Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

flek v displeji

kamikadze (24)|6.9.2006 22:30
Mám HP5550 a teď se mi na displeji objevil flek. Přirovnal bych to vzhledově k mastné skvrně. Podle mě je mezi fólií a displejem voda. Na dotyk se skvrna mění.Jinak displej vůbec nereaguje a PDA je vlastně k nepoužití :( PDA bylo dvě noci trošku ve vlhku. Je to možné? Nemáte s tím někdo zkušenosti?
00169015_IMG_8474_JY7.jpg
beecher (9270)|6.9.2006 23:31
Folii sundat a poradne vysusit. Snad to pomuze.
Priste nenechavat PDA ve vlhku, na to PDA moc staveny nejsou, krome nejakych prumyslovych...
kamikadze (24)|8.9.2006 19:19
a nebyla by ještě porada, jak to rozebrat - sundat? ... dneska jsem se ptal v servisu HP a jelikož to už není v záruce, tak nový displej mi nabídli za cca 9500kč :-D a pak mi popisoval jak se to dá rozebrat (to tam nedělají) ale bylo toho moc a nevím přesně .... hlavně se bojím něco nezničit. Děkuju
PS: ale jinak jsem šikovnej ;-)
beecher (9270)|8.9.2006 19:59
Jo aha, ja myslel, ze to je mezi folii a displayem...
Njo, tak to pak muzete klidne to PDA rozslapat a jit si koupit nove...
Heretic_ce4you (158)|8.9.2006 21:11
Mam to samý na svym dellu, ale s tim rozdílem, že dotyková vrstva funguje bez problemu, myslim si, že problem bude mezi displejem a folií, protože se mi ta skvrna objevila hned po tom, co sem tam nalepil novou brando folii. S nějakou starou shit folii to tam nebylo, takže bych zkusil sundat folii, jestli pak bude displej reagovat.
00169349_HPIM1188_EWef.jpg
beecher (9270)|8.9.2006 21:20
Nj, jenze podle vseho tam kolega kamikadze zadnou folii vlastnorucne nalepenou nema...
kamikadze (24)|8.9.2006 21:31
no vlastnoručně nalepenou fólii tam nemám, ale v servisu mi říkal, že to bude nejšpíš voda mezi displejem a dotykovou fólií. To že mi řekl cenu nového displeje je asi proto, že oni tohle neopravují, jen to vymění ... takže to zkusím rozebrat. Pomůžete mi s "jak na to"?
k.karel_ce4you (147)|8.9.2006 22:56
Rozebirat LCD bych viděl až jako poslední možnost, teoreticky to jde,ale je to tak 3:1 že to nedopadne dobře.
Voda má jednu dobrou vlastnost, snadno se vypařuje , zkuste to nejdřive vysušit,mělo by stačit to na pár hodin zahřát tak na 35-40C.

kamikadze (24)|8.9.2006 23:10
no v podstatě mi nic jinýho nezbývá ... takhle je to k nepoužití :(
vysoušet jsem zkoušel ... teplotu přesně nevím, ale teplý to bylo (dal jsem to na nabíječku, nechal zapnuté a položil na puštěný monitor) ... asi tak půl dne a nic se nezměnilo. Takže bych to chtěl alespon částečně rozebrat, aby ta voda mohla líp ven ... takže rozebíral jsem tuhle mašinku někdo?
beecher (9270)|8.9.2006 23:12
Ale to nejde rozebrat, dotykova vrstva je nedilnou soucasti displaye. Skoro... Az na par mikrometru...
kamikadze (24)|9.9.2006 12:32
no on technik v krámě mi popisoval, jak ta dotyková fólie je na konektoru a leží na displeji. takže to asi rozebrat půjde ... jen vědět jak na to :)
k.karel_ce4you (147)|9.9.2006 22:30
Nevim jak ta vaše cihla,ale včera jsem měl rozebráno párAceru a u nich by jste při rozebírání LCD musel pitvat trochu razantněji než jen odpojit konektor, LCD+dotyková vrstva jsou po obvodu slepeny "izolační" páskou. Asi bych to zkusil nahřát fenem a na užší straně opatrně rozlepit, čímž by to mělo jít lépe vysušit.
Jinak LCD samo je samozřejmě na běžném konrktoru a bez problémů jde odpojit
kamikadze (24)|12.9.2006 23:18
tak mám rozebráno .... musím říct, že HP to má udělaný fakt precizně. vše se dalo bez větších problémů rozebrat ...
no ale skončil jsem u toho, že displej je s dot. plochou slepen. Ale podle mě ne folii jak píšeš, ale to normálně lepidlem .... sakra! Co s tím?
beecher (9270)|12.9.2006 23:46
A kdyz jsem psal, ze je LCD s dotykovkou jako monoblok, tak mi nikdo neveril... :sarcastic:
kamikadze (24)|12.9.2006 23:52
no jo, já myslel, že mi v tom servisu říkal, že se to dá sundat. Ale asi zapomněl dodat, že je to tam nalepený :o)
ted na foukám fénem, tak třeba když to bude ohřátý delší dobu, tak se to odpaří ... kolik stupňů to tak vydrží?
kamikadze (24)|14.9.2006 14:59
musím líp číst a vnímat info :cool: ... ted jsem zkoušel to sklo znovu odlepit a objevil jsem tam tu folii ... ta jde pěkně odlepit :) ... takže jsem tam udělal škvírku v rohu, dal tam špendlík, aby to mohlo větrat a fénuju :) .... a modlim se;)
beecher (9270)|14.9.2006 15:02
Takze tam mate normalne nalepenou ochrannou folii?
kamikadze (24)|15.9.2006 10:05
no podle mě to normální ochranná fólie není ... je to podle mě dotyková folie .. jedna proto, že je docela tlustá a tvrdá, ale pak taky proto, že od ní vede kablík do plošňáku. kdybych měl u sebe digitál, tak bych to celý nafotil .... škoda :(
Ale jinak to pěkně vyschlo, takže to budu montovat zpátky. Teď jde ještě o to, jestli to bude fungovat :?:
kamikadze (24)|15.9.2006 23:26
:yes:
Je to neuvěřitelné, ale PDA jsem složil zpět do kupy, dvakrát zkontroloval, jestli na stole nic nezbylo a pak PDA zapnul. Nic, tak jsem ho restartoval a PDA naběhlo. "Naděje žije, neudělal jsem víc škody". "Teď jen ten display". Chvilku počkat a ťuk. "Hurááááá" ... PDA je vyléčeno z "mořské nemoci" :) ... kdybych vám jen dokázal napsat, jak jsem šťasten :)))) Díky všem za spolupráci!
Pro další následovníky - kdykoliv vám poradím.
muxx (11)|17.9.2006 09:19
a jak si to teda vysusil? najednou tim fenem nebo nejak postupne?
kamikadze (24)|17.9.2006 20:48
no nejdřív jsem na to foukal fénem, ale dokud jsem neodchlípnul fólii, tak se skvrna vždy po vychladnutí vrátila do původních rozměrů. Ale pak jsem objevil tu folii a do růžku (uhlopříčně od konektoru) jsem vložil špendlík mezi sklo a tu fólii a touto škvírkou, po ofukování fénem (cca 5hodin) vlhkost utekla a vše je ok :o) Chystáš se snad na to taky? :O
muxx (11)|18.9.2006 20:51
takze udelat diru mezi display a folii a pak uz jenom zahrivat jo?

mel jsem taky takovou skvrnu ale podstatne mensi. pet centimetru, o sirce asi tri milimetry. nez jsem to zacal resit tak mi display praskl (proslapnutej) a musel se koupit novej..
kamikadze (24)|21.9.2006 09:40
jj, v růžku jsem odchlípnul fólii a vložil to škvírky napříč špendlík.
a ofukování probíhalo několik hodin.