Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Databáze pro PocketPC 2003

vasekv_ce4you (36)|10.12.2003 19:36
Poptávám se na možnbost vytváření jednoduchých databází - jde mi o vytvoření jednoduché databáze dat (CD, knihy, DVD a jiné podobné) co zatím mám v Ecxelu. Poradíte mi někdo - nechci žádné relační databáze ale jde mi o jednoduchost. Uplně free to byt nemusí, ale za 100 USD se mi to líbit nebude...
Pavel Koza (4761)|11.12.2003 11:07
Tezko rict, osobne nemam zkusenosti s zadnou, ale par jsem jich nasel: SprintDB, ABCdb, Data On The Run a podobne...
váňa (242)|11.12.2003 12:13
Jako velmi dobrá alternativa se jeví programy XS FORMS a XS DESIGNER. První je určen pro PocketPC, druhý pro vytváření formulářů na desktopu. Oba jsou free, XS DESIGNER je potřeba zaregistrovat na stránkách výrobce. Emailem obdržíte reg.číslo (více informací ZDE). Včery jsem si oba prográmky stáhnul a zběžně vyzkoušel. Můžu říct, že tvorba formulářů pro PPC je velmi jednoduchá, uživatelsky přívětivá. Jak je uvedeno ve výše uvedeném odkazu, je s podivem, že takový soft je ještě zdarma. :yes: :yes:
Pro tvorbu jednoduchých databází jsem nic lepšího nenašel. Ke stažení na PocketGear (doporučil bych do sekce freeware)
Mac_ce4you (128)|12.12.2003 19:46
Ja pouzivam Sprint DB Pro, ted je i programek na delani kompletniho frontendu pro PPC na stolnim PC :D

Mac
váňa (242)|12.12.2003 20:31
SprintDB je pěkný, ale stojí 25 US$, XS... je zdarma:!: Ale Sprint DB toho umí o něco více (zvláště v grafice)
Paullus_ce4you (400)|13.12.2003 10:59
Nějak jsem ten XS Forms nepochopil. Na Palmserveru píší, že data jsou ukládána ve formátu CDB.

Jak jsem tedy pochopil, musí se nejprve v XS Designeru vytvořit formulář na PC ve formátu *.gsf, ten překopírovat na PDA a tam teprve do něj ručně zadávat data, která se uloží do *.cdb.

Není mi ale jasné, jakým způsobem naimportovat do formuláře data z dříve vytvořeného souboru *.mdb potažmo z *.cdb. Přece se nepředpokládá, že by někdo vytvářel databázi přímo na PDA.....
David_ce4you (199)|13.12.2003 11:01
A pokud by stačily pouze seznamy položek, tak dobrý soft je Ilium ListPro (info zde). Sám jej používám na seznam kazet, cédéček, co koupit, co kdy udělat (umí připomínat) a podobné věci a jsem spokojený. Nic složitého, ale funguje. Existuje i verze pro PC, takže není při zadávání velkého objemu dat co řešit.
Jandik (17)|15.12.2003 12:29
Mě úplně vyhovuje HandBase.