Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vario a GPS Nokia LD-3W a TOMTOM

David Stejskal (6)|19.9.2006 17:02
Zdravim, potreboval bych poradit jak to rozjet..zkousel jsem snad uplne vsechno, ale v TOMTOMU furt blika zadny platny signal GPS :-( Porty jsem nastavalal, zasifrovany, nezasifrovany, vsechno vypinal zapinal, odinstalovaval nainstalovaval a furt nic :-( Fakt nevim, dekuji MOC za radu!!
Axeli_Machal_ce4you (0)|19.9.2006 18:52
Dalo by se rict ze mam stejny problem jako vy,akorat ze me se uz nekolikrat podarilo spojeni navazat a uspesne s velkou presnosti GPS pouzivat,ovsem kdyz jsem vse vypnul a chtel to za nejakou dobu pouzit musel jsem vse smazat a nastavit znovu a ani tehdy nebylo 100% ze to bude fungovat,ted co jsem to zkousel mi to nefunguje v podstate vubec.Take mi to pise "zadny platny signal GPS" v TomTom nebo OziExplorer je to jedno,pritom mi to ukazuje skoro vzdy pritomnost 2 nebo vice satelitu,ale jsou zašedlé.

Mam MDA 2 (Qtek 2020) s WM05 a Hama Bluetooth GPS Receiver.

Tedy budu cekat na odpoved stejne jako vy...
beecher (9270)|19.9.2006 19:14
Takl jeste jednou: Zadny platny signal GPS znamena, ze TT komunikuje s GPS, ale ta zatim neni fixnuta.
David Stejskal (6)|19.9.2006 20:21
Nojo, ale co mam delat aby se to fixnulo??? a mohl byste prosim poradit s tema portama???
Axeli_Machal_ce4you (0)|19.9.2006 21:06
Taky by me to zajimalo,pokud bych take mohl poprosit o nejake podrobnosti,nejake podrobnejsi vysvetleni co tento jev znamena a jak ho tedy vyresit.
beecher (9270)|19.9.2006 22:49
To znamena, ze komunikace mezi PDA a GPS je v poradku, problem je v tom, ze GPS nevidi 3 a vice satelity v dostatecnem signalu, aby mohla vypocitat pozici. Chce to vybehnout pod nebe, nezkouset to doma na gauci... To fakt malokdy bude fungovat...

EDIT: To David Stejskal - s jakymi porty? Vzdyt vam to chodi...
Axeli_Machal_ce4you (0)|20.9.2006 00:15
Ano prosel jsem si trosku diskuzi a tohle je tam napsane,pracuji s GPS poprve takze jsem mel pocit ze GPS staci chvilka a je to (zkousel jsem to pod sirym nebem) ok.Takze to chce proste chvilku cekat.
Ted musim jeste prijit na to proc mi pri spusteni TomToma 5.21 zhasne display.
Axeli_Machal_ce4you (0)|20.9.2006 16:29
No dneska jsem to napr. zkousel a zkratka jsem videl par satelitu a i velky signal na ne jsem mel,ale nefixnul jsem se na ne ani po 20 minutach.
Mem__ce4you (485)|20.9.2006 18:17
[QUOTE="Axeli_Machal"]No dneska jsem to napr. zkousel a zkratka jsem videl par satelitu a i velky signal na ne jsem mel,ale nefixnul jsem se na ne ani po 20 minutach.[/QUOTE]
No a kdyz zkusite jakoukoliv jinou GPS aplikaci, tak se vam fixne? Predpokladam, ze take ne, takze bude mozna problem v GPS (klidne i vadny kus). Pro jednoduchost zkuste treba moje GPSAuto - v Settings jen nastavite spravny port a date Connect a na zalozce Speed budete sledovat, zda se zmeni bezici tri tecky na aktualni rychlost (a soucasne se modre rozsviti pocet satelitu). Pripadne na zalozce About zapnete zaskrtavatko Log a uvidite, zda a co chodi z GPS i dokud neni fixnuta
David Stejskal (6)|20.9.2006 18:18
takze zmena, me to pise Chybi zarizeni GPS ! :-( tak ted uz jsem vazne v prdeli..co zkusit prehrat firmware v telefonu?
David Stejskal (6)|20.9.2006 21:49
Ja mam doma uz dve ty GPSky :-( Zkousel jsem ten program a taky nic :-( Ja uzvazne nevim proc :-( asi jsem retard :oops:
Mem__ce4you (485)|20.9.2006 22:22
No a máte tedy správně nastavené porty? Tj. příchozí I odchozí port pro tu BT GPS?
Henry_ce4you (58)|20.9.2006 22:24
Včera jsem projížděl západní Evropu a měl jsem problém fixnout satelity, i když jsem měl výhled parádní, i šest satelitů mělo úplně plný sloupec a nic. Párkrát se fixla a po chvilce opět zašedla. Za jízdy se pak fixla asi až po hodině a půl a držela až domů (cca 750 km).
Tipnul bych si, že nějaký satelit vysílá něco chybně (třeba časovou značku) a to dělá problémy. Stejný problém byl včera na jiném místě (v Čechách) s úplně jinou GPSkou (kabelovou).

Protože GPSka potřebuje k zafixování aspoň tři satelity s dobrým signálem a tedy i přesnými daty a já měl šest satelitů s plným a ještě k tomu další dva nebo tři "nad čáru", tak problém musel být s daty z některého satelitu.
David Stejskal (6)|21.9.2006 08:50
[QUOTE="Mem_"]No a máte tedy správně nastavené porty? Tj. příchozí I odchozí port pro tu BT GPS?[/QUOTE]


No ja myslim, ze mam...Mam tam na vyber pouze 6 a 7. to jsme zkousel, vypinal a zapinal zabezpecene pripojeni,..No proste nevim, nemuze byt ten bloototh v telefonu vadnej? Jinak uz fakt nevim..
Mem__ce4you (485)|21.9.2006 08:55
[QUOTE="David Stejskal"]No ja myslim, ze mam...Mam tam na vyber pouze 6 a 7. to jsme zkousel, vypinal a zapinal zabezpecene pripojeni,..No proste nevim, nemuze byt ten bloototh v telefonu vadnej? Jinak uz fakt nevim..[/QUOTE]
Pro jistotu ještě jednou zdůrazňuju, že ty porty tam musí být najednou zadané oba (já mám COM7 jako příchozí a COM6 jako odchozí, zabezpečení myslím vypnuté). K tomu Variu jste nedostal jako dárek BT headset, abyste ověřil funkčnost BT? (Dával ho třeba T-Mobile k pozdějším balením)
Saman_ce4you (1451)|21.9.2006 09:37
Pro GPSku staci jen odchozi port. Taky proc prichozi, GPSka se sama nepripojuje..
David Stejskal (6)|21.9.2006 11:43
[QUOTE="Saman"]Pro GPSku staci jen odchozi port. Taky proc prichozi, GPSka se sama nepripojuje..[/QUOTE]

Dostal jsem BT headset, ale prave i s tim jsem mel problemy..fungovalo to, ale pokud jsem chtel prijmout hovor tak to neslo! Ty porty mam nastavene jak pisete, opravdu nevim... :-( prosim, prosim, poradte uz nemuzu :oops: