Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s připojením přes Wifi

sykor (0)|13.9.2006 19:31
Vlastním Acer n50 Premium a rád bych se připojil na internet přes Wifi. Wifi jako samotné funguje bez problémů. Najde přístupový bod a připojí se na něj. Problém nastává tehdy, když otevřu Internet explorer. Žádná stránka se nenačte a vyhodí to tuto hlášku: "Nelze připojit: Buď nemáte vytvořené připojení přes modem anebo není přítomná síťová karta."

Vyzkoušel jsem snad všechny možnosti nastavení síťového spojení (připojení v práci a my ISP), bohužel to k ničemu nevedlo. Mohu nastavit MODEM, VPN, PROXY.

Děkuji za radu
Surgical (2364)|14.9.2006 07:21
Do kolonky HLEDAT se zaskrtnutym ce4you.cz napis Hitchhiker, dej hledat pouze v predmetech....
sykor (0)|15.9.2006 11:14
Tento program znám a můj problém nevyřešil. Dokonce jsem se dostal o krok zpět, protože se mě nepodaří ani na přístupový bod připojit. Mám doma WEP síť na kterém je připojen můj PC, a ještě jsem zkoušel veřejnou nešifrovanou. A ani u jednoho jsem se nedokázal připojit. Pořád dokola provádí následující operace: Configuring-renew IP-asociating-Failed to contact DHCP :(
beecher (9270)|20.9.2006 10:29
\windows\welcome.exe bych zkusil jako prvni...

Na poslednim ostravskem srazu (par dni nazad) jsem WiFi na N50 normalne rozchodil, stacilo to akorat pustit, pockat az se ozvou Windowsy, ze nasly sit, nechat spojit a pak uz to vsechno bezelo...
sykor (0)|22.9.2006 08:41
Mám to tu trochu pročtený a WELCOME .exe jsem už vyzkoušel a nic.

Zapnu WiFi, počkám až se mi to jakože připojí (vidím vpravo dole ikonu o úrovni signálu připojení), když otevřu IExplorer tak mi to hodí hlášku že "Nelze připojit: Buď nemáte vytvořené připojení přes modem anebo není přítomná síťová karta." ,nebo Daná stránka nemůže být zobrazena.Když hodím status vidím Připojeno a že si to zebralo IPčka... z DHCP. Pokud se podívám do nastavení \dostupné sítě. U té sítě u které jsem jakoby připojen je napsáno k dispozici. Když zkusím tapnout a připojit, zobrazí hlášku připojuji a nic se nestane. Po chvíli tam zas stojí že je jen k dispozici (i když v přehledu jsem připojen).

Možná bude problém v konfiguraci Připojení (ISP a Work). Pro internet mám zatrhlý My ISP a pro práci mám My Work Network. U ISP nemám nic nakonfigurovanýho páč tam mám na výber jen z modemu. U my Work jsem to měl bez specifikace, tzn. že byl standartně zaškrtlý Proxy a včera jsem se zkoušel připojit ke školnímu VPN, který sem musem nakonfiigurovat a taky nic.

Pokud použiju Hitchhiker tak to vždycky ztroskotá na získávání informací z DHCP.Měl jsem Hitchhiker2 s NETCF1, teď mám Hitchhiker0.4beta NETCF2. Se stejným výsledkem.

Možná dělám nějakou úplně zhovadilou fatální chybu, které si nejsem vědom.

Děkuji za odpověď