Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nechci háčky a čárky v sms zprávách

Nimdus (22)|11.9.2006 14:03
Nezlob te se na mě ale hledám tady na foru už týden a nic.Každou sms musím opravovat,jak docílit aby automaticky sms byla bez háčků a čárek?Děkuji za odpovědi.
beecher (9270)|11.9.2006 14:18
S hacky a carkami ji nepsat? ;)
Nimdus (22)|11.9.2006 14:54
Já napíšu třeba "dobre" a když dám pauzu že napíšu dalsí slovo tak se mi to slovo přehodí na "dobře"
beecher (9270)|11.9.2006 15:05
Vypnete si v nastaveni klavesnice prepis/opravu chyb...
Dominique (151)|11.9.2006 20:43
sorry za ot, ale pobavilo me to a zaroven rozesmutnelo: ..dneska ma uz mda opravdu kazdej..
beecher (9270)|11.9.2006 20:54
Bohuzel... A kazdy si mysli, ze si kupuje lepsi telefon... :?
Nimdus (22)|12.9.2006 13:12
No,jestli je ta OT vedena na mě tak vás můžu ubezpečit že rozhodně nejsem"každej",od dob IQ 151 jsem prošel vším co jen počítačem smrdí,MDAčko mám udělaný sám k obrazu svýmu,nikdy jsem se tady na nic neptal až na tuhle blbinu.Bylo to tak jednoduchý že jsem na to prostě neprišel.
solory (201)|12.9.2006 19:54
no, já na Variu píši jak chci, jen v nastavení SMS NEmám zatrženo "v případě nutnosti použít UNICODE" a tak to převede jako TXT bez hacku a carek, ať si opravuje jak chce, odejde SMS podle počtu znaků ne diakritiky.
Lobo_ce4you (514)|13.9.2006 08:03
A nedojde pak sms tak, že místo diakritických znaků vidí příjemce otazníky?
beecher (9270)|13.9.2006 08:19
Jak mu mohou prijit otazniky, kdyz to system ocese o hacky a carky?
Lobo_ce4you (514)|13.9.2006 09:59
Vycházím ze zkušenosti u smartphonů, kde to tak fungovalo. Pokud člověk neměl zaškrtnutou volbu "v případě nutnosti použít UNICODE" a napsal sms s diakritikou, tak příjemce viděl místo diakritických znamínek otazníky. PDA si teprve plánuju koupit, takže nemůžu potvrdit, že to tak funguje i u nich. Budu rád, když to někdo vyzkouší. Kdyby to tak fungovalo, tak by to bylo super.
dehtak (56)|13.9.2006 10:31
Když mám zaškrtlou volbu "v případě potřeby použít Unicode" po napsání prvního znaku s háčkem nebo čárkou se zmenší velikost SMS na 70 znaků. SMS dojde s diakritikou.
Když nemám zaškrtlou volbu "v případě potřeby použít Unicode" a píšu s diakritikou hlásí to furt 160 znaků, ale příjemci dojdou místo českých písmen otazníky.
Testováno mezi MDA Vario (T-Mobile CZ ROM - 2.21.2.111) a N70
beecher (9270)|13.9.2006 18:57
Opakuji, piste bez hacku a carek a mate po starostech... ;) :yes:
Lobo_ce4you (514)|13.9.2006 19:25
Jeden borec napsal pro MPx200 knihovnu, která nahrazovala písmena při odeslání sms. Mohli jste si nahradit jakoukoliv hodnotu jakoukoliv hodnotou. Např. "@" za celou emailovou adresu. Takže stačilo napsat v nastavení všechny písmena s diakritikou, aby se při odeslání přepsala na nediakritické a bylo po problému. Bohužel to funguje jen na WM2003 pro smartphony a autor nemá čas napsat to pro WM2005. Za tu verzi pro WM2003 chtěl 100 Kč a určitě se to vyplatilo. Byla tam knihovna xnote.dll a soubor xnote.xml s popisem, co se má přepsat. Tak vypadal ten xnote.xml soubor:

[CODE]$?xml version="1.0" encoding="utf-8"?#
$xnote replace="yes" notify="yes"#
$replace item="ě"#e$/replace#
$replace item="š"#s$/replace#
$replace item="č"#c$/replace#
$replace item="ř"#r$/replace#
$replace item="ž"#z$/replace#
$replace item="ý"#y$/replace#
$replace item="á"#a$/replace#
$replace item="í"#i$/replace#
$replace item="é"#e$/replace#
$replace item="ů"#u$/replace#
$replace item="ú"#u$/replace#
$replace item="ó"#o$/replace#
$replace item="ň"#n$/replace#
$replace item="ť"#t$/replace#
$replace item="ď"#d$/replace#
$replace item="Ě"#E$/replace#
$replace item="Š"#S$/replace#
$replace item="Č"#C$/replace#
$replace item="Ř"#R$/replace#
$replace item="Ž"#Z$/replace#
$replace item="Ý"#Y$/replace#
$replace item="Á"#A$/replace#
$replace item="Í"#I$/replace#
$replace item="É"#E$/replace#
$replace item="Ů"#U$/replace#
$replace item="Ú"#U$/replace#
$replace item="Ó"#O$/replace#
$replace item="Ň"#N$/replace#
$replace item="Ť"#T$/replace#
$replace item="Ď"#D$/replace#
$/xnote#[/CODE]

Místo znaku $ má být < a místo znaku # má být >. Když tam znaky <> nechám, tak se mi tam ten text nezobrazí :(

Člověk si tam mohl napsat co chtěl. Říkám škoda, že autor nemá čas na úpravu pro další systémy. Pro PPC by to bylo taky super. Člověk píše sms a nemusí se starat o diakritiku.
P3T3 (24)|13.9.2006 21:15
Nebo přišel čas na můj "úžasný" softwér, kterému se nepřímo beecher vysmál :-), že ? Ono to zhuštění textu a odstranění háčků a čárek není zase tak mimo mísu.

Pro zájemce, stáhnout si jej můžete TADY ... Chce to jenom .NET CF v.1
Lobo_ce4you (514)|13.9.2006 21:34
To je super softík!:yes: Díky moc!