Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

slabá baterka n50

Blondak_s.r.o. (78)|14.9.2006 20:18
Ahoj,
mám n50 už asi půl roku a stává se mi že když mám baterku pod 50% a
třeba si zapnu wifi i bluetooth současně nebo ho jinak vytížím tak se náhle vypne začne svítit červená dioda a vůbec s tim nejde nic dělat.
Po pár chvílích vyndam a zandam baterku tak nic se neděje. Pak když začnu n50 nabíjet tak se stane HR. Když se pak kouknu do nastavení tak mi to napíše že mam 5% baterky, což je uplná blbost.
Mám ještě PDAčko v záruce, mám ho tedy reklamovat?
Co mám uvés při reklamci?
Karm (365)|14.9.2006 21:05
tipoval bych že je v pytli akumulátor,na ten je záruka jen půl roku.Ale zkusit to můžeš,může být chyba i někde v PDA
flashman (1366)|14.9.2006 21:44
to má jako baterk avyjímku v záruce? Jasně, že 2 roky asi nebude poříd stejná, ale kdzž třeba po semi měsících bouchne, tak je po cihle a nedá se s tim nic dělat?
Karm (365)|14.9.2006 21:56
Ano,má.Je to zboží podléhající opotřebení jeho běžným používáním(§619 obč zákoníku).Pokud by baterie explodovala,težko říct jeslti by se s tím dalo něco dělat,ale nemůžeš reklamovat že baterie po nějakém čase používání ztrácí svoji původní kapacitu,což je právě podle mého Blondakuv problem-baterie šla prostě do kytek a nesnese větší zatížení(běžně se stává u starších mobilních telefonů,ale i jinde).Ty měřiče většinou fungují na principu hlídání hladiny napětí,z níž pak odvodí aktuální "stav" akumulátoru,což může mít za následek(zvlášť pokud jsou hodnoty napětí natvrdo uloženy ve firmwaru) že skutečný stav neodpovídá stavu který ukazuje měřič v PDA či mobilu.
Blondak_s.r.o. (78)|15.9.2006 15:06
Tak se mi to zase stalo.
Ráno jsem nabil PDAčko na 100% pak jsem šel do školy a asi po pul hodině zase začala svítit červená dioda .
Nechal jsem to bejt. Po hodině bylo PDAčko uplně horký, dioda už nesvítila a baterka byla uplně vybitá!!!
Tak ja co nejbližší době pojedu na Žižkov ho vyreklamovat.
Co mám tedy přesně uvés u reklamace?
flashman (1366)|15.9.2006 17:48
no napřed bys si měl zkusit od někoho třeba pučit baterku.