Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Na 2GB SD karte jde vyuzit jen 1GB

michalk252 (3)|7.9.2006 11:00
Zdravim,
mam tento problem. Asi pred mesicem jdem si koupil do sveho Asus A716 SD kartu Adata 2GB 150x. Celou dobu fungovala bez problemu, az do doby nez jsem zaplnil "prvni" gigabyte (asi 983 MB). Od te chvile uz se na kartu neda nic dostat. PDA sice hlasi, ze je na karte jeste giga volneho mista, ale vyuzit se neda. Prvni vec kterou jsem zkusil, bylo naformatovat kartu v PDA. Pred prvnim pouzitim jsem ji totiz neformatoval. Po naformatovani ma karta kapacitu jen jeden giga. Pak jsem asi dva dny horecne experimentoval.

Nasledovalo formatovani v pocitaci zpet na 2GB a to jak FAT16 tak FAT32. Po kazdem formatu karty v PC zobrazuje PDA vzdy spravne kapacitu 2GB, ale po zapsani prvniho giga se stale opakuji stejne problemy. Dokonce jsem zkousel na karte udelat dva gigove oddily (taky FAT16 i FAT32). V takovem pripade vidi PDA jen prvni oddil. Zkousel jsem i Pocket Mechanic. Kartu vidi jen kdyz je naformatova normalnim formatem z PDA na jeden giga. Pokud je z PC naformatovana na 2GB tak v PM videt neni, ackoliv ji PDA normalne vidi a muze s ni pracovat (dokud neobsadim prvni giga).

Jeste musim dodat, ze karta funguje v ctecce na PC naprosto korektne. Dokonce jsem zkousel dve ruzne ctecky se stejnym vysledkem. Karta ma vzdy korektni 2GB. Jde na ni zapsat plna kapacita, data jdou bez problemu cist a jdou bez problemu i mazat. Pokud nahraju kartu temer plnou na PC a potom ji vlozim do PDA, vidim cely obsah a mohu ho i smazat, ale neda se nic pripsat.

Projel jsem uz snad cely web, ale nikde jsem nenasel reseni tohoto problemu
Nema nekdo poneti o co se tady jedna?

Diky vsem.
null (0)|7.9.2006 11:12
ahoj (predpokladam ze mas v PC ctecku na pametove karty kdyz ji formatujes i na PC)
zkus ji dat do ctecky a zapsat na ni vic jak 1GB pres ni z PC ne pres PDA
michalk252 (3)|7.9.2006 11:17
Jak jsem psal v tretim odstavci - na PC se chova korektne, jde na ni zapsat bez problemu cela kapacita, jde to zpetne cist i smazat. Proste ve ctecce na PC ta karta nema zadny problem. Zkousel jsem dve ruzne ctecky - jednu starou asi 4 roky a jednu uplne novou a funguje bez problemu na obou.
null (0)|7.9.2006 11:21
tak to sory asi jesm to prehledl to asi bude chyba romky
michalk252 (3)|7.9.2006 16:30
Tak jsem dopoledne psal na podporu primo do Asusu a pred chvilkou dorazila tato odpoved:

Dear Customer,
Thank you for contacting ASUS Customer Service.
M y name is Sarah. It's a pleasure to help you with your problem.
First say sorry for A716 boring you so much.
Actually, A716 was designed to have1GB SD card capability , for at that time, PDA's SD card supported capability is not large. But accord ing to our Engineer testing report, it can support "Vanguard"(2G) and " M-system "2G. Would you like to have a try.
Really hope you could get what you want.

if you have any, please feel free to contact me, I'd like to help you.

Best Re gards

Takze tim je to asi vyreseno. Toto PDA nepodporuje SD karty vetsi nez 1GB. Jedine snad ty dve co tam uvadi by meli fungovat. Diky vsem za pomoc.
MACHer_ce4you (11)|8.11.2006 18:25
[QUOTE="michalk252"]Zdravim,
mam tento problem. Asi pred mesicem jdem si koupil do sveho Asus A716 SD kartu Adata 2GB 150x. Celou dobu fungovala bez problemu, az do doby nez jsem zaplnil "prvni" gigabyte (asi 983 MB). Od te chvile uz se na kartu neda nic dostat. PDA sice hlasi, ze je na karte jeste giga volneho mista, ale vyuzit se neda. Prvni vec kterou jsem zkusil, bylo naformatovat kartu v PDA. Pred prvnim pouzitim jsem ji totiz neformatoval. Po naformatovani ma karta kapacitu jen jeden giga. Pak jsem asi dva dny horecne experimentoval.

Nasledovalo formatovani v pocitaci zpet na 2GB a to jak FAT16 tak FAT32. Po kazdem formatu karty v PC zobrazuje PDA vzdy spravne kapacitu 2GB, ale po zapsani prvniho giga se stale opakuji stejne problemy. Dokonce jsem zkousel na karte udelat dva gigove oddily (taky FAT16 i FAT32). V takovem pripade vidi PDA jen prvni oddil. Zkousel jsem i Pocket Mechanic. Kartu vidi jen kdyz je naformatova normalnim formatem z PDA na jeden giga. Pokud je z PC naformatovana na 2GB tak v PM videt neni, ackoliv ji PDA normalne vidi a muze s ni pracovat (dokud neobsadim prvni giga).

...
Diky vsem.[/QUOTE]
Mam ten isty problem mam dell x51v A 2GB KARTU PRETEC kartu som dostal a v pda fungovala dal som ju do citacky na nb ale ta ju chcela sformatovat, tak som ju sformatoval ale iba na 1gb, kartu som potom sformatoval v fotaku a v pda funguje ale iba 1GB, na nb som pouzil program od panasonicu, ktory je tu niekde , ten formatuje kartu v dvoch krokoch najpr, ju vymaze a pise ze karta ma priblizne 2gb potom ju sformatuje ale o5 iba na 1gb! Prosim poradte