Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mio A701 - viditelnost/čitelnost displeje

bkf1_ce4you (368)|6.9.2006 17:05
Nevím jestli se tohle už někde v sekci "MiTAC Mio DigiWalker" probíralo, každopádně jsem to nenašel. Jde o tu špatnou viditelnost na displeji, která je hlavně daná samotným displejem, ale výrazně to ještě prohlubují ty fólie, co jsou k A701 zdarma v krabici. Ty rovnou můžete zahodit, jsou úplně na nic. Doporučuji koupit si fólii Brando typ Ultra Clear;) Sice si ji musíte oříznout, protože v ČR asi tuto fólii přímo na A701 (displej má rozměry 57x43mm) asi neseženete, ale tak to už snad není problém;) S touto fólii sice třeba na slunci viditelnost displeje není úplně nejlepší, ale třeba SMSku si přečtu bez větších problémů, což s originální fólii je naprosto nemožné. Takže pokud si chcete koupit A701ku a nevíte jak je to s tím displejem na slunci nebo prostě někde venku ve dne, tak si zkuste, jak je displej čitelný bez fólie, třeba někde před prodejnou a přesně tak bude vypadat s tou Brando fólii. Riskoval jsem kvůli tomu 240KČ, tak doufám, že tahle zkušenost někomu pomůže třeba při rozhodování zda jít do A701 nebo do něčeho jiného;)
trubka_ce4you (32)|11.9.2006 18:46
[QUOTE="bkf1"]Nevím jestli se tohle už někde v sekci "MiTAC Mio DigiWalker" probíralo, každopádně jsem to nenašel. do něčeho jiného;)[/QUOTE]
No, o tom display psali snad ve všech recenzích a to i na těch českých :), takže žádné překvapení - o moc horší s tou orig. fólií to není - naopak bych řekl, že je lepší, než ty, co prodávají třeba k asusům.
Rozměr je přesnej a "položení" na display je jednoduché a bez bublin - asi ta tvá bude lepší, ale nevím, zda o 240 Kč :))
janox (216)|11.9.2006 21:26
Inak tá orig. fólia nie je žiadna sláva, ale dá sa na to pozerať. Čo ma ale hnevá viac je, že prvú fóliu som pokazil, pretože sa mi na ňu nalepila neviem odkiaľ kopa prachu a maličkých smetí. Pri odlepení a lepení druhej som si všetko vyčistil, poutieral stôl, ruky ale aj tak sa mi na druhej fólii po prilepení na displej objavil malý chĺpok. Už som sa na to vysr.., ale vždy keď sa na to pozriem vo mne špliecha nitroglycerín. Ostal mi už iba posledný pokus a posledná fólia, tak ako to tam mám kua nalepiť bez toho bordelu... Dikesss
trubka_ce4you (32)|12.9.2006 07:35
No, já to lepil ihned po sejmutí ochranné fólie a super - bez jediného smítka a jediné bublinky.
Za ta leta mám už 4 PDA, vždy jsem dokupoval ochranné fólie a nikdy se nepodařili tak pěkně jak tady.
bkf1_ce4you (368)|12.9.2006 09:11
To Trubka:
Mno tak nevim, co prodávají k Asusům, ale tak ono je to jedno ne? Záleží přece na značce fólie;) Jako vím, že obyčejně fólie není nějakej převratnej přínos, ale s tou Brando je to opravdu velký VELKÝ rozdíl oproti té, co se k A701 davá zadara.
Naj_ce4you (183)|12.9.2006 15:45
[QUOTE="trubka"]No, já to lepil ihned po sejmutí ochranné fólie a super - bez jediného smítka a jediné bublinky.
Za ta leta mám už 4 PDA, vždy jsem dokupoval ochranné fólie a nikdy se nepodařili tak pěkně jak tady.[/QUOTE]
Stejně jako já. Vydržel jsem to a než jsem Mio zapnul, nalepil jsem fólii. Pořát drží perfekně i na rohách a není ani známky po bublinkách či prachu. Na SE P900 jsem měl Brando čirou a bylo to perfektní. Pokud někdy udělaj tuhle fólii i na Mio, kupuji ji. Zatím se mně nic řezat nechce.
bkf1_ce4you (368)|12.9.2006 21:23
[QUOTE="Naj"]Pokud někdy udělaj tuhle fólii i na Mio, kupuji ji. Zatím se mně nic řezat nechce.[/QUOTE]
Mno udelali ale v CR jeste neni k dostani :/
Surgical (2364)|12.9.2006 22:29
A v cem spociva problem s ostrihnutim/orezem vetsi folie? Pokud mas na nuzky prilis traslave ruce, muzes to oriznout nozikem/skalpelem podle pravitka, kdyz si das jako podklad milimetrovy papir s vyznacenymi kotami, nemuzes minout :)
bkf1_ce4you (368)|13.9.2006 14:46
[QUOTE="Surgical"]Pokud mas na nuzky prilis traslave ruce, muzes to oriznout nozikem/skalpelem podle pravitka, kdyz si das jako podklad milimetrovy papir s vyznacenymi kotami, nemuzes minout :)[/QUOTE]
Presne tak;) jenom teda na to clovek nesmi tlacit jinak je ten rez takovej vselijakej a v miste rezu pak asi 2 mm nedrzi folie na displeji :/ proste se to musi udelat poradne;)
Falty (107)|10.3.2008 16:29
S těmi foliemi má u nás Sunnysoft monopol. :evil:

Něco o fóliích si můžete přečíst TADY

Schválně jsem se mrknul kolik stojí přímo u zdroje i s poštovným:

BW UltraClear PDA S/P(Mio A700/A701)

1ks ... 13 USD
3ks ... 33 USD

LINK

ClearTouch™ Crystal - Mio A701

1ks ... 16.45 USD
3ks ... 34.45 USD

LINK

Obě společnosti by měly posílat zboží i do ČR. Boxwave mam odzkoušenou. Aktuální kurz dolaru si taky snad najdete. :D

Uplným skrblíkům doporučuji 12ks za 3.49 GBP

LINK
teekey (36)|13.3.2008 01:00
[QUOTE="Falty"]S těmi foliemi má u nás Sunnysoft monopol. :evil:
[/QUOTE]
ale nema, ono si staci zjistit rozmery displeju jinych zarizeni a porovnat s MIO a pak se daji najit treba takovy MNshop.cz ;)