Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Database Explorer

Pavel Koza (4761)|2.12.2003 11:19
Database Explorer je jednoduchý správce a editor databází zabudovaných v systému. Systém si do těchto databází ukládá různá nastavení, nastavení e-mailového klienta (Pocket Outlook) včetně příloh a e-mailových zpráv apod. Samozřejmě i aplikace třetích stran mohou využívat tyto databáze pro ukládání vlastních dat a rozšiřovat tím jejich velikost. Bohužel ne všechny aplikace, které s nimi pracují a přidávají vlastní data, při odinstalaci také správně odstraní všechna data z databází a výsledkem může být to, že nám neustále ubývá místo v drahocenné RAM paměti a nevíme proč. Jedním z řešení může být i nadmíra nepoužívaných dat v databázích. Systém Windows Mobile 2002/2003 ovšem neposkytuje žádný nástroj pro prohlížení a správu databází a právě z této nutnosti vzniknul tento malý prográmek, který veškerá data zobrazuje v grafické podobě a umožňuje tak uživateli (ovšem na vlastní nebezpečí) upravovat, mazat, přidávat a kopírovat databáze.

Autor :: eXEden
Překlad :: plně lokalizováno, na webu autora je jak setup pro desktop, tak i CAB.
Zařízení :: Pocket PC 2002 a 2003

eXEden_ce4you (811)|26.7.2004 08:47
Jak jsem už někde předeslal, chystá se úplně nová verze Database Exploreru. Přikládám počáteční screenshoty a budete-li mít jakékoliv připomínky, dejte mi vědět. Snažil jsem se vštípit mu vzhled "ala CookWiz". Brzo bude hotov přepis standardních funkcí z předchozí verze a pak přidělám pouze podporu pro SQL (Access, Microsoft SQL, ...) databáze ;)
00022744_DENew_M25S.gif
RStein (2012)|26.7.2004 08:59
[QUOTE="eXEden"]Jak jsem už někde předeslal, chystá se úplně nová verze Database Exploreru. Přikládám počáteční screenshoty a budete-li mít jakékoliv připomínky, dejte mi vědět. Snažil jsem se vštípit mu vzhled "ala CookWiz". Brzo bude hotov přepis standardních funkcí z předchozí verze a pak přidělám pouze podporu pro SQL (Access, Microsoft SQL, ...) databáze ;)[/QUOTE]

Uz se tesim, na vzhledu mi nezalezi, dulezita je funkcnost:) Kdyz to tak vidim, jak ti to jde, tak si rikam, ze bych mel pohnout s tim rizepsanym Pocket PC blogovacim klientem.;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|26.7.2004 10:23
Bez tohoto programu si nedokážu představit život svého DataPhone2. Spolu s programem na úpravu registrů, jsou to dva nejdůležitější programy, které jsou na mém přístroji nainstalovány.
Archivace a obnova databazí kontaktů a nastavení různých programů běhá na 100 %

Jen by to chtělo ty databáze s SMSkama dotáhnout do konce :) . Ale to už se tu řešilo.
bass_ce4you (105)|26.7.2004 16:13
Bude v prográmku i hromadný export více databází?
eXEden_ce4you (811)|26.7.2004 16:16
[QUOTE="bass"]Bude v prográmku i hromadný export více databází[/QUOTE]
Jojo ... zrovna přemýšlím nad formátem ;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.10.2004 16:46
Jak to vypadá s tou novou verzí ?

A jeden návrh : pokud by to šlo, tak prosim Tě udělej asociaci. ( na *.dbr ). :)
eXEden_ce4you (811)|27.10.2004 16:54
[QUOTE="JirkaP."]Jak to vypadá s tou novou verzí ?

A jeden návrh : pokud by to šlo, tak prosim Tě udělej asociaci. ( na *.dbr ). :) [/QUOTE]
Finišuju ;) Asociace tam bude pro všechny soubory, který to umí generovat/zpracovávat
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.10.2004 11:12
[QUOTE="eXEden"]Finišuju ;) Asociace tam bude pro všechny soubory, který to umí generovat/zpracovávat[/QUOTE]

To rád slyším.:D

Ještě, kdyby to šlo udělat jako to má například program "CAB Install"
Aby se ta volba dala nastavit a i vypnout přímo z programu a nemusela se provádět instalace programu k provední asiciace na tyto koncovky.

For eXEden: určitě víš proč. :D