Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozdil mezi SIRF a NMEA

honza-l (74)|11.9.2006 20:22
Tak se mi podarilo rozchodit TOMTOMa, ale mam jeden problem stahnul jsem si program SIRFDemo 3.81 a pokud chci provadet nejaka nastaveni GPSky musim se prepnout na protokol NMEA, jinak mi GPSka nic nenajde a ja nemohu nic upravovat. Ale zase TOMTOM potrebuje protokol NMEA jinak stale pise ze neni GPSka. Kdyz jsem si kupoval GPSku, tak ve vsech recenzich a diskuzich bylo, ze nejlepsi je s chipem SIRF III. Logicky bych tedy predpokladal, ze pro chip SIRF III je nejlepsi protokol Shirf. Nebo jsem uplne mimo???:?: Jaky je zozdil mezi SIRF-NMEA??? Lze pouzivat TOMTOMa s protokolem SIRF??? Je nekde nejaka stranka na ktere by byla popsana problematika okolo GPS ??? Pripadne popis programu SIRFDemo (hlavne volby u NMEA rezimu).
A jeste jedna vec je nejake optimalni nastaveni GPSky pro TOMTOMa (dočetl jsem se pouze, že v aute mam mit zapnutou Statickou Navigaci) ???
Pro dolpneni GPSku pouzivam s Motorolkou MPX 220 FW 1:49.
Honza
Saman_ce4you (1451)|11.9.2006 21:53
NMEA je standardni, textovy, protokol pro komunikaci mezi GPS receiverem a konzumnim zarizenim.. Tedy, kazda aplikace, co bude chtit brat informace z GPSky, bude ocekavat NMEA protokol.
SIRF protokol je binarni protokol podporovany GPS chipsety z rodiny SIRF. Protokol se pouziva pro rozsirene nastaveni GPSky + umi par dalsich veci, lze si stahnout datasheet s popisem.
Navigacni programy, vcetne TomToma, ocekavaji NMEA, protoze to je standard.

Zapnuti staticke navigace je jen doporuceni, nutnost to neni..
honza-l (74)|11.9.2006 22:17
Mockrat dekuji za vysvetleni. A jeste jeden dotaz.
Odkud se da stahnout ten datasheet ??? Pripadne kam pro informace o GPS???
beecher (9270)|12.9.2006 09:28
[QUOTE="Saman"]NMEA je standartni...
...protoze to je standart.[/QUOTE]Samane, precti si to prosim po sobe jeste jednou, a az objevis ty dve brutalni cestinarske hrubice, tak si je prosim oprav. Trochu jsem ti to hledani usnadnil a doufam, ze si nafackujes pred nastoupenou jednotkou. Minimalne pred zrcadlem... Dekuji.
Scatman_ce4you (123)|12.9.2006 13:16
Jen v krátkosti - nenapsals, co máš za GPS, ale to nevadí.

Ano, GPS pro komunikaci s okolím používá dva protokoly, NMEA je klasický texťák s informacemi. Ty si načte v pohodě spousta aplikací, např. navigační soft. Přes NMEA nejde nastavovat většinu parametrů GPS. K tomu je mnohem výhodnější protokol SIRF, kde se dají do GPS poslat příkazy.

A když se mrkneš sem - najdeš tady dost odkazů (dole v sekci Reference) i na zmiňované datasheety...
Saman_ce4you (1451)|12.9.2006 14:03
No, beechere, mel bys vychladnout a nedelat ze sebe experta na cestinu. Zas takova hrubka to neni. Mozna to neni pravidlech ted, ale kdysi se to tak psalo.
beecher (9270)|12.9.2006 14:34
Ted? To uz tam je minimalne 20 let... A kdo vi, jestli to nejak bylo jinak...