Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Návrhy funkcí a vylepšení pro příští verzi iGo

Marek L. (28)|20.9.2006 09:28
IGo mezi svými obchodními partnery rozjelo průzkum, jaké funkce by měla mít příští verze této navigace. Na Navigovat.cz jsem k tomu napsal bleskovku s mými návrhy, spolu s tipy od čtenářů je potom pošlu výrobci.

Jestli máte pro iGo nějaká svá přání, zkuste je napsat. Ideálně pod článek anebo rovnou sem do diskuze. Zkusím nezapomenout a zahrnout potom i zdejší připomínky.
tortoise (546)|20.9.2006 11:07
1. Vyhledávání POI při cestě (to už asi máte od spousty lidí)
2. Lepší ergonomie displeje. Zvláště v režimu na šířku je 1/4 až 1/3 obrazovky zabrána údaji, které je TT schopen dát do spodního řádku, který zabírá méně místa, a přesto používá větší písmo.
3. Vylepšit hlasovou navigaci. Je neskutečně zbytečně ukecaná a navíc by neškodilo upozornění těsně před manévrem - ponechat hlášku "Po 150 metrech odbočte vpravo", ale zároveň přidat "odobčte teď 20-30m před manévrem)
4. Zobrazovat vestavěné POI ve větší vzdálenosti, ne až na poslední chvíli
5. Možnost upravit/měnit POI (např. když vím, že tady je restaurace, tak si jí tam přidám do kategorie restaurace a nebudu jí cpát do vlastních POI)
6. Po ukončení iGo by se měly vrátit zpět hodnoty podsvícení a vypínání při provozu na baterie a ze sítě, ne jako teď, kdy je vždy nastaveno "vypnout po jedné minutě" a člověk to musí vracet ručně zpět
7. Podpora TMC
8. Možnost nastavit určité úseky (křižovatky) jako trvale neprůjezdné. Znám několik takových míst, kde je chyba na mapě (už jsem to hlásil)
9. Možnost navigovat na/vyhnout se bodu na mapě. Ne vždy přesně vím, jak která ulice se jmenuje a v TT je příjemné píchnout si do mapy na tu konkrétní ulici
10. Odstranit NESMYSLNÉ omezení na část města při zadávání adresy. Příklad - dám Česká republika, Praha a vyberu ulici. Příště mám ale přednastaveno Česká republika, Praha 3 (např.) a chci-li vybírat cíl jinde než v Praze 3, musím kliknout na Jiné město, pracně zadávat "Praha" apod. Do historie se opět ale nastaví např. ČR-Praha 6.
11. Možnost exportovat/importovat itineráře. Teď se připravuji na složitější cestu, kam pojedu za týden, a pokud o cestu asi s deseti mezibody nechci přijít, nemůžu se teď týden nechat navigovat
12. Inteligentnější odhad příjezdu. iGo je neuvěřitelně optimistické a na jeho časy se nedá (narozdíl od TT) spolehnout
13. Nemít sjednocen zoom v režimu Mapa a Navigace. Režim navigace ve 3D mám nastaven tak, aby mi vyhovoval, pak se přepnu do režimu Mapa, odzoomuju, abych viděl větší část mapy, přepnu se zpět do Navigace a zobrazení připomíná letecký simulátor :-(, což pak pracně ručně vracím zpět
14. Tolerance překlepů při zadávání adresy (podobně jako v TT) by nebyla na škodu, ale je to samozřejmě jen nepodstatná libůstka
15. Navigace na adresu z kontaktů v PDA
16. PC aplikace pro případné plánování trasy by určitě nebyla špatná.
17. Zrychlit start aplikace. TT6 startuje za 5 vteřin, u iGo to trvá podstatně déle
18. Zlepšit podrobnost map. U iGo jsem zjistil, že chybí určité krajinné prvky, např. vodní plochy. Podívejte se např. na rybníky u vesnice Vrchotice, v TT jsou, v iGo nikoliv.
19. Upozorňování na POI (radary apod.)
20. Když už se budou v kódu šťourat, mohli by jména zemí s mapami v seznamu řadit dle abecedy a ne dávat země s "Č" nakonec.
21. Změnit Ikony dalšího manévru - konkrétně kruhový objezd. Značka kruháku s drouboučkým číslem výjezdu je fakt na nic, daleko lepší je náhled kruháku se zvýrazněným výjezdem, jako má TT. Stačí krátký pohled na displej PDA a hned vím, jakým směrem budu kruhák opouštět, zatímco u iGo aby člověk nejdřív lovil na displeji titěrné číslíčko a pak počítal, kolikátý výjezd to je. To mi přijde celkem důležité, protože zrovna kruhák je operace, kdy musím koukat na cestu a ne na displej PDA.

Psal jsem to, jak mě to napadalo, ne v pořadí, které věci mi nejvíc vadí/chybí.
milhaus65 (104)|20.9.2006 22:12
Jenom stručně, můj názor:
1. ano
2. dostačující
3. dostačující, TT má jenom lepší vedení mezi pruhy dálnice, sjezdy nájezdy,
4. ano
5. spíš ne,
6. určitě ano
7. určitě ano
8. ano
9. ano
10. ano
11. ano !
12. ano !!!
13. ale to tak jde
14. :-)
15. ano ale v TT jsou i tak problemy , čeština atd.
16. ?
17. ?
18. ano
19. ano
20. ?
21. ne, současný stav je podle mě lepší než v TT
tortoise (546)|20.9.2006 23:11
13. U mně to tak ale není, je to přesně, jak popisuju. Jakmile odzoomuju mapu a vrátím se do režimu navigace, je i 3D náhled "odzoomován" na stejnou úroveň, jako jsem předtím odzoomoval tu mapu. Vy máte zoomy u Mapy i Navigace oddělené?
21. Jenom ze zvědavosti - v čem Vám ikona kruháků u iGo přijde lepší? Svůj důvod jsem popsal a nedovedu si představit, v čem to může někomu vyhovovat naopak.
Petr Maizner (16)|21.9.2006 09:22
me by se libilo kdyby pridalo nastavitelne to ctvrte pole v levem prehledu pri navigaci viz.
milhaus65 (104)|22.9.2006 20:37
13. Tak jsem to ještě jednou vyzkoušel a jestli jsem to dobře pochopil, mě to tak jede. Ještě raz. Podmínkou je aktivní trasa, mám 3D nastaveno na zoom 500m přepnu HW klávesou (domeček s hodinami) na režim mapa, HW kurzorem můžu měnit zoom na větší pohled kolem sebe. Vrátím se zpět do 3D tou samou HW klávesou, mapa drží zoom z mapy.Po 8 sec (nastaveno v menu a svítí vlevo kolečko zámek) se plynule bez mé pomoci zoom vrací na původních 500m. Pokud není aktivní trasa to samé jen se při návratu musí ťuknout na ikonu zámek tady se to po 8 sec samo nevrátí na 500m
Peter Lehotsky (2)|23.9.2006 07:58
Mám dajaké nové informácie o iGO zo Slovenska.
Pripravujú novú aktualizáciu mapy - už bolo načase!
Po zozberaní námetov na nové funkcie od predajcov a užívateľov majú v pláne pripraviť anketu, kde bude možné hlasovať o dôležitosti tej, ktorej funkcie.
Myslim, ze tento postup je celkom sikovny.
Moje namety sa moc nelisia od tych, ktore tu uz boli popisane:
1. POI - import a podpora varovnych - radary, export vlastnych, export zabudovanych asi nebude mozny kvoli licencnym podmienkam
2. TRASY - moznost ukladania naplanovanych tras vratane prejazov
3. KNIHA JAZD - moznost analyzovat zaznam trasy aj s roznymi grafmi
4. HLASOVA NAVIGACIA - viac urovni podrobnosti, napr. ako ma Itinerar
5. TMC - to uz je asi vyriesene, kedze tato podpora je v MIO verzii
Marek L. (28)|23.9.2006 10:46
Přímo od iGo mám informace, že TMC v příští verzi s největší pravděpodobností nebude.
Peta_ce4you (314)|23.9.2006 17:13
[QUOTE="Marek L."]Přímo od iGo mám informace, že TMC v příští verzi s největší pravděpodobností nebude.[/QUOTE]

no mame ruzne informace na pdamill psali ze bude...

Marek L. (28)|23.9.2006 22:59
Přímo Nav n Go, výrobce iGo 2006, vydal tento týden tiskovou zprávu. V ní píše, že TMC v nové verzi iGo s největší pravděpodobností nebude. Tohle je oficiální informace.

Může se samozřejmě stát, že jde o fintu, která má uklidnit konkurenci.
Petr Maizner (16)|25.9.2006 10:23
jsem v konktaktu s dvema developery z iGO a takye mohu potvrdit ze TMC v iGO oficialne nebude .... ale treba o tom opravdu nesmi oficialne mluvit
Marek L. (28)|25.9.2006 23:12
Zajímavé ale je, že iGo TMC dodává svým partnerům. Tohle si Mio v C710(+) neudělalo samo. Teď testuji další přenosnou navigaci jiné značky postavenou na iGo a TMC je v ní úplně stejné jako v Miu.
Peta_ce4you (314)|26.9.2006 15:19
[QUOTE="Marek L."]Zajímavé ale je, že iGo TMC dodává svým partnerům. Tohle si Mio v C710(+) neudělalo samo. Teď testuji další přenosnou navigaci jiné značky postavenou na iGo a TMC je v ní úplně stejné jako v Miu.[/QUOTE]

co je to za znacku??

Marek L. (28)|26.9.2006 19:39
http://www.myguide.cz/

Řekl bych, že hardware je až na vnější obal stejný jako u Mia. Z funkcí chybí třeba databáze radarů.
Peta_ce4you (314)|27.9.2006 10:54
[QUOTE="Marek L."]http://www.myguide.cz/

Řekl bych, že hardware je až na vnější obal stejný jako u Mia. Z funkcí chybí třeba databáze radarů.[/QUOTE]

myslim totiz ze u mio ma svuj system na radary, tmc a do i-go je to jen ohnute...
Peter Lehotsky (2)|27.9.2006 12:47
Aj ja som sa snazil zistit nieco nove ohladne podpory TMC ... :)
Na Slovensku, konkretne v Bratislave sa uz testuje digitalne vysielanie dopravnych sprav! Je to projekt Vyskumakov - Dopravy a Spojov.
Po otestovani asi vysielanie zrusia, takze si na "dynamicku" navigaciu v SR este dajaky ten rok pockame :(
iGO ma podporu TMC vyriesenu, pretoze prijem TMC v Bratislave vraj testuju prave s iGO a Garminom. Ale su to vraj len specialne testovacie beta verzie.
Takze si myslim, ze ak nebude podpora TMC v najblizsej aktualizacii iGO, tak je to skor vec marketingu ako vyvoja.

Nemate niekto informacie otom ci bude mozne nahravanie iGO na vlastnu - vacsiu SD kartu?
Na toto som tiez cital a pocul rozne odpovede, ale dal by som to do priorit pre vyvoj. Aj ked je to asi zasa asi viac o obchode a ochrane :(
romeak (9)|28.9.2006 21:17
ZVYSIT PRESNOST!!!!! dakujem velmi pekne (resp. pouzivat zvukovu navigaciu v minulom case (teraz ste mali odbocit vlavo :o))
Peta_ce4you (314)|29.9.2006 09:11
[QUOTE="romeak"]ZVYSIT PRESNOST!!!!![/QUOTE]

me se tedy rozhodne nezda ze by i-go bylo nepresne...
mkuca (17)|29.9.2006 17:51
[QUOTE="romeak"]ZVYSIT PRESNOST!!!!! dakujem velmi pekne (resp. pouzivat zvukovu navigaciu v minulom case (teraz ste mali odbocit vlavo :o))[/QUOTE]

Taky jsem zprvu nadával, ale pak jsem našel řešení (alespoň mne vyhovuje).
Z TT jsem byl zvyklej na velké přiblížení (zoom), což jsem zkoušel i u I-GO. A v tom je ten problém. U I-GO mi příjde, že se mění přesnost se zoomem. Pokud si najdu vhodnou vzdálenost, tak jsem spokojen.

Zkuste, třeba pomůže.

To tortoise (21. Jenom ze zvědavosti - v čem Vám ikona kruháků u iGo přijde lepší? Svůj důvod jsem popsal a nedovedu si představit, v čem to může někomu vyhovovat naopak.) - souhlasím s Milhaus65.
Při zobrazení navigace "na výšku" mám v levém horním rohu krásně velký kruháč s velkým číslem výjezdu (nic malého ?) a pro mne je jednodušší spočítat výjezdy než se ukroužit a nevědět, kde jsem. To je věc názoru.

klonk_ce4you (23)|8.10.2006 16:37
Velmi by ma potesilo zobrazenie mesta v ktorom sa nachadzam na mape.. napr vchadzam do Bratislavy tak zobrazi na boku disp. hore alebo dole V akom meste sa nachadzam..

Este by bolo pekne daky setrny mod...(vsetko na minumum), v case ked je auto vypnute a pda bezi (cez usb host casto nabijam aj bt gps modul) dotakze takoto combo baterku scucnut aj za 20min

:cool: este ma napadlo take mierne sci-fi ... moznost namapovania vlastnej cesty ktora sa zapise do mapovych podladou a je mozne ju exportovat

ak sa tam dostane apson 1 bod bol by smo stastny :D
milhaus65 (104)|8.10.2006 18:11
Klonk má velmi dobrý nápad, zobrazení města mi taky chybí.
Peta_ce4you (314)|9.10.2006 09:13
[QUOTE="Milhaus65"]Klonk má velmi dobrý nápad, zobrazení města mi taky chybí.[/QUOTE]

toto je vec kterou kritizuju u vsech navigaci naposledy to mel pocketkim, ten umel rikat i jake mesto je dalsi na trase...
tortoise (546)|9.10.2006 11:15
Nevím jak u vás, ale u mně iGo říká, jaké další město (či jeho čtvrť) je na cestě. V horní části obrazkovky je buď jméno následující ulice (jsem-li v tom městě) nebo silnice (cestuji-li mimo) nebo jméno města, kam mám přijet (je-li další manévr v tom městě).
milhaus65 (104)|9.10.2006 18:45
Tojo, ale mě se dnes stalo pro příklad. Vyjel jsem z A do B, B bylo 17,5 km. Jelikož nebyla žádná změna směru, tak další bod cca 17 km. Mezi tím jsem projel 3 vesnicemi. Nahoře jsem měl jen napsáno město B dole číslo silnice. V 3D navigaci se nedozvím názem projížděného místa pokud v něm není bod změny.
Docent (1234)|9.10.2006 20:20
Nevím jak u vás, ale u nás ve středních Čechách jsou na kraji a na začátku obce takové cedule, na kterých bývá jméno té obce napsáno... Možná by to chtělo občas vyhlédnout ven předním oknem a nečučet jenom na PDAčko...
Peta_ce4you (314)|10.10.2006 09:27
[QUOTE="Docent"]Nevím jak u vás, ale u nás ve středních Čechách jsou na kraji a na začátku obce takové cedule, na kterých bývá jméno té obce napsáno... Možná by to chtělo občas vyhlédnout ven předním oknem a nečučet jenom na PDAčko...[/QUOTE]

ano tato vymoženost dorazila kupodivu i na Valašsko ale stejně, byto navigace měla zobrazovat...:D
osmera (60)|10.10.2006 12:46
No me treba u velkych neprehlednych krizeni vadi, ze tam neni kam ta ktera odbocka vede. Sice navigace me naviguje, ale kdyby tam zaroven bylo to ze mam jet treba na vypadovku smer Praha (i kdyz do prahy ani pres ni nejedu) tak by to bylo lepsi protoze by to clovek mohl korigovat se znacenim ve skutecnosti.
Ted ma neco takoveho tomtom6 ale je to asi jen na dalnicich (alespon v anglii)
tortoise (546)|10.10.2006 12:58
Vždyť to ukazuje název další komunikace (jako E55, 120 apod.), to by mělo postačovat. Na ukazatelích to uvedeno bývá, aspoň v ČR.
Mudrunka (547)|10.10.2006 13:21
[QUOTE="osmera"]No me treba u velkych neprehlednych krizeni vadi, ze tam neni kam ta ktera odbocka vede. Sice navigace me naviguje, ale kdyby tam zaroven bylo to ze mam jet treba na vypadovku smer Praha (i kdyz do prahy ani pres ni nejedu) tak by to bylo lepsi protoze by to clovek mohl korigovat se znacenim ve skutecnosti.[/QUOTE]
Mohu potvrdit, Navigon to má a je to velmi příjemné. Dokonce v Německu, pokud se jedná např. o sjetí z dálnice, to řekne i hlasem (např. "Sjeďte na SS601 směr" a název obce), která se často schoduje s názvem na návěští u cesty. Oboje je v případě, že cestu neznám pro bezproblémovou navigaci velmi důležité.
dusin (5)|10.10.2006 23:04
Me by se hodilo kdyby novej igo po spusteni automaticky pripojil Nokia LD-3W ... me to teda njede u acera n50p s 18 ROM ale co sem slysel tak to nefunguje ani na jinych pda. a pak taky aby gps neodpojoval kdyz je pustena hudba .. ale to je spis chyba acera .. to je vse dekuji
gete (40)|16.10.2006 17:07
[QUOTE="Milhaus65"]Tojo, ale mě se dnes stalo pro příklad. Vyjel jsem z A do B, B bylo 17,5 km. Jelikož nebyla žádná změna směru, tak další bod cca 17 km. Mezi tím jsem projel 3 vesnicemi. Nahoře jsem měl jen napsáno město B dole číslo silnice. V 3D navigaci se nedozvím názem projížděného místa pokud v něm není bod změny.[/QUOTE]

Ak si nastavíš prepínanie na prehliadací režim pokiaľ na trase nie je odbočka a primeranú výšku (ja mám 2 km), tak ti to píše pri jednotlivých značkách miest a dedín aj ich názov.
loft001 (1)|18.10.2006 16:39
Dobrý deň
Nemáte náhodou niekto skúsenosť, či IGO chodí bezproblémovo s MDA Vario II/HTC TyTN, mám namysli, či nebude mať problém pri hladaní GPS ako u MDA VARIO/Qtek 9100 ?!?
Ďakujem za odpoveď
navi_ce4you (3)|10.11.2006 09:50
Nedávat program na miniSD ale na SD, jinak dobrý.