Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

internet N560 via 6310i bluetooth modem ? lll sitovy disk ?

TVr (7)|14.9.2006 17:44
Zdravim ve spolek, jsem cerstvym majitelem N560tky, zatim maximalni spokojenost, sice se mi nepodarila dosud zamerit GPS, ale mozna je to tim ze ho mam dva dny a zatim jsem nikde nebyl autem. Takze k dotazu, napada nekoho jak rozhochodit toto zarizeni, aby pritupovalo k internetu, pres bluetooth pripojeni na kterem bude 6310tka s GPRS ??

dotaz c.2
doma se pripojuju pres wifi router, na kterem visi dalsi dva pocitace, je zde moznost aby bylo videno pda jako sitove okoli v pocitacich a naopak ? pokud ano, prosim pisnete mi jak na to ...

snazil jsem se zde hledat, ovsem v te zmeti OT a Flame je to temer nemozne

vsem kteri poradi neco uzitecneho, dekuji

Tomas
Bobanovicz (511)|14.9.2006 18:56
beecher (9270)|14.9.2006 19:41
Odpoved na dotaz 2.
PDA v okolnich pocitacich videt nepujde, sdileni neni sluzba, kterou WM poskytuji, ale pristupovat na sdilene disky umi.
TVr (7)|14.9.2006 19:45
[QUOTE="beecher"]Odpoved na dotaz 2.
PDA v okolnich pocitacich videt nepujde, sdileni neni sluzba, kterou WM poskytuji, ale pristupovat na sdilene disky umi.[/QUOTE]

Je dobre vedet ze to umi, bylo by lepsi vedet JAK = - )

k odpovedi na dotaz cislo 1 - N560 nema integrovany GSM modul, tudiz nastaveni ktere tam jsou uvedene nejsou to co hledam. Zkousel jsem si s tim hral metodou pokud omyl, gprs na 6310 funguje, na wap se pres nej dostanu, ale potrebuju donutit PDA aby ji pouzilo jako BT modem
mi38k (205)|14.9.2006 19:59
Ale to víš, že to podle toho návodu nastavit jde. A na tom, že nemáš integrované GSM, vůbec nezáleží. Stačí si ten návod jen pořádně přečíst. Postup pro připojení přes bluetooth tam je. Akorát je možná nutné nejprve vytvořit s telefonem partnerství a v PDA zaškrtnout možnost Dialup.
Bobanovicz (511)|14.9.2006 20:01
V tom návodu je i popis připojení přes BT, ale to by sis to opravdu musel přečíst.
TVr (7)|14.9.2006 20:49
Dekuji velice, ze jste me dokopali k nastaveni PDA. Ted uz vytvori spojeni s 6310i, ta jej zacne navazovat, ovsem nenavaze. Tohle je ale spise problem pro mobilmanii, ze ? nebo muze byt chyba v inicializacnim retezci ?
TVr (7)|14.9.2006 21:05
jeste k tomu AT commandu, jak je v uvozovkach IP ... ma tam byt to IP, nebo IP pripojneho bodu eurotelu ?
Abych to popsal presne, PDA se spoji s mobilem, na mobilu potvrdim spojeni, mobil zobrazi "navazuji GPRS spojeni" pote se zobrazi ikona GPRS na displayi, vypada ze spojeni je uskutecneno, ovsem, zadna z aplikaci napr agile mess. nefuguji.
mi38k (205)|14.9.2006 21:24
Má tam být "IP".
Bobanovicz (511)|14.9.2006 21:26
Má tam být "IP"
To jestli je chyba v nastavení telefonu a nebo PDA zjištíš jedině tak, že uskutečníš nějaké spojení přes GPRS jen z mobilu, jen mě nenapadá jaké u 6310tky (WAP?).
Jinak si nastav v Nokii PDA jako autorizovaný přístroj ať nemusíš potvrzovat spojení, možná to způsobuje nějakou prodlevu.
TVr (7)|14.9.2006 21:32
Na mobilu fici WAP uplne bez problemu, v nastaveni GPRS modemu jsem nastavil AP internet, coz je AP eurotelu. PDA je s telefonem sparavane a k prodlevam nedochazi, z toho jak se to cele chova, mam dojem ze je problem u slavneho O2, takze zitra zavolam pani operatorce a poptam se ji co s tim .... zatim Vam moc dekuji a pokud se mi podari problem vyresit, pisnu info.
TVr (7)|15.9.2006 14:12
Takze poznatky z dneska ... rano jsem se na telefonni lince "ou tu" ujistil ze mam aktivni gprs prenosy, coz jsem predpokladal, ale postupoval jsem podle rad v clanku, dale jsem zkousel vytacet *99# i *99***1# bez at prikazu, zkouseno na ruznych rychlostech prenosu, s volbou pockat na ozn. ton i bez ni .... nicmene vse bezvysledne ... podle citace dat na 6310 pristroj odesle a prijme cca 1kB a to je vse. = - )
mi38k (205)|15.9.2006 14:17
Mno ale u toho *99***1# nemusí na konci být pouze jednička. Ta číslice musí odpovídat číslu datového profilu v telefonu. Tak mrkni do telefonu jaké číslo ten profil má a zkus to změnit. Možná to bude tím.
beecher (9270)|17.9.2006 10:04
Aneb jinak receno, standardni problem s BT v 6310... Nechte si tam nahrat posledni FW a pak to zkuste cele znova...

Jinak pristupovat na sitove disky je ve standardnim pruzkumnikovi, je to v menu, staci trochu pohledat...
Jinak taky treba v Total Commanderu pro PPC...
TVr (7)|18.9.2006 08:05
k te jednicce - to jsem si precetl, zkusil jsem to s ni, i bez ni, porad nic, takze nevim.
firmware sem byl nahravat pred dvemi mesici, novejsi urcite nebude, protoze i ten je stary

sitove disky - ok, odpoledne se po tom podivam, hned co si domu dovezu nabijecku, kterou jsem zapomel u pritelkyne = - ) mam Total Cmd i pruzkumnika, tak to snad najdu.

muzete to zamnkout, to BT stejne asi nevyresime, takze dekuju moc a lock = - D