Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Svátky na Pocket PC

Morte_ce4you (261)|4.12.2003 13:31
Existuje nejakej prográmek ktery by mi upozornoval kdo ma dnes svatek?
eXEden_ce4you (811)|4.12.2003 13:57
No právě jsem jeden jednoduchej dodělal. Je to plug-in pro obrazovku Dnes a ke stáhnutí zde.
pufo_ce4you (113)|4.12.2003 14:06
Super program! Nebolo by mozne zakomponovat kalendar aj pre slovakov?
eXEden_ce4you (811)|4.12.2003 14:08
Určitě šlo ... jen bych potřeboval seznam vašich svátků :)
pufo_ce4you (113)|4.12.2003 14:17
Napis, v akom tvare, alebo sa pripoj na ICQ.
eXEden_ce4you (811)|4.12.2003 14:22
Jsem tam, ale Invisible ... myslím, že autorizaci už máš. Stačí mi to třeba i jenom jako odkaz na nějakou webovou stránku
eXEden_ce4you (811)|4.12.2003 15:39
Takže zde přibyla také verze pro Slovensko ;)
KOdlik_ce4you (52)|4.12.2003 15:49
[QUOTE="eXEden"]No právě jsem jeden jednoduchej dodělal. Je to plug-in pro obrazovku Dnes a ke stáhnutí zde.[/QUOTE]

A nebyl by nejaky screenshot, jeste nez se pustim do instalace? Diky KOdlik
KOdlik_ce4you (52)|4.12.2003 15:59
[QUOTE="eXEden"]No právě jsem jeden jednoduchej dodělal. Je to plug-in pro obrazovku Dnes a ke stáhnutí zde.[/QUOTE]

Bohuzel jsem na Vasich strankach nenasel, jake systemy jsou podporovany :( Pobezi i na PPC2002? Diky KOdlik
eXEden_ce4you (811)|4.12.2003 15:59
KOdlik:
Máš ho tam ;)
eXEden_ce4you (811)|4.12.2003 16:01
KOdlik: info o OS přidáno. Funguje pod WM2002/2003
KOdlik_ce4you (52)|4.12.2003 16:01
[QUOTE="eXEden"]KOdlik:
Máš ho tam ;) [/QUOTE]

Super (v jednoduchosti je síla :D ), díky. KOdlik
pufo_ce4you (113)|4.12.2003 16:02
Ano, bezi aj PPC2002. Mam ho nainstalovane :-)
KOdlik_ce4you (52)|4.12.2003 16:07
[QUOTE="eXEden"]KOdlik: info o OS přidáno. Funguje pod WM2002/2003[/QUOTE]
Nainstalovano na PPC2002 a nezbyva nez potvrdit bezproblemovou funkcnost. Vrele diky. KOdlik
Morte_ce4you (261)|4.12.2003 17:52
NO SUPEEEERRRRRRRRR Presne tak nejak jsem si to predstavoval diky moc
Aifel_ce4you (105)|5.12.2003 17:07
Nainstalováno, odzkoušeno a nemá chybu. Přesně tohleto jsem již delší dobu potřeboval... Díky.. :yes:
Martin Hanzal (132)|6.12.2003 11:06
Bezva plugin, ale co ho trošku rozšířit o další funkce, jako je vyhledávání svátku podle jména nebo upozornění na blížící se svátek atd.? Ale jinak pro začátek fakt dobrý :yes:
eXEden_ce4you (811)|20.12.2003 11:15
Takže jsem právě vypustil novou verzi Pocket NDays 2.0 pro svátky na PocketPC. Přibyly nové funkce:
- uživatelsky definovatelný kalendář (jména, pozn., státní svátky)
- zvýraznění státních svátků
- zobrazení poznámky k aktuálnímu dni
- upozornění na svátek z kontaktů
- zobrazení svátku i pro další den
- sjednocená instalace pro ČR i pro SR

Více zde
VIta56 (69)|20.12.2003 16:31
Vypadá to pěkně.. Ale co verze pro WM 2003?
Morte_ce4you (261)|20.12.2003 18:24
No tak ted už to nemá chybu
eXEden_ce4you (811)|20.12.2003 21:34
VIta56
Na verzi pro WM2003 se pracuje. Bohužel kód již není díky rozdílům jádra WM2002 a WM2003 univerzální. Do pondělí ale bude i tato verze zkompilována a k dispozici.
eXEden_ce4you (811)|22.12.2003 08:39
Takže se musím omluvit za to čekání na novou verzi pro WM2003, ale nebyl jsem přes víkend schopen ji zkompilovat. Určitě bude do Štedrého dne ale dnes s největší pravděpodobností už ne :(
VIta56 (69)|22.12.2003 09:34
Nic se neděje, hlavně když to bude. Chápu, že v předvánočním schonu to není jednoduché. :)
Morte_ce4you (261)|4.1.2004 00:20
Čuz eXEdene, tak jsem úspěšně upgradnul na wm2003 a dost bych ocenil mít tam ten tvůj prográmek nDays. Myslíš že se na to jukneš v nejbližší době? Díkes - myslím že nás je více netrpělivých :-)
Hynchenzo (81)|4.1.2004 02:50
Take bych uvital verzi pro 2003, zvlaste kdyz ctu vylepseni nove verze :)
eXEden_ce4you (811)|4.1.2004 14:44
Takže pro všechny, kteří čekali na verzi pro WM2003 mám dobrou zprávu. Tato verze je konečně na světě a více se o ní dozvíte zde
Kleid (213)|4.1.2004 14:51
Tak ted jsem to nainstaloval at ceka me tvrdy reset :( Aplikace vytuhla. Jeste na to mrkni a neni vic stastlivcu !!!!

Hynchenzo (81)|4.1.2004 14:51
[QUOTE="eXEden"]Takže pro všechny, kteří čekali na verzi pro WM2003 mám dobrou zprávu. Tato verze je konečně na světě a více se o ní dozvíte zde[/QUOTE]

Diky diky diky :yes:
Kleid (213)|4.1.2004 15:05
Popis problemu:

pokud zaskrnes v prubehu instalace prvni 3 policka tak to vytuhne, kdyz jsem nic nezaskrkaval tak to probehlo OK

Dalsi poznatek: pokud v prubehu instlace zaskrnes prvni 2 policka, aplikace se nainstluje, ale pred koncem se zasekne instalator, udelam soft reset a jede.

ZAVER: Nejspis bude chybicka v nacitani dat z kalendare. Ostatni veci jsou funkcni. Zkousel jsem na holem systemu bez lokalizace problem se opakuje vzdy kdyz zaskrknu treti policko


Hynchenzo (81)|4.1.2004 15:18
[QUOTE="Kleid"]Popis problemu:

pokud zaskrnes v prubehu instlace prvni 3 policka tak to vytuhne, kdyz jsem nic nezaskrkaval tak to probehlo OK
[/QUOTE]

Stejny problem... :(
PavelR. (2184)|4.1.2004 15:35
... take potvrzuji (zkouseno na iPAQ 5450 s WM2003 a MDA2) a jen dodam, ze reset a nasledne vytuhnuti vyvola zvoleni polozky "Upozornit na svatek z kontaktu" ...

... drzim palec :-)

PavelR.
eXEden_ce4you (811)|4.1.2004 15:49
Omlouvám se všem ... právě jsem to našel. Co nejdříve to dám dohromady. Zatím nepoužívejte upozorňování z kontaktů ... Díky
VILIAM_ce4you (156)|4.1.2004 17:13
Škoda, že to varování neproběhlo dříve:) . Vyzkoušel jsem na WM2003 a právě ta položka upozornění z adresáře mě lákala nejvíce. Přestože všem říkám zálohuj, zálohuj , zálohuj nebo se z toho zblázníš. Data jsou v komíně. ještě že většina byla na CF.
Ale už se těším až to bude šlapat.
eXEden_ce4you (811)|4.1.2004 21:05
Doufám, že se mi to podařilo opravit. Zkoušel jsem s tím provádět všechno možný na mém iPAQu H2210 (ovšem po hard-resetu po předchozí verzi) a chodí to. Jde to i nainstalovat a tak to můžete opět zkoušet.
Ještě jednou se omlouvám ... chyba se stackem se hledá dost blbě :(
K odzkoušení zde
váňa (242)|5.1.2004 12:40
Mě se to stalo i v PPC2002, asi je to stejný problém
Kleid (213)|5.1.2004 15:16
Pozor stejna vec se deje jak rika Vana i u PC2002. Ted jsem to odskousel.
Instalace probiha v poradku i se zatrzenym nacitanim kontaktu ale po restartu se z toho ppc nevzpamatuje.
eXEden_ce4you (811)|5.1.2004 21:05
S chybu popisovanou Kleidem souhlasím. Byla tam ... pro zasvěcenější uvádím podrobnosti, které by snad mohly pomoci dalším vývojařům:

1) upozornění zobrazuju pomocí notifications (upozornění), která se zobrazují na horní liště v WM2002/2003
2) pokud se program nainstaloval a našel svátek z kontaktů správně zobrazil toto upozornění
3) ovšem pokud se svátek z kontaktů našel ihned při startu systému, tak došlo k zajímavé věci (asi teď jen hádám) - systém v tomto okamžiku není schopen umístit cokoliv na horní lištu, neboť tato ještě není vytvořena. Netýká se to jenom upozornění ale i například oken, která nemají rodiče (např. MessageBox(NULL, _T("Testovaci okno"), _T(Debug), MB_OK)) resp. mají a je jím samotná obrazovka Today. Když jsem to při ladění takto zkoušel, zobrazovala se mi zpráva správně, ale po restartu to vždycky způsobilo totální pád celého PDA. Jako řešení (dosti primitivní) jsem provedl to, že zobrazování upozornění je prováděno později - stačil na to jednoduchý timer ;) - a ono to funguje :D

Snad by tento poznatek mohl někomu pomoci. Pokud by měl někdo lepší nápad, jak se tohoto "chování" zbavit, budu jen rád... Nyní jsou obě verze připraveny ke stažení
Hynchenzo (81)|6.1.2004 00:29
Nezbyva nez podekovat :-)
VILIAM_ce4you (156)|6.1.2004 08:56
Díky za opravenou chybu. Program je opravdu dobrý.
Kleid (213)|6.1.2004 09:53
Jdeme testovat :)
váňa (242)|6.1.2004 20:29
Tak už to jede bez problémů, díky :D
Magua (98)|7.1.2004 09:09
Čuz, patřím k těm kteří si instalovali hardresetovou verzi pocket ndays pro wm03 :-) přesto jsem teď max spokojen s programem, nešlo by exdene prosím dát do nastavení možnost hodit to na jeden řádek a změnu ikonky? já vím jsou to pič..., ale design je design :-)))) jinak je progámek fakt super :yes:
eXEden_ce4you (811)|7.1.2004 09:15
Magua:
Omlouvám se za hardreset. Byla to moje blbost. Co se týká designu:

add jeden řádek) nevím, co tím myslíš
add ikona) to by šlo dodělat. Myslíš vybrat si ikonu z ICO souboru nebo přikompilovat do aplikace další ikony?
Magua (98)|7.1.2004 09:30
Neva, v poho je to každého volba že si to nainstaloval, a je to zdarma tak se můžu dožadovat akorát tak ať zejtra vyjde slunce :-)

myslel jsem že by se to možná mohlo vejít na jeden řádek i když tam máš zitřejší svátek. nechat si zvolit co mezitím uživatel bude chtít udělat za oddělovač nebo tam hodi nějako tlostou čáru :-))) a v případě že by to bylo dlouhé automaticky by to skočilo na řádky 2

a ikonku nějakou svojí ze souboru, kašli na to je tam dávat, nech to akhle mrňavý je to super

díky
eXEden_ce4you (811)|7.1.2004 09:37
Prosba všem :D
Máte-li zájem, můžete přispět k vývoji tohoto prográmku. Víte-li, že byste tam chtěli tu a tu ikonu, tak mi ji klidně pošlete a já ji přikompiluju do aplikace. Jedná se o ikony o velikosti 16x16 (může být i 32x32 a já si je upravím) v 16-ti nebo 256-ti barvách ... Přikompiluju to nejspíš jako další DLL knihovnu a tak by se nemusel s každou změnou distribuovat celý program ... Posílejte to na eXEden@seznam.cz
Kleid (213)|8.1.2004 12:03
Tak to jede, jen je problem s instalaci pokud pouzivate pocket plus. Nadarila se instalace, dokud bylo plusko instalovane, po deinstalaci vse probehlo korektne.

PS: Tesim se na zmeny ikonek :)
Magua (98)|21.1.2004 12:16
Ahoj eXEdene
napadlo mě pár věciček v prográmku ndays co by se kdyby ses :-))) prostě aby si z něj udělal super prográmek :-) takže sem s nápady

1) kdyby se ti podařilo do něj zakomponovat i datum jako je na today první nehoře s tím že na to klikneš a půjde nastavit budík tak by to bylo boží - hlavně aby to bylo dobře viditelné...
tím by pak odpadlo i to že to je rozdělené na dva řádky zase by se tímto ušetřil jeden řádek
prostě dát datum uplně do prava třeba :-)

2)šlo by dát nastavování programu jen do nastavení v todaynastavení? tam jak se nastavuje vše co je na todayi. když to někomu pučim tak se v tom štourá neví co kliká a dělá mi v nastavení čurbes :-) a stejně si to každý jednou nastaví a pak už jen čučí :-)

3)tím by zas šlo pomoci této třetí věci :-) - aby když na to kliknu se zobrazil třeba na týden svátky do předu a někde ještě tam dát vyhledávání podle dnu i podle jména - to by bylo super

4)přemýšlel jsem i nad těma ikonkama a jen jedna mě uspokojila :-))) nevím zda znáš mirandu... tak ta má na narozky takovej nafukovací balónek tak tam dát třeba ten ale to je to nejmenší ze všeho :-))) s tím tě budu otravovat až nebude co vylepšovat a to se taky nestane :-))))

jestli něco z toho uděláš budou ti vděční mnozí jestli uděláš vše budou tě uctívat a jestli uděláš vše i s balonkem budu se k tobě každé ráno modlit :-))))

měj se
eXEden_ce4you (811)|21.1.2004 12:33
[QUOTE="Magua"]Ahoj eXEdene
napadlo mě pár věciček v prográmku ndays co by se kdyby ses :-))) prostě aby si z něj udělal super prográmek :-) takže sem s nápady

1) kdyby se ti podařilo do něj zakomponovat i datum jako je na today první nehoře s tím že na to klikneš a půjde nastavit budík tak by to bylo boží - hlavně aby to bylo dobře viditelné...
tím by pak odpadlo i to že to je rozdělené na dva řádky zase by se tímto ušetřil jeden řádek
prostě dát datum uplně do prava třeba :-)

2)šlo by dát nastavování programu jen do nastavení v todaynastavení? tam jak se nastavuje vše co je na todayi. když to někomu pučim tak se v tom štourá neví co kliká a dělá mi v nastavení čurbes :-) a stejně si to každý jednou nastaví a pak už jen čučí :-)

3)tím by zas šlo pomoci této třetí věci :-) - aby když na to kliknu se zobrazil třeba na týden svátky do předu a někde ještě tam dát vyhledávání podle dnu i podle jména - to by bylo super

4)přemýšlel jsem i nad těma ikonkama a jen jedna mě uspokojila :-))) nevím zda znáš mirandu... tak ta má na narozky takovej nafukovací balónek tak tam dát třeba ten ale to je to nejmenší ze všeho :-))) s tím tě budu otravovat až nebude co vylepšovat a to se taky nestane :-))))

jestli něco z toho uděláš budou ti vděční mnozí jestli uděláš vše budou tě uctívat a jestli uděláš vše i s balonkem budu se k tobě každé ráno modlit :-))))

měj se[/QUOTE]

No co na to říct ... snad že moc děkuju za nápady. A teď postupně:

add 1) to by bylo možný a dal by se tím nahradit klasický Today plugin pro datum. Zkusím dopracovat.

add 2) rozpracováno. Vytvářím tam kontextové menu, protože se mi začínají hromadit položky, které by uživatelé rádi vyvolali přímo z Today obrazovky

add 3) vyhledávání podle jména i datumu tam je a to v datech kalendáře. Jenom to zpřístupním v tom novém menu

add 4) Mirandu nemám a tak nevím, jakou ikonku myslíš. Jinak už mám asi 30ikonek, který jsem přidal do programu, takže se uživatelé budou mít určitě nač těšit :D Jinak jestli tam chceš tu ikonku z Mirandy, pošli mi ji ;)

"Bonusy" navíc :cool: (aneb co je právě ve vývoji a v testování)
1) přidána podpora pro upozornění i na narozeniny
2) u upozornění na svátky + narozeniny možnost volby (pro každé zvlášť) způsobu upozorňování: žádné, pouze na Today obrazovku (zobrazuje se počet osob a po kliknutí se zobrazí celý seznam) a klasické upozornění tak, jak nyní
3) změna ikon, kterých, jak jsem již napsal, je asi 30

Plánované datum výdeje nové verze zhruba v příštím týdnu ;) :cool:
Michal Škrabálek (42)|21.1.2004 12:37
tento programek je fantasticky, jen mi na nem vadi jedna vec - chybi moznost volby zobrazeni obou svatku za sebou - tim by se usetril jeden radek. na today obrazovce neni nikdy mista nazbyt a tohle by pomohlo;) diky...:yes: ;)
eXEden_ce4you (811)|21.1.2004 12:55
[QUOTE="DreamFacE"]tento programek je fantasticky, jen mi na nem vadi jedna vec - chybi moznost volby zobrazeni obou svatku za sebou - tim by se usetril jeden radek. na today obrazovce neni nikdy mista nazbyt a tohle by pomohlo;) diky...:yes: ;) [/QUOTE]

No uvidím, co s tím budu moct udělat ;)