Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

request: program pro prohazování klávesnic

endlife (5)|4.9.2006 19:44
zdravím,

zajímalo by mě, jestli by bylo náročné vytvořit prográmek pro ppc, který by byl schopný prohazovat profily klávesnice - alternativa k tapnutí na ikonku vpravo dole a přehození třeba z US na CS. Užitečné by to bylo pro uživatele s externí klávesnicí (např. pro mě :)).

Použití: přiřadil bych si to k hw tlačítku nebo klávesové zkratce, prográmek by se spustil/aktivoval, switchnul layout klávesnice, a zase přehodil focus na původní spuštěnou aplikaci (principiálně analogická funkce s alt+tab).

Nemyslím, že by to bylo náročné k naprogramování, pokud tomu nebrání nějaká systémová věc, která by něčemu takovému zcela zamezovala fungovat. A taky by asi byla problémem úzká cílová skupina takového prográmku, ale to už záleží na vás, programátorech :) určitě by to pár lidí potěšilo (minimálně ty, kteří píšou maily v češtině na pda s externí klávesnicí a nemůžou bez tapání na displej napsat zavináč nebo hvězdičku). kdyžtak dík :)

//Ještě uvažuju, jestli se to menu s možnostmi znakového vstupu generuje nějak složitě, nebo jsou profily dostupné nějak pohromadě (v registru/ini) - já mám v tom menu původní transcriber a block recognizer + dvě klávesnice od sunnysoftu a kdysi tam bylo ještě něco od paragonu - ale v tom se jako webový programátor nevyznám...
beecher (9270)|5.9.2006 08:46
Mne u IW 9 funguje CTRL+Shift...
endlife (5)|5.9.2006 09:03
tak koukám, že jsem zaspal :) já před týdnem upgradoval z IW8.2 na 8.6, ale pokud je to takto, tak asi dřív či pozděj do té devítky budu muset vrazit peníze - objevil jsem, že nenapíšu ani * a ostré závorky. v 8.6 ctrl+shift pouze skrývá soft klávesnici.

nicméně, pokud by se to někomu chtělo naprogramovat.. :) (něco podobného jako spb pplus actions)
Red Dwarf_ce4you (187)|5.9.2006 10:55
Existuje nějaký způsob, jak bez instalace IW přehodit Y a Z? Jsem zvyklý na QWERTZ variantu klávesnice, ale v mém nepočeštěném PDA je QWERTY.