Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA s GPS

R-O-N-I-N (0)|30.8.2006 19:53
Chtěl bych si pořídit jakékoliv PDA s možností GPS navigace. Protože se v tom vůbec nevyznám, poprosil bych o jakékoliv poznatky.
Surgical (2364)|30.8.2006 21:52
Nejprve si precti zdejsi fora o techto pristrojich, jsou to Looxy rady N5xx, Asusy 63x a taktez Mio 701 a dalsi, HP 65xx, E-Ten G500 a Yakumo :)
Pak se ptej na konkretni veci.
Kája_oldd (759)|31.8.2006 01:09
Kdyby jen tyto stroje. Možnost navigace má většina dnešních pda...ať přes kábl, bt... Autor musí upřesnit, zdali chce zařízení s přímo integrovanou GPS, či je mu jedno, zdali bude mít gps zvlášť přes bt (funkčnost víceméně stejná;) )
R-O-N-I-N (0)|31.8.2006 10:33
Upřednostnil bych s integrovanou GPS. Ale bude-li na příjem signálu lepší mít ji zvlášť, zvolím druhou variantu. Četll jsem totiž názory, že na navigaci jsou mnohem lepší zařízení k tomu určená. A navíc bych uvítal, kdyby tam byl bluetoooth pro občasné připojení na net. Samozřejmě, že jsem se již díval na některé produkty, ale 5ti řádkové hodnocení mně nic neřeklo a tabulkové hodnoty mohou být zavádějící.
Kája_oldd (759)|31.8.2006 15:01
No, v tomhle nejsem moc zkušený, ale snad se nemýlím tolika, když řeknu, že moderní gps přs bt má lepší příjem než integrovaná (tedy aspoň v obvyklých dostupných pda), ovšem s tou nevýhodou, že budete muset tahat další malou krabičku, a zapínat si bt:)
No řekněte si, kolik byste maximálně investoval d takového pda (popřípadě externí gps) a asi i paměťové karty
tortoise (546)|31.8.2006 16:09
Kája to napsal dobře. Po přechodu z HP rx3715 + Asus BT100 na N560 je sice super, že místo dvou krámů tahám jedinej, ale zase vydrží úplný kulový (max 3h oproti 8h HP) a příjem taky dost bída. Někdo říká, že je to na reklamaci, ale je nás takových, co máme problémy, myslím dost na to, aby to bylo vadou kusu. Zatím výhody+nevýhody se vcelku rovnají, tak to neřeším, ale nijak extra jsem si nepomohl. Něco jsem získal, něco ztratil.
R-O-N-I-N (0)|10.9.2006 02:17
Těch přístrojů je opravdu velmi mnoho.Rozhodnout se mezi samotnou GPS a tou v PDA by mně pomohla informace o podrobosti mapy.Používal bych to jako mnostranný přístroj.Od turistiky až po jízdu ve městech,takže i ulice.Nevím totiž,jestli je mapa v GPS přístroji podrobná tak jako v PDA.
beecher (9270)|10.9.2006 09:28
Co ma co spolecneho podrobnost mapy s GPSkou? Jo, aha, spatne rozumeno. Kolega Kaja temi externimi BT GPSkami myslel pouze prijimace, malinke krabicky, ktere komunikuji s PDA pres BlueTooth a na tech PDA bezi navigacni/mapovy software, takze software je stejny, ted jde o to, jestli chcete vydrz a dobry prijem s minusem tahat dve veci nebo jednu vec s prd vydrzi a ne az tak dobrym a nekdy az katastrofickym prijmem GPS signalu...
R-O-N-I-N (0)|10.9.2006 11:06
Omlouvám,ale špatně jsem se vyjádřil.Mezi ty GPS jsem měl na mysli ruční GPS přístroje např.Garmin eTrex Legend.Pochopil jsem,že od PDA s integrovaným GPS nemá takový příjmový vlastnosti.Jen nevím,jestli ty ruční mají stejnou podrobnou mapu jako PDA,kde si myslím,že mapy jsou podrobné.Protože kdyby podrobnost map byla stejná,rozhodl bych se pro koupi PDA s bluethootem a zvlášť ruční GPS.