Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Formulář vytvořený ve VS 2005 jako exe soubor

aoc_ce4you (65)|30.8.2006 12:20
Chtěl bych zkompilovat formulář vytvořený ve VS 2005 pod Windows ce 2005 do exe souboru který bych spustit na pda. Ví někdo jak to provést, předem díky.
RStein (2012)|30.8.2006 13:31
Tohle jsou uplne zaklady:

1) Jestlize mate VS.NET, staci vybrat spravby typ projektu.

2) Ve VS.NET mate menu Build, prikaz Build - to Vam zkompiluje aplikaci.
beecher (9270)|30.8.2006 18:54
Ad 1: Doporucuji jeste prechod na .NET CF 2.0. Samozrejmosti je nainstalovany SDK... ;)
aoc_ce4you (65)|4.9.2006 12:08
Dá se pod win ce 5.0 implementovat třída system.xml, mě to pořád píše že třída system.xml není definovaná. Potřebuju číst dokument xml v pda a nevím jak to provést pokud tuto třídu nebudu moct použít. Předem díky za odpověď.
RStein (2012)|4.9.2006 12:39
System.Xml je jmenny prostor - ne trida.

Pravdepodobne vamtake chybi v projektu reference na assembly System.Xml.dll

Vsechny tyto informace mate v MSDN ...
aoc_ce4you (65)|5.9.2006 12:05
A poradí mi prosím někdo jak tam ten jmenný prostor system.xml do reference projektu nainportovat. Hledal jsem to na msdn ale nějak jsem na to nepřišel. Moc prosím. Díky za odpověd.
RStein (2012)|5.9.2006 12:12
Bez techto znalosti se opravdu vyvijet neda...


menu Project ->polozka Add reference
aoc_ce4you (65)|5.9.2006 12:38
[CODE]menu Project ->polozka Add reference[/CODE]

To samozřejmě vím jak se tam dostat, asi jsem se blbě vyjádřil.
System.Xml mi funguje ale potřebuju object XPathDocument, to znamená jmenný prostor System.Xml.Xpath.XPathDocument ale jediné co se mi tam nabízí je jmenný prostor : System.Xml.XPath.XPathException.
RStein (2012)|5.9.2006 13:27
AFAIK XPathDocument neni soucasti CNF.

Rychle to zjistite sam, pokud se v MSDN podivate u kazde metody na Version Information ...
aoc_ce4you (65)|5.9.2006 14:01
A není možné nějakým způsobem tam ten jmenný prostor System.Xml.XPath vnutit, docela dost bych to potřeboval.
Potřebuju přečíst xml dokument a toto byla alespoň co já vím jediná možnost jak toho docílit. Jelikož když tu do příspěvku vložím xml značky nezobrazí se tak pošlu i soubor. Tak teda tak vypadá xml soubor a ten bych potřeboval přečíst, a vytáhnout z něj element NAZEV a jeho hodnotu.
No a právě v kombinaci se jmenným prostorem System.Xml.XPath
a objektama System.Xml.XPath.XPathDocument, System.Xml.XPath.XPathNavigator a System.Xml.XPath.XPathNodeIterator se mi to podařilo. Druhý soubor ukazuje jak z tohoto xml dokumentu vytáhnu to co potřebuju.
No možná existuje i jiný způsob a to třeba jen s pomocí objektu System.Xml.XmlDocument, to nevím, na jiný způsob jsem nepřišel.
Moc díky za případnou odpověd nebo radu.
RStein (2012)|5.9.2006 14:33
Pro takto jednoduche vyrazy neni XPATH kriticky, i kdyz klidne muzete zkusit parser napsat - je to docela zajimava prace i pro studijni ucely ;)

Vam ale bude stacit XmlDocument

XmlNodeList myList = doc.GetElementsByTagName("od:ZAKLAD");


Pozor si dejte pouze na deklaraci jmennych prostoru a pouziti XMlNamespaceManageru.


RStein (2012)|5.9.2006 14:35
A pokud mate CNF 2.0, muzete pouzit metodu SelectNodes taktez z rozhrani XMLDocumentu a predat ji vas XPATH vyraz...
aoc_ce4you (65)|18.9.2006 11:17
Mockrát díky, všechno funguje tak jak má.
Ale chtěl jsem se ještě zeptat na jedno.
Mám xml soubor a xsd schema. V xsd schematu zadám element datum typu datetime, pak normálně v projektu chci zapsat do xml souboru a elementu datum hodnotu typu datetime. Nevím ale jak dostat ten správný formát datetime,aby to xsd schematu vyhovovalo. Pokud totiž zadám třeba Date.now tak se to uloží ve tvaru :28.8.2006 21:11:32, já to potřebuju ale ve tvaru : 2006-08-28T21:11:32
Neví někdo jak to překonvertovat do takového tvaru aby to bralo xsd schema : datetime ? Předem díky.
aoc_ce4you (65)|21.9.2006 09:16
No nic tak nikdo nenapsal, tak jsem to jednoduše převedl pomocí funkcí Visual Basicu, konkrétně Mid("retezec", [počáteční pozice], [počet znaků]).
Mem__ce4you (485)|21.9.2006 12:25
K tomu prece slouzi staticke metody tridy Convert, ne? Takze ToString a format treba yyyy-MM-dd
aoc_ce4you (65)|21.9.2006 13:34
No možná máte pravdu, ale když už jsem to udělal tak, tak už mi to tak stačí.
Ale chtěl bych vědět, mám xml soubor, ten načtu do objektu xmlDocument, a pak ho cyklem procházím a vybírám si jen některé elementy které ukládám do tabulky. Tabulkou pak naplním ListBox.
Jde ale ještě před tím než naplním tabulkou ListBox xml data nějakým způsobem setřídit, buď ještě pokud jsou data v xmlDocumentu, nebo pak až v tabulce.
Mem__ce4you (485)|21.9.2006 18:29
Nevím přesně, co myslíte "tabulkou", do které si data ukládáte při čtení z XML, ale pokud je to třeba typ pole (System.Array) nebo podobný typ podporující jedno rozhraní pro řazení (IComparable), tak jej můžete seřadit snadno zavoláním metody Sort (a případně vydefinováním vlastního delegáta funkce pro vzájemné porovnání dvou prvků, CompareTo), používá se tam myslím quicksort, takže logaritmická složitost.

Mrkněte třeba na tenhle tutoriál (první, co mi vrátil google), metoda 2 je s delegátem, metoda 3 bez něj využívající toho, že Sort defaultně umí řadit lexikograficky textové řetězce
http://www.devhood.com/tutorials/tutorial_details.aspx?tutorial_id=526
RStein (2012)|24.9.2006 18:47
[QUOTE="aoc"]No nic tak nikdo nenapsal, tak jsem to jednoduše převedl pomocí funkcí Visual Basicu, konkrétně Mid("retezec", [počáteční pozice], [počet znaků]).
[/QUOTE]

To je fakt hrozna prasarna - pouzivejte pretizenou metodu ToString, ktere predate pozadovany format.

Ad razeni) Nad DataTable muzete radit pomoci DataView

DataView myView = myTable.DefaultView;
myView.Sort = "MujSloupecPodleKterehoChcesRadit";
aoc_ce4you (65)|4.10.2006 12:05
Super řazení funguje.
Mám ale další problém, kvůli nedostatku paměti jsem si do pda pořídil přídavnou flash pamět. Od té doby ale co tam tu pamět v pda mám, mi nějak správně nefunguje xml.
Konkrétně teda pokud mám v adresáři na pda uložený xml soubor, než jsem tam tu paměť dával tak mi to fungovalo tak že jsem se odkazoval jako C:\Xml\ZAKLAD.xml. Ale teď pokud to zadám stejně tak mi to vyhodí pokaždé chybu. Dalo by se to vyřešit tím že bych to zapsal jako : file://\Xml\ZAKLAD.xml , to mi funguje, ale jelikož potřebuju i zapisovat do xml souboru a to mi už nejde tak to nemůžu použít.
Neví někdo teda jak se odkazovat na soubory na pda pokud tam je přidaná pamět.