ulozena v nejakem gr.formatu (a predpokladam, ze se jedna o cisty bitmapovy zapis)... zkratka pokud se tam provadi nejaka forma zapisu a stejne tak je to zpetne citelne, nevidim duvod, proc by to nemelo byt i modifikovatelne... pokud je to opravdu problem formatu, asi by stalo za uvahu uvazovat o zmene formatu :) :D

martin s.
David_ce4you (199)|19.12.2003 13:41
Formát poznámek není bitmapa (hlavně kvůli textu) ale jakýsi metajazyk. Každá čára je popsána samostatně a potom znovu a znovu vykreslována. Čas odčasu se stane, že vykreslovací algoritmus vygeneruje chybu a čáru umístí úplně někam jinam. Pak je čitelnost ručně psané textové poznámky v háji.

Pokud jde o opravdové bitmapové poznámky, používal jsem velice dobrý program HandNotes, který umí samozřejmě mazat, kreslit různými barvami, má kategorie (což mi u ms poznámek trochu vadí že nemají), umí alarmy a má desktopovou nadstavbu (info viz zde).
m.sachl (153)|19.12.2003 13:55
[QUOTE="David"]Formát poznámek není bitmapa (hlavně kvůli textu) ale jakýsi metajazyk.[/QUOTE]

aha, myslel jsem si, ze to je jakasi kombinace obrazku a textu (podobne jako v textovem editoru)...

no ale nicmene to nevylucuje moznost editace (i kdyz priznavam, ze vektorove to je obtiznejsi), pripadne upravu/zmenu formatu...

btw: diky za tip na soft, mrknu na to.