Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

World off-line mně nejede přes ActiveSync

JiriE (117)|5.12.2003 13:06
iPAQ mám připojený v kolébce přes ActiveSync (verze 3.7.1), na internet se dostanu. Ve World off-line mám zatrhlé "Spouštět po ActiveSyncu", proxy server mám nastavený stejně jako ve Work settings a nejede a nejede ... Nad námi je ale ještě jeden proxy (celkem tedy dva), ale internetu to nevadí.
Kleid (213)|14.12.2003 19:51
Problém bude nejspiš v oněch dvou proxy serverech. Pokusim se otestovat a pak napiši. Kleid
JiriE (117)|15.12.2003 15:44
Kdyby se to podařilo, bylo by to super.
JiriE (117)|28.4.2004 11:26
Ještě jednou to oživím, už mně to docela vadí, že to nechodí. Internet jede, terminálem se na server dostanu, Journal Bar jede, jen ten WoL ne a ne...
Kleid (213)|28.4.2004 11:45
Bohuzel jsem nemel prilezitost dostat se k situaci kde by byly dva PROXY servery, upozornil jsem na to nyni vyvojare, jakmile se vyjadri dam vedet.
JiriE (117)|29.4.2004 13:06
No a je to. Člověk už zkouší i nelogické věci, a někdy se to podaří. Prostě jsem zrušil nastavení proxy serveru a najednou to jede. Mám zatrhlé pouze "Spouštět po ActiveSyncu". Buď to nastavení proxy není potřeba, nebo si ho program někde najde sám.
PS : nemáte někdo tip na pěkný WoL kanál s TV programem ?
Pavlucha (1496)|29.4.2004 13:27
... jo, a vývojáři nebudou mít co žrát ...
... příště to nech na nich, jo ... :D :D :D
JiriE (117)|29.4.2004 13:40
No jo, ale já jsem chtěl, aby mně to jelo co nejdřív. A takové počasí nevydrží věčně, ať si ho užijí, jdou dřív domů, načerpají inspiraci a něco nám zas připraví. :))
PeZ_ce4you (130)|29.4.2004 21:37
[QUOTE="JiriE"].
PS : nemáte někdo tip na pěkný WoL kanál s TV programem ?[/QUOTE]
S WOLem mam stejne problemy. Vyzkouším Tvoje řešení!
Co se tyka kanalu s pragramem, tak je velmi dobry a s širokým nastavením na www.palmare.cz
Misto umístění do avantgo, si založ vlastní kanál se stejným nastavením.
Kleid (213)|6.5.2004 17:27
Vidite, ted jste byly rychlejsi :) ale priste vyhrajeme :)
PeZ_ce4you (130)|6.5.2004 20:22
Můžete mi někdo pomoci, ač jsem vyzkoušel všechno možné, tak mi WOL funguje jen přes GPRS, ale ne přes proxy server. Mám verzi 1.9 a před instalaci update pro H2210 s verzi 1.8 mi vše fungovalo OK.
Pomóóc.
Díky.
Kleid (213)|7.5.2004 09:12
Rozdil mezi verzi 1.8 a 1.9 by nemel zpusobit problemy s proxy serverem. Upgrade rom na 2210 s fungovani nemam vyzkousene, nicmene mozna bude chyba nekde v nastaveni - muzete pres proxy prohlizet internetove stranky v PIE?
PeZ_ce4you (130)|10.5.2004 09:35
Zkoušel jsem i internetové stránky - tentýž výsledek. iPaq, ač připojen přes ActivSync, se snaží znovu připojit přes GPRS.
Díky
Kleid (213)|10.5.2004 15:32
Radi pomuzeme :)
David_ce4you (199)|28.5.2004 15:57
Tak jsem se znovu odhodlal vyzkoušet WOL, ale opět mi jako posledně nejede :(
Mám iPAQ 3970, WM2003, WOL v1.9, pouze jeden kanál Sunnysoft a jsem v práci za WinProxy. Pokud spustím synchronizaci, vše vypadá že běží, velikost kanálu úspěšně narůstá, progres pruh problikává, na proxy je vidět, že se něco z venku tahá. Ale skončí synchronizace a píše to, že se vyskytly problémy: Časový limit pro operaci vypršel. Kanál má 0 bajtů a nic se nezobrazuje. Kde je chyba? Jak to rozchodit? Díky za rady.
Kleid (213)|29.5.2004 16:04
Zkuste v MENU NASTAVENI: zaškornout položku : Ponechat původní obsah kanálu při chybné synchronizaci a časový limit pro připojení nastavte na maximu.
David_ce4you (199)|31.5.2004 09:18
Položku Ponechat původní obsah mám zašktnutou a časový limit jsem dal na max. Výsledek stejný s tím rozdílem, že těď to trvá podstatně déle. Je zajímavé, že když jsem kanál natáhnul do PIE, potom se bez problémů natáhl (a to dost rychle) i do WOL.
JP_ce4you (215)|31.5.2004 16:22
Mám podobný problém
– nenastartuje automaticky WOL 1.9 po dokončení synchronizace v
anglické verzi i v české verzi ActiveSync !?

Testovanáno na dvou PDA v práci za Proxy. iPAQ 3970 (WM2003) a iPAQ 5450 (Pocket2002)
Pokud se WOL spustí ručně tak to jede. Internet je též funkční.

P.S.
Strašně a dlouho mne irituje, že musím zapisovat/odstraňovat nastavení proxy ve WOL z důvodu, pokud stahuji v práci nebo doma.
BTW – Autor zde v diskuzi slíbil PŘED ROKEM, že to vyřeší nějakým přepínáním na
obrazovce „Synchronizace“ - a dodnes NIC – škoda. :( :( :(
JP_ce4you (215)|31.5.2004 16:22
Sorry uťuk jsem se myší ;)
null (0)|11.6.2004 16:09
diky tehle diskuzi jsem to taky zprovoznil pres USB kolibku :D
dik moc ;)
ps pred tim me tahle sranda stala 120kc(pres podelany gprs) hold chybama se clovek uci :O
null (0)|15.6.2004 21:52
tak uz me to nejede :o( poradi mi nekdo jak to mam nastavit aby mi to stahovalo stranky z netu pres PC a ne aby se to porad pripojovalo pres gprs uz me to vazne se.....e journal bar jede jak ma ale tohle ne a ne rozchodit jednu dobu asi 2h tzo jelo a ted uz ne :((
PeZ_ce4you (130)|15.6.2004 22:16
[QUOTE="pretorian"]tak uz me to nejede :o( poradi mi nekdo jak to mam nastavit aby mi to stahovalo stranky z netu pres PC a ne aby se to porad pripojovalo pres gprs uz me to vazne se.....e journal bar jede jak ma ale tohle ne a ne rozchodit jednu dobu asi 2h tzo jelo a ted uz ne :(( [/QUOTE]

Jsem na tom naprosto stejně. Furt se chce připojovat přes gprs a nepomahá nic.
null (0)|16.6.2004 02:57
ted mam po hard resetu jdu testovat jetsli to nebylo nejaky programem mam MDA II uplne ciste uvididme za 20 min snad pokud to nepojede tak to :mad:
null (0)|16.6.2004 03:31
tak jak jsem rikal .... uz me to jede hard reset asi pomohl jede jak ma :D
udeklej to taky a pojede ti jsem rad ze jsem to rozchodil :-)
null (0)|16.6.2004 03:31
tak jak jsem rikal .... uz me to jede hard reset asi pomohl jede jak ma :D
udeklej to taky a pojede ti jsem rad ze jsem to rozchodil :-)
null (0)|16.6.2004 10:45
a opet to nejede po nainstalovanci cca 6 programu: PNdays,journal bar,spb plus,resco expoler,pocket rar,a wis baru to opet vari me nervy :(( :mad: :evil: :oops:
PeZ_ce4you (130)|16.6.2004 12:59
[QUOTE="pretorian"]a opet to nejede po nainstalovanci cca 6 programu: PNdays,journal bar,spb plus,resco expoler,pocket rar,a wis baru to opet vari me nervy :(( :mad: :evil: :oops: [/QUOTE]

Třeba zkoušet jeden program po druhém, ať na to přijdeme... nebo sunnysoft by měl?:mad:
null (0)|16.6.2004 18:34
jo otestuju to ale jak bude vic casu ;)
Kleid (213)|16.6.2004 18:41
Domnivam se ze testovani programu s X jinymi asi neni spravny zpusob testovani. Omlouvame se pokud Vam vzniknou nejake potize v navaznosti na jine programy ale vezte ze neni prakticky mozne tyto vlivy ohlidat.
PeZ_ce4you (130)|16.6.2004 22:55
[QUOTE="Kleid"]Domnivam se ze testovani programu s X jinymi asi neni spravny zpusob testovani. Omlouvame se pokud Vam vzniknou nejake potize v navaznosti na jine programy ale vezte ze neni prakticky mozne tyto vlivy ohlidat. [/QUOTE]

V každém případě je to asi jediná možnost, jak zjistit, co TO dělá. Potom se může zkušenější uživatel podívat, zda by se s tím nedalo něco udělat
Kleid (213)|18.6.2004 17:52
Mate jiste pravdu, pokud je znama pricina (programy ktere se nemaji rady) mohou se vyvojari pokusit zjistit duvod teto nesnasenlivosti :)

Predal jsem info k vyvojarum ...
jeenik_ce4you (375)|1.8.2004 22:26
[QUOTE="JP"]Mám podobný problém
– nenastartuje automaticky WOL 1.9 po dokončení synchronizace v
anglické verzi i v české verzi ActiveSync !?

Testovanáno na dvou PDA v práci za Proxy. iPAQ 3970 (WM2003) a iPAQ 5450 (Pocket2002)
Pokud se WOL spustí ručně tak to jede. Internet je též funkční.

P.S.
Strašně a dlouho mne irituje, že musím zapisovat/odstraňovat nastavení proxy ve WOL z důvodu, pokud stahuji v práci nebo doma.
BTW – Autor zde v diskuzi slíbil PŘED ROKEM, že to vyřeší nějakým přepínáním na
obrazovce „Synchronizace“ - a dodnes NIC – škoda. :( :( :( [/QUOTE]

Mám tentýž problém - nainstalovaný WOL 2.0, česká verze ActiveSync, iPAQ 2200, proxy - a aktualizace kanálů ne a ne se spustit automaticky, přestože v kanálech je nastaveno spustit automaticky po synchronizaci. Ručně to jde bez problémů. Vidím to jako velké minus oproti avantgo.
Také se mi nezdá dořešené nastavení kanálu Palmare - nastavím-li ho jak bylo již zde zmiňováno, tak mi to po otevření synchchronizovaného kanálu naběhne Palmare, ale s upozorněním, že plně konfigurovatelný kanál Palmare vč. TV programů najdu na adrese www.palmare.cz/rozdel_avantgo.html. Po pokusu o nastavení na www stránce se po další synchronizaci opět objeví tatáž stránka bez nastavení.
Skoro začínám litovat 299 Kč za world offline
Nebo mě někdo vyvede z omylu?
zipiik (206)|2.8.2004 08:52
co se tyce problemu s palmare.cz, vami popisovany problem neni na strane WOL. palmare pocitaji s mobilni verzi jen pro avantgo, takze po potvrzeni formulare se snazi nastavit vas profil na avantgo serveru. pokud chcete pouzivat uzivatelsky profil ve WOL, v nastavovacim formulari na stolnim pocitaci (http://palmare.idnes.cz/rozdel_avantgo.html) misto tlacitka "Moje Palmare" stisknete "Preview" a pokud mate MSIE, otevre se nove okno s nahledem Palmare s URL podobne tomuhle (http://avantgo.palmare.cz/avantgopda_v2.html?clankyzahlavi=1&kolik_aktualit=1&kolik_faq=1&kurzy=1&clanky_dnes=1&kolik_clanku_tyden=1&kolik_clanku_zamesic=1&obrazky=1&short=1&jarmark=1&televize=1&televize_dni=1&kolik_softaktual=1&kolik_softnovinky=1&kolik_epoc=1&kolik_palmos=1&kolik_winceppc=1&kolik_multiplatformni=1&kolik_palmareport=1&kolik_ostatni=1).
tohle URL nastavte ve WOL jako korenovou stranku pro kanal Palmare, hloubka vnoreni 1 a je to. jednodussi zpusob jsem nenasel, ale chyba neni ve WOL, ale v tragicky neprehlednem webu Palmare.
Kleid (213)|2.8.2004 09:08
Nastaveni palmare je jak pise zipiik.
jeenik_ce4you (375)|2.8.2004 09:16
O.K., a jeste prosim co provest s Active Sync a automatickou aktualizaci kanalu? World offline bezi stale v pozadi? Presto se mi po pripojeni pres active sync aktualizace nejak ne a ne provest. Manualne bez problemu. (v kanalech mam nastaveno ze chci aktualizaci po synchronizaci
zipiik (206)|2.8.2004 10:28
mozna by to chtelo nejakou jednodussi aplikaci na desktop, kde by se daly spravovat kanaly (neco jako JPluck pro plucker).
zipiik (206)|2.8.2004 12:09
automaticka aktualizace skutecne nefunguje.
JP_ce4you (215)|2.8.2004 14:31
Potvrzuji stále přetrvávající problém s NEnastartováním automatické aktualizace i ve verzi WOL 2.0 (build 07201) s anglickou verzí ActiveSync !

Kleid (213)|2.8.2004 18:22
Ted jsem danou vec testoval:

Vytvoril jsem profil TEST se synchronizaci kazdou hodinu. Pokud je PDA pripojene k AS (connect), a je WOL aktivni (i v pozadi) - obrazovka pro prohlizeni nastaveni kanalu. Spousti se synchronizace podle planu.

Do systemu neni zavaden zadne demon na pozadi ktery by tuto synchronizaci spoustel. Musi byt v pameti spusten primo WOL sam o sobe.

JP_ce4you (215)|3.8.2004 11:54
Tak jsem s WOLem opět strávil příjemnou hodinku :( – výsledek:

Pokud se nainstaluje WOL a poprvé se nastaví
Autosynchronizace a zde v novém profilu nechám default hodnoty
a je zaškrtnuto Spouštět po AS
tak to opravdu začne aktualizovat po hodině.

Třikrát běda, když se vrátíte do Autosynchronizace a změníte hodnoty.
Konkrétně jsem vrátil počáteční čas z 10:00 na 9:00
a z 1 hod. na 2 hod.

Již nikdy více nenastartoval WOL na pozadí, jako předpoklad startu aktualizace.
Ať jsem opětovně zapínal zaškrtnuto Spouštět po AS a mazal profil ap.
Nepomohlo nic dokud jsem potupně nevymazal klíče registru a znovu nainstaloval WOL.
Pak po jedině prvním nastavení to chodí.
Jak se do nastavení sáhne tak se zdá, že to přestane makat.

Pokud dělám něco špatně, rád se přiučím jak na to!