Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ hw6915 - novy firmware

krut_ce4you (5)|20.9.2006 09:26
Strasne mi piji krev velmi dlouhe odezvy v rezimu telefon a fotoaparat. V recenzi na toto zarizeni se hovorilo o novejsi verzi firmware, ktera pry trochu pomohla, ale na webu hp jsem nic nenasel. Prosim poradte, kde jej sezenu.
Diky
Martin2006 (49)|20.9.2006 14:58
kde jsi videl tu novejsi ROM ( nebo firmware jak si myslis )
neco malo sem dam :D

-hw6910/hw6915 for Vodafone UK with ROM version 1.13
-hw6910/hw6915 for Europe with ROM version 1.21
-hw6965 for Asia with ROM version 1.21
-hw6910/hw6915 for France with ROM version 1.24
-hw6910/hw6915 for Italy with ROM version 1.25

takze nejnovejsi je 1.25 ale asi je v italstinu :D
JindraK (11)|20.9.2006 16:19
Jééééééé nový firmware by byl super!!!Dá se to nějak upgreadovat?Bude i potom záruka?Je to free,když mám oficiálně koupeno v čr?
Martin2006 (49)|20.9.2006 20:49
[QUOTE]Jééééééé nový firmware by byl super!!!Dá se to nějak upgreadovat?Bude i potom záruka?Je to free,když mám oficiálně koupeno v čr?[/QUOTE]

to nevim, ale tohle je puvodni version ROM jenom neni update...
Martin2006 (49)|21.9.2006 10:06
neco tady mam :D
Novy BIOS ale neni pro version ENGLISH :?

http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/locate/1129_6320.html
daec (40)|17.7.2008 14:09
Mám nový firmware! 1.47.00 GER
Verze Windows je stejná jako v 1.21UK - 5.1.195 (Build 14957.2.3.1).

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2048862&postcount=139 - zde jsou odkazy na různé jazykové mutace ROM. Podle všeho jsou ty ROMky už hexeditované, aby fungovaly. Instalujte pouze z WinXP.

Zdá se, že 1.47.00 GER je o něco rychlejší, než 1.21UK.
Pozor! Nefunguje 100% správně lokalizace! Systém je i po lokalizaci částečně německý (třeba kontrola pravopisu) a po lokalizaci i částečně anglický (třeba iPAQ Wireless).

Pozor! Nelze vrátit zpět na anglickou (nebo je to velmi složité)!!
Pozor! Hrozí znefunkčnění GSM a dokonce GPS! (na xda-developers o tom semtam je) (u mě díkybohu GSM funguje, GPS se tváří, že taky)
Pozor! Je-li zařízení hw6915 z nějaké nekompatibilní série, hrozí znefunkčnění zařízení!
Bez záruk!
Porušení EULA (možná :), vzhledem k identickému buildu Windows možná taky ne :) )!
S SPB Backup, který šlo sehnat spolu se zařízením za "body", nelze obnovit celý systém do nové ROM!

Moje zařízení:
Typ paměti: G4
Bootloader: G.39

Až budete mít firmware nainstalován a nainstalujete lokalizaci Sunnysoftu (tu asi máme všichni jako OEM), nabídka Start nepojede, protože lokalizace je pro anglické Windows. Jak ji obnovit?
  • Na kartu si umístěte už dříve nainstalovaný / rozbalený / rovnou spustitelný Total Commander.
  • Držte tlačítko joysticku (zmáčknutí doprostřed)
  • Držte stylus na hodinách
  • Pusťte joystick
  • Pusťte stylus
  • Zvolte Run/Spustit
  • Napište iexplore.exe
  • V poli adresa nechte jen file:/// nebo file://\, potvrdit (a možná nebude fungovat hw klávesnice!)
  • Najít Total Commander
  • Přejmenovat \Windows\Startmenü na \Windows\Start menu
  • Zkopírovat položky z \Windows\AutoStart do \Windows\StartUp (tím rozběhnete znefunkčněné Bluetooth (až po restartu))
  • V nabídce Start složky přejmenovat na Programy a Nastavení
  • Něco zůstane německy, něco kupodivu anglicky, něco si můžete sami přeložit


Jak případně obnovit rozložení klávesnice před instalací lokalizace? (Německé rozložení je strašné)
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\OEM\Qwerty]
"Layout"=dword:00020407
změňte na
"Layout"=dword:00020409


Pokud se vám povede zařížení uvést do stavu, kdy je pouze v bootloaderu a nechce startovat, přikládám program UNI_ExitBootloader.exe, který pomůže.
Funguje jen na WinXP, ActiveSync musí mít ZAKÁZÁNO USB.
Připojte zařížení, vyčkejte 30s, spusťte program. Někdy nefunguje napoprvé, mě fungoval až po 3 hodinách...




Proč to všechno?
Mám tento problém (nejsem v prvním příspěvku, až dole) a nejsem schopen ho vyřešit. Před koupí nějakého ne-windows zařízení jsem našel 1.47.00 GER jako poslední možnost. HP odmítá vydat nový anglický firmware, bavil jsem se s technickou podporou i servisy.



Další chyby
Většina vyzvánění nefunguje, musíte si nahrát svoje.
HP Profiles se seká, dokud všude nevyberete vlastní vyzvánění.
Poněkud jiný font, než v anglické verzi (nevím, jestli je to chyba)
O 2 MB méně místa na úložiště.
Problémy při nastavování výchozí klávesnice (zkoušejte vícekrát).
Problémy při nastavování akce tlačítka foťáku/záznamníku (zkoušejte vícekrát).
Softkeys jsou německy. Někde i na ce4you je návod, jak je přejmenovat.

Vylepšení
(Domnívám se) trošku rychlejší start
(Domnívám se) trošku rychlejší telefon
(Doufám) už se nebude opakovat problém s odesíláním nepatřičných sms (to zatím nemohu vědět)




Hodně štěstí :-)



EDIT:
Některé aplikace se ukázaly jako špatně lokalizované, protože jsem experimentoval s mui soubory.
iPAQ Wireless nakonec jede česky.
iPAQ Audio (ekvalizér) moc nefungoval, dokud jsem neodstranil jeho .mui. soubor. Teď jede korektně a anglicky.
Po dnu velmi intenzivního používání, co se znám (mám to zařízení už 2 roky), se sekl jednou jedinkrát v internetovém prohlížeči při nahrávání dat přes Wifi.
Nakonec mám pocit, že volného místa snad i pár MB přibylo. Po odstranění \Programme\Navigation se uvolní dalších několik MB :-)
Zatím pátrám, čím byl způsoben můj problém s SMS.. No, to uvidím až tak za půl roku možná, ale mé stopy po internetovém pátrání směřují na SMSDRFIX (bohužel :( ). (Zajímavé jsou výsledky třeba ohledně Treo + SMSDRFIX nebo zmiňované problémy s SMSDRFIX na xda-developers)
Takže ta flash možná ani nebyla nutná.. Ale ten pocit, že jako jediný z Vás mám jinou ROM a češtinu :D:D:D:D

daec (40)|18.7.2008 09:23