Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: request: program pro prohazování klávesnic

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

zdravím,

zajímalo by mě, jestli by bylo náročné vytvořit prográmek pro ppc, který by byl schopný prohazovat profily klávesnice - alternativa k tapnutí na ikonku vpravo dole a přehození třeba z US na CS. Užitečné by to bylo pro uživatele s externí klávesnicí (např. pro mě ).

Použití: přiřadil bych si to k hw tlačítku nebo klávesové zkratce, prográmek by se spustil/aktivoval, switchnul layout klávesnice, a zase přehodil focus na původní spuštěnou aplikaci (principiálně analogická funkce s alt+tab).

Nemyslím, že by to bylo náročné k naprogramování, pokud tomu nebrání nějaká systémová věc, která by něčemu takovému zcela zamezovala fungovat. A taky by asi byla problémem úzká cílová skupina takového prográmku, ale to už záleží na vás, programátorech určitě by to pár lidí potěšilo (minimálně ty, kteří píšou maily v češtině na pda s externí klávesnicí a nemůžou bez tapání na displej napsat zavináč nebo hvězdičku). kdyžtak dík

//Ještě uvažuju, jestli se to menu s možnostmi znakového vstupu generuje nějak složitě, nebo jsou profily dostupné nějak pohromadě (v registru/ini) - já mám v tom menu původní transcriber a block recognizer + dvě klávesnice od sunnysoftu a kdysi tam bylo ještě něco od paragonu - ale v tom se jako webový programátor nevyznám...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Mne u IW 9 funguje CTRL+Shift...

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

tak koukám, že jsem zaspal já před týdnem upgradoval z IW8.2 na 8.6, ale pokud je to takto, tak asi dřív či pozděj do té devítky budu muset vrazit peníze - objevil jsem, že nenapíšu ani * a ostré závorky. v 8.6 ctrl+shift pouze skrývá soft klávesnici.

nicméně, pokud by se to někomu chtělo naprogramovat.. (něco podobného jako spb pplus actions)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2005

Existuje nějaký způsob, jak bez instalace IW přehodit Y a Z? Jsem zvyklý na QWERTZ variantu klávesnice, ale v mém nepočeštěném PDA je QWERTY.

Podobná témata

1. Prepinani SW klavesnic
    Od locomachine v sekci Touch Pro2
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-07-2009, 13:11
  2. Problém s přepínáním klávesnic
    Od Naj_ce4you v sekci Mio
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-10-2006, 13:24
  3. pocket mail a "prohazovani zprav" mda III
    Od aaischa v sekci Zbývající PPC