Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

RadiusFuel

Pavel Koza (4761)|2.12.2003 12:33
Zadávejte si prostřednictvím vašeho kapesního počítače informace o každém čerpání paliva vašeho automobilu a RadiusFuel pro vás obstará všechny důležité statistické výpočty včetně přehledných grafů. Díky této aplikaci již nebudete nuceni nosit po kapsách účtenky za benzín ani si nebudete muset pamatovat poslední stav tachometru. Vaše náklady na provoz automobilu budete mít vždy po ruce.

Autor :: Radius
Překlad :: plně lokalizováno, na webu autora je k dispozici zaZIPovaný CAB.
Zařízení :: Pocket PC 2002

Bud_Bundy (116)|2.2.2004 16:22
Něco takového jsem hledal, vše mám psáno v notesu v kaslíku auta, tak jsem si to stáhnul, že si to všechno přepíšu, ale nefunguje mi to. Když zadám údaje o novém čerpání, tak se mi po stisku OK nic nestane a okno zůstane otevřené. Co s tím?
Pavel Koza (4761)|2.2.2004 16:25
Kontaktujte autora, bude rad za spolupraci:)
jkarasek_ce4you (22)|2.2.2004 17:55
Tento programek pouzivam. Je opravdu dobrej. Mohu jen doporucit. Uz si nemusim schovavat uctenky jako doposud.
strojvudce (390)|2.2.2004 19:43
Jo, taky to už ňákej ten měsíc používám. Paráda.:yes:
windmaster (307)|2.2.2004 20:11
[QUOTE="Bud"]Něco takového jsem hledal, vše mám psáno v notesu v kaslíku auta, tak jsem si to stáhnul, že si to všechno přepíšu, ale nefunguje mi to. Když zadám údaje o novém čerpání, tak se mi po stisku OK nic nestane a okno zůstane otevřené. Co s tím?[/QUOTE]

Prográmek je asi časovaná bomba, mě fungoval 14 dní a teď se chová stejně. Nebo, že by to byl Shareware?
Zvláštní je výpočet průměrné spotřeby. Po doplnění nádrže na plnou (52 l), ujetí 300 km a dočerpání 20 l, vypočetl průměr na 16,67 l (správně by mělo být 6,67 l). Přičetl tedy i tu předchozí plnou. Nebo dělám někde chybu ? Snad se má založit počátek nějak jinak ?
pelopones (95)|2.2.2004 22:54
chyba je již opravena v nové betě. kontaktujte podporu.NUNY
Radius_ce4you (16)|3.2.2004 09:03
Halo halo, tady Radius ;)

Velmi se omlouvam vsem, kteri maji neprijemnosti, ale bohuzel nemam zatim moznost testovat na jine platfome nez PPC 2002. Prosim tedy vsechny, kteri maji JAKEKOLIV potize nebo dalsi napady, aby skutecne psali na adresu mailove podpory (najdete v menu Soubor / O aplikaci). Zatim stiham a odpovidam vsem, kteri se ozvou. Potize s vypoctem spotreby budou vyreseny v dalsi verzi tim, ze bude mozno volit typicky zpusob cerpani (do prazdne nadrze nebo plnou). Taky pridam lokalizaci do slovenstiny, norstiny, nemciny, francouzstiny a portugalstiny. Nasel jsem i chybku prave pri ukladani zaznamu, tak snad pomuzu vsem, kteri s tim maji problem. Na pozadani zaslu nejnovejsi alpha verzi (1.2 alpha) s moznosti zapnout ladici vypisy, coz muze pri reseni pomoci. Kazdopadne: RadiusFuel je 100% freeware, ale budu velmi rad, pokud na http://radius.webpark.cz/radiusfuel budete hlasovat, kolik byste byli ochotni zaplatit. Vyvoji venuji temer veskery svuj volny cas, tak budte milosrdni ;)

.:: Radius ::.
Ivana Švejdová (5)|4.2.2004 08:54
[QUOTE="Bud"]Něco takového jsem hledal, vše mám psáno v notesu v kaslíku auta, tak jsem si to stáhnul, že si to všechno přepíšu, ale nefunguje mi to. Když zadám údaje o novém čerpání, tak se mi po stisku OK nic nestane a okno zůstane otevřené. Co s tím?[/QUOTE]

Je zajímavé, že v angličtině mi to dělalo přesně totéž, když jsem parametry přenastavila na českou verzi, najednou to funguje (alespoň zatím).
Radius_ce4you (16)|4.2.2004 11:21
[QUOTE="Ivana Švejdová"]Je zajímavé, že v angličtině mi to dělalo přesně totéž, když jsem parametry přenastavila na českou verzi, najednou to funguje (alespoň zatím).[/QUOTE]
Jaký máte na svém PDA operační systém? Předpokladám Windows Mobile 2003, z jiných systémů mi zatím nikdo chyby nehlásil.

Díky
.:: Radius ::.
Ivana Švejdová (5)|5.2.2004 10:46
Předpokládáte správně.
(Ale když mi to česky funguje, tak mi haprující anglická verze - zvlášť u programu zdarma - nijak nevadí.)
Radius_ce4you (16)|5.2.2004 13:30
[QUOTE="Ivana Švejdová"]Předpokládáte správně.
(Ale když mi to česky funguje, tak mi haprující anglická verze - zvlášť u programu zdarma - nijak nevadí.)[/QUOTE]
Přesto bych vás chtěl požádat, zda byste mi nenapsala na adresu již výše zmiňované emailové podpory. Zaslal bych vám, pokud souhlasíte, alpha verzi 1.2, která by měla problém řešit. Potřebuji se totiž ujistit, že jsem tu chybu skutečně odstranil. Předem děkuji.

.:: Radius ::.
Radius_ce4you (16)|19.5.2004 09:11
Nová verze RadiusFuel 1.2
Právě byla uveřejněna nejnovější verze produktu. Obsahuje opravu chyb (hlavně pro Windows Mobile 2003) a několik vylepšení. Najdete ji na adrese http://radius.webpark.cz/radiusfuel

.:: Radius ::.
LongJohn (24)|19.5.2004 10:00
Nejdou mi zobrazit grafy. Kdyz kliknu na ComboBox nad grafem, tak se rozvine roletka, prekryje graf a ten uz se neprekresli. Nepomuze ani klikani na jednotlive radky, enter na klavesnici, kliknuti OK a znovu, proste nic.

U nekterych cerpani nezadavam tachometr protoze ho nevim. Zda se ze vypocet si s tim neporadi ale stoprocentne to nedokazu rict protoze nevidim grafy.

John the Long
MDA1, PPC 2002
Aifel_ce4you (105)|19.5.2004 11:16
Nejdou mi zobrazit grafy. Kdyz kliknu na ComboBox nad grafem, tak se rozvine roletka, prekryje graf a ten uz se neprekresli. Nepomuze ani klikani na jednotlive radky, enter na klavesnici, kliknuti OK a znovu, proste nic.

-- Mám ten samý problém ve WM2003/h5550.
Aifel
Radius_ce4you (16)|19.5.2004 12:38
Tohle je podezrele, ja mam taky MDA1, na kterem vse testuji s PPC 2002. Neni mozne, ze by vadila nejaka konfliktni aplikace? Treba nejaky WisBar (ja ho ale pouzivam) nebo tak neco?
Radius_ce4you (16)|19.5.2004 12:40
[QUOTE="Aifel"]Nejdou mi zobrazit grafy....
-- Mám ten samý problém ve WM2003/h5550.
Aifel[/QUOTE]

Koukam, Aifele, ze jsi taky z Plzne, tak to napis maila, to by se dalo resit i osobne :evil: ;)
Aifel_ce4you (105)|20.5.2004 15:16
No to je jasny, to by nebyl problem, to se muzeme domluvit. Jinak pouzivam WISBAR ke své obrovské spokojenosti a s jinymi aplikacemi se mi to nekouše. Když tak navrhni předběžně datum a čas a můžeme se sejít.

Aifel.
petrpan_ce4you (24)|14.4.2005 08:41
Chtel bych se zeptat, kde jsou vlastne ulozene datove soubory tohoto programu? Abych nemusel pri resetu MDA znovu natukovat data, ktere uz tam mam.
Žulda_ce4you (244)|14.4.2005 09:57
Já ho mám v \my documents, rfuel.fil
sluber (2)|23.1.2006 03:22
Prosím o radu. Radius Fuel jsem si nainstaloval na MDA Compact WM 2003 a používám ho pár dní.Problém mám v tom že v položce měsíční náklady a měsíční vzdálenost mám nesmyslně vysoký stav kč a km.
Konkrétně-1 den čerpáno 10,71 l a 2 den 10,88 l.Za tyto dva dny mám měsíční náklady 4578 kč a měsíční vzdálenost 1545 km.
Děkuji Ivan Štych. sluber@volny.cz
iron side (253)|23.1.2006 13:40
tento problem jsem mel taky,mrkni se na nastaveni,hlavne na zadani základních hodnot:yes:
sluber (2)|23.1.2006 17:12
Asi nevím kde se ty základní hodnoty nastavují.V nastavení mohu nastavit pouze zobrazení sloupců a tankování do plné nebo ptázdné.Asi dělám něco špatně.Můžeš mi poradit?V tomto směru jsem úplný laik.
Děkuji.
Ivan Štych.sluber@volny.cz
Whippy (206)|24.1.2006 07:23
Prave ze to tankovani do plne, nebo do prazdne, ma celkem zasadni vliv na vysledek. Zkus vyzkouset...
sinco_ce4you (229)|12.8.2008 09:49
Tento softik je velmi dobry. Co me ale stve je to, ze si uklada obsah zaznamu do souboru rfuel.fil do My documents do pda. A v pripade hard resetu pda zmiznou i ulozene zaznamy. Coz me potkalo. Nez jsem si to uvedomil bylo uz pozde. Prochazel jsem registry ale nenasel jsem patricny klic. Neznate nekdo reseni jak zajistit ukladani na kartu.Jete je moznost pri pridani zaznamu soubor rfuel.fil zazalohovat na kartu. Ale to neni to prave orechove. Dik
bjirka (380)|18.8.2008 21:26
Po kazdem ulozenem tankování udelat export dat (Export CSV v první záložce "Soubor") do souboru na kartu (nebo kamkoliv), který se dá editovat třeba i v excelu...
Radius_ce4you (16)|13.1.2009 00:24
[quote=sinco]Neznate nekdo reseni jak zajistit ukladani na kartu?[/quote]
Ale jo, jedno reseni bych mel ;) Prave ukladani na kartu je jednim z drobnych vylepseni nove verze 1.4, ktera uz snad brzy vyjde ven. Zajemci si mohou napsat o RadiusFuel 1.4 RC1 na mailovou adresu podpory.
Radius_ce4you (16)|26.1.2009 01:30
RadiusFuel 1.4 je konecne uverejnen a ma novy web http://www.iradius.cz
bjirka (380)|26.1.2009 20:19
Díky, určitě hned vyzkouším.
Při použití předchozí verze jsem měl na rozlišení WVGA trošku problém s vybráním jazyka v nastavení. Nebylo vidět, muselo se šipkama naslepo nahoru "mimo obrazovku" a pak entrem potvrdit.
Longerski_ce4you (0)|2.2.2009 10:15
Vsvětlete mi prosím, jaký je rozdíl ve způsobu tankování: "Plná nádrž" a "Do prázdné nádrže"
Díky.
Radius_ce4you (16)|3.2.2009 00:58
[quote=Longerski]rozdíl ve způsobu tankování: "Plná nádrž" a "Do prázdné nádrže"[/quote]
Plná nádrž: Vždy tankujete plnou nezávisle na tom, kolik v nádrži zbývalo.
Spotřeba se počítá ze vzdálenosti ujeté od předchozího tankování a z objemu [color=red]právě natankovaného[/color] paliva. Tj. právě tankujete, kolik jste od posledně projezdil.

Do prázdné nádrže: Tankujete libovolné množství v okamžiku, kdy v nádrži zbývá jen určité množtví (např. začně svítit kontrolka)
Spotřeba se počítá ze vzdálenosti ujeté od předchozího tankování a z objemu paliva[color=red] natankovaného při předchozí zastávce[/color]. Tj. musíte projezdit, co jste právě natankoval.

Přiznávám, že to má své nevýhody. Ne vždy totiž musí platit předvolený způsob tankování. Osobně doporučuji tankovat vždy plnou - tento výpočet poskytuje přesnější údaje.
bimbop (19)|4.2.2009 11:07
[quote=Radius][quote=sinco]Neznate nekdo reseni jak zajistit ukladani na kartu?[/quote]
Ale jo, jedno reseni bych mel ;) Prave ukladani na kartu je jednim z drobnych vylepseni nove verze 1.4, ktera uz snad brzy vyjde ven. Zajemci si mohou napsat o RadiusFuel 1.4 RC1 na mailovou adresu podpory.[/quote]
Bohuzel na Asus P535 mam pojmenovanou Karu podle tovarniho nastaveni "Karta Mini SD" ovsem v nastaveni je pevne zadano "Storage Card" cimz je nemozne ukladani na kartu. Neslo by aby to policko bylo editovatelne?
Radius_ce4you (16)|4.2.2009 13:33
[quote=bimbop]v nastaveni je pevne zadano "Storage Card" cimz je nemozne ukladani na kartu. Neslo by aby to policko bylo editovatelne?[/quote]
Aaa jeee, neznalost (moje) neomlouva, ze...? Myslel jsem, ze je to vzdy "Storage Card". Budete muset pockat na novou verzi.