Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Word. Jake alternativy k nemu???

Ruka_ce4you (86)|9.12.2003 01:46
Mam takovy dotazik.
Existuje nejaka altenativa k pocket Wordu? Nejlepe free.
Nejvice mi vadi, ze pri prevodu do pocket Wordu jsou ignorovany tabulky, vzorce a obcas i obrazky. A taky to, ze kdyz pretahnu dokument do PDA a z PDA (bez toho abych jej otevrel),tak je zmrseny. Zkousel sem si vyhravat s nastavenim prevodu v ActiveSync, ale vysledek byl ten, ze se mi v PDA zobrazily obrazky a vyse jmenovany zbytek byl ignororvan.
A nebo vite jak na to??? Poradte. Diky

P.S. Pouzivam Office XP, WM2003 + LEng, ActiveSync 3.7.1
Hombre_ce4you (113)|9.12.2003 08:09
TextMaker Ale neni zadarmo.
Pavel Koza (4761)|9.12.2003 15:33
Bohuzel, ten orezany Pocket Word je skutecne hodne spatny... Uvadena nahrada TextMaker je spickovy, bohuzel za hodne vysokou cenu (stoji 50USD).

Free textaku par je, bohuzel vetsina na urovni lepsiho notepadu.
m.sachl (153)|10.12.2003 09:59
docela by me zajimali zkusenosti ceskeho uzivatele textmakeru... pouzivate ho nekdo? $50 bych byl mozna na konci roku schopen akceptovat jako vydaj pred priznanim ;) ale zajimalo by me, jak moc mrsi cestinu a jaka zvladne kodovani.

nemam ted moznost nainstalovat trial verzi, tak se ptam bez vyzkouseni - excuse me :)
Pavel Koza (4761)|10.12.2003 10:36
[QUOTE="m.sachl"]docela by me zajimali zkusenosti ceskeho uzivatele textmakeru... pouzivate ho nekdo? $50 bych byl mozna na konci roku schopen akceptovat jako vydaj pred priznanim ;) ale zajimalo by me, jak moc mrsi cestinu a jaka zvladne kodovani.[/QUOTE]

Pokud budete schopen dodat podrobnou recenzi, tak bych mozna mohl sehnat plnou verzi zdarma;)
m.sachl (153)|10.12.2003 14:21
[QUOTE="Pavel Koza"]Pokud budete schopen dodat podrobnou recenzi, tak bych mozna mohl sehnat plnou verzi zdarma;) [/QUOTE]

no recenze by urcite nebyla spatna! jen by bylo potreba, aby se toho ujal nekdo, kdo vladne slovem a pismem lepe nez ja. ;) lol
ale mrknu o vikendu na trial verzi a pripadne se ozvu privatne (i kdyz nejdrive by to bylo stejne az v dalsim roce ;) )...
Hombre_ce4you (113)|11.12.2003 05:00
Bass,Eduard - KlapzubovaJedenactka.doc

Word (XP)

Byl jednou jeden chudý chalupník, jmenoval se Klapzuba, a ten měl jedenáct synů. Ve své chudobě nevěděl, co s nimi, a tak z nich udělal footballové mužstvo. U chalupy měl pěkný, rovný kousek loučky, z té udělal hřiště, prodal kozu, koupil za to dva míče a kluci začali trénovat. Nejstarší, Honza, byl hrozný čahoun, šel tedy do branky, nejmladší dva synové, Frantík a Jura, byli drobní a mrštní, ty tedy starý Klapzuba postavil na křídla. Ráno v pět hodin už hochy probudil a vzal je na ostrý hodinový pochod do lesa. Když ušli šest kilometrů, obrátili se a zpátky to vzali klusem. Pak teprve dostali snídani a po ní začali kopat. Starý Klapzuba přísně dohlížel, aby každý uměl všecko. A tak je učil brát míče ze vzduchu, umrtvit je, podávat, falšovat, střílet v klidu i v běhu, se země i rovnou z podání, centrovat, dávat zadovky, driblovat, hrát hlavou, kopat desetimetrovky a roh, házet aut, brát míč s nohy, chytat jej na prsa, kombinovat třemi vnitřními nebo spojkou, křídlem a halfbackem, přehrávat na křídla, podnikat výpady nebo zase je zarážet, provádět dlouhé odkopy, umisťovat rány, vyťukávat drobnou kombinaci, dobíhat, vybíhat, vyrážet míč robinsonádou, stáčet jej ve větru, dělat klamavé pohyby, nestát offside, přeskočit nastavenou nohu, hrát s jedním backem, kopat špičkou, nártem, holení, kotníkem, patou.

TextMaker2002 Professional (PC/PPC)

Byl jednou jeden chudý chalupník, jmenoval se Klapzuba, a ten mel jedenáct synu. Ve své chudobe nevedel, co s nimi, a tak z nich udelal footballové mužstvo. U chalupy mel pekný, rovný kousek loucky, z té udelal hrište, prodal kozu, koupil za to dva míce a kluci zacali trénovat. Nejstarší, Honza, byl hrozný cahoun, šel tedy do branky, nejmladší dva synové, Frantík a Jura, byli drobní a mrštní, ty tedy starý Klapzuba postavil na krídla. Ráno v pet hodin už hochy probudil a vzal je na ostrý hodinový pochod do lesa. Když ušli šest kilometru, obrátili se a zpátky to vzali klusem. Pak teprve dostali snídani a po ní zacali kopat. Starý Klapzuba prísne dohlížel, aby každý umel všecko. A tak je ucil brát míce ze vzduchu, umrtvit je, podávat, falšovat, strílet v klidu i v behu, se zeme i rovnou z podání, centrovat, dávat zadovky, driblovat, hrát hlavou, kopat desetimetrovky a roh, házet aut, brát míc s nohy, chytat jej na prsa, kombinovat tremi vnitrními nebo spojkou, krídlem a halfbackem, prehrávat na krídla, podnikat výpady nebo zase je zarážet, provádet dlouhé odkopy, umistovat rány, vytukávat drobnou kombinaci, dobíhat, vybíhat, vyrážet míc robinsonádou, stácet jej ve vetru, delat klamavé pohyby, nestát offside, preskocit nastavenou nohu, hrát s jedním backem, kopat špickou, nártem, holení, kotníkem, patou.

m.sachl (153)|11.12.2003 10:36
???

z ukazky jsem trochu mimo... znamena to ze znaky nepatvari, ale 'konvertuje' do ASCII? ;)
radeg (7)|13.12.2003 21:19
Vážení, taky zkouším synchronizovat a kopírovat word dokumenty do iPAQu, ale jsou všechny úplně zmršené a nečitelné (jenom znaky). Nemám s tím moc zkušeností. Opravdu se word XP nedá použít s wordem v PDA? Jde někde něco nastavit?
Pavel Koza (4761)|13.12.2003 22:02
[QUOTE="radeg"]Vážení, taky zkouším synchronizovat a kopírovat word dokumenty do iPAQu, ale jsou všechny úplně zmršené a nečitelné (jenom znaky). Nemám s tím moc zkušeností. Opravdu se word XP nedá použít s wordem v PDA? Jde někde něco nastavit?[/QUOTE]

Ve Vasi otazce je prilis mnoho neznamych:)

1. Konvertujete je, nebo pouze kopirujete?
2. V jakem formatu jsou ty dokumenty ulozene?
3. Jaky font je na desktopu pouzit?
Paullus_ce4you (400)|13.12.2003 23:58
Radegu, zkuste se podívat sem.

Obdobný problém mi kolegové vyřešili a to poměrně jednoduchým způsobem bez nutnosti reinstalace.
radeg (7)|14.12.2003 21:34

1. kopíruju pomocí Explore v ActiveSync
2. na desktopu klasické souborty doc ve wordu XP
3. většinou arial nebo tahoma
Ruka_ce4you (86)|28.12.2003 00:52
Tak jsem si ted chvilku hral s TextMakerem. Budto se ten program nema rad s myma Win98 nebo sem uplne levy jak savle nebo je to produkt k "nezaplaceni" :( V PDA si to s nekonvertovanyma souborama (doc vytvorene v Office97) nerozumi vubec. Jedine co se zobrazilo spravne byly obrazky. Takhle zmrseny dokument neni ani v pocketWordu, kdyz jej otevru. Tam je aspon korektne zobrazeny text.
Na pocitaci to zase neumi otevrit obrazky, a kdyz se to snazim ulozit z doc do toho jejich formatu, tak me to napise ze mam bud malo mista na disku (coz je blbost) nebo to pro jistotu vyhodi chybu a spadne. Jeste uvidim jak mi to bude pracovat na trochu lepsim PC s XP. Ale zatim me to docela zklamamlo :( Tak to vypada, ze si protokoly do skoly na PDA cist nebudu :mad:
Luke_ce4you (37)|30.12.2003 03:06
Několik poznámek k TM:
1. Cena
- Vzhledem k tomu, že jsem se domníval, že bych Textmaker mohl použít, protože se psaním dokumentací ve wordu živím, nechal jsem si asi před rokem posílat novinky od výrobce - softmaker.de. Ti němci jsou trochu zváštní. Cena za TM pro PPC je pro Evropu (ne EU) 60E, pro zbytek světa 50$. Ale klidně můžete tvrdit, že jste ze zbytku světa, platí se kartou (u nás asi jen virtuální), akt. klíč a stahovací adresa se posílá na e-mail. Asi jednou za 2 měsíce je spešl super nabídka na 14 dnů o 10 míň - tedy 50E a 40$, která se už nebude opakovat. Opakuje se zase za 2 měsíce.

A pak to přijde - 11.listopadu 2003 - teda 11.11. je TM pro PPC + TM pro W za 11,11E, resp. 11,11$. Ale jen 11.11. od půlnoci do půlnoci - objednat a zaplatit. Současná cena těch dvou je 80E, 70$. Moc nechápu o co jde, jedině, že bohatým němcům a američanům přijde standardní cena adekvátní kvalitnímu produktu a 11.11. chtěli dát dárek nám polobezdomovcům? Nebo jestli to je nějaký významný datum fašistický historie - nevím. Chtěl jsem to sem napsat, ale když jsem narazil na nutnost registrace a přede mnou bylo celonoční dokončování jedné zakázky a nakonec jsem měl i pocit, že nikoho to moc nezajímá, tak jsem se na to vykašlal. Ale určitě se to bude opakovat - třeba 3.3. bude za 3,30.

2. Háčky a čárky
– protože jsem měl podezření, že tady to nebude ono, tak jsem si stáhl demo – a nebylo to ono. Háčky a čárky nepsalo – teda u některých písmen. Pak jsem si všiml, že ta firma – softmaker.de taky nabízí fonty a to i nějaké speciální pro východní Evropu (všude píšu, že jsem z Central Europe), tak jsem do MDA nainstaloval SwissCE z Corelu 3 – a s ním česky psát šlo (v MDA je výjimečně hnusnej) – stejně jako s těma 4, co jsou někde tady na fóru.

Naprosto unikátní je následující: určitý font nepíše česky v novém souboru, když se do MDA stáhne rozepsaný doc soubor s tímto fontem, nejenže je zobrazen česky, ale lze jím i česky dále psát (v tomto souboru) a to i když v MDA žádný takový font není. Font, který v MDA není vůbec bez problémů zobrazí, lze jím dále psát a jeho název zachová ve stavovým řádku a navíc nerozhází řádky a stránky. Zobrazuje ho trochu zváštně – v jednom souboru mi patkový Times zobrazil patkovým písmem, v jiném tentýž Times bezpatkovým. Ale po editaci a uložení v MDA a přesunu do stolního PC je to tak, jak to bylo původně. Možná je to tím, že TextMaker používá univ font přednostně pro západoevropské jazyky – když se mu dodá český soubor, tak se přepne do češiny – to je domněnka.
České prostředí – ne, český spellchecker – taky ne.
Při přesunu souborů musí být samozřejmě vypnutá transformace v ActiveSync (TM nabízí při instalaci) nebo používat TotalCommander.

3. Zobrazení
Při přepnutí lupy a při přepnutí obrazovkového zalamování řádků se vrací na první stránku dokumentu, což je dost nepříjemné, ale při zobrazení klávesnice zůstává na pozici kurzoru.

4. Formátováni
Zcela předběžně po jednodenním „testování“ zachovává formátování velmi dobře – asi jako Word-Wintext602 nebo jak se ta věc jmenuje. Typ, velikost písma, vzdálenost odrážky, nadpisy – prostě styly odstavců zachovává, pouze si názvy stylů odstavců přejmenuje do angličtiny. Zachovává délku řádků a stránkování. Přišel jsem snad na jedinou drobnost – v jednom souboru změnil znak použitý pro odrážku. Ale to dělá Word taky.

5. Obrázky, tabulky
Tabulky jsou zcela bezproblémů – 120ti stránkový soubor se 45 tabulkami zvládl hladce. Pouze vytvořit novou tabulku je dost pracné (vzhledem k malosti displeje). JPG barevné fotky zmenšené v ACDSee a čb TIF fax gr4 bez problémů, pouze nenačetl JPG vyexportované z Corel8, ale nepoložil se, jen to oznámil a zobrazil šedý flek místo grafiky. Ale verze Win tuto grafiku načítá!

6. Velikost souborů a typy souborů
Výrobce píše, že otevírá a ukládá DOC a další soubory. Obávám se, že neotevírá, ale impostuje a exportuje, a proto je čas „otevírání“ a „ukládání“ dost neúnosnej. 1MB soubor DOC – otevírání 10 min, ukládání 15 min. Má svůj formát TMD, ve kterém je podstatně rychlejší – 600 kB - 5 a 30 s. Ten TMD je o něco větší než DOC – cca 20 %.

7. Stabilita
– verze pro PPC zatím stabilní – nekousl se ani ten 1 MB soubor. Verze Win trochu nestabilní – dnes 3 x spadla – Word jen jednou.

8. Spec funkce – počítání
To se týká spíš verze pro Win než PPC, ale dost mě to zaujalo. Píšu několikasetstránkový dokumentace, kde pořád něco počítám. TM umí jednak nahradit vybranou matematickou formuli jejím výsledkem – něco jako nejrychlejší představitelná kalkulačka, jednak umí počítat s čísly v textu, různých tabulkách na různých místech dokumentu v jednom výrazu. V našich dokumentacích se mění vstupní data, vzorce jsou stále stejné, část textů taky … Word to částečně umí taky, ale nikdy se mi to nepodařilo uvést do funkční podoby. Tady to vypadá podstatně líp.

9. Verze
Dále jsou ti němci zvláštní v tom, že prakticky nezjistíte, jaká verze je dispozici – šlo stáhnout něco jako tmpw01ev.exe, pak dlouho tmpw02ev.exe, teď asi tmpw03.exe. 2 x jsem stáhl stejný soubor (s odstupem času) a měl různou velikost. Teď mám v MDA rev 394a, na Win verzi rev 394b – ale to zjistíte až po stažení a instalaci.

10. Závěr
Zatím se ta věc zdá být použitelná, na MDA je trochu pomalá, ale na MDA2 nebo na něčem lepším? Ovšem PocketWord pro ni není konkurence v žádném směru.
Win verze vypadá slibně, ale chybí český spellchecker a stabilita.
Jo - DOC soubory byly vytvořený ve Word2000 na W98. V MDA je standardní PPC2002 a st. čeština, TM pro Win je na W98.
Fuj, to sem se rozepsal - sorry.
Hombre_ce4you (113)|30.12.2003 05:02
[QUOTE]... významný datum fašistický historie ...[/QUOTE]

Jsme nejaky zakomplexovany, nebo?

11.11. v 11 hodin a 11 minut zacina ›Fasching‹ (pate rocni obdobi). Cesky to je myslim ›masopust‹.
m.sachl (153)|30.12.2003 10:46
[QUOTE]...dnes 3 x spadla – Word jen jednou.[/QUOTE]
:)

[QUOTE]Fuj, to sem se rozepsal - sorry.[/QUOTE]

diky...
Paullus_ce4you (400)|30.12.2003 11:51
Luke, taky děkuji, ušetřil jste mi několik desítek dolarů. Jinak tu poznámku o svátcích jsem oproti Hombreovi pochopil jako jemnou ironii... Konec konců, cožpak fašisté nemohou slavit masopust?

P.
Luke_ce4you (37)|31.12.2003 00:25
Omlouvám se, pokud se ta formulace "nějaký významný datum fašistický historie" někoho dotkla, ale byla to ironická úvaha - stejně jako ta předchozí, německý svátky neznám, vycházel jsem z toho, že obecný svátky (vánoce, velikonoce) mají jako u nás a 11.11. mi asi podvědomně přišlo jako vhodný datum bitvy nebo sjezdu politický strany.
Jinak jsem koukal, že u nás je Masopust asi 40 dnů před velikonocema, takže to máme úplně jindy.

Vše nejlepší v roce 2004

Hombre_ce4you (113)|31.12.2003 06:05
»40 dni«
To by mohlo tak pasovat. To ›pate rocni obdobi‹ (vyvrcholeni) konci tak nejak na hranici unor/brezen.

»taky děkuji, ušetřil jste mi několik desítek dolarů«

Nejlepe je stahnout si demo-versi a vyskouset si to. A popripade se da usetrit i jinym zpusobem
Ruka_ce4you (86)|3.1.2004 15:54
Diky Luke za minirecenzi ;) Jeste si s tim pohraju na svem lepsim PC co mam na kolejich a taky dam vedet :)
LOCHi (106)|3.1.2004 19:48
[QUOTE="Pavel Koza"]Bohuzel, ten orezany Pocket Word je skutecne hodne spatny
[/QUOTE]

no co bysme taky po microsoftu chteli ? nikdy nam zadarmo nic nedal tak pochybuju proc by do vyvoje pocket wordu investoval.
Luke_ce4you (37)|4.1.2004 19:01
Ještě k tomu PocketWordu - když si stáhnete do PDA doc soubor bez transformace (zprznění) přes ActiveSync a otevřete ho v PocketWordu, tak tam budou tabulky a alespoň některé obrázky. PocketWord ovšem nezavřete bez nového uložení tohoto souboru, což znamená jeho konec. Tak si myslím, že vůbec nejde o vývoj, ale o záměrnou degradaci programu buď z důvodu, aby zde byl prostor pro další firmy, nebo nedodělání nebo obav z pomalosti.

PocketExcel je alespoň pro mé potřeby plně použitelný, zatímco standardní kalkulačka by určitě prakticky bez námahy šla udělat podstatně lépe.