Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox N500, fungujuci USB host, na 50 % fungujuci bluetooth

marekd_ce4you (6)|17.9.2006 18:59
Dobry den.

Vdaka tomuto foru sa mi podarilo nieco pred tym nemyslitelne, a sice to, ze som si postavil host kabel podla navodu k 700. bezi mi na tom v pohode USB klavesnica, aj mys (zatial nevidim kurzor) funguje s Apacerom HT203 - teda jednym z najrychlejsich klucov vobec - 1GB bez problemov, ale spolahlivo len pri pripojeni ext napajania ako USB alebo nabijacky. to ma ale az tak netrapi. tento kluc je vyberavy aj co do kvality zatienenia samotnych vodicov do usb, napriklad na lacnych skrinkach niesu casto ani feritove jadra ci oplet spojeny s kostrou.

Moj problem je, ze mam bluetooth USB Microstar BToes 3xFaster. Tento mi n500 najde, pri pripajani sa dostanem az po vymenu klucov, tieto sa vymenia ale dalej to zostane stat. Telefon napise spravne sparovanie, PDA vypise nespravne a znovu sa uz sparovanie spravit neda. V looxikovi mam poslednu verziu FW stahovanu z webu FSC. Niekolko krat bol spraveny soft aj hard reset, viac krat aj full flash, stale s rovnakym vysledkom. Skusane na symbianovej n6600 a na dvoch sony ericssonoch. nie a nie s tym pohnut. Neskor som nasiel utilitku BTTrayCE inak BroadcomBTstack.cab 3,2MB, s tymto ale skoncim s hlaskou, ze je nedostatok volnej pamate pre driver a BT sa nezapne. PDA je uplne ciste bez jedineho mnou vytvoreneho bytu. Po instalacii urobeny/neurobeny SW reset.

Videl som u niekolkych prispievatelov, ze maju vo svojoom profile napisaneho N500 a wifi. ako je to mozne? mam usb wifi od zydasu, ale nenasiel som na to ovladace.

Dakujem za akukolvek pomoc.

marekD

PS 1> ten microstar je od Broadcommu - widcommu na chipsete BCM2045 bezi aj na standardnych zakladnych xp drivroch

PS 2> dufam, ze som nevytvoril rovnaky prispevok, ale vcera som sedel na tymto forom do rana pol siestej, az sa mi nakoniec podarilo najst funkcny navod na host kabel vyrobit ho a aj ho otestovat. prejst ho do konca cele je zalezitost na tri dni citania.

UPDATE:

TU

je zopar info o probleme s nedostatkom pamati pre BT, ja ale nemam integrovany BT priamo v zariadeni.
marekd_ce4you (6)|18.9.2006 01:31
tak po dvoch dnoch si sam odpoviem:

Ani s broadcom ci widcomm drivrami sa mi tento USB bluetooth nepodarilo rozbehat naplno tak, aby prebehlo korektne parovanie a bolo mozne sa pripojit na net cez BT. vyskusal som snad vsetky mozne aj nemozne verzie, upravy registrov, ci kopirovanie a nahradzanie suborov v zlozkach windows. neuspesne. vacsinou som skoncil hlaskou o nedostatku pamati. zajtra pojdem do obchodu skusit iny USB BT dongle.