Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MIO A701 - problém s GPS

lihosek_ce4you (18)|13.9.2006 14:44
Koupil jsem si tohoto miláčka, a nemůžu rozjet GPS. Pročetl jsem si fórum myslím pečlivě, ale i přesto ne. Takže bych se chtěl Vás zkušených zeptat, jak to mám nastavit a kde. Nainstaloval jsem TT v. 5.21 Když ho spustím, tak mě napíše, že "Chybí zařízení GPS!". :(
1) Ptám se tedy, co má být nastaveno v "Zadejte hardware GPS".
2) Dále se ptám co má být nastaveno v nastavení systému GPSSetting

Děkuji za pomoc. Verze PDA je R45.3.101.0210.1
Martynez (206)|13.9.2006 14:55
V GPS settings nech COM4 a zaskrtnuto to co tam je. V tomtomu nastav jina NMEA GPS, rychlost 57600, port GPS HWCOM.... a cekej... Hlaska "chybi gps zarizeni" by se mela po chvilce zmenit na "cekam na platny signal" nebo tak nejak. Pokud chces pouzivat SIRF naplno (rychly fix pres ephemerni data, atd... atd... atd...), musis nejdriv nainstalovat napriklad Visual GPS a tam nastavit take port 2 a rychlost 57600 a ono to presmeruje na com 4 (GPS settings). Tomtom totiz vzdy neumi sam sosat gps data z COM 4. Ale to take zalezi na nastaveni GPS. Kazdy se v tom vrta ruznymi utilitkami a pak je to na kazdem pristroji jinak. To co jsem popsal je podle mne standard.
Tak hodne stesti
Jan Žáček (4)|12.10.2006 19:25
Moje zkušenost TT5:

1. upgrade firmware na verzi R46 a vyšší - viz. další diskuze na tomto serveru
2. Nastavení portu ve Windows: COM2
3. nastaveni GPS v TT5:
- NMEA GPS
- port GPS HW (resp. COM2)
- rychlost 4800 (při jiné mi nefunguje)

Takto mi TT5 funguje bezvadně.

Hodně štěstí
prokji (199)|12.10.2006 21:03
No nevím - já mám stále původní R 45 a jak TT5 , tak i TT6 chodí naprosto bez problémů s nastavením "jiné NMEA " na portu "GPS_HWCOM"/com2/ a rychlosti 57 600 Bd. Ostatní navig. soft /smartmaps,oziexplorer,beonline/ funguje jak s tímto nastavením , tak i se systémově přidělovaným/utilita GPS settings v nastavení/ COM 4 na rychlosti 57 600/což TomTom jak známo nedokáže používat/....Možná bys měl ten kus poslat na prověrku do servisu..

p.S. ostatně engine TT je už dost zastaralý - např. OZIEXPLORER v 3.5x /který používám na turistiku/ běžně používá SIRF data /=rychlé načítání pozice,tedy rychlá aktualizace atd/ , kde TT najde 5 satelitů , má jich OZI 8...a nemusel jsem pův. ROM 45 ani cokoli jiného nijak upravovat - systém Mia mám pořád originální a všechno funguje jak víno /i ty nešťastný MMS/ , drobné problémy hlavně s BT způsobovala plná lokalizace Sunnysoftu - tak šla do háje a používám jen malou...IMHO nevidím důvod k upgrade , dokud nevyjde ofiko verze ....