Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak dlouho vam na Variu vydrzi hovor nez spadne?

musashi (111)|31.8.2006 22:20
Kolik minut hovoru zvladne vase Vario, nez hovor spadne?
Priznam se, ze mi Vario docela prirostlo k srdci, vyhovuje a jsem s nim spokojeny. Ale vazne uvazuji o tom, ze pujde z domu, pze me vytaci, kdyz pri kazdem delsim hovoru je prakticky 95% pravdepodobnost, ze hovor drive ci pozdeji spadne. A to zcela bez zjevne priciny. Signal je v pohode, Vario taky, ale hovor se proste prerusi.
A uz mi s tim fakt dochazi trpelivost :(
Nemate nekdo podobny problem? Nerikejte mi, ze jsem jediny, kdo se s tim takto potyka. Nebo nikdo z vas netelefonuje tak dlouho?
Diky za kazdy napad, jak zaridit, abych sve Vario miloval ... :)
lenin (75)|31.8.2006 22:44
A co si ty tak predstavujes pod pojmom dlhy hovor, Kefalín? :) Ja ti neviem, ale este mi pri hovore jakziv neskoncil... Ale to rozhodne netrval viac nez 20 minut, takze ti neviem poradit.
phaeton_esc (261)|31.8.2006 22:48
dneska sem mel cca 11ti minutovy hovor, naprosto v pohode. ovsem to "padani" se mi taky obcas stane. jenze vetsinou tak po 5ti sekundach...kdyz se to teda stane
jeenik_ce4you (375)|31.8.2006 23:03
Také jsem to pozoroval, pravděpodobnost skoro 100%, ale po instalaci nejnovější ROM od T-Mobile se mi to zatím nestalo...
Jyrka_V (18)|1.9.2006 00:02
Nejdelší hovor trval hodinu a minutu. Bez problémů. ROM je od amerického T-mobile, 2.17
flashman (1366)|1.9.2006 07:22
mě to jednou asi po půl hodině odpojili skype, ale jinak desetimunutové hovory sou v pohodě
TheMelin (1642)|1.9.2006 08:45
Je to ROMkou. Zkus preflashnout na nejakou kterou ti zde doporucuji a bude to fungovat ;-)
flashman (1366)|1.9.2006 08:48
mohlo by stačit jen Radio;)
linuxsoft (225)|1.9.2006 09:23
vcera 135minutovy hovor a krome vybite baterky nic.
musashi (111)|1.9.2006 09:30
No, tak to vam vsem zavidim, pze mne malokdy vydrzi delsi jak 5 minutovy hovor :(
ROMku mam posledni od TM CZ.
Zkousel jsem flashnout radio na nejakou posledni verzi od Cingular, ale bez vysledku. Stejne tak jsem mel ROM Mr.Clean a stejny stav :(
Kdyby se mi to delo trebas jenom v praci, mohl bych to svest na stav signalu v dane lokalite, ale ono se to jaksi projevuje bez ohledu na aktualni pozici.
flashman (1366)|1.9.2006 09:30
OT: 135 minut???? ty seš multi multimiliardář?
TheMelin (1642)|1.9.2006 09:48
Mozna to i dela nejaky program. Mel jsem Agile a s tim se mi hovory tez ukoncovali. Ted mam mChat a bez problemu.
musashi (111)|1.9.2006 11:25
Standardne nemam prakticky nic spusteno.
Agile mam sice nainstalovany, ale jeste jsem ho v podstate nespoustil ... :)
mr_syck (55)|1.9.2006 12:58
[QUOTE="linuxsoft"]vcera 135minutovy hovor a krome vybite baterky nic.[/QUOTE]

Nejsem si jistej, ale neni nahodou omezena maximalni delka hovoru v GSM sitich na neco malo pres hodinu? Tusim ze neco kolem 68 minut.
K4N3C_ce4you (48)|1.9.2006 15:15
Ja sem si to nemel cist..nikdy se nic nestalo ani pri 30min rozhovoru a dnes se asi po 3 minutach hovor prerusil :) Ale jinak OK..
phaeton_esc (261)|1.9.2006 15:36
23 minut a porad v pohode. vazne zkus nejakou jinou romku :)
linuxsoft (225)|1.9.2006 18:57
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]OT: 135 minut???? ty seš multi multimiliardář?[/QUOTE]


nn ale kamosky potrebujou s nekym mluvit...to platili voni

JJ hovor je omezen,kdyz to spadlo tak ale hned volala dal takze to pocitam jako jedno tech cca 40 sek.
Mem__ce4you (485)|1.9.2006 19:08
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]OT: 135 minut???? ty seš multi multimiliardář?[/QUOTE]
Lol ;)
Já mám třeba speciální Vodafone kartu, kde do sítě Vodafone platím jen prvních 5 minut, zbytek je zadarmo (a hovor ukončí právě síť v čase 61-64 minut)

musashi: A jakou máš sílu signálu? A pohybuješ se?
ajby_ce4you (15)|2.9.2006 23:33
[QUOTE="musashi"]Kolik minut hovoru zvladne vase Vario, nez hovor spadne?...[/QUOTE]

Mne se to taky stava a navic po updatu na posledni ROM od T-Mobile se mi telefon obcas behem hovoru i restartuje. Nevim cim to je, ale mam podezreni na program OmapClock nebo Smartskey.
Mem__ce4you (485)|3.9.2006 09:50
[QUOTE="ajby"]Mne se to taky stava a navic po updatu na posledni ROM od T-Mobile se mi telefon obcas behem hovoru i restartuje. Nevim cim to je, ale mam podezreni na program OmapClock nebo Smartskey.[/QUOTE]
Tyhle programy ma spousta lidi (ja taky) a na tohle to obecne nemuze mit vliv - leba by konkretne tvuj procesor nesnesl takove pretaktovani (a nevim, jak je to s chipem pro telefonni cast, ta asi zustava bezet na sve frekvenci)

Skutecne nemate spatny signal? Nezakryvate telefon tak sikovne rukou, ze by to tlumilo? (U BT to jde snadno, GSM jsem nezkousel)
musashi (111)|3.9.2006 19:47
To ajby:
Presne to same to dela i mne ...
I kdyz jsem to zkousel bez pretaktovani, proste mi ty hovory padaji a stejne jako Tobe se mi obcas stava i to, ze se proste najednou behem hovou restartuje :(
Docela me to vytaci, pze to je jediny duvod, proc premyslim, ze bych se ho zbavil a poridil zase zpatky Symbian.
Mem__ce4you (485)|3.9.2006 20:15
Chlapi to je fakt divný, možná bych zkusil i reklamaci, pokud nepřijdete na to, že vám to dělá nějaký sw - já mám Vario od ledna a používám to jako pracovní mobil, tj. v pracovní dny mám cca 20-30 příchozích telefonátů a 10 odchozích, v úhrnné délce 1-2 hodiny denně, a za celou tu dobu mi nevypadl jediný hovor

Měl jsem tam původně tu 1.6.2.3 ROMku, teď mám tu 2.x, hromadu dalších aplikací, přetaktováno, a telefonní část v pohodě
ajby_ce4you (15)|4.9.2006 01:58
....Vario mam od listopadu 2005. Je to opravdu divny a hlavne nepravidelny. Pamatuju se, ze cca pred 8 lety jsem mel mobil Duncal (nebo tak nejak se to jmenovalo) a u neho kdyz se behem hovoru sahlo na antenu, tak se vypnul. Ale to se dalo vysledovat a stavalo se to vzdy.
U sveho Varia bohuzel nevim na cem jsem a ani nemam moc casu to vseljak testovat. Samotne preruseni hovoru je sice neprijemne, ale jeste snesitelne. Restart zabere cca minutu a to uz je fakt vopruz.
Dandak_ce4you (101)|15.9.2006 13:49
Jsem prakticky přesvědčený, že to způsobuje GPRS. Prostě nějaký běžící program vyšle požadavek na data přes GPRS (resp. EDGE) a toto ukončí hovor. nejde totiž hovořit a tahat data najednou.
Mě to dělal pravidelně Agile messenger.
TheMelin (1642)|15.9.2006 15:42
Presne tak. Muze za to Agile Messenger. Uz jsem to psal drive.
Ykousel jsem ho na nekolika ROMkach a nekde hovor ukonci a na nejake ne. Spise se da rici, ze cim novejsi ROMka tak tim spise hovor ukonci.
ajby_ce4you (15)|15.9.2006 15:53
[QUOTE="TheMelin"]Presne tak. Muze za to Agile Messenger.....[/QUOTE]

No nevim, ja Agile Messenger nemam a nikdy nemel. Pouzivam mChat a to jen minimalne a vzdy ho ukoncuji (neminimalizuji). Stejne se hovory prerusujou nebo se restartuje MDA (i kdyz za poslednich 14 dni se mi to nestalo ani jednou).
GPRS by to zpusobovat mohlo, ale v mem pripade to bude asi jina aplikace.
Mem__ce4you (485)|15.9.2006 19:05
ajby: Jj, a já mám naopak mChat přes GPRS občas puštěný i když přijímám hovor a ještě nikdy mi to nespadlo, takže jednoznačná souvislost tady být nemusí (mám poslední CZ T-Mobile ROM)
glogloman (173)|15.9.2006 21:26
tak se musim taky připojit k těm nešťastlivcům.. dnes když jsem jel cca 2hod. na kole tak jsem měl 1 dlooohej přerušovanej hovor.. cca každých 10-20min. se mi hovor přerušil a tomu druhýmu to vždy najednou řeklo, že volaný je dočasně nedostupný..!!!

ROM: T-Mobile 2.21..
podezřelé aplikace: Agile Messenger, SmartSKey+OmapClock
(který jsem měl teda při hovoru spuštěný, ale ani jedna mi dřív nedělaly problémy, až teď mi teda někdy zničeho nic vypadne SmartSKey+OmapClock, což znamená, že frekvence procesoru spadne na normál a přetanou úplně fungovat HW kontextové klávesy)

podezírám tudíž asi novou T-Mobile ROMku, protože s tou minulou (TMO 1.6..) mi to nokdy nedělalo, ale na druhou stranu tuhle novou musim pochválit za rychlost a výdrž baterky..