Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 3970 a neuveritelne rychle se vybijejici baterie

Yen_ce4you (77)|3.12.2003 15:48
Zdar,

Mám veliký problém. Muj iPAQ 3970 se začal z ničeho nic neuvěřitelně rychle vybíjet stylem 1% kapacity z ukazatele za cca minutu! Zkusil jsem nastavit Standby Period na minimum (25hodin) a iPAQ vydrží vypnutý bez proudu i týden! Takže problém asi nebude v baterii jako takové ale spíše v softwaru hodnotícím vybíjení. Nevíte prosím co s tím?

Mám zkusit HW reset?

P.S. Před touto ošklivou změnou mi při běžném používání vydržel tak 3 dny. Teď si ho vezmu na pul hodiny do vany a už bliká oranžový warning.

Díky za jakékoliv nápady.
Honza
Pavel Koza (4761)|3.12.2003 16:01
[QUOTE="Yen"]P.S. Před touto ošklivou změnou mi při běžném používání vydržel tak 3 dny. Teď si ho vezmu na pul hodiny do vany a už bliká oranžový warning.[/QUOTE]

Nechci strasit, ale podle teto vety s tim asi bude mit co do cineni voda. Tim nemyslim, ze vam spadl do vany, ale mozna se nekde vykondenzovala para a ted se to tam zkratuje... Nechal bych ho poradne vyschnout (i kdyz to asi bude problem, bez rozdelani)...
Yen_ce4you (77)|5.12.2003 00:52
to samozrejme nemohu vyloucit, nicmene si nedovedu predstavit kondenzat co by vydrzel 14dni. a pak me zarazi ze presto ze je udajne baterka prazdna tak vydrzi vypnuty dele jak tyden. (nastaveno mam 24hod.)

Principialne se nebranim investice do nove baterie ale prijde mi to zvlastni.

Nic dalsiho Vas nenapada?

H.
Pavel Koza (4761)|6.12.2003 22:04
No, tezko soudit. Muze byt zkrat nekde v obvodu, ktery se pouziva pouze kdyz je iPAQ pusteny... Co tam mate za system? Taky bych zkusil HW reset, ale divil bych se, kdyby to bylo tim...
Yen_ce4you (77)|22.12.2003 12:13
Tak jsem provedl HW restart a zda se ze to castecne pomohlo. Resp. uz se to nevybiji tak rychle (1% za minutu) ale cca 1% za 2 minuty. Nicmene prijde mi to jako silena magie.

Rad bych vedel, jestli ma cenu nechat vymenit baterku a ev. dat iPAQa nekam do servisu. Co s tim udelaji?

H.
Pavel Koza (4761)|24.12.2003 12:40
Baterii Vam vymeni napriklad v Avacomu, ovsem pokud je problem v nejakem zkratu, tak nova baterie nepomuze. V autorizovanem servisu to udelaji take, ale bude to stat more penez (pokud neni iPAQ v zaruce).

Zkusil bych zavolat do toho Avacomu a zeptat se jich, jestli by to za priplatek nebyli schopni nejak promerit...
Kleid (213)|1.1.2004 17:47
Baterii si mužete nechat vymětit třeba i zde:

http://obchod.sunnysoft.cz/inshop/scripts/set.asp?Level=108

Ipaq Vam naši technici jistě rádi překontroluji. V případě zájmu si doporučuji domluvit schuzku předem:

karel.fric@sunnysoft.cz