Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Informant 2007 - finální verze uvolněna

Pavel Koza (4761)|5.9.2006 19:48
Společnost Web Information Solutions, Inc. dne 29.8.2006 uvolnila finální verzi jednoho z nejpopulárnějších PIM programů, Pocket Informat 2007 Revision 1 (build 677), uvolněna byla pouze anglická verze, ostatní jazykové mutace autoři slibují uvolnit v následujících dvou týdnech.

Mezi hlavní novinky patří:

  • Každodenní poznámky
  • Podpora pro Franklin Covey Daily. Franklin Covey respektive, jejich papírové a elektronické systémy organizace času patří v USA k nejpoužívanějším, v našich podmínkách je lze přirovnat k systémům ADK. http://www.franklincovey.com
  • Zavedeny nové Task Status: Obvyklý / Dokončeno / Dokončeno z x % / Delegováno
  • Možnost plánovat schůzky pro konkrétní časová pásma
  • Zlepšena práce s Soft Key pod WM5, levé tlačítko je uživatelsky konfigurovatelné
  • Přidáno víceúrovňové upozorňování na události (Alarm), upozornění platné pouze v PDA (nesynchronizuje se v MS Outlook) a Travel Appointments, nevím jak to přeložit, tato funkce automaticky rezervuje čas nutný na dopravu na / ze schůzky
  • Přidána podpora pro Exchange GAL WM5 AKU2
  • Vylepšen Journal
  • Přidána možnost uživatelského nastavení stylů a pozadí u Task View a Contact View
  • Pročištěno a uspořádáno Nastavení aplikace
  • Drobné změny v uživatelském rozhraní
  • Přidána podpora pro WM5 AKU3
  • Zlepšena stabilita aplikace, zvýšena rychlost vyhledávání
  • Zlepšena spolupráce s aplikací PhatNotes
  • Přidán organizér schůzek pro WM5
  • Vylepšen editor maker
  • Odstraněna řada chyb z předešlých verzí.

Více informací najdete zde, program si můžete stáhnout zde

Za novinku děkuji panu Karlu Královi.
00168826_PIScreenshot152020_2nQ.png
Pepa7 (110)|8.9.2006 06:34
ladin2 (57)|10.9.2006 00:13
je výborný okamžitě ho kupuji ,ale nevím kde se dá koupit.poradte za koruny děkuji
MartensPh (19)|10.9.2006 11:10
taxem ho zkusil v cestine, instalace na ROM Storage, ale pri odinstalovani sebou vzal vsechen instalovany software z ROM Storage, tested on W2003SE na Acer n50.
MartensPh
Zdenek Malinsky (9781)|10.9.2006 13:51
to ladin2
Už se tu o tom psalo v diskuzích několikrát. Nejlepší a nejlevnější je to zaplatit svou platební kartou. Peníze se strhnou z účtu v Kč, ale nikoli za "prodej", ale za "střed" (viz. kurzovní lístek). Další možností je využít služby některých prodejců AH Mobile, PalmPC.... Nedávno byl o tom článek na palmare.cz (zde + diskuze pod článkem).
xRoman_ce4you (218)|19.9.2006 17:50
Tak jsem ovládání zvládl, synchronizace s home PC super.
beecher (9270)|19.9.2006 22:31
Prispevky byly smazany z duvodu naprosteho offtopic... Tohle je tema o Pocket Informantu 2007, jestli si toho nekdo nevsimnul...
Takze pokud chcete resit Exchange, banky, spolehlivost, mame tady off-topic kategorii, rad se pridam...
xRoman_ce4you (218)|20.9.2006 22:25
Tak teď snad s povoleného soudku ... Neupozorňuje me na události!!! Co s tím !!!


PS: zvoneček u zprávy je, v nastavení je povolit upozornění, PDA je zaplé se zvukem, v nastavení (Settings) je vybrán zvuk, tam funguje (je slyšet).

Díky!!
Zdenek Malinsky (9781)|21.9.2006 07:22
Zkus použít utilitku Check Notification. Pokud nepomůže, pak hard reset určitě. Není to problém Pocket Informantu (tedy pokud jsi si "nehrál" s jeho nastavením).
simir_ce4you (274)|25.9.2006 12:21
Mam dotaz jest-li lze nahrat PI na kartu,nebude to delat problem...chci usetrit misto na ramce
beecher (9270)|25.9.2006 13:10
Pokud clovek v takovem pripade zavre PI uplne pred vypnutim, tak by nemel byt problem...
ron.jeremy (92)|26.10.2006 16:44
Tak jsem se odhodlal vyzkoušet Pocket Informant 2007, a tak nějak jsem z něj rozpačitý. Zejména zobrazení týdne tak nějak nechápu. Pokud totiž nastavím v Options, že týden začíná pondělím, týdenní přehled přesto začíná nedělí! Musím nastavit úterý, :!: a pak to funguje zdánlivě tak, jak má. Je to chyba, nebo jsem něco nepochopil? Dále pak nechápu, k čemu slouží v pohledu týdne režim 7 day, kdy obrazovka je rozdělena podivně, ve prospěch prvního zobrazeného dne (u nás pondělí), které je zobrazeno v plné šíři. K čemu to může být dobré? K nastavení, kdy první den týdne je Dnes?
Hlavně mě rozčiluje, že musím mít nastavené úterý jako první den - setkal se s tím někdo?
A ještě... Jak v režimu Journal zobrazovat jen ty kategorie, které mě zajímají? Vím, že je mohu přetřídit, ale při prvním nastavení se mě to zeptalo na kategorie, já zaškrtnul vše, :D a teď už se k tomu nastavení neumím dostat.
Mám nainstalovaný PI2007 IntEnglish (český nechci, vše ostatní mám v angličtině).
TheMelin (1642)|7.11.2006 23:49
Takže nám oficiálně vydali Revizi 2. Stahovat můžete zde
wisp_ce4you (200)|8.11.2006 10:48
Nenasli jste nekdo, co je v Revizi 2 nove/opravene?
ron.jeremy (92)|8.11.2006 11:02
Ta chyba týdenního zobrazení (Pondělí = Úterý) bohužel ne. :(
Jinak píšou:
[QUOTE="www.pocketinformant.com"]No, not every single bug is fixed, but every major one and a ton of minor ones are.[/QUOTE]
Zdenek Malinsky (9781)|8.11.2006 11:25
Podle mě je problém v programu nebo překladu - místo začátek týdne neděle nebo pondělí to ukazuje pondělí a úterý. Napiš výrobci, popiš problém(y) a "seřvi je do bezvědomí". :D Nic víc poradit asi nelze. Když PI stojí skoro jako starší škodovka, tak ať to pořádně funguje, ne? :?
overgrounder (176)|8.11.2006 19:07
Zdravim, lidi...
chci se zeptat, mozna trochu lamarsky, jak nastavit PI jako plugin na today. Samozrejme jsem to sloucil se standardnim, ale zobrazuje se na today prave ten klasicky. Jestli to tak je spravne, nevim, proto se ptam. Dalsi dotaz mam stejny, jaky tu uz nekde je. Nefunguje upozorneni. Mam v nastaveni casovy predstih 2 hodiny, ale upozorneni mi vyskocilo teprve ctvrt hodinky pred, tak, jak jsem to mel nastavene ve internim kalendari. Bylo to tim?
schimi (65)|9.11.2006 08:02
Super, u Rev.2 konečně opravili velikost ikonek pro RealVGA mode :))
schimi (65)|9.11.2006 08:08
Pocket Informat 2007 rev.2 CHANGELOG:
--------------------------------------------------
Foundational: Continue to improve Blank Note identification
Foundational: Improved keyboard internals for grid handling
Feature: Added multiple category filter for date picker colors
Feature: Added option for left soft key Tab menu
Bug: Improved command line compatibility with Pocket Outlook
Bug: Fixed scroll wheel support for HTC TyTN like devices
Bug: Fixed Date Bar issue when changing to months and days that don't exist
Bug: Improved Contact Picture UI
Bug: You can now zoom into the MV even if a header is selected.
Bug: Fixed bug causing Start/Due dates not to show for two line mode in Tasks View
Bug: We no longer allow you to create blank project names in TV
Bug: Help gives an error
Bug: Fixed crash with Bulgarian Regional Settings in Month View
Bug: Fixed MV error with Bulgarian Regional Settings
Bug: Fixed Week Number display in Date bar
Bug: Fixed Action Button usage in Dialogs for Date Pickers
Bug: Fixed a crash in Tasks View using any Hierarchical View and filters
Bug: Fixed TimeZone feature - it was backwards sad.gif
Bug: Added Sound menu to WM5 SoftKeys in Notes View and Fixed Sound menu in Alarm notes Soft Keys
Bug: Fixed Calendar Task Overdue/Completed colors
Bug: No longer force FC Daily date in creating tasks in Calendar View
Bug: Fixed some memory leaks with contact pics on WM5
Bug: Fixed OK Button in Date Picker closing PI
Bug: Fixed SMS if FM 2007 is the default SMS
Bug: You can now remove birthday's from contacts
Bug: Fixed an issue with preview pane and notes
Bug: Reworked Attendees picker to be more user friendly
Bug: Fixed Category picker in the Date Picker for Wm2003
Bug: Fixed an issue with some parents showing up in Master/Daily List
Bug: Fixed Require password usage on WM5 devices
Bug: Fixed issue causing Delete soft key not to work in the Secondary Alarms dialog
Bug: Fixed spurious text in MyText
Bug: Fixed Issue where removing a field could remove recently entered data
Bug: Fixed Paste Options in Day View
Bug: Travel appointments now change when main appt changes
Bug: Fixed some drawing/interface issues with Preview Window in Notes, Tasks, and Contacts
Bug: Fixed a rare issue with icons drawing the wrong one
Alfan (123)|12.2.2007 18:57
Zdravím, nevíte, jak a kde nastavit, aby se mi Narozeniny z Kontaktů zobrazovaly i v zobrazení Den? V Agendě a Týdnu to normálně vidím, ale nemohu přijít na to, proč to nevidím v Den...?:?
díky za radu
Mashe (622)|12.2.2007 19:20
dotaz,

u kontaktu neni problem nastavit vicero telefonu doma, v praci, atp .. ale mobil je tam jen jeden (tim padem SMS), je mozno tam nekde nastavit vice mobilu (i pro SMS) u jednho kontaktu?

predem dik vsem
valep (19)|14.2.2007 07:39
Můžete mi někdo prosím po lopatě vysvětlit, na co konkretně se dá použít Journalování ?
Lobo_ce4you (514)|14.2.2007 13:23
[QUOTE="Mashe"]dotaz,

u kontaktu neni problem nastavit vicero telefonu doma, v praci, atp .. ale mobil je tam jen jeden (tim padem SMS), je mozno tam nekde nastavit vice mobilu (i pro SMS) u jednho kontaktu?

predem dik vsem [/QUOTE]
Zkus program Inesoft Address Book. V něm je možné uložit více čísel jako mobil. Ale nevím jak se to pak chová při synchronizaci. Program najdeš tady:
[CODE]http://www.inesoft.com/eng/index.php?in=addressbook.htm[/CODE]
libor_m (1026)|14.2.2007 18:50
[QUOTE="valep"]Můžete mi někdo prosím po lopatě vysvětlit, na co konkretně se dá použít Journalování ?
[/QUOTE]Zaznamenává, kdys, jaks, pročs, cos ... Stejné jako diář v Outlooku
Alfan (123)|20.2.2007 22:28
[QUOTE="Alfan"]Zdravím, nevíte, jak a kde nastavit, aby se mi Narozeniny z Kontaktů zobrazovaly i v zobrazení Den? V Agendě a Týdnu to normálně vidím, ale nemohu přijít na to, proč to nevidím v Den...?:?
díky za radu[/QUOTE]

Tak jsem čekal, že mi někdo poradíte... :?
Nakonec jsem si začal dopisovat mojí "angličtinou" s výrobcem a Ti mi poslali build 732 Rev 3 ať to zkusím odstranit, ale problém přetrvává.
Po několika dnech mi napsali, že je to bug a že mám koukat na forum a čekat na nový build.
Jsem trochu v rozpacích, protože nevím přesně, kde mám "koukat" jestli je nový build a jak poznám, že je můj "nalezený" bug odstraněn.
Navíc jsem po reinstalaci tím novým buildem ztratil češtinu. není to sice nic zásadního, ale nemohli byste mi někdo poradit, kde stáhnout jen češtinu a kam ji nainstalovat?
díky
TheMelin (1642)|21.2.2007 04:12
Forum najdes zde
Alfan (123)|21.2.2007 10:35
Forum jsem našel, ale nemohu tam najít, jak nahrát tu češtinu, jen češtinu a kde najdu ten nový build s popisem odstraněných bugů...?
Anglicky umím, ale ne perfektně a proto to asi nemohu najít... :disgusted:
MilanO_ce4you (187)|9.3.2007 00:01
Dobrý večer, byl by někdo tak laskav a poradil mě, jak dostanu denní záznamy z PPC do Outlooku na PC. Děkuji
TheMelin (1642)|9.3.2007 04:16
Jestli jsem si dobre vsimnul tak denni zaznamy by mela umet nova beta verze. Najdes ji ve foru.
cervik2 (19)|9.3.2007 09:02
Jak je to ze synchronizací s Lotus Notes ?????
Surgical (2364)|9.3.2007 09:10
Dalsi, co neumi hledat
MilanO_ce4you (187)|13.3.2007 22:55
[QUOTE="TheMelin"]Jestli jsem si dobre vsimnul tak denni zaznamy by mela umet nova beta verze. Najdes ji ve foru.[/QUOTE]
Co to znamená, že by měla umět. PI 2007 denní záznamy umí, jen jsem chtěl vědět jak je synchronizovat s Outlookem na PC. Po zkušenostech, které jsem nasbíral, nedělám na PPC nic, co nemá možnost synchronizace s PC. To člověk jenom a jenom přichází o data.
Žulda_ce4you (244)|13.3.2007 23:00
http://www.pocketinformant.com/products_info.php?p_id=journal
freewall_ce4you (476)|14.3.2007 07:15
Nejak se mi zacal pred casem "kousat" :(, tak jsem se vratil k Agenda Fusion - sice neni v cestine, ale pohoda :)
MilanO_ce4you (187)|14.3.2007 22:01
To Žulda: velmi pěkně děkuji za radu, funguje to.
macula_ce4you (691)|3.6.2007 19:51
Pocket Informant 2007 Rev 4 (build 869) - 30.5.2007

Novinky:
Feature(702): Viewing Recurring appointments no longer asks you about Series or Single until you need to edit the appointment
Feature(822): Improved 2/3 Day Name headers in DV
Feature(895): Moved PhatNotes code from db to PhatNotes API to support PhatNotes 5 properly
Feature(783): Moved Ringtone field up to phone fields in Contacts Editor
Feature(625): Now supports displaying information about Required/Optional/Resources attendees for Windows Mobile 6/Exchange 2007 users (no editing of the such yet)
Feature(624): Pocket Informant now supports SIM and Windows Live contacts properly.
Feature(721): Today plugin now draws much faster if no data has changed
Feature(722): Redesigned MyText Editor behavior and User interface for much more natural input and behavior
Feature(103): Agenda View now scrolls back one day if you scroll to the top and scrolls forward one day if you scroll past the bottom. New option also added to DPAD settings to allow the old method of scrolling.
Feature(341): Trial versions now create a task to remind.
Feature(680): Improved ABC search.
Feature(739): Don't close About dialog when registration key is not accepted
Feature(756): Added Default Note point font size option
Feature(797): Improved the MyText dialog
Feature(837): Today plugin: improved keyboard and stylus selection, fixed keyboard navigation bug, minor UI improvements.
Feature(775): Improved Color Picker for QVGA and landscape screens with web-colors for palette
Bug(653): Changed Icon Picker scaling to only downscale, not up and down scale.
Bug(700): Fixed Branch Series command with recurrences that have specific instances.
Bug(727): Fixed some cases where FlexMail would not be called for SMS from PI
Bug(753): Fixed crash when editing a ringtone
Bug(762): Pocket Informant 2007 allows the use of third party plugins. In some cases a third party plugin may cause Pocket Informant to crash. This is most often seen when tapping on a contact more than once and seeing Pocket Informant go away. In many cases, newer versions of these plugins fix this issue. Rev 4 now adds a crash detection feature which if a crash does occur with a plugin the next time Pocket Informant is run we do not free the context menu handle which causes a small memory leak but also works around the buggy context menus.
Bug(847): Fixed FlexMail call for SMS in Contacts
Bug(848): Added %company% to the Macro Editor and fixed company name searches in the PIM Picker.
Bug(850): Fixed some memory leaks
Bug(852): Fixed an issue where Contacts View could crash sometimes
Bug(871): Added workaround for Assigning Icon error on some devices
Bug(930): Search View Dates now include the end date chosen properly.
Bug(821): Fixed a bug introduced in Rev 3 causing the dates not to show properly in some recurring appointment editing
Bug(715): Fixed Calendar embedded Note Search in Search View
Bug(773): Fixed issue where creating multiple notification alarms would use last value and not set values
Bug(889): Fixed an issue with WM2003 and renaming category that has a timed filter
Bug(689): Force Tahoma to show up in Font selection Options
Bug(134): Fixed keyboard activation of multi-column category lists
Bug(634): Fixed the WebIS Updater
Bug(803): Removed the "Map Location" menu command for Contacts due to Mapquest removing their URL and our inability to find a suitable replacement.
Bug(455): Date Numbers in the Date Picker with Category Colors now are shown in black or white to better contrast with the category color
Bug(679): Fixed issue with Today plugin always showing small text instead of larger text for Today and smaller text for tomorrow.
Bug(522): Improved UI of editing grouped contacts.
Bug(610): If a Summary dialog is open when in the background PI is changing views we close the dialog so that the view change can be properly handled
Bug(723): Simplified code by making SendEmailDlg use TextListDialog for its list choice.

Download
Info
Alfan (123)|4.6.2007 15:28
to matula
nainstaloval jsem si tuhle verzi a podle mě mi přestalo fungovat upozornění na schůzku atd.
Doma to zkusím nainstalovet zpět (Rev 2) a uvidím.
Teď se mi akorát Artemis rozsvítí, ale neukáže se žádné upozornění ani žádný zvuk :?
Nevíš jetli to je tou novou verzí nebo se mi něco "kouslo"?
Nerad bych dělal HR a SR nepomohl, zatím.
Docent (1234)|4.6.2007 21:49
Mně to funguje na Aximu normálně, zrovna před chvílí na mne juklo upozornění...
Alfan (123)|4.6.2007 21:56
Mně to celý den nešlo a nakonec jsem si já de*** odinstaloval "napůl" IW9.1. a tak jsem udělal HR.
Teď zkouším, jak to půjde s původní verzí.
Dokonce jsem koukal, že v pohledu Den se v nové verzi zobrazují narozeniny, to je bug, na který jsem je upozornil a oni to fakt opravili :)
Tak mi to funguje, ale zdráhám se nainstalovat tu opravenou verzi, abych sepak aspoň zpátky dostal k normálu... Jaký máte názor odborníci? Díky
Alfan (123)|5.6.2007 12:32
to macula
tak jsem znovu nainstaloval tu novou verzi a prostě mi nefunguje upozornění na Artemisu. V Notesech a v Outlooku se zobrazí, ale na Artemisovi ne? Nevíš čím by to mohlo být? Jestli nějakým novým nsatvením?
Já mám bohužel Notesy v práci a Outlook doma. Ale do té nové verze mi to fungovalo :-(
Večer zkusím nainstalovat zpátky tu původní verzi.
Pokud byste někdo věděl co s tím, budu rád za každou radu.
díky
Docent (1234)|5.6.2007 14:18
A seš si jistej, že máš ty položky vůbec v PDAčku? Já to chtěl otestovat, takže jsem si vytvořil v Notesech pár cvičných položek, udělal synchronizaci a v PDAčku nebyly... Přitom věci z kalendáře, které jsem psal do Notesů ráno, v PDAčku byly...

Takže jsem zjistil, že pan LN administrátor přesunul databázi na jiný server, na tom původním ponechal repliku, no a mně se samozřejmě PDAčko synchronizovalo s tím původním umístěním...
macula_ce4you (691)|5.6.2007 14:24
to ALFAN
Já to upozornění nepoužívám, ale když jsem to vyzkoušel, tak šlo v pohodě zvukový oznámení a dokonce na mě vyskočilo i okno. Mrkni se do nastavení Start - Settings - SoundsNotifications, jestli tam máš vše potřebné zaškrtnuté. Nic jiného mě nenapadá. Popřípadě se to může hádat s nějakým jiným softem.
Alfan (123)|5.6.2007 23:31
to MATULA
tak mi to dělá pořád a dokonce, když jsem se vrátil na původní verzi.
V tom nastavení mám program --. oznámení a připomenutí.
Jinak používám Phone Alarm, ale nidky mě to nezlobilo :?
Asi zejtra udělám HR a nechám tam fakt tu verzi původní.

Udělal jsem HR a zatím to funguje.
Jenže doma pak ještě nahraji Pocket breeze, iLauncher, phoneAlarm a Pocket Informant.
PI nahraju fakt jen tu starou verzi, protože si myslím, že mi to "nakopává" právě ta nová.
Hlavně po nahrání phoneAlarmu zkusím upozorňování na originál SW co je v Artemisu.
freewall_ce4you (476)|7.6.2007 14:41
Panove nechci vam kazit radost, nekde jsem to tu jiz psal a navic primo sem to nepatri, tak snad admin promine - vyzkousejte Agenda Fusion - mam oba softy, PI se mi libil, ze byl v cestine, ale nevim uz ktera verze (asi predposledni) mi nejak zacala blbnout, kousat se at. - Agenda Fusion plna spokojenost, v poho:)
Alfan (123)|7.6.2007 16:10
[QUOTE="freewall"]Panove nechci vam kazit radost, nekde jsem to tu jiz psal a navic primo sem to nepatri, tak snad admin promine - vyzkousejte Agenda Fusion - mam oba softy, PI se mi libil, ze byl v cestine, ale nevim uz ktera verze (asi predposledni) mi nejak zacala blbnout, kousat se at. - Agenda Fusion plna spokojenost, v poho:) [/QUOTE]

Já to nakonec nainstaloval a chodí to. Do doby než jsem tam "fláknul" tu novou verzi tak byl PI bez problémů.
Ta Agenda je možná dobrá, ale, zase něco kupovat, když PI maká.. :)
Možná se kouknu na nějaké forum o Agendě. Nemohl bys mi poslat SZ s odkazem?
Díky.
freewall_ce4you (476)|7.6.2007 19:20
Bože....., dej si tady na ce4you do hledani "agenda fusion" a ono ti to preci neco vyplivne
jambe (45)|31.7.2007 18:34
PLS jakym zpusobem zvetsim pismo v Pocket informantu, nemyslim v nabidce, to jsem nasel ale vse ostatni ( napr. poznamky kalendar, kontakty atd. Prece jen zrak uz tolik neslouzi a zvetseni by mi mooooc pomohlo. diky
Zdenek Malinsky (9781)|31.7.2007 19:04
Jde tam nastavit velikost písma myslím skoro u všeho. Koukni do návodu.
jambe (45)|31.7.2007 19:50
diky moc za link:yes: , ale :no: :?: :!: nejsem prave idealnim ctenarem anglickeho jazyka. nicmene dekuji, sstahnul sem si auvidim zda mi stim nekdo pomuze
breta999 (44)|27.8.2007 23:05
Chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s obnovením nastavení. Mně se to podařilo pomocí Sunnysoft backup manageru a teď to nejde. Složku WebIs mám zazálohovanou ale jak ji protlačit do nastavení ? Pokud někdo víte poraďte prosím. Díky breta999